Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

mikir napsal(a):

To uz presahuje vsechny meze ,ani ne tak ty zakazy  ,to je vec  statu  a jeho blbych vladcu , ale to jak nejasne to prezentuji, pise se o pozemni doprave , o letecke  zminka neni , takze  tak jak je tu dotaz na let Brno -Berlin ,tak je mezi zakazanymi zememi Velka Britanie ,  znamena to , ze bych mohl mit problem ,kdyz tam mam jen tranzit ? 

Osobne si myslim ,ze pokud nezavrou letiste komplet  jako Slovensko ,tak me jako Irskeho obcana  pustit musi , to  ze mam i ceske obanstvi snad nemuze mit vliv .Nebo mi Ryanair  dobrovolne vymeni  letenku za  Dublin a da mi 20 euro na Bus do Corku ? To asi tezko ,kdyz mam letenky Praha -Stansted a  Stansted -Cork 


Co je na tom k nepochopeni? Proste nesmis vycestovat do vypsanych zemi, a je uplne jedno jestli po zemi, vzduchem nebo lodi. Tim padem konci veskera pozemni doprava typu vlak ci bus. Letecky muzes letet do jakehokoli jineho statu, ktery neni na seznamu, protoze se u nas ZATIM letecka doprava nerusi. 


Transit Hamacek jasne rekl, ze do tohohle narizeni nezapada, jelikoz transitni zona letiste neni technicky soucasti statu. 

0 Citovat

Ahoj, jsme v emiratech a v nedeli se mame s Emirates vracet... chapu dobre, ze normalne priletime a na leteckou dopravu z UAE se omezeni nevztahuje? Dekuji za uklidneni.

0 Citovat

Jenže Mikir má dvě letenky. Jednu do VB a druhou z něj do Irska a na Stanstedu tranzitní zóna ani není. 

0 Citovat

Víme, jak přesně bude omezená letecká přeprava v ČR?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jenže Mikir má dvě letenky. Jednu do VB a druhou z něj do Irska a na Stanstedu tranzitní zóna ani není. 


Jesltize ma Irske obcastvi, jak tady tvrdi, tak nevidim jedinej duvod proc by ho nepustili. Proste poleti jako obcan Irska.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Víme, jak přesně bude omezená letecká přeprava v ČR?


Zatim nijak, opet to Hamacek rikal, ze letecka doprava jako takova se neomezuje zatim. Jen obecne nedoporucuji cestovat kamkoliv.

0 Citovat

Ondrab: To je fakt. Avšak vzhledem k tomu, jak dynamicky se to vyvíjí, Irsko může být už zítra na seznamu. Krom toho, jestliže je zákaz pro Čechy letět ven a pro ty národy sem, aerolinky ty lety velmi rychle seškrtají. Případně přijde dodatečné opatření vlády, co je zařízne úplně. 

0 Citovat

Mikire neboj, tebe tu určitě nikdo držet nebude, pokud by ti ty prachy chyběly, tak napiš, pokud slíbíš, že sem přestaneš psát ty svoje neskutečné žávsty, tak ti je rád pošlu.

0 Citovat

Michal: Joo, to uz je vec druha :) Zaroven taky nikdo nerika, ze v pondeli nebo i drive vlada nezavre letiste kompletne. Ja mam za dva tydny Vietnam s Qatarcema a jsem jak na trni. Pomalu tomu prestavam verit, ze pujde vubec odletet.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Kam jsi se chystal, Baco?


portugalsko, taliansko, malta, ukrajina, moldavsko a stan krajiny, letenky nakupene, neake ubytka zajednane

nakonec ale odchadzam, len este nevim kam, v buse sa rozhodnem ci portugalsko, kolumbia alebo nevim co

0 Citovat

[citace="Daniel Reichel"]


Tito lidé, kteří takto museli trpět mají můj nesmírný obdiv. Myslím to upřímně.


Nebylo to tak divoke , v   67 se slo uz dostat do Jugosky  v 68 uz slo dostat devizak  i kdyz clovek nemel rudou knizku  a  kdyz  jsi  si vzal zidli v listopadu a prosedel noc ve fronte pred CKM a dalsimi  cestovkami , tak jsi v lete jel i na zajezd na zapad  ,pravda ,jeste byla treba vyjezdni dolozka v pase  ...

Ted mi to prijde horsi ,protoze to je hruby  zasah  do  prav obcanu  a demokracie  clenskeho statu  EU  Pokud neuzavre  letiste  a hranice cela EU , tak na to stat nema pravo   Slovensko me zklamalo   s uzavrenim letist , Caputovou povazuju za normalni 

0 Citovat

Mikre, ač je mi někdy nepříjemné, jak se tady do tebe všichni naváží, tak teď musím i já. Prosimtě neblabol o zásahu do práv občanů. Je vyhlášena nouzová situace. Nastuduje si prosím, co to znamená i v rámci mezinárodních vztahů a EU. Opravdu nemusí být uzavřena celá EU, i když to vypadá, že za chvilku bude.

0 Citovat

Mikire, prosím tě ve vlastním zájmu sem už nic nepiš, protože každou další zprávou jen víc a víc potvrzuješ jak, slušně řečeno, absolutně mimo jsi. Co to meleš za hovadiny o zásazích do práv, ty neumíš číst a nevnímáš, co se kolem děje? A když víš naprosté kulové o fungování státu, tak opět, mlč, byl vyhlášen nouzový stav ty troubo. A nakonec prezidentka SR nemá v této oblasti v tuto chvíli žádné reálné kompetence (pokud víš, co to znamená), ty má vláda.

