Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Na odlehčení tématu...


89641600-1860214940781944-1216790614645932032-o.jpg

0 Citovat

[citace="Karel"]


Každý to má jinak.

Většina z 40+ y.o. lidí v mém okolí se snaží zajistit pra/rodiče, at mají jídlo a nemusí z domu. 
Kdo rodiče nemá, nebo na ně kašle, tak mizí mimo Evropu. Jen nevím, zda tím něco vyřeší.
Ale je fakt, že v mém okolí nemám žádné diginomády, kde je pobyt mimo ČR asi ok.


Ono jde spis o to nepodporovat  tu hysterii ?  Ano, v Italii je to z nejakych duvodu vazne , mohou pribyt i jine zeme  ,ale maji lidi opravdu kvuli toho rusit sve cesty ?  Zrusit cestu do hlavnich ohnisek nakazy je pochopitelne  ,ale zrusit cestu mimo Evropu , nebo nekam do mist  ,kde tam pomalu nic nehrozi ? 

Nakonec se staci podivat na tabulku s nakazou  v jednotlivych  krajich  CR ,,,, mnohe maji   1 nakazeneho  ,takze  tam by clovek nemel cestovat ? 

0 Citovat

Na odlehceni  tematu  ..neprislo nekomu na facebook  pekne video s Vinetouem a Old Shaterhandem a dalsimi  Indiany  pri rokovani  a Vinetou  narizuje pocitani jestli jich je  100 -)) 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ono jde spis o to nepodporovat  tu hysterii ?  Ano, v Italii je to z nejakych duvodu vazne , mohou pribyt i jine zeme  ,ale maji lidi opravdu kvuli toho rusit sve cesty ?  Zrusit cestu do hlavnich ohnisek nakazy je pochopitelne  ,ale zrusit cestu mimo Evropu , nebo nekam do mist  ,kde tam pomalu nic nehrozi ? 

Nakonec se staci podivat na tabulku s nakazou  v jednotlivych  krajich  CR ,,,, mnohe maji   1 nakazeneho  ,takze  tam by clovek nemel cestovat ? 

A máš jistotu, že sám již nejsi nakažen a nebudeš to roznášet i tam, kde pomalu nic nehrozí? 

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

15. 3. odlet na Maltu z Blavy. Tohle by snad už zrušit neměli, co?:)


Tak už na Slovensku zavírají letiště, pokud to není kachna.

0 Citovat

Slovensko řádí... stopli veřejné zábavné služby, zastavili mezinárodní dopravu (vlak, bus, letadla)...

0 Citovat

Nasi to pravdepodobne ohlasi taky na tiskovce, ktera bude kazdou chvili...spolu s vetsim narustem nakazenych. 

0 Citovat

DimikUK napsal(a):


V CR mozna uz zitra to stejne


U vas uz vcera bolo neskoro ... 

0 Citovat

Od 14.3. zákaz mezinárodní autobusové dopravy z ČR

0 Citovat

Tzn. vlakem z Prahy do Německa se dostaneme? 

0 Citovat

Hamáček něco říkal o zákazu vycestování do rizikových oblastí... tak teď nevím.

0 Citovat

Takže mne teď flixbus musí refundovat peníze za lístek Ostrava - Bratislava, pokud chápu dobre?

0 Citovat

Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie - tam se nesmí

0 Citovat

A pochopil jsem to správě, že je vydán zákaz sem cestovat jo? To už je kompletní izolace ČR...

Jinak autobusy i vlaky od pátku nesmí přes hranice.

0 Citovat

Jarda: To není pravda. Ze zemí, které jste vyjmenoval sem nesmí cizinci. My tam můžeme.

0 Citovat

peternet napsal(a):

Jarda: Zdroj? Popř. do Německa pořád můžu přes Polsko, že :-)

Zdroj? Vláda ČR? :D Ne jako kdyžtak to je na čt24.


David Eiselt: Jojo, je to reciproční, občané těch států nesmí do ČR.

0 Citovat

peternet napsal(a):

Jarda: To není pravda. Ze zemí, které jste vyjmenoval sem nesmí cizinci. My tam můžeme.


Občané ČR nesmí do těchto zemí vycestovat.

0 Citovat

zdravím, když teď vláda vyhlásila zákaz cestování občanů čr do rizikových oblastí, znamená to, že můžu někde žádat kompenzaci za to, že nemůžu odletět? Máme už zítra letět do Ženevy s Easyjetem, letecká spol. let nezrušila, takže žádný refund z jejich strany nehrozí. Už jsem jim psala několikrát a nic. Švýcarsko je prý ok, i když k dnešnímu dni mají už skoro 1000 nakažených...Ale teď to teda zatrhla vláda. Dalo by se nějak nárokovat to vrácení peněz? díky

0 Citovat

peternet napsal(a):

Jarda: To není pravda. Ze zemí, které jste vyjmenoval sem nesmí cizinci. My tam můžeme.

Je to pravda, teď to Hamáček zopakoval.

0 Citovat

marketka_a napsal(a):

zdravím, když teď vláda vyhlásila zákaz cestování občanů čr do rizikových oblastí, znamená to, že můžu někde žádat kompenzaci za to, že nemůžu odletět? Máme už zítra letět do Ženevy s Easyjetem, letecká spol. let nezrušila, takže žádný refund z jejich strany nehrozí. Už jsem jim psala několikrát a nic. Švýcarsko je prý ok, i když k dnešnímu dni mají už skoro 1000 nakažených...Ale teď to teda zatrhla vláda. Dalo by se nějak nárokovat to vrácení peněz? díky

To mě taky zajímá. Já měl letět zítra z Bratislavy do Niše a v pondělí zpátky. Bratislavské letiště zavřeno, takže co? Jako nechtěl jsem letět, ale teď mě ten refund zajímá :D 

0 Citovat

Když je zavřené letiště, neletí se. 

0 Citovat

A když už máme koupený vlak z Prahy do Berlína, předpokládám, že se bude kompenzovat. Teď mě ale zajímá, zda tedy můžu do Německa přes Polsko.

0 Citovat

Česká republika také zavádí ochranu hranic s Německem a Rakouskem. Hranice bude možné překročit pouze na stanovených hraničních přechodech.

 .... a které to jsou? Kde to zjistím????  Nevíte někdo?
0 Citovat

nivnicanka1: Hlavně to koliduje s tím, co píší lidé výše, že do Německa nemůžeme.

0 Citovat

Zavření letiště je OK - vrátí peníze, protože se let zruší...

U nás z ČR je to zase řešený úplně nejhůř co jde :/ lety se rušit nebudou, to že vláda vydá zákaz cest neznamená, že vám aerolinka musí vrátit peníze.

0