Přesouvám z vedlejšího vlákna. Výsledky sem dám, až se sejde větší počet odpovědí. mikir napsal(a): Skoda ze to nechces sledovat me napada takove hlasovani kolik je tady tech ,kteri to nevidi tak, jako ze jsem beznadejny idiot ,debil ,vul a ja nevim co jeste https://www.survio.com/survey/d/...9Q1G0F8H3A  .

Mikirův svět

Založil ve fóru Co se nevešlo

Je to špatně! S Mikirem se alespoň něco děje :-)

0 Citovat

Sice jsem premyslel ,ze to dam do  zprisnovani restrikci ,,, ale nejsem zvedavy abych zase slysel nadavani a jak nicemu nerozumim ,ale patri to tam  do Mikirova sveta to patri jen  tim ze je to muj nazor  

Ta banda co v CR vladne ,ovsem bohuzel i vcetne koupene opozice  ,nejen ze neotevre v pondeli obchody ,jak slibili , ale zavede dalsi zprisneni  v podobe povinnych lepsich rousek  Opozice se zaprodala a misto aby podporili ustavni soud a zrusili nouzovy stav,  budou alibisticky cekat az  do 27.2. ,udajne mozna driv, kdyz bude  schvalen pandemicky zakon , ale co je  v nem jineho ? ,jen to ,ze nebudou muset co 30 dnu zadat snemovnu o schaleni, pry budou muset v nem  zduvodnovat  opatreni ,,ale komu ,kdyz to bude zakon ? Opozici slo jen a jen o kompenzace ,,, to nakonec Babis schvalil  i kdyz se cukal 

V podstate se to zda jedno , jestli by se zrusil nouzovy stav ode dneska nebo od zitrka ,,,jiste neni  protoze pandemicky zakon jeste neni schvaleny i kdyz se na nem shodli  ,ale jde i o princip ,ze ustava je v CR car papiru ,kterou neni treba dodrzovat 

Papalasi se chovaji  stejne  nesmyslne Prymula  hlasa  jak  maji lidi sedet doma a sam jde na fotbal , Babis  keca o tom jak se nema nikde cestovat ale jeho Monika jede do Dubaje a takovych prihod je kazdou chvili zverejneno plno  a najdou se lidi co nadavaji na novinare a haji tuhle bandu ...

Je to smutne co si lide nechavaji dneska libit  nejen v CR a pak se nekdo muze divit ,ze lide hledaji  jak  obejit  tuhle vsechnu buzeraci  Uz mi tu radili at se objednam v CR k zubari  a budu mit  papir na vyjimku , navsteva lekare se uznava , normalni lekar by neprosel protoze tu mam medical card a neni duvod abych letel do CR ,ale zubar hlavne soukromy je drahy  a s medical card to hrazeno neni 

Nekteri  namitnou at se podivam na preplnenene  nemocnice JIP na vysileny personal ,,ale je tomu opravdu tak  ? Neni to jen  hlaseni aby lide dostali strach ? Jiste muze to byt ,ze je vetsi umrtnost nez  pred covidem ,ale neni to nemoc ktera kosi lidi jak mor a pokud nejaky blazen pise ze  po Brigite  bude 30 tisic mrtvych , tak na  to existuje  i v ceskem  gulasi zakon a takovy clovek by mel byt stihan a potrestan 

No nic Kasta to me cist tady v Mikirovem svete nebude a nekteri co nahlednou  mi treba daji za pravdu i kdyz nemusi ve vsem  

Cestovani je v troskach  a lidi si za to mohou sami ,,jak se vlekari kasali ,ze otevrou skiarealy  a co se stalo jede Vankuv kopec  u Ostravy ,kde policie to chodi  kazdy den zastavovat ,majitel je vyslychan policii obdrzel pokutu  a stejne pokracuje  ,Bila v  Beskydech nejede a spravce prohlasuje , ze o tom rozhoduje valna  hromada  klubu ,kteremu areal patri a ze kdyz by vleky pustil  tak by  ho mohli napadnout , ze se radne nestara o svereny majetek aby nedoslo ke skode  Vnimam to jako alibismus ,kdyz spravce arealu  rika ze kdyz by byl v postaveni  majitele Vankace  tak by asi uvazoval podobne a vleky by pustil  Bud je ma pustit a valne hromade klubu rict ze nebude porusovat Ustavu CR nebo ma dat vypoved ...

