Zdravím všechny, Rád bych tento rok na přelomu září/říjen vyrazil na východ USA. Vzhledem k tomu, že v USA jsem ještě nikdy nebyl (kromě 2 měsíců pracovně v Texasu), tak bych se chtěl zeptat na několik rad. Chci jet společně s přítelkyní, tzn 2 lidi. Chceme prožít několik zápasů NHL, nějaké ty velká města USA/Canada a pak samozřejěm vzít cestou i nějaké ty parky, hory a přírodu celkově. Můj plán je takový, že start/cíl bude v NY, po několika dnech v NY si půjčíme auto a pojedeme směr Phila - Washigton - Pittsburg - Niagara falls - Toronto - Ottawa - Boston - NY. Ještě jsem se díval, že někteří z vás jezdí i Detroit a i QUebec City. Chtěl bych se zeptat, zda má smysl jet do těchto dvou míst a nebo ušetřit více času na jiné města či přírodu? Půjčení auta - předpokládám, že v NY nemá smysl mít auto, takže až bychom vyráželi Z NY, tak bychom si ho půjčili a zbytek bychom již projeli autem. Nebo myslíže, že je lepší jet do Phila i Wash busem/vlakem? Nevím, jak moc by to ušetřilo, ale zase autem si zajedu kam, kdy potřebuju. Zde bych se ale chtěl zeptat, přes jaký portál je nejlepší si půjčit auto. Hlavně cenově a a aby vše klaplo. Hodně jsem četl o economycarrental, kde mi příjde, že to půjčovné je mnohem nižší než jiné portály, čím to? Z vašich zkušeností, kolik stojí půjčovné auta v USA ccca na 14 dní? Je mi 27 let a přítelkyní 25, předpokládám, že zaplatím poplatek i za druhého řidiče, ať se můžeme kdyžtak střídat. Zároveň, je fakt velký finanční rozdíl, když si půjčím auto někde v městě NY a vrátím na letišti nebo ne? Parkování ve městech: Pokud bychom tuto trasu jeli celou autem. Jak to je s parkováním někde na kraji nebo v centru jednotlivých měst? Zda-li má pak to auto vůbec smysl nebo je lešpí cestovat vlak/bus. Ale upřednosťnuji auto, ať můžu kdykoliv sjet z dálnice a zajet někam do zákoutí Ameriky. Ubytování - pokud by měl někdo z svých zkušeností nějaký tip na ubytování v NY, rád se podívám. Rád bych nějaké ubytka, kde budu mít samostatný dvojlůžkáč, ne sdílené pokoje. Jinak mám v plánu, že budeme spát především po motelech cestou. Ráno vstaname, pojedeme do města a večer zase cestou dále na motel. Pokud budeme ale v nějakém městě déle než den, je lepší zase zmizet ven z města na motel nebo si vzít nějaké ubytko ve městě? Spát v autě je celkem dost zakázané, ale pokud mi někdo poradí, jak nejvíce ušetřit na ubytku, budu nesmírně vděčný. Kolik času na jednotlivá města - Chtěl bych se zeptat, kolik času bychom si na jednotlivá města tak měli nechat, letenku ještě nemám, takže časově si to teprve plánuju, ať vím a ať nejsem potom ve spěchu a v klidu si to užijeme. Díky za rady a případné zajímavé tipy co navštívit mimo tu klasiku. NHL - cestou, co výjde, tak bych chtěl navštívit NHL, případně NFL. Kupovat vstupenky přímo přes ofico prodejce ticketmaster nebo máte zkušenosti s nějakou levnější a fungující variantou? Hranice USA/Kanada/USA - Plán mám takoý, že u Niagara falls bych rád přejel do Kanady a cestou z Ottawy do Bostonu zpět do USA. Jak to je s přejezdem autem z úpůjčovny a vízem do Kanady? Budu mít ESTA vízům, ale to je pouze pro leteckou dopravu. Nerad bych, aby mi řekli, že mě nepustí. Musím si udělal nějaké vízům i do Kanady na těch pár dní? Ottawa - Boston: Díval jsem se, že zde jsou i celkem vysoké hory (2000 m.n.m) apod. Má někdo zkušensoti s touto oblastí a doporučil by mi někdo, kde se dá např na den někam vylézt a užít si pěkný výhled? V NY - tady bude asi největší finanční položka po letence/autě/ubytování. Kolik dní tak reálně potřebuji na ten "základ" NY? Jeden den ještě počítám na nákupy poblíž NY v tom vyhlášeném centru. Rozpočet - na základě toho, co jsem tu tak trochu sepsal, kolik bych měl počíttat rozpočet? Počítám že tak 20k dám za vstupenky na sporty v USA, cca 16000 za letenky, auto, ubytování a další výdaje, vejdu se do cca 120k? Díky moc všem za Vaše názory, rady či připomínky. Velice rád se budu inspirovat někým, kdo už v USA v těchto místech někdy byl.  .

Trip na východ USA

Založil ve fóru Co se nevešlo

2 reakce

Zdravím všechny,

Rád bych tento rok na přelomu září/říjen vyrazil na východ USA. Vzhledem k tomu, že v USA jsem ještě nikdy nebyl (kromě 2 měsíců pracovně v Texasu), tak bych se chtěl zeptat na několik rad.

