Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tahle tabulka by mohla pomoci zodpovědět řadu dotazů, jestli koho kdo kam pustí. Na Twitter ji dal Hamáček.


covid.jpeg

0 Citovat

[citace="DimikUK"]


Ty jses opravdu debil, patris do blazince. Co furt meles o vsem Irskem? Proc lezes na ceske forum a kritizujes ceskou vladu? Na tebe vazne reagovat dale nehodlam. Meles jak kdyby jsi sezral vsechnu moudrost sveta a mezitim cokoliv co reknes jak bude je presne naopak. Ztrata casu s tebou.


Vsak napodone ja nikomu do debilu  na rozdil od tebe nenadavam a ani nikoho do blazince neposilam , ptal jsi se proc litam pres Londyn   tak jsem ti  to normalne vysvetlil  i kdyz to bylo zbytecne  a neni to  zadne chlubeni,  ale realita .ze mam irske obcanstvi a trvale bydliste v Irsku ,tak je dost logicke , ze by se na me mely vyztahovat jine podminky nez na obcany CR  ,nebo snad lidi co jsou  zrovna v tech  zemich  co  zakazali nepusti domu ? 

Takze mi polib prdel se svymi komenty 

0 Citovat

Bloudil jsem po italských stránkách vypadla na mě oficiální mapka. V ní mě zaujala naprosto příšerná situace v Bergamu - jeden případ má na každých 522 obyvatel! A to donedávna odtamtud sem byly min. 2 lety denně.


bergamo.png

0 Citovat

[citace="Proky"]

Tahle tabulka by mohla pomoci zodpovědět řadu dotazů, jestli koho kdo kam pustí. Na Twitter ji dal Hamáček. 


Proky  diky za zverejneni  i kdyz  u me   s tim   Londynem  to neni   uplne  jednoduche ...jako cesky obcan mam permit  v Irsku  a ne ve Velke Britanii i kdyz tam mam jen prestup ovsem Londyn tranzit nema  .Jako Ir jsem pak turista   takze jasne ,ovsem s tim  ze se nesmim po dobu vyhlaseni  vratit , ale  z Britanie ... Irsko  zatim na seznamu neni ,ale asi  mozna bude ..  to bych zatim  neresil  

Jeste je pak moznost  ze Ryanair let zrusi ... ale predpokladam , ze nejaci Britove nebo jini tursisti tu budou   

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Proky"]

Tahle tabulka by mohla pomoci zodpovědět řadu dotazů, jestli koho kdo kam pustí. Na Twitter ji dal Hamáček. 


Proky  diky za zverejneni  i kdyz  u me   s tim   Londynem  to neni   uplne  jednoduche ...jako cesky obcan mam permit  v Irsku  a ne ve Velke Britanii i kdyz tam mam jen prestup ovsem Londyn tranzit nema  .Jako Ir jsem pak turista   takze jasne ,ovsem s tim  ze se nesmim po dobu vyhlaseni  vratit , ale  z Britanie ... Irsko  zatim na seznamu neni ,ale asi  mozna bude ..  to bych zatim  neresil  

Jeste je pak moznost  ze Ryanair let zrusi ... ale predpokladam , ze nejaci Britove nebo jini tursisti tu budou   

FR ale nezajímá nějakých 20 britských turistů - ty zajímá, jestli vydělají (čili naplní letadlo).

0 Citovat

Dlouho jsem se držela.....ale to se nedá 

Tak Mikire: doleť zpátky do Irska, jakkoli, a zůstaň tam!!!!! Ocením to já, zřejmě i další z tohoto fóra a zcela jistě i společnost Ryanair!

To jsem teda fakt dlouho nezažila takovou totální absenci elementární slušnosti a normálního chápání skutečnosti, která je jaká je!     

0 Citovat

[citace="Michal"]

FR ale nezajímá nějakých 20 britských turistů - ty zajímá, jestli vydělají (čili naplní letadlo).


