Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Hehe, OOO velky Boris Johnson byl pozitivne testovany na koronavirus...

0 Citovat

tiez teraz som to nasiel na twitteri

https://twitter.com/BorisJohnson...gr%5Etweet

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Otázka je jestli je škoda firem co nemají volnou hotovost ani na jeden měsíc při výpadku prijmu.


Petr76 napsal(a):

Po několika letech trvající konjunktuře...


Tak ví se, že se bude rozdělovat nějaká podpora, že jo... Takže firmy, docela logicky, budou předkládat ty nejčernější scénáře a nejčervenější čísla... Prostě příprava pro budoucí vyjednávání.


To je něco jako když se ve firmě rozdělují nový úkoly, případně se nějakým způsobem hodnotí využití pracovní doby / efektivita práce... To je pak taky vždycky takový divadýlko... :-D

0 Citovat

Nebuďte tu takoví pesimisti. Letos v létě to osobně vidím na cestu kolem Světa! 😎


73018187-742601926167512-305286107895955456-o.jpg

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

To by bylo asi nejlepší řešení, ale zároveň politicky nepřijatelné ztráty. Tak raději zadusí ekonomiku. Jinak pandemie se mohou i opakovat s odstupem několika let.


No touhle teorii si nejsem uplne jisty z jednoducheho duvodu. Podle predniho imunologa dr. Svobody, neni nikde napsano, ze pacient po prodelane covid19 infekci dostane imunitu. Spis to neni pravdepodobne. Uz pry bylo nekolik pripadu nestastniku, kteri po prodelane nemoci, prosli x testy s prokazatelne negativnim vysledkem a bohuzel to chytli znovu. Otazka je, jak se telo dokaze branit. Bude mit dost sily na druhe kolo? Nebo to bude o neco smrtelnejsi a postupne to dokaze pozabijet i lidi s normalni, byt oslabenou imunitou? To se pak i tech 40 milionu muze zacit nasobit celkem slusne. Thanos by ale asi mel radost.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Nebuďte tu takoví pesimisti. Letos v létě to osobně vidím na cestu kolem Světa! 😎

Dobrý! 😂

0 Citovat

Michal:

pobavil jsi :))))  Pro fajnšmekry bude dát do oběma směry! :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

tiez teraz som to nasiel na twitteri

https://twitter.com/BorisJohnson...gr%5Etweet




Jsem docela zvedavej, jak rychle se jim rozpadne nakej ten jejich krizovej stab. Predpokladam, ze od Borise to chytne pulka vlady... a kdy naposled mel audienci u kralovny?

0 Citovat

STA86 napsal(a):


Tak ví se, že se bude rozdělovat nějaká podpora, že jo... Takže firmy, docela logicky, budou předkládat ty nejčernější scénáře a nejčervenější čísla... Prostě příprava pro budoucí vyjednávání.


To je něco jako když se ve firmě rozdělují nový úkoly, případně se nějakým způsobem hodnotí využití pracovní doby / efektivita práce... To je pak taky vždycky takový divadýlko... :-D


Asi jsi neviděl, co je potřeba dodat k žádosti za podklady... Jak se budou předkládat nejčervenější čísla třeba v rozvaze za 3 uplynulá zdaňovací období??

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Po několika letech trvající konjunktuře...

Přesně tak

0 Citovat

voughne napsal(a):


Fakt si myslis, ze stat zaujima tvoje zdravie? :) Mali sme tu nedavno predvolebnu kampan, kde sa casto diskutovalo o 5000 pripadoch rocne, kedy ludia umieraju na banalne veci kt. by sa nemali absolutne diat ... no bohuzial deju sa.

Ako uvaha pekne (tie linky), ale v praxi je to len o jednom (a to povedali viaceri politici) - aby nam neskolabovalo rychlo zdravotnictvo. Ani FED, ani nikto iny nechce povedat narovinu, ze mame zdravotnictvo v srackach. Pozri sa, co sa deje v Nemecku. Mam sprostredkovane info, ze tam sa pracuje dalej, zavadzaju sa opatrenia a hlavne dokazu otestovat 500 000 ludi za tyzden. O nicom inom tato pandemia nie je, len a len o chabom zdravotnictve. 


