Zdravim vospolok, dnes som tak rozmyslal, kam by som tak najblizsie siel ked sa uvolnia rozne karateny a obmedzenia. Kedze s leteckou dopravou sa neda na 100% ratat, tak tu je zoznam takych blizkych destinacii na roadtrip, ktore  by som rad navstivil, okrem mnohych slovenskych lokalit. 1. roadtrip na konak do Uzhorodu :) to by bolo asi prve 2. vystverat sa na Hoverlu a pobudnut v tej oblasti okolo Vorochty 3. Solinske jazera v Polsku 4. Uzice Srbsko a Sarganska Osmica 5. Kysibelka  na ceste do Prahy :) 6. Felcsút - rodisko Orbana 7. Maramures a Viseu de Sus v Rumunsku  .

Post-COVID bucket list

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ja by som chcela navstivit np Pieniny a Muransku planinu, ferratu pri Martine par mensich atrakcii ako Zbynovsky budzogan alebo hupacku pri Lietavskej Lucke ak sa mi podari dostat cez leto na Slovensko :) 

0 Citovat

Super téma, díky všem za inspirace!
Dokud jsou zavřené hranice - proběhávat a procházet pohoří, na které jsem nikdy neměl čas - Rychlebky, Javorníky, Beskydy. V plánu je jednodenní přeběh Kraličáku a Jeseníku nebo jednodenní přeběh celých Rychlebek.


Až se otevřou evropské hranice:

- přeběhnout Nízké Tatry (ještě nevím, jestli za dva nebo jeden den) a hřebenovku Roháčů

- přechod Šar Planiny

- výběh na Golem Korab a/nebo Musalu

- přechod Rily a/nebo Pirinu

- dvoudenní přeběh Fagaraše

Cokoliv jiného v balkánském regionu. K tomu pochopitelně spousta akcí v Alpách.

0 Citovat

Vidím to na nějakou exotiku, pro začátek Pendolinem Cheb - Ostrava, tímhle vlakem jsem ještě nejel, v Ostravě jsem nebyl...

0 Citovat

@Vladko A jestli chceš i trochu divočiny, protáhni to z Ostravy do Bruntálu :-)

0 Citovat

Mám chuť zdolat co nejvíce nejvyšších hor českých pohoří.

0 Citovat

Tak s timhle vlaknem  jste me teda dostali -)   Vlakno o Coronaviru  je uz  2 dny mrtve , tema  jestli Wizz poleti prazdny a jestli  v cervnu bude davat  penize nebo voucher taky spi    a najednou ejhle zastanci  tvrdych narizeni  a zakazu vseho mozneho  chteji do toho Nemecka .co  melo ty podminky dost volne   ,dokonce odsud z Dublinu  Berlin porad lita  i kdyz omezene a nevim s kym a pro koho 

Tomu ,ze se prvni chce navstivit  Zakarpatsko ,Rumunsko ,Polsko  Pobalti ,tomu uz se ani nedivim , pro vetsinu co  nezazili  Ceskoslovensko obehnane  na zapadni  hranici dvojitym plotem a ostnatym dratem  je zapad nezajimavy a chteji adrenalin vychodu 

Ale stejne ...ja samozrejme chci taky co nejdrive  nekam cestovat a protoze  ani UK ani  Francie  ani Belgie  ci Nizozemi me  trajektem nelaka (to uz jsem si uzil az az )   a letet do Berlina  opravdu nemusim ,tak holt musim pockat  do 5.kvetna , kdy treba Irsko ukonci opatreni mozna tedy ne..protoze je uz  10 tisic nakazenych 

 Jenze Nemecko uz skoro  130 tisic nakazenych  a ac  celou dobu hajim kompromis a spis mene  direktivnich narizeni   tak Nemecko radeji ne ..

Dokonce jsou tu uvahy  nejen o Rakousku  ale i o Italii a Dolomitech  ( ze by v duhu  zachran svoje lyzarske arealy  )

Ja sice rozumim  na rozdil od eremniho tomu tonicovemu post covid bucket list   a chapu ,ze az to vsechno skonci a ne ted hned  ,ale .... Neni lepsi  vybrat zem ,kde  zustane  maly pocet nakazenych  a pockat na letadlo ? Treba na Kapverdy a pod ,kde  je par nakazenyćh ,,,  

Nebo ze by ty zatvrzele  vyskolil Lukasenko ?  )

0 Citovat

Mikire, dlouho jsi se neozval, myslel jsem, jestli nejsi někde s Covid-19 na jipce nebo po nezřízené velikonoční konzumaci na umělé ledvině. Nejsi, tedy dobře!

