Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Navaja napsal(a):

@sarah

Tak to prosím nečtete ,ale nedělejte cenzuru. Každý máme svobodu se vyjádřit nebo ne?

Vy očividně neznáte význam slova cenzura. 

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

"Maďarská vláda připravuje postupné znovuotevření hraničních přechodů na hranici se Slovenskem, které jsou kvůli koronavirovému nebezpečí uzavřené."

https://hungarytoday.hu/coronavi...-crossing/

První vlaštovka? Zatím se týká pouze Slováků.



to je len pre "pendlerov"

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

"Maďarská vláda připravuje postupné znovuotevření hraničních přechodů na hranici se Slovenskem, které jsou kvůli koronavirovému nebezpečí uzavřené."

https://hungarytoday.hu/coronavi...-crossing/

První vlaštovka? Zatím se týká pouze Slováků.

To se týká jen zboží: "The two governments, however, will try and add further crossings to ensure a free flow of goods between Hungary and Slovakia, he said."

A asi pendlerů, jak píše tonic. Kdyby sis náhodou dělal naději, že za pár týdnů pojedeš na dovolenou do maďarských termálů, tak na to můžeš v klidu zapomenout.

0 Citovat

Coinneach prostě nutně potřebuje od někoho slyšet, že nejlíp v dubnu už bude moct někam cestovat a to, že drtivá většina lidí to tady vidí reálně a je jim jasné, kdy asi nejdřív bude možno někam vyrazit a nepotvrdí mu to, prostě ignoruje a pořád si jede to svoje.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Já si myslím, že Sarah to ani nečte, ale jde o to, že vždycky půl každé strany zabírá mikir a prostě to některé lidi štve. A hlavně žádnou cenzuru nedělá, pouze požádala ostatní, aby mu neodepisovali, což není žádná cenzura, neobracela se na mikira, ale na ostatní. Mimochodem stejnou věc jsem psal pár dní zpět.


Líp bych to neřekla, Eremi :) 

0 Citovat

Z maďarska lítají horší vlaštovky.


https://ct24.ceskatelevize.cz/sv...-parlament

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Z maďarska lítají horší vlaštovky.


https://ct24.ceskatelevize.cz/sv...-parlament


Orbán jakožto "pravicový" politik, který znárodňoval banky, mě už ničím nepřekvapí.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Vidim ,ze  by bylo asi opravdu dobre zaradit sem tu moznost  te ignorace   a souhlasim , ti co nejsou schopni  pochopit ,ze mohou existovat  jine nazory  .jako treba  przentuje  tento odbornik ....Hostomský: Nakažených je desetkrát víc, většina nemá příznaky. Cíl je stádní imunita  ( cely rozhovor - odkaz jsem dal vyse )  a porad jak kafomlynek melou porad to same .aniz maji  nejaky novy argument a ti co jejich mysleni neumi pochopit ,ze jsou lide ,kteri maji specifickou situaci a  musi se na ne vztahovat vyjimka .tak prosim at me nectou a neodepisuji mi 

Za 14 dnu nebo pripadne do konce dubna  se ukaze kdo mel pravdu a i kdyby prosel Babisovi ten jeho stupidni navrh o prodlozeni nouzoveho stavu  o 30 dnu ,tak je to do pulky kvetna.. proste litat se bude  jeste pred letem ,alespon do nekterych  zemi  

Howgh

Nedá mi to nezareagovat, když jsem si teď poslechl na DVTV dnešní rozhovor s Hostomským: https://video.aktualne.cz/dvtv/h...f6b220ee8/

Ve 48. minutě říká zajímavou věc, která, si myslím, bude časem reálně na stole, pokud se šíření viru nezastaví:

"Já jsem v té generaci... Já si říkám... Buďme rádi, že po té šedesátce ještě žijeme. Tak nemusíme panikařit a nemusíme tu civilizaci prostě zavřít."

Doufám, Mikire, že to bereš podobně jako odborník Hostomský a jsi připravený případně položit svůj život v zájmu omezení ekonomických škod (tj. bez ohledu na množství mrtvých prosazuješ, aby se kontakty lidí příliš neomezovaly, což přinese větší rozšíření a větší dávky viru, ale ekonomiku to poškodí méně).

