Nevíte někdo, jestli došlo k nějakým změnám v aplikaci Grab? Nedávno jsem si ji nainstaloval a vše vypadalo ok. Za týden letím do Thajska a chtěl jsem tam přidat platební kartu, a zjistil jsem, že tam vůbec nemám ani možnost vyhledat dopravu (v základní nabídce je pouze Hotel). To vyhledání taxi tam ještě nedávno v pohodě šlo... teď mi to nefunguje vůbec :-( Prosím, kdo to má v mobilu, podívejte se, jestli vám to funguje a ev. nějaké rady, jak to zprovoznit. Díky  .

Aplikace Grab - levné taxi v Asii

Založil ve fóru Co se nevešlo

17 reakcí

Nevíte někdo, jestli došlo k nějakým změnám v aplikaci Grab? Nedávno jsem si ji nainstaloval a vše vypadalo ok. Za týden letím do Thajska a chtěl jsem tam přidat platební kartu, a zjistil jsem, že tam vůbec nemám ani možnost vyhledat dopravu (v základní nabídce je pouze Hotel). To vyhledání taxi tam ještě nedávno v pohodě šlo... teď mi to nefunguje vůbec :-( Prosím, kdo to má v mobilu, podívejte se, jestli vám to funguje a ev. nějaké rady, jak to zprovoznit.

Díky

0

Nefunguje to, len keď je aj poloha telefónu v oblasti s pokrytím služby? Ak máš Android, skús si zmeniť polohu gps s FakeGps appkou. Ja takto skúšam pokrytie týchto taxi appiek pred odchodom do obskurnych lokalit

0 Citovat

Zdravím. Minulý týden jsem se vrátil z Bali, kde jsem Grab používal naprosto bez problémů 14 dní.

0 Citovat

To co píše dotyčný souvisí s tím jak píše Tonic, tedy že tam nemá lokální číslo, resp. telefon není v oblasti s pokrytím služby. Nicméně, když jsme u Grabu, teď mě málem dostala další vychytávka. Grab mám a používám v JV Asii min. 4 roky, vždy bez problémů. Teď před 14 dny v KUL jsem do telefonu dal malajskou sim a chtěl přivolat auto, ale najednou to chtělo ověření identity selfie fotkou a nějakými fičurkami, což se mně nakonec podařilo, ale kámošovi ne (zřejmě vinou kvality fotky díky nízké intenzitě světla před letištěm o půlnoci) a prostě Grab nefungoval. 

0 Citovat

Jiná fičura, co mě naštvala u Grabu. V Da Nangu (Vietnam) spočítal jízdné bez mýtného. Uměle tak podhodnotil jízdné. Na to taky pozor ;)

0 Citovat

jj, to je třeba právě v KUL při cestě do/z města pravidlo... Ale mají to na webu https://www.grab.com/my/driver/t.../justgrab/

0 Citovat

Michal napsal(a):

Jiná fičura, co mě naštvala u Grabu. V Da Nangu (Vietnam) spočítal jízdné bez mýtného. Uměle tak podhodnotil jízdné. Na to taky pozor ;)

Tak jezdi autobusem. Tam se ti to urcite nestane.  Nechápu, jak to souvisí s Grabem jako takovým. Proste tě chtěl řidič natáhnout a to se ti stane v normálním taxiku jistě taky. 

0 Citovat

cali napsal(a):

jj, to je třeba právě v KUL při cestě do/z města pravidlo... Ale mají to na webu https://www.grab.com/my/driver/t.../justgrab/

No dokonce. Pak stačí jen číst ;-)

0 Citovat

Tak když si v Thajsku koupím simku, tak to bude fungovat? Je tam pak potřeba zadat číslo karty, anebo to lze platit cash?

0 Citovat

Lze obojí, karta to  zrychluje a zjednodušuje. 

0 Citovat

Krom toho se vyhneš odrbu "nemám nazpět", což bývá výjimečně pravdou ;)

0 Citovat

Ale teď tam tu kartu zadat nejde. Tak že to jde taky až na místě? To se mi sice zdá sice jako blbost, ale asi to bude tak fungovat...

0 Citovat

Roman napsal(a):

Ale teď tam tu kartu zadat nejde. Tak že to jde taky až na místě? To se mi sice zdá sice jako blbost, ale asi to bude tak fungovat...

Můžu potvrdit, karta půjde zadat až na místě, resp. tam, kde Grab funguje. 

0 Citovat

Grab mi fungoval na Phuketu, ale na Ko Lante, ani v Krabi ne.. Zbytek Thajska musím zkusit příště :) 

0 Citovat

Ještě detail ke Grab v Malaysii. Samozřejmě funguje jak má a rád ho používám, ale nyní se objevila další konkurence - Maxim  https://play.google.com/store/ap...p;hl=en_US

Údajně nemá tu šílenou provizi jako Grab, zkoušel jsem a je opravdu levnější. Tedy zkoušel teoreticky v app, nenašel jsem, jak přidat kartu do účtu. Ale vždy byl levnější než Grab a dostupnost aut vypadala stejná. Třeba někdo vyzkouší a poreferuje.

0 Citovat

Grab si vždy vezme aktuální lokaci a podle toho nabídne služby. Například pár týdnů zpět ve Vietnamu: Grab food jsem měl aktivní pouze v Da Nang, Da Lat a Saigon a v Hue nešlo zabookovat auto (pouze bike). Prostě ta možnost vůbec nebyla v menu.

0 Citovat

Vojtěch Bučina napsal(a):

Grab mi fungoval na Phuketu, ale na Ko Lante, ani v Krabi ne.. Zbytek Thajska musím zkusit příště :) 

To je, jako kdyby ses divil, že Uber nefunguje v Chebu. 

0 Citovat

cali napsal(a):

To co píše dotyčný souvisí s tím jak píše Tonic, tedy že tam nemá lokální číslo, resp. telefon není v oblasti s pokrytím služby. Nicméně, když jsme u Grabu, teď mě málem dostala další vychytávka. Grab mám a používám v JV Asii min. 4 roky, vždy bez problémů. Teď před 14 dny v KUL jsem do telefonu dal malajskou sim a chtěl přivolat auto, ale najednou to chtělo ověření identity selfie fotkou a nějakými fičurkami, což se mně nakonec podařilo, ale kámošovi ne (zřejmě vinou kvality fotky díky nízké intenzitě světla před letištěm o půlnoci) a prostě Grab nefungoval. 




to same na filipinach ale starsi registrace na jinem mobilu fungovala
0
17 reakcí