0 Citovat

cali  je pravda  ze to jaksi porad beru na lehkou vahu ,zrovna dneska jsem koukal, kolik na svete zahyne lidi na silnicich ,tohle cislo corona nedozene ani kdyby zmutovala nekolikrat  ,ale je pravda ze kaskader zase uplne nejsem  {do Nemecka bych ted skutecne neletel  i kdyz  to je asi  jedina moznost jak bych se ted dostal do CR) ,

Rousku sice nenosim , tady se skutecne povazuje za zbytecnou ,nevim jak v  Dublinu ,ani jak v Corku ,tyhle dve mesta  a mozna jeste  Limerick  disponuji asi 50% nakazou celeho Irska ,tam to treba muze byt jinak , hlavne  v uzavrenych prostorach ,ale povinnost to neni ani tam

Konzumace se zadna nekonala    v patek tu  stejne je celodenni zakaz  alkoholu vcetne piva  ,,proste cerny patek-)  no a pak nevim , vetsi civilizace je ode me vzdalena 20 km  a narizeni je pohyb max  2 km od domu, pod pohruzkou  2500 euro pokuty, nebo 6 mesicu vezeni  ,ale zase asi  tyhle opatreni  se hlidaji nejspis v Dublinu, tady je oficialne 100o obyvatel  ,ale myslim ze je to vcetne okolnich farem ,

Takze jak by rekl klasik, pohoda dzes  -) dneska dokonce svitilo i slunicko  ,ale na plaz to jeste neni  more ma jen 10 stupnu -)


0 Citovat

Mikir, ja to beriem z pohľadu toho, že sme v strednej Európe a najviac pravdepodobné bude, že sa budú dať navštíviť najprv susedné krajiny, po zemi. Preto ten výber destinácií.

0 Citovat

tonic, zbytečně se namáháš, adresát to stejně nepochopí a přijde další traktát, kde v půlce už neví, co psal na začátku a nedává to smysl snad ani jemu. Takže pohoda, džes jak říká klasik mikir :)

K věci, já se fakt těším na Ukrajinu, do Říše na pivo a pokud se bude dát ještě do podzimu, tak buď Tatry nebo Alpy v Rakousku, ale to jsem spíš skeptický. Jo a pro extrémně natvrdlé, tohle vše až poté, co to bude bez omezení možné (tedy bez nutnosti být třeba 14 dní po návratu v karanténě).

0 Citovat

Já bych se vrátil k původní myšlence. Za mě určitě SK a PL i když oba státy mají na hospody a minipivovary větší restrikce tak aspoň něco projdem

0 Citovat

mikir napsal(a):

cali  je pravda  ze to jaksi porad beru na lehkou vahu ,zrovna dneska jsem koukal, kolik na svete zahyne lidi na silnicich ,tohle cislo corona nedozene ani kdyby zmutovala nekolikrat  ,ale je pravda ze kaskader zase uplne nejsem  {do Nemecka bych ted skutecne neletel  i kdyz  to je asi  jedina moznost jak bych se ted dostal do CR) ,

Rousku sice nenosim , tady se skutecne povazuje za zbytecnou ,nevim jak v  Dublinu ,ani jak v Corku ,tyhle dve mesta  a mozna jeste  Limerick  disponuji asi 50% nakazou celeho Irska ,tam to treba muze byt jinak , hlavne  v uzavrenych prostorach ,ale povinnost to neni ani tam

Konzumace se zadna nekonala    v patek tu  stejne je celodenni zakaz  alkoholu vcetne piva  ,,proste cerny patek-)  no a pak nevim , vetsi civilizace je ode me vzdalena 20 km  a narizeni je pohyb max  2 km od domu, pod pohruzkou  2500 euro pokuty, nebo 6 mesicu vezeni  ,ale zase asi  tyhle opatreni  se hlidaji nejspis v Dublinu, tady je oficialne 100o obyvatel  ,ale myslim ze je to vcetne okolnich farem ,

Takze jak by rekl klasik, pohoda dzes  -) dneska dokonce svitilo i slunicko  ,ale na plaz to jeste neni  more ma jen 10 stupnu -)