To je jen priklad  ze Severni Moravy ,ale kdyz to prevedu na cestovani co, kdyz by si v letadle cele letadlo sunadlo rousky ? Pilot by to otocil a vratil se na letiste kde by uz na cele letadlo cekala policie ?  ,Kdyz by vsechny vleky spustili provoz  ,kdyz by  vsechny  obchody otevrely , kdyz by otevrely  vsechny hospody , kdyz by otevreli ubytovatele ,,,,co by udelala ta banda ,ktera sama nedodrzuje nic , ale po druhych to chce ???  

Cesi umi byt jen bonzaci , zavistivci ,mistri sveta v obchazeni vseho ,ale tahnout za jeden provaz a vzajemne si nezjistne pomoc proste neumi 

0 Citovat

+1 (za to, že jsi to umístil sem)

0 Citovat

@Mikir 👆

Jak se obchodníci týden připravují na otevření a za poslední prachy nechali natisknout letáky. Vláda si jen s občany vytírá prdel a pokud se podíváš na jiné diskuze tak 90% lidí je těžce nasranych.

A okolní "vyspělé" země jsou proti nám. Protože Němci a dokonce i Rakušané se na nás odjakživa dívají skrz prsty. Nemám pocit, že by se tu ve velkém něco nedodržovalo, kromě pár teenagerů, co roušky nemají a sdružují se, když není škola. To zrovna v Rakousku i na letišti pár lidí co jen kapesník mělo a při jízdě vlakem venku celá montážní četa a roušku neměl ani jeden.

Ono se to hodí na britskou mutaci, JAR mutaci, tu nazývám Elsa, japonskou mutaci a bůh ví co. A jim to vyhovuje, jen budou navyšovat sekeru a že Česko si už v současnosti musí půjčovat dráž, je nezajímá.

0 Citovat

mikir napsal(a):

https://www.seznamzpravy.cz/disk...ete-143234

https://www.seznamzpravy.cz/disk...nim-143246

Ovsem klasicka ukazka vsech stezovatelu ,,,plno kecu a pak kazdy stahne ocas mezi nohy a poslechne , vlekari , nepusti vleky ,obchody neotevrou  lidi vykoupi drahe rousky ,,,atd  a takovym pristupem si vlada muze delat skucne co chce ,,,

Nejsi ty taky klasická ukázka všech stěžovatelů? Teda tvými slovy plno keců a pak poslechneš a jdeš do obchodu s rouškou?

0 Citovat

To je nad Mikirovo chápání. Stejně tak je vtipný, když si stěžuje, že češi jsou závistivci a mistri světa v obcházení všeho. Jako by popisoval sám sebe. 

0 Citovat

Presne.

0 Citovat

Tak nějak to u nás vypadá...


babis.jpg

0 Citovat

mikir napsal(a):

To je jen priklad  ze Severni Moravy ,ale kdyz to prevedu na cestovani co, kdyz by si v letadle cele letadlo sunadlo rousky ? Pilot by to otocil a vratil se na letiste kde by uz na cele letadlo cekala policie ?  ,Kdyz by vsechny vleky spustili provoz  ,kdyz by  vsechny  obchody otevrely , kdyz by otevrely  vsechny hospody , kdyz by otevreli ubytovatele ,,,,co by udelala ta banda ,ktera sama nedodrzuje nic , ale po druhych to chce ???  

Cesi umi byt jen bonzaci , zavistivci ,mistri sveta v obchazeni vseho ,ale tahnout za jeden provaz a vzajemne si nezjistne pomoc proste neumi 



1) kdo je ta banda, která nedodržuje nic?
Konkrétně nedodržují co?

2) když jsme ti zavistivci, bonzáci a netáhneme za jeden provaz, neotevřeme najednou vleky, obchody a kýho šlaka - kde se to děje? Který národ je více uvědomělý? Poláci to dělají? Němci? Italové? Japonci? Američané? 
Nedělá to nikdo. Protože i kdyby se to stalo, tak se něco změní? Ekonomicky ano na pár týdnů, ale zdravotně? Ne, jen se ještě víc nakazíme.

