Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jeste budu nakonec rad za ty Anglany  a Irsko v Schengenu neni ,akorat ze do USA se zrovna nechystam ,ted spis doufam aby AB nezavrel ceske hranice  uplne ..asi bych musel ke Kajinkovi na konzultace jak prchnout -)

0 Citovat

Tak on ten virus asi nebude fake news.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Tak on ten virus asi nebude fake news.

Dlouho to tak vypadalo, že?

0 Citovat

Já myslel, že je to jen propaganda - něco jako Mandelinka bramborová - americkej brouk. http://www.moderni-dejiny.cz/cla...u-brouku/

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

Nemáte někdo aktuální informaci, jak je prujezdné Maďarsko směrem na Ukrajinu? Přes Slovensko to evidentně nepůjde... Potřebujeme jet dnes na noc. A během víkendu z5.... 

tuto to sleduj 

http://kordon.sfs.gov.ua/uk/home...tries/hu/i

keby bolo vela ludi na prechode Zahony, tak pri Berehove mas tri mensie prechody

0 Citovat

Mirek napsal(a):


Chápu tu nepříjemnost, ale asi bych to nenazýval že jste uvíznul v BCN. Z BCN se domů dá zatím dostat, nebo ne?

 

Ano jako da, letim do VIE. No, kdo vi, co se jeste dnes vymysli

0 Citovat

Tohle by se dalo přežít někde na Maledivách, na nějakém opuštěném ostrově....

0 Citovat

Já mám v plánu to přežít v ČR :)

0 Citovat

Slusna analyza na zaklade cisel a faktov ... https://www.facebook.com/notes/s...095516629/, ak by vam link nefungoval, tak aspon original https://bit.ly/39IuTSj

0 Citovat

[citace="Roiman4"]

 

Ano jako da, letim do VIE. No, kdo vi, co se jeste dnes vymysli


Tak dalo by se to prebukovat na let z  UK za 14 dnu  jestli to nezavrou i tam  a pak rict ze jsi 14 dnu v Schengenu nebyl

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Roiman4"]

 

Ano jako da, letim do VIE. No, kdo vi, co se jeste dnes vymysli


Tak dalo by se to prebukovat na let z  UK za 14 dnu  jestli to nezavrou i tam  a pak rict ze jsi 14 dnu v Schengenu nebyl

Jakože být 14 dní v UK a pak letět do USA jo? Říct že v Schengenu nebyl, to fakt má smysl, když se samozřejmě vstupy do UK evidují, takže to všichni vidí, kdy tam vstoupil.

0 Citovat

15. 3. odlet na Maltu z Blavy. Tohle by snad už zrušit neměli, co?:)

0 Citovat

25.3. máme letenku z Berlína do Singapuru a v JV Asii chceme zůstat pár měsíců, než se to přežene.


Strašně doufám, že nebude problém se do Berlína dostat a odletět. :-/ 

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

15. 3. odlet na Maltu z Blavy. Tohle by snad už zrušit neměli, co?:)


Vzhledem k vývoji se může rušit cokoli, kdykoli.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

15. 3. odlet na Maltu z Blavy. Tohle by snad už zrušit neměli, co?:)

Malta zakázala lety z  Německa, Itálie, Španělska, Francie a Švýcarska.

Já obecně teď někam cestovat (jakože jsem zrušil už 2 dovolený), tak se spíš bojím toho, jestli se dostanu zpátky.

0 Citovat

Pokud sem zabloudí někdo z Novinek, tak ho okamžitě napadne, že tady nikdo nemaká, furt někde rajzuje a je pořád na dovolený:-))

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Roiman4"]

 

Ano jako da, letim do VIE. No, kdo vi, co se jeste dnes vymysli


Tak dalo by se to prebukovat na let z  UK za 14 dnu  jestli to nezavrou i tam  a pak rict ze jsi 14 dnu v Schengenu nebyl


Jo jasne a dalsi letenky v USA, ubytovani apod... a nahlasit novou dovolenou. Kez by to slo 😂

0 Citovat

[citace="matej15"]

Jakože být 14 dní v UK a pak letět do USA jo? Říct že v Schengenu nebyl, to fakt má smysl, když se samozřejmě vstupy do UK evidují, takže to všichni vidí, kdy tam vstoupil.