2 km to je teda pěknej koncentrák. Zlatá Česká země, kde mohu o víkendu ujet stovky km a navštívit stovky zajímavých míst... 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Konzumace se zadna nekonala    v patek tu  stejne je celodenni zakaz  alkoholu vcetne piva  ,,proste cerny patek-)  no a pak nevim , vetsi civilizace je ode me vzdalena 20 km  a narizeni je pohyb max  2 km od domu, pod pohruzkou  2500 euro pokuty, nebo 6 mesicu vezeni

Mikire, už jsi podal stížnost do Bruselu nebo Štrasburku? Takové omezování svobody si přece správný kverulant nemůže nechat líbit. Ono tedy i ten dlouhodobý celodenní zákaz konzumace piva v pátek mi přijde (ačkoliv zas tolik pivo nepiju) jako mnohem závažnější omezení svobody než zdejší roušky a zákaz cestování do zahraničí v době pandemie mimořádně snadno se šířícího viru, což jsi tu neustále kritizoval.
0 Citovat

To je zase odezva -) 

tak abych neodpovidal jednotlive  s kazdym  uvedenim  jeho  vet  , tak najdnou vsem 

@ tonic   to sice ma logiku ,ovsem je otazka zda se bude podporovat soukroma pozemni doprava  ,pred leteckou ,kdyz stat chce nacpat prachy do Smartwingsu  a kdyz vidim jaky maji pristup k pendlerum ,tak si nedelam iluze

@ eremi   ja jsem to  pochopil lepe nez ty tu slovenstinu  a jelikoz me pocitas mezi natvrdle  .tak jen takova poznamka , karantena me vadit nebude , mezi CR a Irskem vubec  a  ostatni zeme ktere zivi  turistika si s tim uz nejak poradi .

@ Ahmade  stovky km nezapadaji do zadne kolonky  pro ktere je muzes ujet  , je to klasicka ceska ojebavacka ,kterou mi tu prevazna cast osazenstva vycita  ,asi jako ja  muzu jet nakoupit do Lidlu 20 km  a kdyz tam zajedu na plaz a mam na aute  SPZ  stejnou jako mistni   tak muzu rict ze tam bydlim , a dvoji obcanstvi kdy na cesky pas priletim a na irsky odletim je  stara pisnicka 

Toto opatreni sami tvurci  berou z rezervou a ma slouzit jen k tomu, aby mistni meli kam jit  ( hlavne v Dublinu ) kdyz se tam kolem plazi a parku ,ktere jsou pochopitelne za centrem sjelo  tolik lidi co bydli v  centru , ze mistni nemeli  kde parkovat 

@ Libor _S  ja nevim co mate  nekteri s tim dopisem do Bruselu nebo do Strasbourgu, asi jsem to pri nejake prilezitosti  ,kdy to  zavanelo  nejakou tou jasnou diskriminaci zminil  a taky  tam urcite bylo ,kdyby se to tykalo me , sice obcas hajim i cizi zajmy  v ramci spravedlnosti , ale toho se  ten soucasny stav netyka .. A nakonec CR mazane  prevedla  opatreni nouzoveho stavu na  zdravotni ochranu obyvatel a prodluzuje  ho mimo jine ,protoze nektere  veci by bez nej  tezko obhajovala ,nebo by potrebobala schvaleni  ,asi jako na zacatku musela zadat  EK  zda smi  zakazat lety do Italie 

A ze na velikonoce  je omezeni alkoholu  cely  velikonocni patek ,by jsi mel jako zkuseny cestovatel vedet  ,ze jde o nabozenskou  zalezitost  ,,v Bangkoku se  nam to stalo taky ,ze jsme  tam byli jeden den , kdy byl podobny zakaz a  ac nejsem verici  , tak mi prislo trapne , kdyz se parta lidi s CR  nechala na ulici masirovat   a kazdy v ruce  drzel pivo  , Taky bych si ho byl  k veceri dal  ,ale ctim  mistni zalezitosti  a tak jsem si ho vypil az na hotelu, ze zasoby koupene den predem .,stejne to delam i v Irsku  


0 Citovat

@mikir - zase nerobme z tohto vlakna analyzu buducnosti leteckej dopravy. poviem to teda inak "Kam by ste sli ak ... hranice sa otvorili so susednymi statmi, letecka doprava sa pomaly povzviechala, ale zachranene letecke spolocnosti lietaju iba na najvyznamnejsich linkach a 20 eurove letenky su davno minulostou. Do mnohych krajin je vstup de facto znemozneny turistom povinnou karantenou."