0 Citovat

Krizový štáb nově povede kariérní aparátčík Hamáček... bez vzdělání, bez zkušeností, bez názoru, každý si s ním vytře prdel. Hned se cítím bezpečněji.


0 Citovat

Navaja napsal(a):

@sarah

Tak to prosím nečtete ,ale nedělejte cenzuru. Každý máme svobodu se vyjádřit nebo ne?


To jo, ale taky je dobré a užitečné kolem sebe eliminovat skutečné blbce (funkční vulgarismus).


Když to tady celé zaprdí, tak už sem pak nikdo nepoleze.
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Krizový štáb nově povede kariérní aparátčík Hamáček... bez vzdělání, bez zkušeností, bez názoru, každý si s ním vytře prdel. Hned se cítím bezpečněji.



Čili to vede ten kdo to měl dle zakona vést hned od začátku...

0 Citovat

gg.bn napsal(a):


Čili to vede ten kdo to měl dle zakona vést hned od začátku...


Asi tak a ti lidi, co v tom štábu jsou nikam nezmizí.
0 Citovat

Zdravím, nevíte, zda se chystá nějáký repatriační let z Jižní Ameriky??

0 Citovat

Jakub K napsal(a):

Zdravím, nevíte, zda se chystá nějáký repatriační let z Jižní Ameriky??

Nechystá, je to moc daleko a nebylo by to ekonomický obhajitelné. Vláda ty lidi obětuje. Jsou to přijatelné ztráty a voleb se nedožijí.

0 Citovat

Jakub K napsal(a):

Zdravím, nevíte, zda se chystá nějáký repatriační let z Jižní Ameriky??


Není lepší vznést dotaz na mzv?

0 Citovat

Koukám, že někde asi fakt došel i ten hajzlpapír... :-)


91652618-503332313681092-8305104180679278592-n.jpg

0 Citovat

Aj na toto si mozu taliani prizvat expertov, idealne Kimmi ... ale aj Putin ,ci  Si Tinpching mozu byt napomocni

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_dtt

0 Citovat

Vše je o lidech a každej je jinej, to je jistota, která tady bude i v době koronaviru. 
Stran karantény bych přidala asi jinde, než jen u sankcích. Hlavně v systémové koordinaci, která u nás naprosto - z mého pohledu a zkušenosti - selhala. 
Má osobní zkušenost: letadlo, ve kterém je posbírán kde kdo, kdejaké národnosti, s kdejakou cestovatelskou anamnézou. Dokonce dle informativního e-malu před vstupem na palubu jsou mezi pasažéry lidé v karanténě, kteří prý budou po celou dobu letu separováni od ostatních. Nic takového ovšem v praxi nešlo, protože šlo o malý letoun, který žádným takovým prostorem nedisponoval. Navíc nikdo nedostal letenku s číslem sedadla, tedy žádná místa nebyla nijak přidělená . Jinými slovy, sedalo se jak v MHD - tam, kde bylo volno. Stejně tak nařízení, že bude každý před vstupem vybaven rouškou nebo jakýmkoli zakrytím úst, si 50 % pasažéru buď nepřečetlo nebo na to prostě kašlali. No a že nekašlali jen na doporučení, ale na celé kolo a to po celých krásných 20 hodin na jedné  klimatizované palubě s uzavřenou cirkulací vzduchu, to je jen bonus. Zase tam byli i tací, co sice nesehnali roušku, ale ustřihli si v posledním ubytku hadr na nádobí a vlastní přidušovadlo si vyrobili :) No každopádně mělo daleko do třídy FFP2, to bez debat..
No a tak si tak doplachtíme do Prahy, pan pilot nám před dosednutím mimo informace o počasí v Praze a poděkování za společný let sdělí, že nám všem přeje hlavně zdraví a že nás na zemi asi čeká nějaká důkladnější kontrola a proces, ale že to zvládneme jako ten let.
No a pak klapka - Ruzyně. Nikde nikdo. Myslím tím nikdo, koho by tahle asi 160 hlavá tlupa chrchlalů jakoli zajímala. Celníci stojí na svých místech, nikoho nezastavují. Lékař nebo zdravotník nula. Jakékoli bazální poptání na zdravotní stav, poslech toho kašle nebo dokonce změření teploty, což jde rychle i na dálku... NIC. Projdeme si k pasové kontrole. Tam malinký letáček, kde stojí: Karanténa? Letíte z rizikové země? Pokud ano, tak ano, pokud ne, tak ne. Pán přede mnou si odkašle jak tuberák v dole, pot mu řine po čele a přidušeným  hlasem říká své ženě - no vidíš, že můžu zítra do práce.
Takže asi tak. Pak se těch 160 kousků vyřítilo z letištní haly a šupalo na nějaký MHD, a to všemi směry. Ostrava, Brno, Plzeň....