Aby bolo jasne, Trumpa neglorifikujem. Donald je saso a jeho vyhlasenia mi  vecsinou vycaria usmev na tvari. Myslim si, ze stredna europa zareagovala najlepsie ako sa dalo, potiahneme to do Velkej noci, ale nasledne sa musi konat dalej. Len naliat biliony z ECB stacit nebude.


Fakt je ten, ze vcera sa mama vratila z prace. Agenturni zamestnanci dostali vypoved, dalsi tyzden cerpaju vsetci dovolenky, dalsi tyzden idu na 60% a dalsi, ak sa to nepohne zatvara sa fabrika. 800 ludi na dlazbe. A to sme na slovensku ani nie 2 tyzdne v karantene. Takze nezlahcujme aj tuto ekonomicku rovinu problemu.

Já myslím, že u nás máme zdravotnictví celkem optimální (ne ideální, ale optimální s ohledem na náklady). Nejsem ani příznivcem, aby se za každou cenu udržovali při životě lidi velmi nemocní (zvlášť trpící bolestí). Něco jiného je stav zdravotnictví v USA, Británii i jinde, ale třeba tato krize povede k tomu, že tam ty jejich systémy zreformují. Snad taky koronavirus přiměje lidi zamyslet se nad starostí o vlastní zdraví. Podstatné je totiž nejen, jak se stará stát o zdravotnictví, ale ještě víc, jak se starají lidi o své zdraví. Kdo se o své zdraví zajímá, nepotřebuje, aby se o jeho zdraví zajímal stát (já nebyl kromě občasného začínajícího nachlazení 21 let nemocný).

Německo má štěstí, že se tam vyrábějí testovací soupravy. Jenže je nesolidárně zakázalo vyvážet, takže pak můžou testovat, což jim umožňuje udržovat aktivitu s menším rizikem šíření. Zdaleka to ale není bez rizika vzhledem k tomu, že se virus šíří i od těch bez příznaků a každý nemůže být testovaný třeba každé 3 dny. Stačí srovnání s ČR. Mají 2,65x víc nakažených na 1 mil. obyvatel (OK, závisí i na počtu testů) a 3,6x víc mrtvých (rozjelo se to tam o pár dní dřív, tak ještě uvidíme, ale podle mě na tom budou postupně mnohem hůř kvůli tomuto přístupu). Rychlost šíření podle známých případů mají za poslední týden o 14% vyšší než v ČR.
0 Citovat

STA86 napsal(a):


Tak ví se, že se bude rozdělovat nějaká podpora, že jo... Takže firmy, docela logicky, budou předkládat ty nejčernější scénáře a nejčervenější čísla... Prostě příprava pro budoucí vyjednávání.


To je něco jako když se ve firmě rozdělují nový úkoly, případně se nějakým způsobem hodnotí využití pracovní doby / efektivita práce... To je pak taky vždycky takový divadýlko... :-D


Ahoj,

nechci, aby to vyznělo jakkoliv zle, takže to prosím ber jako zcela upřímnou zvědavost.

Tohle je nějaká Tvoje interní úvaha, nebo děláš někde třeba pro velkou čtyřku, případně jiné auditorské firmy, nebo co já vím, účetního, daňového poradce nebo kohokoliv, kdo by měl náhled do hospodaření většího počtu firem.
Protože já opravdu čerpám informace jen z omezeného okruhu kolegů, bývalých kolegů, bývalých spolužáků z práv, ze kterých jsou v pohodě opravdu jen ti, kdo mají zavedené advokátní kanceláře nebo naopak pracují někde napojení na stát.
Ale ostatní jsou rozesetí různě po různě velkých společností a nikdo z nich to nevidí růžově. Všude se zastavily nábory, připravují se krizové plány, škrtají místa a připravují propouštění. V prvních společnostech už propouštění začalo.
Co vidím k našim klientům, většinou malí živnostníci, tak už teď s nimi řešíme hromadně odklady faktur.
Státní podpora je zatím v podstatě nedostupná/nedostatečná/pomalá.
Takže pokud Ty nebo někdo jiný máte relevantní informace, které potvrzují, že situace je ve skutečnosti mnohem růžovější, moc rád si to poslechnu.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Dojičům nakakat. 