0 Citovat

"ctím místní záležitosti...." tohle fakt nemá cenu komentovat 

0 Citovat

Počkat, mám tu ještě jeden pozemní odkládaný plán - Transsibiřskou magistrálu :D

0 Citovat

floodland napsal(a):

"ctím místní záležitosti...." tohle fakt nemá cenu komentovat 

Ale ma nekteri Cesi se chovaji v jinych kulturach jako dobytci , tim nemam na mysli zdejsi cestovatele , nebo snad narazis ,ze opatreni v CR jsem  tak nejak nechtel dodrzovat ?  Ale dodrzoval  ,kdyz jsem odletal byla povinna rouska  ve verejne doprave  , tak jsem si ji nasadil i kdyz muj nazor na to byl jiny   Stejne tak nepolezu do mesity  v kratasech  nebo  tam kde je treba se vyzout  si nenecham boty  

Nemotal bych opatreni  ke koronaviru  s  jinymi  zvyky 

0 Citovat

tonic napsal(a):

@mikir - zase nerobme z tohto vlakna analyzu buducnosti leteckej dopravy. poviem to teda inak "Kam by ste sli ak ... hranice sa otvorili so susednymi statmi, letecka doprava sa pomaly povzviechala, ale zachranene letecke spolocnosti lietaju iba na najvyznamnejsich linkach a 20 eurove letenky su davno minulostou. Do mnohych krajin je vstup de facto znemozneny turistom povinnou karantenou."


Tak v takovem pripade jednoznacne Slovensko a  Polsko , Slovensko hlavne hory  I Polsko by mohly byt hory ,ale tam i to more  a  par mest jako treba Wroclaw ,nebo Krakow je  taky fajn 

0 Citovat

Hele, chtěli jsme do Dominikánské republiky a na okolní ostrovy, ovšem, vzhledem k situaci to vidím spíš na naši milovanou Asii (Indie, Sever Thajska, Taiwan).

0 Citovat

mikir napsal(a):

@ eremi   ja jsem to  pochopil lepe nez ty tu slovenstinu  a jelikoz me pocitas mezi natvrdle  .tak jen takova poznamka , karantena me vadit nebude , mezi CR a Irskem vubec  a  ostatni zeme ktere zivi  turistika si s tim uz nejak poradi .


Mikire ty jsi opravdu, jak to říct slušně, velký prosťáček, i když jsem to poprvé přešel, tak to omeleš znova, tak ti to vysvětlím, protože ti na tom zjevně záleží. Ta slovnština byla ironická poznámka směrem k Jakubovi, pokud jsi schopen to pobrat, pokud ne, tak už si s tím nelam hlavu.

A samozřejmě, že je mi jasné, že tobě, nefachčenkovi, karanténa vůbe vadit nebude, protože se doma flákáš tak, jako tak. Vadit ale bude těm, kdo na tebe dělají a platí to tvoje flákání.

0 Citovat

eremi napsal(a):


Mikire ty jsi opravdu, jak to říct slušně, velký prosťáček, i když jsem to poprvé přešel, tak to omeleš znova, tak ti to vysvětlím, protože ti na tom zjevně záleží. Ta slovnština byla ironická poznámka směrem k Jakubovi, pokud jsi schopen to pobrat, pokud ne, tak už si s tím nelam hlavu.

A samozřejmě, že je mi jasné, že tobě, nefachčenkovi, karanténa vůbe vadit nebude, protože se doma flákáš tak, jako tak. Vadit ale bude těm, kdo na tebe dělají a platí to tvoje flákání.


Vis co eremi , ta poznamka  o slovenstine  byla spis takova moje zlomyslnost , protoze tezko bych predpokladal ze neumis slovensky 

Ovsem na to, ze nekdo na me nekde maka a ze nekde neco dojim ,na to jsem skutecne haklivy,proti tomu se ohradim vzdycky a proti komukoliv 

V CR jsem mel mit radnou penzi v  63 a  8 mesicich , vzal jsem si predcasnou v 60 a je tezce osekana  .ale  porad to je penze na kterou  jednou budes mit taky narok  ,jako kazdy a neni to nic co by komukoliv davalo narok vest hloupe reci ,ze na duchodce musi makat  i kdyz to v podstate je do jiste miry pravda ,protoze mlada generace odvadi dane  a s tech dani stat zivi  seniory , ale on si kazdy  taky cely svuj produktivni vek  na tohle platil  