Já jsem si o karanténu požádala dobrovolně, ale jen z doslechu z fronty na pasovém odhaduji,  že toto udělalo tak  10 % pasažérů. No je fajn, že se někdo probral a od dneška už platí karanténa pro všechny... A ten včerejšek, předvčerejšek, ...to se někde ve statistikách ztratí.



Martin V napsal(a):



Jo to máš pravdu. Nebylo by od věci, kdyby těm, co jsou doma, nedochází do zaměstnání a nedodržují podmínky byly, kromě pokuty, ještě odebrány dávky či státní pomoc. 

Jinak s těmi statistikami, dobrej nápad, já zvýšit bezpečnost na silnicích. Zjišťovat jestli mrtvý účastník autonehody netrpěl ještě nějakou chorobou a tu uvést jako příčinu smrti... stejně by na ni (asi) umřel.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):


To jo, ale taky je dobré a užitečné kolem sebe eliminovat skutečné blbce (funkční vulgarismus).


Když to tady celé zaprdí, tak už sem pak nikdo nepoleze.


WHO jsou taky blbci  ze ?


https://www.seznamzpravy.cz/clan...cle-detail

0 Citovat

mikir napsal(a):


WHO jsou taky blbci  ze ?


https://www.seznamzpravy.cz/clan...cle-detail

„Naše rada: nedoporučujeme nošení roušek, pokud člověk není sám nakažen,“

Jak poznáš, že jsi nakažen u bezpříznakové nemoci?


Ano, jsou blbci. 

0 Citovat

Nejak se zacinam tesit az zase zacneme litat (jestli teda dle nekterych predikci nebude stat letenka do Londyna 50 000kc:D), uz se nam tu projevuje solidni ponorkova nemoc.. :D


Vzdycky se sem jednou za den mrknu a vidim ze stale jede oblibena zumpa Mikir proti zbytku sveta :D


Dneska jsem si aspon precetl jeden nazor, ktery bych podepsal :)

Petr76 napsal(a):
Krizový štáb nově povede kariérní aparátčík Hamáček... bez vzdělání, bez zkušeností, bez názoru, každý si s ním vytře prdel. Hned se cítím bezpečněji.


Nicmene porad lepsi nez kdyby to ridil byvaly premier Sralbotka ;)

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

Nicmene porad lepsi nez kdyby to ridil byvaly premier Sralbotka ;)

Oni jsou oba úplně stejní, nikde nestudovali, venku nebyli, jazyky neumí, nejlepší léta života strávili v bizarním světě partajních aparátů a jediné v čem vynikají, je lísání se k Hradní zombie, jak týrané manželky.


Mikire, WHO se svým politikařením a nadbíháním čínským lžím je spolupachatel SARS a zjevně ani teď se z ničeho nepoučila.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Ano, jsou blbci. 

