Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zkusila bych se podivat na mensi hranicni prechody s Nemeckem, nedavno jsme v Nemecku byli, bez testu, jen tak. Presli jsme na Moldave. D8 bude zrejme hlidana a Cinovec taky.

0 Citovat

andreko napsal(a):

Zkusila bych se podivat na mensi hranicni prechody s Nemeckem, nedavno jsme v Nemecku byli, bez testu, jen tak. Presli jsme na Moldave. D8 bude zrejme hlidana a Cinovec taky.

vyrazím dnes pěšky omrknout Moldavu , případně dám řeč s místňáky...díky za nápad

0 Citovat

radek.kube napsal(a):

[citace="andreko"]

Zkusila bych se podivat na mensi hranicni prechody s Nemeckem, nedavno jsme v Nemecku byli, bez testu, jen tak. Presli jsme na Moldave. D8 bude zrejme hlidana a Cinovec taky.

vyrazím dnes pěšky omrknout Moldavu , případně dám řeč s místňáky...díky za nápad

[/citace]

Tak dej vedet, jaka je situace, podle me jak budes uvnitr, tak uz te nikdo resit nebude. By me docela zajimalo potom i na letisti, jestli te budou resit. 
My byli v Nemecku teda hlavne v lese😉.

0 Citovat

Za sebe jsem to vyhodnotil, že průjezd není možný a že Němci to berou vážně. Tudíž jsem se k žádné hančovině neodhodlal a Německo jsem včera poslušně objel. Ovšem když jsem kroutil serpentiny pod Hochkönigem a vzpomněl si, jak bych normálně svištěl po A92, tak mě málem jeblo.

0 Citovat

Zdravím cestovatelé. Hledám na internetu jak se dá otestovat v Itálii (letíme na 3 dny z Prahy do Florencie a pak zpátky Pisa - Praha) a zatím jsem našel pouze možnost ostestování v lékárnách - má s tím někdo zkušenosti? Je to opravdu tak? a případně jak zjistit, která lékárna testování nabízí? Děkuji

0 Citovat

Tomas napsal(a):

Zdravím cestovatelé. Hledám na internetu jak se dá otestovat v Itálii (letíme na 3 dny z Prahy do Florencie a pak zpátky Pisa - Praha) a zatím jsem našel pouze možnost ostestování v lékárnách - má s tím někdo zkušenosti? Je to opravdu tak? a případně jak zjistit, která lékárna testování nabízí? Děkuji

V Pise přímo na letišti dělají na počkání antigenní testy za 20 €. Nic výhodnějšího jsem tam cca před měsícem ve městě nenašel.

0 Citovat

Včera jsme letěli z Prahy do Florencie. V Praze nikdo cokoliv ohledně COVIDu neřešil, náhodně se ptali lidí, jestli mají vyplněný formulář do Itálie (ne každého). Ve Florencii na letišti se nás ptali, jestli jedeme na dovolenou a kolik máme peněz v hotovosti. Začala jsem tahat všechny potvrzení o očkování a vstupní formuláře, ale bylo mi řečeno, že to je nezajímá, jen suma peněz, které vezeme. Pak už jsme byli venku, šli pro auto. Teď jsme v Pise a nikdo nikde nic nechce. Jen v obchodech rouška, ne respirátor a restaurace jedou normálně. Lidí není moc.

0 Citovat

Zoharejda napsal(a):

Včera jsme letěli z Prahy do Florencie. V Praze nikdo cokoliv ohledně COVIDu neřešil, náhodně se ptali lidí, jestli mají vyplněný formulář do Itálie (ne každého). Ve Florencii na letišti se nás ptali, jestli jedeme na dovolenou a kolik máme peněz v hotovosti. Začala jsem tahat všechny potvrzení o očkování a vstupní formuláře, ale bylo mi řečeno, že to je nezajímá, jen suma peněz, které vezeme. Pak už jsme byli venku, šli pro auto. Teď jsme v Pise a nikdo nikde nic nechce. Jen v obchodech rouška, ne respirátor a restaurace jedou normálně. Lidí není moc.

 

 

A jak se vracíte? 

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

[citace="Tomas"]

Zdravím cestovatelé. Hledám na internetu jak se dá otestovat v Itálii (letíme na 3 dny z Prahy do Florencie a pak zpátky Pisa - Praha) a zatím jsem našel pouze možnost ostestování v lékárnách - má s tím někdo zkušenosti? Je to opravdu tak? a případně jak zjistit, která lékárna testování nabízí? Děkuji

V Pise přímo na letišti dělají na počkání antigenní testy za 20 €. Nic výhodnějšího jsem tam cca před měsícem ve městě nenašel.

[/citace]

 

Tak to je super zpráva! A víte jak dlouho mají otevřené testování? Na stránkách letiště píšou, že pouze do 2 pm a jak to chápu tak je to až za kontrolou. Nicméně - je to nutné před návratem do ČR? Když tady stačí až do 5 dní po vstupu do ČR? Tady si to můžu nechat udělat zase zadarmo vklidu...

0 Citovat

Ted jsem zjistil, ze polaci chteji nove od 17.7. Prijezdovy formular. Snazim se ho vyplnit a koukam, ze tam maji napsano zda mate pcr test, ockova, prodelani nemoci. Takze mi neuznaji antigenni test, ktery bych si udelal v italii na neapolskem nadrazi zdarma? Anebo jim to bude jedno, kdyz reknu, ze jsme transit do Cr?

0 Citovat

 

[/citace]

V Pise přímo na letišti dělají na počkání antigenní testy za 20 €. Nic výhodnějšího jsem tam cca před měsícem ve městě nenašel.

[/citace]

Tak to je super zpráva! A víte jak dlouho mají otevřené testování? Na stránkách letiště píšou, že pouze do 2 pm a jak to chápu tak je to až za kontrolou. Nicméně - je to nutné před návratem do ČR? Když tady stačí až do 5 dní po vstupu do ČR? Tady si to můžu nechat udělat zase zadarmo vklidu...

[/citace]

Testy provádí na počkání a bez objednání hned u vstupu do odletové haly: https://www.pisa-airport.com/en/...riage.html

Skutečně tam jsou jen do dvou odpoledne, zašel jsem tam ráno, když jsem vracel auto, do města je to pěšky slabá půlhodinka, nebo můžete jet předraženým Pisamoverem (5 €) a jste ve městě za 5 minut.

Dle pravidel můžete vykonat test až po návratu, ale obecně se v téhle době doporučuje radší ten test mít před nástupem do letadla - viz ty případy FR z poslední doby, kdy neoprávněně upřeli cestujícím boarding.

0 Citovat

Dobrý den, máme s manželkou a roční dcerou koupené letenky s TAP a s Ryanem. Já i manželka jsme plně očkování, dcera ne. Chtěl jsem se zeptat, když děti (většinou) do 12ti let nemusí při vstupu do země mít očkování proti COVIDU a ani negativní test, zda toto u dětí nevyžadují ani aerolinky. Tedy zda roční dítě může letět bez očkování i bez testu. 

0 Citovat

Roční děti se snad nikdy netestovali. Aerolinka se chová podle nařízení země, do které cestujete.

0 Citovat

Letecké společnosti SAS a Norwegian od pondělí ruší povinnost roušek na palubách pro cesty po Skandinávii.

Na cestách mezi skandinávskými zeměmi a zbytkem světa budou nadále vyžadovány.

0 Citovat

Konečně:-)

https://www.novinky.cz/zahranicn....seznam.cz

1