0 Citovat

floodland napsal(a):

To je nad Mikirovo chápání. Stejně tak je vtipný, když si stěžuje, že češi jsou závistivci a mistri světa v obcházení všeho. Jako by popisoval sám sebe. 

Ale Mikir o sobě netvrdí, že si nestěžuje nebo že nic neobchází... Tvrdí to o Češích, ale nevyplývá mi z toho, že by sebe mezi ně (nás) nepočítal.

Jinak je vtipné, jak napřed bylo x výkřiků, aby se mikir zabanoval, ale jen co něco napíše do svého vlákna, každému to nedá, aby si to nepřečetl... :-)   Holt bez mikira je tu opravdu nuda. :-)

0 Citovat

Ale ano, jsem klasicka ukazka ,az budu mit mesicni mzdu 90 tisic jak Volny , tak si tu rousku do  obchodu nevezmu , ovsem kdyz bych mel vlek jak ho vlastni  majitel Vankova kopce ,tak ho pustim taky a stejne tak kdyz bych mel soukromy malobchod  tak v pondeli otevru  , ale zavist ve me nikdy nebyla a neni 

No prosim  stejne tu nenakoukla jen Aluska a Miguel ale i zastupci kasty , dokonce v prevysujicim poctu ,ono je blbe nemit o cem psat ,nebo jen o tom jak 20 lidi letelo z WAW do PRG pres OSR a ze 6 v OSR vystoupilo a 6 nastoupilo ,ale ja se zase na chvili odmlcim a budu pozorovat jak tu je nuda mrtvo ,,,

mirjur +1 jako ovykle presne vyjadreno 

0 Citovat

Ani MIGUELAS to nevydržel. Viz jeho prohlášení před 3 dny. 

"Tímto se loučím a pokračuji dále už jen jako spokojený pasivní uživatel s jediným nickem a žádným jiným bez otázek, bez přispívání do fóra, tak jak jsem to dělal roky předtím. 

 

Jo, sliby, chyby :)

0 Citovat

Já bych řekl, Mikire, že mnoho majitelů vleků a obchodů je na tom finančně po roce s koronavirem hůř než důchodci s pravidelným důchodem (případně ještě s podporou z jiného státu navíc).

@mirjur: Jak víš, že každému to nedá? S uklizením do tohoto vlákna se alespoň každý může lépe rozhodnout, jestli se chce pobavit nad M. uvažováním nebo na to třeba zrovna nemá náladu. Jinak já reagoval na jeho příspěvek v jiném vlákně, ale zkopíroval jsem to raději sem, což bych u podobných jeho příspěvků doporučoval i ostatním, ať se neplevelí jiné diskuze.

@Karel: Koukám, že už ti taky přijde Mikirovo uvažování zvláštní, když ještě před pár dny ses ptal, v čem je u něj problém.

Z vtipů na Prymulu se mi nejvíc líbil tento:

https://twitter.com/Posledniskau...92161?s=20

0 Citovat

Karlovi jeste odpovim ,najdi si  video ze Zakopaneho nebo si precti clanek o Szcyrku  ,nebo co rikaji v obchodech v Raciborzu.... To ad 1) nebudu komentovat uz  jsem vyjadril   v  tom co jsem napsal a Aluska tu dala ten vtip co jiste vytvorila lidova tvorivost podle soucasne situace 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

[citace="floodland"]

To je nad Mikirovo chápání. Stejně tak je vtipný, když si stěžuje, že češi jsou závistivci a mistri světa v obcházení všeho. Jako by popisoval sám sebe. 

Ale Mikir o sobě netvrdí, že si nestěžuje nebo že nic neobchází... Tvrdí to o Češích, ale nevyplývá mi z toho, že by sebe mezi ně (nás) nepočítal.

Jinak je vtipné, jak napřed bylo x výkřiků, aby se mikir zabanoval, ale jen co něco napíše do svého vlákna, každému to nedá, aby si to nepřečetl... :-)   Holt bez mikira je tu opravdu nuda. :-)

[/citace]

Ja treba ten jeho prvotní výlev necetl,kromě posledního odstavce,protože to ani není nutné,je to pořád to samé, jen v lehkých obmenach. A sem at si pise, co chce, jinam to nepatří. 

