Přesouvám z vedlejšího vlákna. Výsledky sem dám, až se sejde větší počet odpovědí. mikir napsal(a): Skoda ze to nechces sledovat me napada takove hlasovani kolik je tady tech ,kteri to nevidi tak, jako ze jsem beznadejny idiot ,debil ,vul a ja nevim co jeste https://www.survio.com/survey/d/...9Q1G0F8H3A  .

Mikirův svět

Založil ve fóru Co se nevešlo

Proc napadate lemminga 46   ? Nemyslel to  nijak zle ,nakonec myslim , ze jsem to vyprovokoval i ja sam  svymi nazory ,s kterymi  38 procent  uzivatelu nesouhlasi a  nakonec byli  vuci me alergicti i pred koronavirem 

Kazdy ma nekoho s kym souhlasi a s kym ne ,kazdy na nekoho treba i nadava ,jen nekdo ma potrebu to prezentovat verejne  

Treba kolil lidi bude psat sproste nadavky na O Learyho ,sefa  Ryanairu  mohl bych  jmenovat kdo ho tady verejne urazi ,,Setkali jste se s nim osobne ? 

Setkal se nekdo osobne se mnou ?  Loni nekdo psal .ze me asi zahledl v Bangkoku ?  Proc me neoslovil ? 

Pismenka snesou vsechno ze ? 

Nekteri se znaji osobne , ale stejne je asi malo tech, co  spolu cestovali   v tom mnozstvi co sem chodi 

Vymenujeme si  nazory a rady o cestovani , ted je hlavni tema koronavirus  a v tom se jiskri vic nez v tech cestovnich otazkach 

A jestli se nekdo rozebira ?  Co na tom ?  Je moc velky rozdil  v tom .,kdyz ma nekdo na neco nazor jiny nez ostatni a ti ostatni se do nej nevybirave  pusti   ,a  to rozebirani  ? Je to takovy rozdil _?  Vzdyt mezi lidmi se taky rozebira kde kdo ,at uz je to soused ,nebo verejna osoba ...

0 Citovat

Aspoň, že Ty jsi nad věcí:-) 

0 Citovat

Já Mikira plně chápu, má svůj názor, ale jaký ten názor je, to opravdu nevím, já se v těch jeho textech vůbec nevyznám. Pokud ho někdo kritizuje že dojí irský sociální systém, tak ať dojí. Na jeho místě bych dojil také.

0 Citovat

[citace="Roman Trach"]

Může prosím někdo stručně popsat o co jde a co nebo komu Mikir proveld? 


To ti muzu napsat sam , provedl jsem to , ze koronavir zlehcuju ,hajim spis opatreni statu ,kteri  nedelaji tak prisne zakazy vseho   a  protoze  z  osobnich duvodu potrebuju cestovat ,tak to resim  zpusobem ,ktery je vyhodnocen jako snaha o ojebavani (mam dve obcanstvi  )

0 Citovat

Mikire, mas muj obdiv za to, s jakym nadhledem to beres:-)

Ale jen jedna technicka. Nemuzes se prosim naucit citovat prispevky druhych? Citujes strasne casto, ale nechavas to jako text a neni pak poznat, kde konci citace a zacina tvuj vlastni prispevek.

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Mikire, mas muj obdiv za to, s jakym nadhledem to beres:-)

Ale jen jedna technicka. Nemuzes se prosim naucit citovat prispevky druhych? Citujes strasne casto, ale nechavas to jako text a neni pak poznat, kde konci citace a zacina tvuj vlastni prispevek.


Rad bych , mozna  ,ze delam chybu  ze umazuju dole tu druhou citaci    ( nahore je  treba ted  citace = LukasAK ,pak tvuj text  a pak /citace /  a tu jsem doposud umazal  ,ted jsem ji tam nechal

0 Citovat

Aha uz to vidim , kdyz to tam necham je na boku pak cara  .kdyz jsem to umazal neni tam ...

