Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Je to platene cez vyhladavac CampervanFinder.com

Platil som to kartou, ale koncom roka mi skoncila. Tak si to asi nemozu strhnut. Len co sa stane ak to nezaplatime?

0 Citovat

mozu si to strhnut, karta je previazana na kartovy ucet, ktory je rovnaky aj pre novu kartu.

0 Citovat

tonic napsal(a):

mozu si to strhnut, karta je previazana na kartovy ucet, ktory je rovnaky aj pre novu kartu.

Leda by si bloknul kartu. Ale tomuhle postupu nerozumím, je to obcházení pravidel. Jestli je tam storno 10 %, tak je to holt riziko života na cestách a přijdu o 10 %, no. 

0 Citovat

Nevím, jak to na tom webu funguje, chce to přečíst si podmínky, ale není ta záloha nějak provázaná se stornopoplatkem? Že by aspoň jeho část uhradila?

Do Austrálie se dá letět i jinak než přes Čínu. (Ostatně není to tak dlouho, kdy by nikoho ani nenapadlo letět do JV Asie, NZ a Austrálie přes Čínu, ale nějak se ta Čína integrovala rychle nejen do globálních dodavatelských řetězců.) Požáry a zavřené cesty jsou jen v některých oblastech a Austrálie je velká. Nevím, kam jste chtěli jet, ale jistě by nebyl problém vyrazit třeba na obvyklou trasu podél pobřeží ze Sydney na sever.
0 Citovat

Mame to booknute z Brisbane do Melbourne, kde su za sydney uzavrete cesty pred Melbourne, kde su najvacsie poziare.

Ale asi to budeme musiet zaplatit, tych 250$ za nic :(, 190$ uz maju a este toto, zdieraci jedny.

0 Citovat

Vyplatí se číst podmínky pronájmu. 

0 Citovat

Zkusil bych to hrát na vyšší moc. Ale záleží na textu smlouvy. 

0 Citovat

To nikto nemohol tusit ze takato situacia nastane, nepozeras storno ked s tym neratas, bookujem lebo to chcem, chcem tam ist. Bookovali sme to este koncom septembra.

0 Citovat

Když nečteš podmínky, tak se pak nediv.

Když něco rezervuju za půl roku a ještě na druhém konci světa, tím spíš si podmínky přečtu. 

Edit: padrino? 

0 Citovat

marooss napsal(a):

Mame to booknute z Brisbane do Melbourne, kde su za sydney uzavrete cesty pred Melbourne, kde su najvacsie poziare.

Ale asi to budeme musiet zaplatit, tych 250$ za nic :(, 190$ uz maju a este toto, zdieraci jedny.

Nelze projet Z Brisbane do Melbourne? Jestli je to opravdu kompletní uzávěra bez rozumné objizdne trasy, tak by to mohla být validní překážka pro plnění smlouvy a podnikatelské riziko půjčovny. Čili zrušení rezervace bez jakéhokoliv poplatku. 

0 Citovat

Jde, ale z druhé strany.

0 Citovat

Mezi Sydney a Melbourne by asi ani nemělo smysl jezdit teď po požárech, i kdyby už skončily. Mám pár poznámek pro případné plánování nové cesty po Austrálii. Projel jsem téměř celou Austrálii během 9 měsíců a tento úsek je jeden z nejméně zajímavých (často na jedno brdo, moc civilizace, není to ta pravá Austrálie, ani jsem se tam příliš nezdržoval).

Úsek mezi Sydney a Brisbane taky patří k těm nejméně zajímavým (po hranice Queenslandu) a já ho ani autem neprojížděl (objel jsem přes západ NSW, který ale taky moc za návštěvu nestojí, ale pro mě to bylo kratší). Jel jsem tento úsek jen busem se zastávkou v Byron Bay, kde je to pěkné. Samozřejmě Sydney a okolí včetně Blue Mountains je krásné a stojí za návštěvu, ale s obytným autem cestou z Brisbane do Melbourne by to nebylo nejvhodnější.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nelze projet Z Brisbane do Melbourne? Jestli je to opravdu kompletní uzávěra bez rozumné objizdne trasy, tak by to mohla být validní překážka pro plnění smlouvy a podnikatelské riziko půjčovny. Čili zrušení rezervace bez jakéhokoliv poplatku. 

Určitě to někudy jde a situace se průběžně mění, takže na pár týdnů dopředu by se to nedalo určit. Četl jsem kdysi, že lidi si půjčili auta v Darwinu, kvůli záplavám někde cestou se tam nemohli vrátit, auta nechali na místě a letěli zpět. Půjčovnu to nezajímalo a zkásla je.
0 Citovat

Tak na druhou stranu je zase fajn, že se už nemusí řešit jak to je v diskuzi "Technické mezipřistání v Urumči z Vídně s China Southern Airlines" (sarkazmus, omlouvám se).

0 Citovat

No právě teď začne kolo příspěvků typu: Mám nevratnou rezervaci na ubytování na Filipínách, původní cena 60 tisíc, prodám za 55 :D Případně prodám letenku Manila - Cebu :D

0 Citovat

Však se dá na Filipíny cestovat i jinak než přes Čínu ne? :-D

0 Citovat

5 rokov dozadu ani nikto nerozmyslal nad tranzitmi do JV Azie a Oceanie cez Cinu a teraz uz ako keby ine varianty ani neexistovali :D

0 Citovat

To sice jo, ale přeci jen letenky na poslední chvíli třeba s Qatarem budou za trochu jinou cenu než China Southern přes Urumči za desítku:)

0 Citovat

A zkoušel vůbec někdo z těch, kterým to teď zrušili s odletem např. za 1-2 týdny, kontaktovat Číňany a požádat je o re-routing s někým jiným?

0 Citovat

uz len Wizzair Rescue Fare treba :))

0 Citovat

Michal napsal(a):

A zkoušel vůbec někdo z těch, kterým to teď zrušili s odletem např. za 1-2 týdny, kontaktovat Číňany a požádat je o re-routing s někým jiným?

prave to riesi myslim Matio na ceste z vietnamu domov, dovolim si parafrazovat ... na linky dovolat peklo, navstivil kancelariu Air China v Saigone a dali im na moznost partial refund alebo mozu pockat dva mesiace kym neobnovia lety. Este siel skusat Air China europske telefonicke kontakty, tak uvidime. 

update: 0 bodov, leti domov one way inak a refund bude riesit potom

0 Citovat

To je bez šance - mně napsali, že umožní změnu termínu, ale změnu trasy ne. Jsou zavaleni žádostmi a nestíhají je vyřizovat.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

To je bez šance - mně napsali, že umožní změnu termínu, ale změnu trasy ne. Jsou zavaleni žádostmi a nestíhají je vyřizovat.

OK, ok. Jen se mi zdálo divné, že jsem nikde nečetl o žádném pokusu o reroute. Jen refund nebo odložení...

0 Citovat

Možná je to na dobré cestě.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_jhr

0 Citovat

Michal napsal(a):

OK, ok. Jen se mi zdálo divné, že jsem nikde nečetl o žádném pokusu o reroute. Jen refund nebo odložení...

Komentářů týkajících se pokusů o re-route je v zahraničních diskuzích spousta, žádný úspěšný. 

0