Jiste ,hlavne tem s Agrofertu , EU poskytne CR  1,2 miliardy euro , to se to bude rozdelovat....ovsem tezko tem potrebnym . V Irsku vyhlasili , ze ten kdo prisel diky koronaviru o praci  bude dostavat misto 200 euro  tydne 350,,,,

Prakticky ihned ,,,

0 Citovat

doctorex napsal(a):


Ahoj,

nechci, aby to vyznělo jakkoliv zle, takže to prosím ber jako zcela upřímnou zvědavost.

Tohle je nějaká Tvoje interní úvaha, nebo děláš někde třeba pro velkou čtyřku, případně jiné auditorské firmy, nebo co já vím, účetního, daňového poradce nebo kohokoliv, kdo by měl náhled do hospodaření většího počtu firem.
Protože já opravdu čerpám informace jen z omezeného okruhu kolegů, bývalých kolegů, bývalých spolužáků z práv, ze kterých jsou v pohodě opravdu jen ti, kdo mají zavedené advokátní kanceláře nebo naopak pracují někde napojení na stát.
Ale ostatní jsou rozesetí různě po různě velkých společností a nikdo z nich to nevidí růžově. Všude se zastavily nábory, připravují se krizové plány, škrtají místa a připravují propouštění. V prvních společnostech už propouštění začalo.
Co vidím k našim klientům, většinou malí živnostníci, tak už teď s nimi řešíme hromadně odklady faktur.
Státní podpora je zatím v podstatě nedostupná/nedostatečná/pomalá.
Takže pokud Ty nebo někdo jiný máte relevantní informace, které potvrzují, že situace je ve skutečnosti mnohem růžovější, moc rád si to poslechnu.

Myslím, že to byla reakce na to, že firmy vyhrožují krachem hned v prvním měsíci po poklesu příjmu, na to jsem reagoval jestli je těchto podniků škoda. Propouštět se bezesporu bude a o tyto lidi se postará dočasně stát, tak jako vždy. Co se týče drobných živnostníků (mezi ně patrim), tak mi ze dne na den spadl příjem na nulu a vím, že pokud se situace nezmění k lepšímu, rok doma na zadku vydržím bez nějaké státní podpory úplně v pohode, nevím čím jsem tak výjimečný, že to tak nemůžou mít i ostatní.

0 Citovat

Z netu, hodnověrnost nedovedu posoudit...

Dnes mi na stůl (do mailu) přistály konkrétní nabídky "naší" spolkové země podnikům pro zvládnutí problémů s likviditou. Konkrétní možnosti, rozdělené pro malé a střední firmy a pro velké firmy. Rozdělené na oblasti jako podnikové daně, platby v oblasti HR, povinné příspěvky organizacím, rozvoj a investice, a další. Pomoc přislíbená zatím na celý rok 2020, a hlavně od 1.1., tedy zpětně, takže třeba zaplacené zálohy na daň nebo odvod DPH, příspěvky BG a všechny ostatní je možno si nechat zpětně vrátit na účet. Cíl je prostě nenechat padnout žádného zaměstnavatele kvůli nedostatku likvidity v souvislosti s povinnostmi vůči státu.

Takže už řeším konkrétní kroky, jak nám nechat pár set tisíc EUR vrátit, zbavit nás povinností do konce roku odvést pár milionů EUR a všechno řešit jako netto povinnost až začátkem roku 2021 za celý rok 2020, podle jeho výsledku.

0 Citovat

gg.bn napsal(a):

Myslím, že to byla reakce na to, že firmy vyhrožují krachem hned v prvním měsíci po poklesu příjmu, na to jsem reagoval jestli je těchto podniků škoda. Propouštět se bezesporu bude a o tyto lidi se postará dočasně stát, tak jako vždy. Co se týče drobných živnostníků (mezi ně patrim), tak mi ze dne na den spadl příjem na nulu a vím, že pokud se situace nezmění k lepšímu, rok doma na zadku vydržím bez nějaké státní podpory úplně v pohode, nevím čím jsem tak výjimečný, že to tak nemůžou mít i ostatní.