A nebo na zdopravy kde už začal trollit taky :)

0 Citovat

Do fora restrikce to patri, nebo snad  povinost drazsich rousek neni restrikce ? Jiste o cestovani to neni ale kdyz to ma byt v MHD  tak to asi muzou uplatnovat i v letadle nebo ve vlacich  a dalskovych busech  a to uz je zavazna vec, podle  navodu vyrobce techto rousek   ,tento komentar je koment nejake pani   v diskuzi  a neni duvod ji neverit 

FFP2 respirátory - zdravotní riziko-náhodička nebo záměr??? Nikdy nebyly navrhnuté na ochranu před viry. Výrobci a úřady vždy výslovně upozorňovali, že respirátory FFP2 nejsou vhodné pro každodenní používání.

Maximální doba nošení FFP2 respirátorů maximálně 2 hodiny s následnou dobou zotavení minimálne 30 minut; a pro FFP respirátory bez výdychového ventilu je maximální doba nošení dokonce 75 minut – s následnou minimální dobou zotavení 30 minut.

V letáku výrobce Meditrade se např. uvádí: „Nesprávné používaní nebo nedodržování tohoto návodu na použití může vést k nemoci, vážnému zranění nebo k smrti.“

Proč tohle všichni ignorují a média to nezajímá? Proč je pravda tabu a nutí nás ničit si zdraví?

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@Karel: Koukám, že už ti taky přijde Mikirovo uvažování zvláštní, když ještě před pár dny ses ptal, v čem je u něj problém.



No vidíš, tohle se přitom například vůbec nerozporuje.
Já spoustu Mikirových názorů hodnotím facepalmem. Ale uznám, že občas má pravdu (a na Kanáry je dobrej :) Nu a občas mě vytočí dost a reaguju.

Ale protože mě s ním nikdo nezavřel na samotce, nebydlím s ním na kolejích, ani s ním nemám dvojdomek, tak spoustu jeho názorů přejdu a prostě nereaguju. Prostě přejdu jeho příspěvek, přeskočím ho, protože dle ikonky a délky textu vím, kdo ho píše a o čem asi bude. Což spousta lidí tady nedokáže, na rozdíl od Mikira kolikrát s urážkama rozjede flame a mermomocí právě Mikirem podmiňuje nutnost změny fora, ideálně banování. 
Takže nepleťme si holinky a hodinky.

0 Citovat

@Karel: Ok.

@mikir: Nikdo nepsal, že do fóra restrikce nepatří ta nová opatření o rouškách. Já jen napsal, že jsem zkopíroval odpověď sem, aby se reakcemi na tvůj způsob uvažování neplevelilo to vlákno.

Zase píšeš nesmysly. Respirátory chrání před viry: https://www.cdc.gov/niosh/npptl/...psars.html

An N-95 respirator is one of nine types of disposable particulate respirators.
Particulate respirators are also known as “air-purifying respirators” because they protect by filtering particles out of the air as you breathe. These respirators protect  only  against particles—not gases or vapors. Since airborne biological agents such as bacteria or viruses are particles, they can be filtered by particulate respirators.

To o Meditrade je asi z nějakých diskuzí. Na svém webu žádný návod nemá, ale to, co cituješ, nic neznamená. A je to distributor, ne výrobce. Max. 2 hodiny je nějaký výmysl, spousty zdravotníků a pečovatelů je nosí většinu pracovní doby. Nikde se nic takového pravděpodobně nepíše ani v angličtině. Spíš se řeší, jak dlouho je bezpečné používat daný kus, ale ne že by vadilo si okamžitě vzít další kus. Našel jsem toto: Experience in these settings indicates that respirators can function within their design specifications for 8 hours of continuous or intermittent use. https://www.cdc.gov/niosh/topics...xtuse.html

Prolonged used (4–6 h), if in right conditions and if not removed. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc...MC7200848/

 

0 Citovat

Libor_S   asi mas pravdu ,ale ja se odbornymi vecmi o rouskach nezabyvam , mam na to proste nazor, ze jakakoliv rouska snizuje imunitu a po kratke dobe postrada smysl a naopak skodi tim jak dychas sve bakterie ,jak navlhne dechem atd..  a lekari ji nosi jen pri operaci a pak ji sundavaji ,ty bych do toho netahal   Ja mam za rok  pandemie vseho vsudy 3 rousky jeste ty nejobycejnejsi ,a nosim je co nejnevhodnejsim zpusobem abych nejak dychal nosem nebo mi zustaly profuky pod plnovousem a to jen tam kde bych dostal pokutu  