Vsak to je prave to  ceho se trohu obavam   I kdyz  tam  trochu spoleham na to , ze mi to vymeni   za Praha  - Dublin ,  uz jsem  takovou vymenu dostal  za zruseni letu  Brno- Stansted a   Stansted -Cork  a jeste se me ptali na bus  z Dublinu , jenze tam slo o stavku jejich personalu  ,tam mi dokonce  prehodili Brno - Stansted  za  Praha - Dublin a    za  Stansted -Cork mi dali po case kompenzaci   

Ted je ovsem jina situce   

0 Citovat

Tak se zdá že náš odlet 20.4. Z vídně je v pr... :-( na Kypr sice můžeme ale nesmíme do rakouska. Silné pochybuji že lauda vráti many. 

0 Citovat

Lukáš Mikula napsal(a):

Tak se zdá že náš odlet 20.4. Z vídně je v pr... :-( na Kypr sice můžeme ale nesmíme do rakouska. Silné pochybuji že lauda vráti many. 

To je za víc jak měsíc - současný konec nouzového stavu a mimořádných opatření, takže naděje žije ;) Nebo možná lety zruší Rakousko nebo přímo Kypr ;)

0 Citovat

Michal napsal(a):

To je za víc jak měsíc - současný konec nouzového stavu a mimořádných opatření, takže naděje žije ;) Nebo možná lety zruší Rakousko nebo přímo Kypr ;)

opatření je sice na 30 dní ale 90 dnů nesmíme vycestovat do Rakouska těžko říci jestli tohle změní

0 Citovat

[citace="Mel"]

Dlouho jsem se držela.....ale to se nedá 

Tak Mikire: doleť zpátky do Irska, jakkoli, a zůstaň tam!!!!! Ocením to já, zřejmě i další z tohoto fóra a zcela jistě i společnost Ryanair!

To jsem teda fakt dlouho nezažila takovou totální absenci elementární slušnosti a normálního chápání skutečnosti, která je jaká je!     


Tak se drz  dal,  me  to vase utoceni   je fakt u prdele uz    ,,,konkretnos  nula ale hlavne  se pridat ,chapu , ze jste vsichni nervni   z ruseni letenek , zmen ,   problemu s  tim . chapu   ze Italie  je horsi  prusvih   a  ze   to muze byt  horsi i v jinych zemich ,.ale nechapu proc me  za to  tak nadavate  ,mozna trosku chapu   jsem dedek   co uz nemusi makat  a lita si po svete ,,,,  ma odlisne nazory , protoze  zazil  totalitni  rezim  , vetsina vas mladych vite o zivote hovno,  ale to je dnesni doba  ,,, ale uz koncim prototoze je to OT   a kdo chce psa bit ten si hul vzdycky najde   

0 Citovat

No tak 9.4. jsem měl letět přes Vídeň (Austrian na stránkách napsal, že 50% letadel bude na zemi, tím pádem můj let je zrusen). Tak předpokládám prebookovani nebo vrácení peněz. Nicméně 1.5. jsem měl s W6 letět do Jerevanu, tak jsem dost zvědav, jak se situace bude dál vyvíjet a nebo zda přijdu o peníze.

0 Citovat

Máme let za 2 týdny do Vietnamu z Vídně, odkud chceme pokračovat do Indonésie, návrat za 2-3 měsíce, kdy už by tu situace mohla být klidnější. A když to nejde do Vídně po zemi, tak mě napadlo se tam dostat letecky z Prahy nebo z Katovic (levnota by to nebyla, ale co už), protože by se na letišti využila tranzitní zóna, což by mělo být ok. Máte někdo nějaké informace, že by to nemuselo vyjít?

2. věc je, jestli by nás pustili do Vietnamu, ale to už nám zbývá jen checkovat jejich zprávy a doufat...

0 Citovat

Lukáš Mikula napsal(a):

opatření je sice na 30 dní ale 90 dnů nesmíme vycestovat do Rakouska těžko říci jestli tohle změní


90 dní nesmíte vycestovat? to jste zjistil kde?
0 Citovat

Monča napsal(a):

Máme let za 2 týdny do Vietnamu z Vídně, odkud chceme pokračovat do Indonésie, návrat za 2-3 měsíce, kdy už by tu situace mohla být klidnější. A když to nejde do Vídně po zemi, tak mě napadlo se tam dostat letecky z Prahy nebo z Katovic (levnota by to nebyla, ale co už), protože by se na letišti využila tranzitní zóna, což by mělo být ok. Máte někdo nějaké informace, že by to nemuselo vyjít?