Já reagoval až na STA86, který naznačoval, že si podniky na oko zhoršují výsledky.
Mně není líto těch podniků, mně je líto lidí, kteří v nich pracují.
Jsem si jistý, že spousta lidí to zvládne, taky máme rezervu na rok, možná bych musel pustit nějaké akcie pod cenou, ale to by se nedalo nic dělat.
Ale tohle není standard a jestli je průměrná úspora českých domácností na tří měsíce, je to podle mě hodně.
Včera jsem ukončoval smlouvy s lektory jazyků co chodili k nám do firmy, všichni pracují na IČO, od začátku pandemie přišli o 3/4 vyučovacích hodin a  minimálně o jednom vím, že prostě nebude mít ani na nájem. A takových lidí bude spoustu a z toho mám prostě strašnou pachuť v ústech.
Toho se obávám.

0 Citovat

cali napsal(a):

Z netu, hodnověrnost nedovedu posoudit...

Dnes mi na stůl (do mailu) přistály konkrétní nabídky "naší" spolkové země podnikům pro zvládnutí problémů s likviditou. Konkrétní možnosti, rozdělené pro malé a střední firmy a pro velké firmy. Rozdělené na oblasti jako podnikové daně, platby v oblasti HR, povinné příspěvky organizacím, rozvoj a investice, a další. Pomoc přislíbená zatím na celý rok 2020, a hlavně od 1.1., tedy zpětně, takže třeba zaplacené zálohy na daň nebo odvod DPH, příspěvky BG a všechny ostatní je možno si nechat zpětně vrátit na účet. Cíl je prostě nenechat padnout žádného zaměstnavatele kvůli nedostatku likvidity v souvislosti s povinnostmi vůči státu.

Takže už řeším konkrétní kroky, jak nám nechat pár set tisíc EUR vrátit, zbavit nás povinností do konce roku odvést pár milionů EUR a všechno řešit jako netto povinnost až začátkem roku 2021 za celý rok 2020, podle jeho výsledku.


Kdes to našel? Možná pracuji pro špatnou společnost, ale nám nic nepřišlo. Zní to jako něco, co napsal Prchal pod status na facebooku Andreje Babiše.

0 Citovat

doctorex napsal(a):


Já reagoval až na STA86, který naznačoval, že si podniky na oko zhoršují výsledky.
Mně není líto těch podniků, mně je líto lidí, kteří v nich pracují.
Jsem si jistý, že spousta lidí to zvládne, taky máme rezervu na rok, možná bych musel pustit nějaké akcie pod cenou, ale to by se nedalo nic dělat.
Ale tohle není standard a jestli je průměrná úspora českých domácností na tří měsíce, je to podle mě hodně.
Včera jsem ukončoval smlouvy s lektory jazyků co chodili k nám do firmy, všichni pracují na IČO, od začátku pandemie přišli o 3/4 vyučovacích hodin a  minimálně o jednom vím, že prostě nebude mít ani na nájem. A takových lidí bude spoustu a z toho mám prostě strašnou pachuť v ústech.
Toho se obávám.

 jo tak. Blby to je a ještě bude, ale zase na druhou stranu není to bezvýchodna situace. Lektoři jazyků nemají nebo mají naprosto minimální fin. závazky způsobené svým podnikáním, tudíž mohou lehce dočasně změnit profesy i kdyby měli dělat prodavače, tak na nájem vydělají.

0 Citovat

doctorex napsal(a):

[citace="cali"]

Z netu, hodnověrnost nedovedu posoudit...

Dnes mi na stůl (do mailu) přistály konkrétní nabídky "naší" spolkové země podnikům pro zvládnutí problémů s likviditou. Konkrétní možnosti, rozdělené pro malé a střední firmy a pro velké firmy. Rozdělené na oblasti jako podnikové daně, platby v oblasti HR, povinné příspěvky organizacím, rozvoj a investice, a další. Pomoc přislíbená zatím na celý rok 2020, a hlavně od 1.1., tedy zpětně, takže třeba zaplacené zálohy na daň nebo odvod DPH, příspěvky BG a všechny ostatní je možno si nechat zpětně vrátit na účet. Cíl je prostě nenechat padnout žádného zaměstnavatele kvůli nedostatku likvidity v souvislosti s povinnostmi vůči státu.

