Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Napadlo někoho z vás jen tak, např. přemýšlet mozkem a  vzpomenout si třeba na bývalý epidemie??  Pochopitelně vždy za ně mohly jen nevinná zvířátka, teď netopýrek... Naposled prasečí chřipka takže prasátka atd. Podle oficiálních údajů se mexickou prasečí chřipkou nakazilo v ČR 2477 osob a do března 2010 na ni 102 lidí zemřelo. Mimochodem jsem nikdy nezaznamenal, že by se něco zavíralo a dělal humbuk, hysterie, panika...

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

padrino, ja nemam co dat do zavete, iba tych par supiek co som si nasetrila na 3 mes. do Peru, to nestoji za rec :)

Víš, jak to myslím. To Peru ještě stihneš.

0 Citovat

Já jsem to původně taky zlehčoval, ale myslím, že aby jsi to stále ještě zlehčoval teď, když už je jasné, že tenhle virus je výrazně nebezpečnější než chřipka, tak bych asi tobě doporučil přemýšlet mozkem a přečíst si třeba jen toto https://www.okoronaviru.cz/jak-s...ars-cov-2/

0 Citovat

Brouk: Netahejme sem tyhle debaty....kdo, co jak řekl, udělal, neudělal. Nechme to na Novinky.

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

diky, ja sa citim ok, davam si paralen, takze teplotu uz nemam, iba kaslem, celkovo nemam obavy o svoje zdravie, skor sa obavam o to, ze som bola v blizkom kontakte s min. 50 ludmi za posledne 2 tyzdne, jedna z nich je v rizikovej skupine :/ tak uvidim s cim pride hygiena, ci to naozaj bude trasovat alebo uz na to nema kapacity

ten Paralen bych si rozmyslel...

https://www.lefigaro.fr/sciences...s-20200314

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Brouk: Netahejme sem tyhle debaty....kdo, co jak řekl, udělal, neudělal. Nechme to na Novinky.

Prominte, to co se odehrava v tomto vlakne posledni tyden jsou druhe Novinky.

0 Citovat

Michal napsal(a):

ten Paralen bych si rozmyslel...

https://www.lefigaro.fr/sciences...s-20200314


Paralen je paracetamol, takže OK (samozrejme v rozumných dávkach)

Držím palce!

0 Citovat

Takže ako to je s tým brufenom? Lebo teraz tu koluje po Slovensku ako hoax

0 Citovat

Michal napsal(a):

ten Paralen bych si rozmyslel...

https://www.lefigaro.fr/sciences...s-20200314

Neviem co je v tom clanku, ale paralen mi dali priamo v nemocnici, takze predpokladam ze vedia co robia. A dneska som si dala zatial jeden a kedze uz nemam teplotu, tak dalsi si davat nebudem pokial to zasa nevystupa cez 38°. 

Z prveho odstavca v clanku som pochopila, ze hovoria o ibuprofene, co obsahuje uplne inu ucinnu latku nez paralen.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Takže ako to je s tým brufenom? Lebo teraz tu koluje po Slovensku ako hoax


Tiež som počula, ale vo Fr to šíri priamo ministerstvo zdravotníctva 😐

0 Citovat

Ryanair zrušil přítelkyni let 7.5 Vídeň - Tallin, odůvodnění zrušení - coronavirus. Bude to na dlouho.

0 Citovat

Ufff, tak držím palce Andrea, želám skoré uzdravenie. A tiež samozrejme nech to od teba nedostanú ľudia v tvojom okolí, to je čo ťa predpokladám trápi najviac. 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Ryanair zrušil přítelkyni let 7.5 Vídeň - Tallin, odůvodnění zrušení - coronavirus. Bude to na dlouho.

Přišla mi smska od FR k letu TXL-ODS, ať se podívám na podrobnosti v emailu, ale žádný email. Co v něm bude, tuším - Ukrajinci uzavřeli letiště. 

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Ryanair zrušil přítelkyni let 7.5 Vídeň - Tallin, odůvodnění zrušení - coronavirus. Bude to na dlouho.

Taktiež osekali Viedeň - Londýn na 1 let denne (môj let je tiež v máji) a tipujem, že podobne aj iné destinácie.