Jak  a proc se zmenil rezim  ,vyvoj inflace,   zvedani veku odchodu do penze  i to zda je penze dostatecna, nebo ne  a jak s temi penezi  urcenymi pro seniory zachazi stat ,  neni  v danem pripade podstatne   Mam narok na penzi a tim to konci a pres to nejde vlak  

Kazdy stat ma taky nastaveno. jak pristupuje k nezamestnanym  a kdyz to nastaveni je takove  ,ze za urcitych okolnosti je to nastaveno  blbe ,tak to zase neni zadne dojeni  a udela to tak vetsina lidi ,stejne jako  kdyz ti v praci nebude vyhovovat   zamestnavatel ,podminky mzda  atd  ,tak si  budes hledat jinde   Tak jak ty nebudes charita a nebudes si dotovat svou mzdu  ja nebudu dotovat stat  ( jakykoliv )  

Konkretne v Irsku je nastaveno blbe hlavne to ,.ze od 62 ti nikdo praci nebude nabizet , ani neni predepsano , ze si ji mas hledat ,ale penze je az od 66  a predcasna penze byla zrusena  Takze bud prijmes malo placenou praci , nebo praci ,kterou nechce nikdo delat  , nebo pujdes na socialku  a budes cekat na penzi ,. ano existuje jeste  moznost ,ze jsi nepostradatelny a ,mas vysoce zadanou odbornost . ale tim nejsem, a  jako  pristehovalec ani nikdy nebudu  

Uz jsem  tu kdysi psal  ze mam zapocteno 38 odpracovanch let v obou statech a 4 roky mi neuznali ,protoze jsem je nedolozil. coz ovsem neznamena ze jsem  nepracoval ...

A jestli nekdo 42 let pracuje  ,tak nikdo nema sebemensi pravo vykrikovat  ze mu nekdo plati jeho  flakani ..  To je stejne jako ja budu vykrikovat ,ze mladosi  studuji ktdejakou  zbytecnou VS  ,jen aby nemuseli do prace  a ze takovych  hulicu a flakacu po svete beha  o tom neni zadna pochybnost  

Jestli tohle nejsi schopen pochopit  ,tak mi te je uprimne lito  ,mozna by stalo za to , jak tu byl  ten procentni  test me neoblibenosti  tady na foru  a jeho zverejneni v Mikirovem svete,  zverejnit   vekovy   prurez  cestuj levne , snad se  nikdo za svuj vek nestydi  a napsal by pravdu   Predpokladam ,.ze ten vysledek bude ve prevazne mire  zastoupen  do veku do 30-35 let  mozna neco do 40-45  ale pres 50 tu moc lidi nebude a pres 60 minimum I to je mozna pricina  tech neshod 

Rekl bych  ,ze tu mnoho lidi starsich nez jsem ja nebude, .tim nechci rict ani naznacit ze stari je patent na rozum 

Ostatnim se omlouvam za OT .a za delku psani ale eremi me uz vazne nastval  ,bohuzel jsem si jisty ,ze jeho pohled  na vec ma vic lidi ,treba ani ne o me  ,ale vseobecne   ze dedek ma makat na mladadochy  aby si oni mohli uzivat ,,, a kdyz nahodou nemaka  .tak je nemakacenko  a ostatni  musi makat na jeho flakani ...

0 Citovat

Mikire ty jsi fakt vul. A je zcela zbytečný, aby jsi se snažil něco pochopit, protože pak jsou z toho zase jenom tyhle traktáty, které nemají ani hlavu, ani patu. Ztráta času pro ostatní to číst.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Mikire ty jsi fakt vul. A je zcela zbytečný, aby jsi se snažil něco pochopit, protože pak jsou z toho zase jenom tyhle traktáty, které nemají ani hlavu, ani patu. Ztráta času pro ostatní to číst.

Jasne tak se pochlub kolik mas let a kolik jsi toho od konce skoly odpracoval  a mozna muzes  i uvest jake mas vzdelani   a do kdy byl mama hotel  


PS : pokud nekdo bude mit chut reagovat ve stejnem duchu ,  muze odpovedet na stejne otazky .


Jo a @ tonic omluva ,ze jsem ti zaplevelil  tvoje dobre myslene forum ,ale rypat do sebe timhle stylem proste nenecham 

0 Citovat

Nemám strach, že bych do systému odvedl méně neź ty za celý život, tak si tady nevyskakuj.

0