Pokud poletim do CR a bude jeste platit to nove  opatreni  tak plesknu ty dve s tech tri co pouzivam  uz rok pres sebe a nejak to tu chvili v obchode vydrzim,  nebo proste do obchodu nepolezu ,ani do MHD jedine chvili bus z letise a metro ,ale snad  to nejak skonci to silenstvi driv nez poletim 

A souhlasim  ze jsi to dal sem ,protoze tech nadavek  a  reakci by tam bylo asi dost, ale proste hadr pres hubu nosit nebudu 

0 Citovat

Alejandra S  a pak kdo pleni jina vlakna   ( LOT  Ostrava -Praha )  Co maji co spolecneho  moji potomci  s debatou o  lince LOTU  a o  obcerstveni  :-)

Tonic nabidl oplatky a jen  konstatoval ,. ze by to asi bylo divne chroupat  50 minut keksikl 

Eremi to vylepsil buchtou a vodou a ze by to pri dostatacne sobeckosti mohlo  vydrzet skoro cely let  a ze tam zadny mikir nebyl  , kdovi jestli kdyz by tam  nejaky letel  jestli by ho sel pozadat at mu ukaze lekarske potvrzeni  ze rousku mit nemusi ,hlavne ze vi  ze by to byl sobec 

Mozna kdyz bych se opravdu placnul pres kapsu, a letel tak pri tom uzasnem poctu lidi co leti by me mohli dat  nekde plexisklo a usadit tam  jako chteli  Volneho posadit na ochoz  v poslanecke Snemovne 

Ale nebudu plenit ani Mikiruv svet  takovyma blbostma  Jen Alejandre odpovim ze  potomci jsou , byt jen po preslici , protoze po meci  jsem to nezvladl a umim jen holky  a protoze obe pracuji ve skolstvi  ,tak svorne nadavaji a v rousce jsem je nevidel  a ani po me zadnou nevyzadovaly  i kdyz jsem priletel s cizi  cervene zeme a pokracoval  vlakem  kde mam rousku´stejne jako v letadle bud pod nosem nebo vubec ,kdyz mam pripravene piti , v Rynairu to jisti i  pasta bolognese :-))

A Blatny je jeste vetsi blbec nez jsem si myslel  ,kdyz pry dosahnou nemocnice  maxima kapacity tak zavede  drakonicka opatreni  ,to by mozna i bylo fajn protoze lidi by uz konecne vzali do ruk vidle a sli  provest defenestraci 

A Primula ten svuj fotbal opravdu skvele okomentoval ,pry chtel dokazat ze to funguje  ,takze kdyz se necham otestovat , naockovat budu mit rousku  ,tak uz muzu vykladat lidem jak bych delal tvrdy lockdown ?,mozna i nejake drakonicke opatreni 

A sakra zas to neni jedna veta ,,,budu muset  na skoleni  k Babisovi  ,,,Nikdy neodstupim ,nikdy, to si zapametajte   Ani kdyz si vezmu cerveny svetr  ,ale tam uz zacina rozkol ,ale Petricek poslal s trampoliny Vojtech  do finske  trafiky ,tak kdovi jak to dobne   ,prijemnou zabavu  vsem na CL od irskeho krbu 

 

0 Citovat

K ostatnímu se nebudu vyjadřovat, ale když jsem psal, že spousty zdravotníků a pečovatelů nosí respirátory většinu pracovní doby, myslel jsem aktuální situaci, kdy mnohdy neví, jestli nejsou pacienti/klienti nebo oni sami nakažení koronavirem.

0 Citovat

mikir napsal(a): ale ja se odbornymi vecmi o rouskach nezabyvam , mam na to proste nazor, ze jakakoliv rouska snizuje imunitu a po kratke dobe postrada smysl a naopak skodi tim jak dychas sve bakterie ,jak navlhne dechem atd..  

Můžeš mít názor , že Dublin je v Japonsku, ale to neznamená, že to není úplná blbost.

0 Citovat

To musí být bomba, vdechovat svoje rok starý bakterie. Ke cti Mikira slouží, že má roušky dvě a poctivě je střídá. Na druhou stranu, ono to asi pro spolucestující bude lepší, když bude Mikir dvě hodiny konzumovat svačinu, než když si nasadí to semeniště bakterii. Toho bych se bál víc, než Covidu.  