A ještě bych k WHO přidal, že začínají být pěkně nebezpeční blbci. Ten vliv Číny už snad ani nezakrývají. Viz krátké všeříkající interview s nějakým náměstkem generálního ředitele WHO: https://twitter.com/go3hk/status...6282741760

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Nedá mi to nezareagovat, když jsem si teď poslechl na DVTV dnešní rozhovor s Hostomským: https://video.aktualne.cz/dvtv/h...f6b220ee8/

Ve 48. minutě říká zajímavou věc, která, si myslím, bude časem reálně na stole, pokud se šíření viru nezastaví:

"Já jsem v té generaci... Já si říkám... Buďme rádi, že po té šedesátce ještě žijeme. Tak nemusíme panikařit a nemusíme tu civilizaci prostě zavřít."

Doufám, Mikire, že to bereš podobně jako odborník Hostomský a jsi připravený případně položit svůj život v zájmu omezení ekonomických škod (tj. bez ohledu na množství mrtvých prosazuješ, aby se kontakty lidí příliš neomezovaly, což přinese větší rozšíření a větší dávky viru, ale ekonomiku to poškodí méně).


Ano, beru to podobne ,ovsem Hostomsky  tedy rika ,ze je rad ze zije ,ale nerika , ze chce za neco polozit zivot...Vetsina lidi se shoduje ze stat na seniory kasle ,krasny priklad toho domova  pro seniory , kde onemocneli  temer vsichni ,ale armada od toho dala ruce pryc , ze nema na  to kapacity  ,fajn a kapacity na honeni  lidi po lese v uzavrenych oblastech mela ?

A dneska ctu vyjadreni WHO ,ze noseni rousky je u zdravych zbytecne a dokonce skodlive  a policie se vyziva  v pokutovani jednotlivcu a malych skupinek, aby je chytali a pokutovali  a lidi se navzajem bonzuji ...misto poradne pomoci zdravotnikum . a lekarum 

Neni to nic jineho nez  tvrzeni proti tvrzeni   a lide bez odborneho vzdelani ,ke kterym samozreme patrim a nejspis je takovych tady vetsina  se v tom orientovat nemohou, navic ,.kdyz i  nekteri odbornici meni nazory  jak ponozky 

Kazdy je vyplaseny , ale vseobecne se shoduji na nazoru , ze nevic jsou ohrzeni  stari lide   ,ale to je az kolem  80 a ti  co jsou oslabeni  a soucasnymi   zakazy  se tem starym nepomuze

0 Citovat

mikir napsal(a):

a kapacity na honeni  lidi po lese v uzavrenych oblastech mela ?

A to jsi zas četl kde?


mikir napsal(a):

a policie se vyziva  v pokutovani jednotlivcu a malych skupinek aby je chytali a pokutovali

Další ptákovina.


Mikire, já jsem proti tobě tady na fóru nikdy nebyl ostrý, ale už to fakt trochu přeháníš. Tohle není o opačném názoru, ten já respektovat dokážu. Ale tady ty věci výše, to je o vytahování nesmyslů a vytrhávání věcí z kontextů jen pro prosazení vlastní pravdy.

Ad přijatá opatření - na nějakého týpka, co tvrdí, že je třeba stádová imunita, ti hodím jiného týpka, který tvrdí, že je to naprostá šílenost: https://www.novinky.cz/zahranicn...c-40318217

Nepotřebuju, abys uznal, že mám pravdu. Můžeš mít jiný názor a stejně tak nemusím mít pravdu já. Ale jakožto poctivého člověka mě strašně štve, když tady veřejně prezentuješ, že se něco budeš snažit obchcat, jen co to půjde. Přitom by stačilo pár týdnů počkat, kdy už bude jasněji, jak se situace vyvíjí, a budeme všichni vědět na čem jsme.

Jsi o rok mladší než můj otec, takže tě respektuju jako každého staršího člověka, ale stejně jako vidím, že je někdy strašně těžké domluvit se s mým tátou, tak je to podobně i s tebou. Sám si svými prohlášeními tady proti sobě poštváváš lidi (až mi to místy přijde, že to snad musíš dělat schválně, abys zůstal v centru pozornosti). Chlape, vždyť ty jsi procestoval půlku světa, proč proboha nevěnuješ tu energii a třeba nepopisuješ ty své cesty v cestopisech? Nebo čemukoli smysluplnějšímu...

0