0 Citovat

Dosud jsem se k tomu nevyjadřoval, ale nedá mi to. Mikir je asi svéráz, občas píše rychleji než myslí, ale ta ostrakizace mi přijde přehnaná. Zakládat kvůli jeho zešměnění vlákno mi přijde zbytečně urážlivé .  No tak, trochu nadhledu. Nám třeba dal cenné rady ohledně Kanárů:) Jestli mě na jeho příspěvcích něco vyloženě štve, tak je to způsob, jakým dokáže prznit českou gramatiku. Tohle životem v Irsku neokecá:)

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Dosud jsem se k tomu nevyjadřoval, ale nedá mi to. Mikir je asi svéráz, občas píše rychleji než myslí, ale ta ostrakizace mi přijde přehnaná. Zakládat kvůli jeho zešměnění vlákno mi přijde zbytečně urážlivé .  No tak, trochu nadhledu. Nám třeba dal cenné rady ohledně Kanárů:) Jestli mě na jeho příspěvcích štve, tak je to způsob, jakým dokáže prznit českou gramatiku. Tohle životem v Irsku neokecá:)


Vis ,tohle me proste fascinuje na vsech diskuzich  a prirovnal bych to treba k takove veci ,kdyz nekde neco resis v cizim jazyce ,ktery neovladas dokonale ,tak jsou lidi co ti proste reknou , ze ti nerozumi  a jini co se ti budou snazit porozumet

Priorita je prece  text ,smysl a obsah textu a ne jestli je  nekde nejaka pravopisna chyba a tak ,ale vim ze je plno lidi, co jim to vadi , treba ted nedavno mi Navaja napsala  at nepisu  kdyz bych  ze to rve usi  , tak jsem ji pak dal  vyhovel a  napsal kdybych ,ale osobne v tom moc rozdil nevidim  ,dokonce jsem si to chtel najit jak je to spravne gramaticky,.ale nejak uz jsem to pustil z hlavy

Na Irsko to nechci svadet ,spis jsem nikdy v cestine neexceloval ve skole a zil v Ostrave   a kazde misto ma sve nareci  no a kdyz to nepovazuju za prioritni, tak to neresim 

Kdysi jste me tu mucili s odstavci a carkami ,uznal jsem ,ze se to cte spatne  ,tak jsem se to snazil vylepsit 

Ale tu gramaticky cistou cestinu nevylepsim asi  

0 Citovat

Ja to "riešenie" pravopisu mám obdobne a vnútorne to vnimam:nieje dôležité ako je to napísané ale čo je napísané .( možno aj preto že som skôr na logické vnimanie a či i alebo y ...) 

A ešte jeden pohľad: pre spoločnosť je dôležitejšie ako vyzeráte a menej aký ste a to sa prenáša aj do toho pravopisu .....

0 Citovat

+1, když někoho zajímá víc pravopis než obsah, tak at to nečte. Taki tihle chitrolýni myluju.

0 Citovat

Chcel som sem napísať niečo zajtra(keď by ma niekto dovtedy nepredbehol s podobnim pohladom).

Určite som nečítal všetky mikirove prispevky ale za tie prečítané ,čo som zaznamenal :

nepostrehol som z jeho strany žiadne urážlivé,zosmiesnujuce,.....reakcie a bral názory diskutujúcich a nedaval ním žiadne "nálepky" a reagoval slušne (to od inich som to tak nevnimal)....



0 Citovat

Peter : svätá pravda 

0 Citovat

Zajímavé, že všichni řeší jen moji odlehčenou poznámku na závěr, jak jsou Mikirovy příspěvky těžké pro milovníka jazyka:) Ale, že jsem se ho zastal, protože je mi tenhle hon na čarodějnice proti srsti, to už nikoho nezajímá :)

0 Citovat

Všade:) bojím sa reagovať.

Zastania som si všimol,dodatočna pochvala.

A posielam :)

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Dosud jsem se k tomu nevyjadřoval, ale nedá mi to. Mikir je asi svéráz, občas píše rychleji než myslí, ale ta ostrakizace mi přijde přehnaná. Zakládat kvůli jeho zešměnění vlákno mi přijde zbytečně urážlivé .  No tak, trochu nadhledu.


Už jsem tu psal dvakrát, co bylo záměrem, výslovně jsem napsal, že nějaká ostrakizace nebo zesměšňování to nebylo. Nevím, jak to napsat víc jasně. ;)

Připadá mi bizarní, že se tu řeší anketa nebo vlákno, ale vulgární nadávky ve fóru na adresu mikira tu běžně procházejí bez reakce. To zas třeba nechápu já, přitom třeba mně to vadí víc než mikirovo příspěvky.