Takže už řeším konkrétní kroky, jak nám nechat pár set tisíc EUR vrátit, zbavit nás povinností do konce roku odvést pár milionů EUR a všechno řešit jako netto povinnost až začátkem roku 2021 za celý rok 2020, podle jeho výsledku.


Kdes to našel? Možná pracuji pro špatnou společnost, ale nám nic nepřišlo. Zní to jako něco, co napsal Prchal pod status na facebooku Andreje Babiše.

[/citace]


To spíš vypadá na něco z Německa...

0 Citovat

Před několika lety jsem vyslechl diskusi dvou odhadem 30letých mužů: Tak jsem koupil ten zájezd. Super, kolik stál? 35 tyček. Kdes je vzal? Půjčil jsem si, chci na dovču hned a ne na ni šetřit 3 roky.

Takových lidí je naneštěstí dost a nedivím se, že nevydrží ani 14 dnů. A popravdě je vůbec nelituji. Mít všechno a hned nejde. Nebo jde, ale pak to může bolet.

Tím nenarážím na problémy OSVČ, řady firem, jejich zaměstnanců způsobených současnou situací. Mnohdy mají minimální rezervy a když jim spadne příjem ze dne na den na nulu, dlouho to nemůžou bez příjmů táhnout.

0 Citovat

@doctorex, gg.bn - jasně z Německa, ale i tak tomu moc nevěřím. Ale přes víkend zjistím...

0 Citovat

divan napsal(a):

Před několika lety jsem vyslechl diskusi dvou odhadem 30letých mužů: Tak jsem koupil ten zájezd. Super, kolik stál? 35 tyček. Kdes je vzal? Půjčil jsem si, chci na dovču hned a ne na ni šetřit 3 roky.

Takových lidí je naneštěstí dost a nedivím se, že nevydrží ani 14 dnů. A popravdě je vůbec nelituji. Mít všechno a hned nejde. Nebo jde, ale pak to může bolet.

Tím nenarážím na problémy OSVČ, řady firem, jejich zaměstnanců způsobených současnou situací. Mnohdy mají minimální rezervy a když jim spadne příjem ze dne na den na nulu, dlouho to nemůžou bez příjmů táhnout.

Teď jsi představ, že bys šetřil 35 tyček na svůj vysněný zájezd na severu Itálie a pár dní před odjezdem bys slyšel nepodložené teorie o tom, že se tam šíří o trošku horší chřipka, cestovka ti říká, že se nic neděje a neoblíbený premiér nedoporučuje cestovat jen do 11 zasažených obcí v regionu. Jel bys?

0 Citovat

Nevím jestli bych jel nebo ne. Neumím na to odpovědět.

Ale ať už jo nebo ne, nemusel bych nic splácet, kdybych (ne)jel z ušetřených peněz.

0 Citovat

divan napsal(a):

Před několika lety jsem vyslechl diskusi dvou odhadem 30letých mužů: Tak jsem koupil ten zájezd. Super, kolik stál? 35 tyček. Kdes je vzal? Půjčil jsem si, chci na dovču hned a ne na ni šetřit 3 roky.

Takových lidí je naneštěstí dost a nedivím se, že nevydrží ani 14 dnů. A popravdě je vůbec nelituji. Mít všechno a hned nejde. Nebo jde, ale pak to může bolet.

Tím nenarážím na problémy OSVČ, řady firem, jejich zaměstnanců způsobených současnou situací. Mnohdy mají minimální rezervy a když jim spadne příjem ze dne na den na nulu, dlouho to nemůžou bez příjmů táhnout.


Ale takovych lidi je dost i bez pujcovani si na dovolenou . Ony o tom byly statistiky i pred koronavirem  Zadni vratka s prostredky na zivot bez prijmu delsi dobu  ,nebo i s malym prijmem moc obycejnych lidi nema  .Nepamatuju si uz tu statistiku , ale myslim , ze ten mesic ,dva  byla nejcastejsi odpoved  

0 Citovat

Je potřeba na zadní vrátka myslet a pokud je to jen trochu možné, něco ušetřit na horší časy. Být schopný měsíc-dva přežít z úspor je strašně málo. Stačí nemoc, úraz, události co se dějí dnes a spoustě lidí vznikne obrovský problém. A často ne proto, že by málo vydělávali, ale protože "žijí dnes" a na zítřek vůbec nemyslí.

0