Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Počkám si na reakci Flixbusu. Ocenil bych peníze zpět na kartu místo jejich voucheru 😂

0 Citovat

prave spadol web https://www.mzv.sk/



0 Citovat

Jarda napsal(a):

Čína, Jižní Korea, Írán, Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Velká Británie, Francie, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Belgie - tam se nesmí

Kde to berete? Já vidím na iDnes jen 

14:20 Vláda zakázala českým občanům vycestovat do rizikových oblastí. Opatření se týká Itálie, Rakouska, Německa, Číny, Íránu a Jižní Koreje

0 Citovat

hranice na svk budu zavrete od zajtra 6/00

0 Citovat

Říkali to na tiskové konferenci, která běží na ČT24.

mirjur napsal(a):

Kde to berete? Já vidím na iDnes jen 

14:20 Vláda zakázala českým občanům vycestovat do rizikových oblastí. Opatření se týká Itálie, Rakouska, Německa, Číny, Íránu a Jižní Koreje

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Kde to berete? Já vidím na iDnes jen 

14:20 Vláda zakázala českým občanům vycestovat do rizikových oblastí. Opatření se týká Itálie, Rakouska, Německa, Číny, Íránu a Jižní Koreje


Mám puštěnou tiskovku, říkal to přímo Hamáček. A je to na čt24.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

15. 3. odlet na Maltu z Blavy. Tohle by snad už zrušit neměli, co?:)


Loool, tak let mi nezrušili, ale paranoidní slovenská vláda zavře letiště. 


Připadám si po dnešku jak v kleci.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):


Loool, tak let mi nezrušili, ale paranoidní slovenská vláda zavře letiště. 


Připadám si po dnešku jak v kleci.


Možná bych ubral na dramatičnosti. Co mají říkat lidi, co prožili svůj produktivní život v 1948 - 89. Tohle je třeba jen na měsíc nebo na dva.

0 Citovat

Hele, bude možné do Berlína letět z Brna? Dokáže někdo jasně říci?


Popř. je třeba mít strach koupit letenky? Kdyby odletět nešlo, bude je Ryanair refundovat?

0 Citovat

Podle mě ano, ale ne pro občany ČR.

0 Citovat

Jarda napsal(a):


Možná bych ubral na dramatičnosti. Co mají říkat lidi, co prožili svůj produktivní život v 1948 - 89. Tohle je třeba jen na měsíc nebo na dva.


Tito lidé, kteří takto museli trpět mají můj nesmírný obdiv. Myslím to upřímně.

0 Citovat

Tak Slovensko to řeší hodně razantně

0 Citovat

Epic dotaz :D Sám Hamáček netuší... podle mě ne, protože letíš do Německa, takže tě nepustí.


Sranda je, jak vůbec netuší kolik lidí se vrátí do zahraničí a chtěli dorazit domu busem/vlakem ... Jsou totálně mimo a neřeší návraty lidí.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):


Tito lidé, kteří takto museli trpět mají můj nesmírný obdiv. Myslím to upřímně.


Můj taky. 

Já měl letět teď o víkendu z Bratislavy do Srbska. Na konci března do Říma. O Velikonocích roadtrip po Evropě. Nebude nejspíš nic a je mi to upřímně jedno. Jak říkal Hamáček - a poprvé v historii jsem s ním souhlasil - teď je lepší se na to cestovaní vykašlat. Člověk nikdy neví, kde může teoreticky uvíznout. 

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Epic dotaz :D Sám Hamáček netuší... podle mě ne, protože letíš do Německa, takže tě nepustí.


Sranda je, jak vůbec netuší kolik lidí se vrátí do zahraničí a chtěli dorazit domu busem/vlakem ... Jsou totálně mimo a neřeší návraty lidí.

Ty návraty jsem taky nepochopil. Jak se dostanou lidi z Vídně do ČR? Vlakem, busem nebo letadlem ne. Autem - výjimky budou mít jen lidi, co doloží, že v Rakousku pracují. Nerozumím tomu.

A to samé návraty z USA, to je neskutečný bordel.

0 Citovat

Napadají vás nějaké potíže, které mohou nastat při letu z Katowic do Berlína (pak Singapur a vrátím se za půl roku)?

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):



Sranda je, jak vůbec netuší kolik lidí se vrátí do zahraničí a chtěli dorazit domu busem/vlakem ... Jsou totálně mimo a neřeší návraty lidí.


Bohužel. Prostě si třeba ve Vídni vezmou tágo, odjedou na hraniční přechod, tam přejdou a nějak se dopraví na první zastávku. Odtamtud domů. Moc jiných variant nebude.

0 Citovat

Zatím tady nejsou žádní mrtví (i když jeden už má na kahánku), ale až to začne kosit, tak spousta lidí už nebude muset dopravu, ani nic jiného vůbec řešit.

Moudří kupují akcie pohřebních ústavů a krematorií.

0 Citovat

Nerozumím, jaká jsou tedy aktuální pravidla ohledně cest do SRN. Někde se píše, že Češi do SRN cestovat nesmí, jinde že smí, ale jenom přes určené hraniční přechody. Tak jak to je?

0 Citovat

Nesmí. Jen na povolení a skrz speciální přechody.


Je to tak hrozně zmatečný...

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Nesmí. Jen na povolení a skrz speciální přechody.


Je to tak hrozně zmatečný...


Neřekl bych zmatečný. Prostě cestovatelé mají utrum a po zemi se z ČR dostanou pouze přes Polsko.

Toto rozhodnutí mi připadá každopádně tragické, špatné a populistické.

A Slováci? No comment, musel bych být vulgární.

0 Citovat

kurva ja som dal akurat vypoved a cul mam vsetko v hajzli.


sakra, nemohli to vyhlasit o tyzden skor
0 Citovat

Naprosto souhlasím s vládou ( a to mi jenom do začátku dubna propadne 6 letenek *2). Když je mezi náma spousty idiotů, co si prostě nemůžou odpustit víkendovou lyžovačku i když je velké nebezpečí, že se nakazí (90% si to přitáhli z Itálie), tak musí vláda omezit všechny. Ostatně podobně se zachovají brzy i ostatní.

0 Citovat

To uz presahuje vsechny meze ,ani ne tak ty zakazy  ,to je vec  statu  a jeho blbych vladcu , ale to jak nejasne to prezentuji, pise se o pozemni doprave , o letecke  zminka neni , takze  tak jak je tu dotaz na let Brno -Berlin ,tak je mezi zakazanymi zememi Velka Britanie ,  znamena to , ze bych mohl mit problem ,kdyz tam mam jen tranzit ? 

Osobne si myslim ,ze pokud nezavrou letiste komplet  jako Slovensko ,tak me jako Irskeho obcana  pustit musi , to  ze mam i ceske obanstvi snad nemuze mit vliv .Nebo mi Ryanair  dobrovolne vymeni  letenku za  Dublin a da mi 20 euro na Bus do Corku ? To asi tezko ,kdyz mam letenky Praha -Stansted a  Stansted -Cork 

0 Citovat

baca12 napsal(a):

kurva ja som dal akurat vypoved a cul mam vsetko v hajzli.

sakra, nemohli to vyhlasit o tyzden skor

Kam jsi se chystal, Baco?

0