2. věc je, jestli by nás pustili do Vietnamu, ale to už nám zbývá jen checkovat jejich zprávy a doufat...

To hlavně záleží na tom, jak české autority budou chápat tranzit - musí to být jedna letenka nebo to může být i kombinace dvou? 

0 Citovat

Monča napsal(a):

Máme let za 2 týdny do Vietnamu z Vídně, odkud chceme pokračovat do Indonésie, návrat za 2-3 měsíce, kdy už by tu situace mohla být klidnější. A když to nejde do Vídně po zemi, tak mě napadlo se tam dostat letecky z Prahy nebo z Katovic (levnota by to nebyla, ale co už), protože by se na letišti využila tranzitní zóna, což by mělo být ok. Máte někdo nějaké informace, že by to nemuselo vyjít?

2. věc je, jestli by nás pustili do Vietnamu, ale to už nám zbývá jen checkovat jejich zprávy a doufat...

Hele, a nedochází vám, že ta nařízení jsou proto, aby se to svinstvo dál nešířilo, a tím, že se jej snažíte mermomocí obejít, můžete klidně přispět k dalšímu šíření? Že třeba můžete být sami infikováni (nebo se infikovat cestou), aniž byste to věděli, protože spousta nakažených nemá vůbec žádné příznaky? To si vážně nemůžeme na nějakou dobu to cestování odříct?

0 Citovat

Jakub napsal(a):


90 dní nesmíte vycestovat? to jste zjistil kde?
Promiň spletl jsem se je to zatím 30

0 Citovat

@ Mikir: já ale zase tak mladá nejsem, i když díky :-), jsem Husákovo dítě, takže o životě něco málo vím..., jsi jako vždy poněkud mimo

@ proky: tak bych to nejlépe shrnula, za mě +1,prostě na chvíli upozadit cestovatelské touhy.....zítra jsme měli odjet na lyže (jako spoustu let před tím) směr Francie, Val Thorens, nejedeme pochopitelně  nikam (na čemž jsme se jako rodina domluvili už minulý víkend), ač jsem přišla o plně zaplacený pobyt v hotelu, Francouzi mi sdělili, že je to sice velmi mrzí, ale oni hranice nezavřeli...vztyčený ukazovák....tak snad pojištění z karet

@ diminik...některé hlášky byly, jsou a budou aktuální v jakékoli době :-)

   

0 Citovat

Jak to bude třeba s přechodem v Hrádku nad Nisou? To je přechod s Polskem, ale jednoznačně určen pro Německo, přes Polsko se jede jen kilometr. Jestli tohle nebude nějak ošetřený, tak to budou lidi hromadně podelavat. Nebo Poláci taky uzavřeli hranice s Německem? 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Hele, a nedochází vám, že ta nařízení jsou proto, aby se to svinstvo dál nešířilo, a tím, že se jej snažíte mermomocí obejít, můžete klidně přispět k dalšímu šíření? Že třeba můžete být sami infikováni (nebo se infikovat cestou), aniž byste to věděli, protože spousta nakažených nemá vůbec žádné příznaky? To si vážně nemůžeme na nějakou dobu to cestování odříct?

+1000

0 Citovat

Aktuální změna,  do karantény musí všichni, co se vracejí z rizikových zemí.

0 Citovat

Teď jsem ve Vídni potkal český autobus regiojet. Jak to tedy s tím ježděním je doopravdy? 

0 Citovat

Tvoje starosti bych chtěl mít, u nás taky jezdí vnitrostání linky třeba Flixbusu autobusy s německými nebo polskými RZ..

0 Citovat

Jenže tady RJ žádné vnitrostátní linky neprovozuje. A informace, zda se přes hranice dostanu, či ne, je z mého pohledu celkem relevantní. 

0 Citovat

Jsme v Česku - je možný scénář, že dojede k hranici s Českem, lidé vystoupí, popojede přes hranici, lidé zpět nastoupí. Vládnímu nařízení učiněno za dost, ale míjí se účínkem...

0