0 Citovat

Jak dlouho podle vás tato izolace potrvá? :(

0 Citovat

To je otázka na křišťálovou kouli.

0 Citovat

Daniel Reichel napsal(a):

Jak dlouho podle vás tato izolace potrvá? :(

Dlouho. V Itálii mají skoro maximální omezení a dneska mají největší nárůst nakažených během 24 hodin (i když možná jen více testují).

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Dlouho. V Itálii mají skoro maximální omezení a dneska mají největší nárůst nakažených během 24 hodin (i když možná jen více testují).

Z toho se neda vubec usuzovat. V CR je dodnes pocet testovanych stejne, jako DNES pocet nakazenych v Italii. 

0 Citovat

Pánové (dámy se do toho naštěstí tolik nezapojily) , nezlobte se, ale je nutné na sebe útočit, kdo co kdy napsal, zlehcoval apod.? Diskuze tady většinou byly přínosné, ale tohle vzájemné osočování je nanic. Já měl třeba podobný názor jako David Eiselt a stále zůstávám optimistou, ale v téhle situaci přece nemůže nikdo nikoho ostrakizovat za názor postavený na nekomplexní informovanosti o problému. Chce to chladnou hlavu a optimismus. Pomůžete  tím své imunitě i svému okolí ;)



Andreje přeju brzké zotavení. Ať jsi brzy v pohodě, kdyby bylo třeba na dálku nějak pomoct, dej vědět.

0 Citovat

Ryanair  uz ma na strankach , ze rusi vsechny lety  z/ do CR  ,ale zatim jde vse koupit ,asi ceka na pondeli .,respektive nedeli vecer , tezko odhadnout jak se zachova  easyJet nebo Aer Lingus  

0 Citovat

Přátelé jak to tady čtu, nestačím se divit, co se sakra štěkáte ? Je těch sraček málo ? Raději mě prosím zkuste někdo poradit konkrétně. Jsem právě s kamarádem Slovákem na Madagaskaru, pořád doufáme, že se nám podaří ve středu přes Paříž dorazit do Vídně. Auto máme na parkovišti cca. 10 km od letiště, taxi nás tam asi chtít hodit nebude a nerad bych jako potenciální přenašeč bloudil cestou pro auto pěší. Tedy první dotaz - má někdo tuto konkrétní zkušenost z Vídně za posledních pár dní ?  Na auto které má u mě na dvoře v ČR /i se všemi doklady/může asi na nějaký pátek zapomenout, pech když bydlím jen asi 2 km od jejich hranice :-) Nebo je to jinak ? Je přece kravina aby, jen pro to že jsou zavřené naše hranice a nedostane se tedy k nám pro auto,cestoval celý den domů vlakem a riskoval že případně může někoho nakazit. Dík za rady a vydržme v dobré náladě, bude zase dobře a my vyrazíme do světa. 

0 Citovat

K autu ve Vídni můžete klidně dojet MHD či taxi. V Rakousku zatím nikdo nic neřeší a vy stejně půjdete oba dva jako potenciální nosiči koronaviru do karantény. Přes Rakousko totiž jen netranzitujete, ale máte tam přistání a nakonec přesun k autu.

Ohledně toho zbytku kontaktovat ambasádu. Nejdřív českou, zda mu povolí vstup a pak slovenskou, jestli ho pustí v autě na Slovensko a když tak, kterým přechodem ;)
0 Citovat

Ak vám ambasády nepomôžu, potom ho budeš musieť zaviesť na slovenskú hranicu v Bergu, tam prejde peši hranicu, pôjde do 14-dennej karantény, a ty s autom normálne prídeš domov.

0 Citovat

Nějak tu teď postrádám levné letenky od Audita. Zajímaly by mě jeho zkušenosti se zákaznickou podporou Edreams... A to myslím upřímně.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Přišla mi smska od FR k letu TXL-ODS, ať se podívám na podrobnosti v emailu, ale žádný email. Co v něm bude, tuším - Ukrajinci uzavřeli letiště. 


Ukrajina uzavřela hranice na 2 týdny https://112.international/ukrain...49475.html

0