V UK se neco eviduje  ?  Jako podle letenky ,nebo podle pasu ?  V Corku jsem nastoupil do letadla  a na Stanstedu jsem vylezl rovnou do vstupni haly a ven  jedine podchyceni je teda  v Corku pipak letenky a seznam cestujiich v letadle  a Irsko taky neni Schengen , a kdyz by skutecne byl v UK 14 dnu  tak pak je co za problem ?  Ale jasne je to teorie,  navic ty navaznosti dalsich sluzeb  i kdyz by se treba letenka dala vymenit 

Reagoval jsem jen na to  ,ze Trump zakazal 26 statu EU mimo UK 

A trochu i na to uviznuti  v BCN, da se vymyslet nahradni program ,nez se vracet 

0 Citovat

mikir napsal(a):

A trochu i na to uviznuti  v BCN, da se vymyslet nahradni program ,nez se vracet 


To je fakt výborný nápad, zůstat někde mimo domov v době, kdy hrozí karantény po celé Evropě:-(

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="matej15"]

Jakože být 14 dní v UK a pak letět do USA jo? Říct že v Schengenu nebyl, to fakt má smysl, když se samozřejmě vstupy do UK evidují, takže to všichni vidí, kdy tam vstoupil.


V UK se neco eviduje  ?  Jako podle letenky ,nebo podle pasu ?  V Corku jsem nastoupil do letadla  a na Stanstedu jsem vylezl rovnou do vstupni haly a ven  jedine podchyceni je teda  v Corku pipak letenky a seznam cestujiich v letadle  a Irsko taky neni Schengen , a kdyz by skutecne byl v UK 14 dnu  tak pak je co za problem ?  Ale jasne je to teorie,  navic ty navaznosti dalsich sluzeb  i kdyz by se treba letenka dala vymenit 

Reagoval jsem jen na to  ,ze Trump zakazal 26 statu EU mimo UK 

A trochu i na to uviznuti  v BCN, da se vymyslet nahradni program ,nez se vracet 

Pokud se přilétá se zemí Schengenu (respektive kterékoliv mimo Irsko), tak se prochází přes klasickou pasovou kontrolu, kde se samozřejmě každý vstup eviduje do systému.

0 Citovat

[citace="DimikUK"]


Mikirovske reseni...lhat. Az dostane ban na 10 roku do US tak budes taky radit takove kraviny?


Kolikrat jsi byl v USA ?  Ja treba  2x  dlouhodobe a  zadneho banu jsem se nikdy nebal  a co myslis jak resi finance studaci co maji povoleni na 20 hodin prace ?  A konec koncu, jake by to bylo lhani kdyz by opravdu tech 14 dnu v UK byl ? 

Ale nechci se tu  hajit , priznam otevrene  ze bych se to snazil nejak obejit  ,tak jak asi kazdy ,kdo by na ceste kamkoliv nekde takhle uviznul ,nebo se potreboval odnekud vratit

0 Citovat

Nuny napsal(a):


To je fakt výborný nápad, zůstat někde mimo domov v době, kdy hrozí karantény po celé Evropě:-(


Každý to má jinak.

Většina z 40+ y.o. lidí v mém okolí se snaží zajistit pra/rodiče, at mají jídlo a nemusí z domu. 
Kdo rodiče nemá, nebo na ně kašle, tak mizí mimo Evropu. Jen nevím, zda tím něco vyřeší.
Ale je fakt, že v mém okolí nemám žádné diginomády, kde je pobyt mimo ČR asi ok.

0 Citovat

[citace="matej15"]

Pokud se přilétá se zemí Schengenu (respektive kterékoliv mimo Irsko), tak se prochází přes klasickou pasovou kontrolu, kde se samozřejmě každý vstup eviduje do systému.


Tak samozrejme ,ovsem ne uplne vzdy , nekdy ti jen nahlednou vizualne do pasu  pokud nejdes pres  e-pasy   Ale asi bych takovou  situaci resil nejakym stopovrem  mimo Evropu  a pak uz to budou dokazovat tezko   

0 Citovat

Čekám, až mi na příští týden zruší lety a ony zatím drží 🤔

0 Citovat

[citace="DimikUK"]


Vickrat jak ty, na to vem jed. Tech 20 roku v Irsku ti moc neprospelo, stale jen hledas jak co ochcat.


V  CR jsem se narodil a zil tam 41 let, tak se nediv  a uprimne  kolik znas tech, co by se tuhle konkretni hysterii nejak nesnazilo obejit ? 

A kdyz  uz to zevseobecnim ,jsou vselijake snahy o vylevneni letenek vzdycky uplne koser ? Ale at  to neni  zase  OT   takze uz to  nekomentuju 

0