0 Citovat

Ak si teraz zakupim nejaku vyhodnu letenku z SK letisk, nakolko su este v predaji aj na datumy pocas ktorych budu SK letiska nasledujuce 2 tyzdne zatvorene, bude nasledne okrem refundacie moznost prebookovania na akykolvek zaujimavejsi datum napr v letnej sezone?

0 Citovat

Dobrý den, mohu se prosím poradit ? Mám na zítra 13.3. až neděli 16.3.2020 zakoupené letenky s Vuelingem do Paříže.

Nepoletím samozřejmě nikam. Pochopil jsem správně, že dle aktuálních pravidel Vuelingu nemám nárok na změnu letu zdarma ? Let zatím zrušen nebyl, od 14.3 platí ten dištanc na cestování. Je nějaká možnost na vrácení peněz / změny letu zdarma nebo mám smolíka, poletí prázdné letadlo , letenka propadne a z Vuelingu nic nedostaneme? Díky moc za radu a hodně zdraví všem ! Libor

0 Citovat

[citace="Ondrab"]


Co je na tom k nepochopeni? Proste nesmis vycestovat do vypsanych zemi, a je uplne jedno jestli po zemi, vzduchem nebo lodi. Tim padem konci veskera pozemni doprava typu vlak ci bus. Letecky muzes letet do jakehokoli jineho statu, ktery neni na seznamu, protoze se u nas ZATIM letecka doprava nerusi. 

Transit Hamacek jasne rekl, ze do tohohle narizeni nezapada, jelikoz transitni zona letiste neni technicky soucasti statu. 

Tak konkretne  Londyn Stansted  ma organizaci takovou , ze  z  haly muzu vylezt ven  nebo jdu na prestup  , jinak specifikace   cizincu ven  z CR  taky nebyla vyjasnena ,,akorat je zminka ,ze Cesi  co  se budou vracet  s uvedenych zemi  budou vpusteni ..

Ja osobne vyslovene nepanikarim ,ovsem kdyz vidim co provedlo Slovensko ,tak si nedelam iluze co se muze prihodit 

0 Citovat

Pratele, nevite nekdo, jak je to s navratem do zeme, kde dlouhodobe ziji (UK) a ktera je na "zapovezenem" seznamu, jako cesky obcan?

0 Citovat

indierock napsal(a):

Ak si teraz zakupim nejaku vyhodnu letenku z SK letisk, nakolko su este v predaji aj na datumy pocas ktorych budu SK letiska nasledujuce 2 tyzdne zatvorene, bude nasledne okrem refundacie moznost prebookovania na akykolvek zaujimavejsi datum napr v letnej sezone?

To myslis vazne? Gratulace.

0 Citovat

mikir napsal(a):


Ted mi to prijde horsi ,protoze to je hruby  zasah  do  prav obcanu  a demokracie  clenskeho statu  EU  Pokud neuzavre  letiste  a hranice cela EU , tak na to stat nema pravo   Slovensko me zklamalo   s uzavrenim letist , Caputovou povazuju za normalni 

Cestuj dementně první místo za rok 2020. Tohle už (doufám) nic nepřekoná. 

0 Citovat

Pokud už nic dalšího mikir nenapíše, což bohužel nepředpokládám, takže další perly budou následovat...

0 Citovat

:D

0 Citovat

eremi napsal(a):

Pokud už nic dalšího mikir nenapíše, což bohužel nepředpokládám, takže další perly budou následovat...


https://www.youtube.com/watch?v=h2mW39mJKvM

0 Citovat

sautqkxtnznjpimmhc napsal(a):

Pratele, nevite nekdo, jak je to s navratem do zeme, kde dlouhodobe ziji (UK) a ktera je na "zapovezenem" seznamu, jako cesky obcan?


Self-re: https://twitter.com/jhamacek/sta...8948748288

0 Citovat

No uvidime , nebudu uz jednotlive odpovidat  na posledni reakce,ale eremimu neslibim   , ze sve  nazory nebudu  prezentovat , AB  je lhar ,jeste vcera trdil , ze se nic  nechysta  a najednou  zavira hranice , restaurace a kdovi co prijde  zitra  ,vim  co  znamena vyhlaseni vyjimecneho stavu , ale to nic nemeni na tom co si o  tom myslim  

A ano mam irske obcanstvi  ,tak verim ,ze  se s CR nejak dostanu  i kdyby pozavirali vsechno  ,ale vadi mi to ,navic ,kdyz tady mam rodinu a jezdit sem neprestanu   

0 Citovat

jandalibor81 napsal(a):

Dobrý den, mohu se prosím poradit ? Mám na zítra 13.3. až neděli 16.3.2020 zakoupené letenky s Vuelingem do Paříže.

Nepoletím samozřejmě nikam. Pochopil jsem správně, že dle aktuálních pravidel Vuelingu nemám nárok na změnu letu zdarma ? Let zatím zrušen nebyl, od 14.3 platí ten dištanc na cestování. Je nějaká možnost na vrácení peněz / změny letu zdarma nebo mám smolíka, poletí prázdné letadlo , letenka propadne a z Vuelingu nic nedostaneme? Díky moc za radu a hodně zdraví všem ! Libor


Nezavedl nahodou Vueling zmenu letu zdarma? Neco takovyho jsem v mailu myslim videl.

0