0 Citovat

Necekal jsem , ze se to tady v tomhle vlakne tak rozjede , diky vsem co se me  zastavaji  i kdyz  treba maji na to co pisu opacny nazor

0 Citovat

Jen pro ty .kdo by chtel porovnat opatreni.  Irska a CR  s nasledky.. v CR uz pomalu 2000 nakazenych a  9 umrti 

V Irsku  (bez  Severniho  Irska  )  1600 nakazenych a taky 9 umrti  

Omezeni v CR tvrda , v Irsku mnoho vyjimek  s tech zakazu ,rousky nikdo nenosi ( alespon  tady kde bydlim ) spis vetsi hygiena , rukavice gely , skla pred  prepazkama   ( obchod ,posta , banka, atd.  )  

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jen pro ty .kdo by chtel porovnat opatreni.  Irska a CR  s nasledky.. v CR uz pomalu 2000 nakazenych a  9 umrti 

V Irsku  (bez  Severniho  Irska  )  1600 nakazenych a taky 9 umrti  

Omezeni v CR tvrda , v Irsku mnoho vyjimek  s tech zakazu ,rousky nikdo nenosi ( alespon  tady kde bydlim ) spis vetsi hygiena , rukavice gely , skla pred  prepazkama   ( obchod ,posta , banka, atd.  )  


Když máš nutkání opět plácat kraviny, tak nám tu napiš pocet obyvatel obou zemí nebo jinak přepočet nemocných na obyvatele.

0 Citovat

Akorát Irsko nasbíralo to číslo za posledních pár dní, předpokládám, že testů mají mnohem míň než ČR a hlavně 317 případů na 1 mil. obyvatel proti českým 180 případům na 1 mil. obyvatel, takže reálně je na tom Irsko výrazně hůř.

0 Citovat

mikir napsal(a):

 vyjimek  s tech zakazu ,rousky nikdo nenosi ( alespon  tady kde bydlim ) spis vetsi hygiena , rukavice gely , skla pred  prepazkama   ( obchod ,posta , banka, atd.  )  

Já jen až zase budeš vykládat cosi o stádní mentalitě...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Já jen až zase budeš vykládat cosi o stádní mentalitě...

nebude muset, +255 -10 teď oznámili, takže mají větší % úmrtnosti než my, tam to ještě rozjedou ve velkém. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

nebude muset, +255 -10 teď oznámili, takže mají větší % úmrtnosti než my, tam to ještě rozjedou ve velkém. 

To měli i bez těch deseti, ale Mikir.... škoda slov

0 Citovat

mikir napsal(a):

Jen pro ty .kdo by chtel porovnat opatreni.  Irska a CR  s nasledky.. v CR uz pomalu 2000 nakazenych a  9 umrti 

V Irsku  (bez  Severniho  Irska  )  1600 nakazenych a taky 9 umrti  

Omezeni v CR tvrda , v Irsku mnoho vyjimek  s tech zakazu ,rousky nikdo nenosi ( alespon  tady kde bydlim ) spis vetsi hygiena , rukavice gely , skla pred  prepazkama   ( obchod ,posta , banka, atd.  )  

Mikire, nepřeju ti nic zlého, ale musím upozornit, že právě pozdní a polovičatá opatření velmi brzo přivedou Irsko do situace Itálie. Za poslední týden byl nárůst známých případů v ČR na 2,5-násobek, zatímco v Irsku na 3,3-násobek (ke včerejšku to bylo dokonce na 4,3-násobek). To je téměř stejný nárůst, jako měla Itálie (tam 3,6-násobek) při stejném počtu případů na počet obyvatel, což bylo během dne 15.3. Tj. jste tam asi 11 až 12 dní opožděni za Itálií a hrabství Cork má nejvíc případů po Dublinu. V počtu mrtvých má Irsko větší zpoždění za Itálií (na počet obyvatel jako Itálie 7.3.), což je dané pozdějším nástupem a že Itálie byla extrém v rychlém zasažení starých a nemocných.
0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

nebude muset, +255 -10 teď oznámili, takže mají větší % úmrtnosti než my, tam to ještě rozjedou ve velkém. 


V CR to taky skocilo , o  stadni mentalite nic psat nebudu, akorat ze ti co mi vycitaji kafomlynek se  chovaji naprosto stejne ,stale cisla o poctu zemrelych ,bez presneho rozboru na co zemreli  a jestli trpeli pred nakazenim nejakymi nemocemi 

Navic muzou byt lide ,co se citi uplne zdravi a pritom maji skrytou zavaznou nemoc  a spousta lidi nebeha k doktorovi  s kazdou blbosti a prasky nebere ...

K tem cislum si muzeme rict treba neco 19. dubna ,kdy ma v Irsku skoncit soucasne opatreni ,v CR uz ted Prymula a spol rikaji ,ze nouzovy stav v pulce velikonoc neskonci ...

0