Chci jet společně s přítelkyní, tzn 2 lidi. Chceme prožít několik zápasů NHL, nějaké ty velká města USA/Canada a pak samozřejěm vzít cestou i nějaké ty parky, hory a přírodu celkově. Můj plán je takový, že start/cíl bude v NY, po několika dnech v NY si půjčíme auto a pojedeme směr Phila - Washigton - Pittsburg - Niagara falls - Toronto - Ottawa - Boston - NY. Ještě jsem se díval, že někteří z vás jezdí i Detroit a i QUebec City. Chtěl bych se zeptat, zda má smysl jet do těchto dvou míst a nebo ušetřit více času na jiné města či přírodu?

Půjčení auta - předpokládám, že v NY nemá smysl mít auto, takže až bychom vyráželi Z NY, tak bychom si ho půjčili a zbytek bychom již projeli autem. Nebo myslíže, že je lepší jet do Phila i Wash busem/vlakem? Nevím, jak moc by to ušetřilo, ale zase autem si zajedu kam, kdy potřebuju. Zde bych se ale chtěl zeptat, přes jaký portál je nejlepší si půjčit auto. Hlavně cenově a a aby vše klaplo. Hodně jsem četl o economycarrental, kde mi příjde, že to půjčovné je mnohem nižší než jiné portály, čím to? Z vašich zkušeností, kolik stojí půjčovné auta v USA ccca na 14 dní? Je mi 27 let a přítelkyní 25, předpokládám, že zaplatím poplatek i za druhého řidiče, ať se můžeme kdyžtak střídat. Zároveň, je fakt velký finanční rozdíl, když si půjčím auto někde v městě NY a vrátím na letišti nebo ne?

Parkování ve městech: Pokud bychom tuto trasu jeli celou autem. Jak to je s parkováním někde na kraji nebo v centru jednotlivých měst? Zda-li má pak to auto vůbec smysl nebo je lešpí cestovat vlak/bus. Ale upřednosťnuji auto, ať můžu kdykoliv sjet z dálnice a zajet někam do zákoutí Ameriky.

Ubytování - pokud by měl někdo z svých zkušeností nějaký tip na ubytování v NY, rád se podívám. Rád bych nějaké ubytka, kde budu mít samostatný dvojlůžkáč, ne sdílené pokoje. Jinak mám v plánu, že budeme spát především po motelech cestou. Ráno vstaname, pojedeme do města a večer zase cestou dále na motel. Pokud budeme ale v nějakém městě déle než den, je lepší zase zmizet ven z města na motel nebo si vzít nějaké ubytko ve městě? Spát v autě je celkem dost zakázané, ale pokud mi někdo poradí, jak nejvíce ušetřit na ubytku, budu nesmírně vděčný.

Kolik času na jednotlivá města - Chtěl bych se zeptat, kolik času bychom si na jednotlivá města tak měli nechat, letenku ještě nemám, takže časově si to teprve plánuju, ať vím a ať nejsem potom ve spěchu a v klidu si to užijeme. Díky za rady a případné zajímavé tipy co navštívit mimo tu klasiku.

NHL - cestou, co výjde, tak bych chtěl navštívit NHL, případně NFL. Kupovat vstupenky přímo přes ofico prodejce ticketmaster nebo máte zkušenosti s nějakou levnější a fungující variantou?

Hranice USA/Kanada/USA - Plán mám takoý, že u Niagara falls bych rád přejel do Kanady a cestou z Ottawy do Bostonu zpět do USA. Jak to je s přejezdem autem z úpůjčovny a vízem do Kanady? Budu mít ESTA vízům, ale to je pouze pro leteckou dopravu. Nerad bych, aby mi řekli, že mě nepustí. Musím si udělal nějaké vízům i do Kanady na těch pár dní?

Ottawa - Boston: Díval jsem se, že zde jsou i celkem vysoké hory (2000 m.n.m) apod. Má někdo zkušensoti s touto oblastí a doporučil by mi někdo, kde se dá např na den někam vylézt a užít si pěkný výhled?

V NY - tady bude asi největší finanční položka po letence/autě/ubytování. Kolik dní tak reálně potřebuji na ten "základ" NY? Jeden den ještě počítám na nákupy poblíž NY v tom vyhlášeném centru.

Rozpočet - na základě toho, co jsem tu tak trochu sepsal, kolik bych měl počíttat rozpočet? Počítám že tak 20k dám za vstupenky na sporty v USA, cca 16000 za letenky, auto, ubytování a další výdaje, vejdu se do cca 120k?

Díky moc všem za Vaše názory, rady či připomínky. Velice rád se budu inspirovat někým, kdo už v USA v těchto místech někdy byl.

0

Tohle vše už se tady xkrát probíralo - informace najdeš tady ve fóru, článcích a cestopisech - stačí si je jen přečíst.

Ptát se má smysl na konkrétní věci co budou nejasné.

0 Citovat

Zápasy NHL, NFL kupovat přes ofiko stránky. NFL zápasy jsou docela raketa.

Vízum nepotřebuješ. Velké společnosti (Alamo, Budget, Avis atd) dovolují přejezd. Je to vždy ve smluvních podmínkách. Stačí dát ctrl f a Canada, popřípadě border.

0
2 reakce