0 Citovat

Petr76  Dublin se do Japonska neprestehuje , srovnat  nebo prirovnavat  neco naprosto nesmyslneho  s necim , kde prece jen nejake argumenty  mohou byt  je hloupost  a nemuzes poprit ,ze sterilni prostredi nebrani  bakteriim, mysleno vseobecne , ne jen covidovym v pruniku  A nektere bakterie dokonce clovek potrebuje a telo si bakteriemi,  zase mysleno vseobecnymi ziskava imunitu ,tudiz logicky, jakekoliv vytvareni sterilniho prostredi  snizuje imunitu 

Nakonec se snazi prosadit ,ze rouska ma chanit ostatni nema chranit me , ale covid se siri kapenkami a tam rouska nepomuze ,protoze jinak by  v zemich kde byl tvrdy lockdovn  uz nebyl  

Rozdil mezi temi co covid prodelali a naockovanyma neni zadny,  dokonce ten co covid prodelal ma mensi pravdepodobnost ze bude prenasecem, nez ten  co bude naockovany ,vakcina slouzi jedine k lehcimu prubehu ,ovsem nikdo nevi  co muze mit za nezadouci ucinky pozdeji 

Chripku taky nikdo neresi a covid  je stejny typ nakazy jen rychleji se sirici  a mozna vic smrtelny , proto ockovani ne , testy ne  a rousky taky ne ,.. telo si s tim poradi ve vestine pripadu samo a lip a teprve kdyz si neporadi  tak neni problem aby zasahli lekari   

A jeste jeden aspekt proc  chemie a  nejake oslabovami imunity ne ,,, Drive antibiotika  jako penicilin  zabiraly hned  ,dneska kdo ma caste anginy  tak lecky musi mit  silnejsi podporu nez je penicilin protoze ten uz mu nezabira ... 

Takze zadny Dublin do Japonska ,,ale zdravy selsky rozum a ne hypochondr  co pri kazdem pichnuti leti k doktorovi  a  sype do sebe prasky   

Uz jsem moc odbocil  od to  co bylo  vyjadreno jednou vetou ...ale ono to vysvetlit jednou vetou nejde 

Liborovi  jde odpovedet jednou vetou ,,, pred covidem nekdo vedel zda je necim nakazeny nebo  ne , myslim srovnatelnou  nakazou ... a nosily se rousky celou pracovni dobu ?

Foodlandovi jde taky odpovedet kratce  ,vlastne ve stejnem duchu jako Liborovi .navic s tim ze rousky stridam  podle toho v ktere kapse , nebo kde zrovna nejaka lezi , vyprana a vyzehlena nebyla za rok ani jedna nikdy , pokud jsi myslel takove stridani , mych bakterii se bat neni treba ,jsou bezne jako se vyskytuji vsude mozne  Ucitelka v materske skolce nebo ve skole  ma vetsi pravdepodobnost ze nejakou virozu chyti  Ja na rozdil  od jinych ,kdyz jsem nachlazeny nebo mam teplotu mezi lidi nechodim  a bezne nachlazeni  nebo nejaka viroza uz nebyla  hodne let ,prave pro tu imunitu  a otuzilost 

0 Citovat

Vzhledam k tomu ,ze mi byla  vymazana jedna odpoved eremimu  ve vlakne o LOT  OSR -PRG  tak bude utlumena i moji cinost tady ,,,smyslem diskuze  jsou nazory a ne cenzura a mazani prispevku i kdyt ten co mi byl smazan se tematu primo netykal ale byl jen reakci na  to co napsal eremi , kdyz by byla i jeho reakce smazana, tak bych proti tomu smazani te me nic nemel ,nakonec jsem mu to i napsal ,ze ja bych to nepsal ,kdyz by nebyla jeho reakce  Vidim ze kasta jede v plne sile .ale chapu , ze je to vec majitelu webu kam to chteji vest 

Ovsem kam co umistim je moje vec a zatlacovat se  do Mikirova sveta  jako do nejakeho druhoradeho chlivku nenecham i kdyz chapu to vymazani , protoze by na nej byly nejspis reakce 

0