Zdravim vospolok, dnes som tak rozmyslal, kam by som tak najblizsie siel ked sa uvolnia rozne karateny a obmedzenia. Kedze s leteckou dopravou sa neda na 100% ratat, tak tu je zoznam takych blizkych destinacii na roadtrip, ktore  by som rad navstivil, okrem mnohych slovenskych lokalit. 1. roadtrip na konak do Uzhorodu :) to by bolo asi prve 2. vystverat sa na Hoverlu a pobudnut v tej oblasti okolo Vorochty 3. Solinske jazera v Polsku 4. Uzice Srbsko a Sarganska Osmica 5. Kysibelka  na ceste do Prahy :) 6. Felcsút - rodisko Orbana 7. Maramures a Viseu de Sus v Rumunsku  .

Post-COVID bucket list

Založil ve fóru Co se nevešlo

Já jsem větu, že část zemí by mohla být otevřena už v červnu pochopil tak, že je to nějaká predikace ve vztahu k tomu, že umožní cestovat jiné země k nim, o čemž nepadlo ani slovo. Pokud to mělo být, že do části zemí by mohlo být umožněno vycestovat od června, tak to pak ano, ale i tak si myslím, že to bude spíše později a je otázkou za jakých podmínek atd.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Já jsem větu, že část zemí by mohla být otevřena už v červnu pochopil tak, že je to nějaká predikace ve vztahu k tomu, že umožní cestovat jiné země k nim, o čemž nepadlo ani slovo. Pokud to mělo být, že do části zemí by mohlo být umožněno vycestovat od června, tak to pak ano, ale i tak si myslím, že to bude spíše později a je otázkou za jakých podmínek atd.

Ahoj, tak to bylo myšleno, asi jsme se prostě nepochopili.
Jinak v Řecku třeba už proběhlo médii, že by se mohli od půlky června vpustit turisté (za podmínky prokázání s enegativním testem) a nemyslím si, že ta země bude jediná, ale to je zase jen bez záruky.

0 Citovat

Jo, nepochopili, vysvětleno. Už jsem taky zaznamenal, že do nějaké země bude možné vstoupit, ale člověk se bude muset prokázat negativním testem na covid max. 4 dny starým...

0 Citovat

Leonard napsal(a):

Těch sjednocených pravidel funguje Ondro v rámci EU mnohem více, než si vůbec dovedeš představit. Samozřejmě nejde o ohýbáni hrbu ale o dobrovolnou participaci. Pokud se nebude chtít Maďarsko účastnit, není problém nechat hranice s Maďarskem zavřené. Do politickonázorové emocionální diskuze se ale zatáhnout nenechám.

Ja urcite nehledam emocionalni diskuzi. Jen to je dle meho osobniho nazoru utopie. Uz jen ten fakt, ze ted kazda zeme kasle na naky sjednoceni. Viz absolutni protipoly Slovensko - Svedsko. 

Poprosil bych te tedy u uvedeni nejakeho toho spolecneho pravidla, ktere dodrzuji vsechny clenske zeme EU. Opravdu mne to zajima, neni to zadnej pokus o hadku. 

Tvrzeni “nechat hranice s Madarskem zavrene” je pomerne odvazne. Docela by mne zajimal mechanizmus proveditelnosti v dobe, kdy uz zeme nebudou ani v nouzovem stavu, ani potazmo v karantennim stavu. V podstate by to potom bylo slapani po Schengenske dohode a principu volneho pohybu a obchodu. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jo, nepochopili, vysvětleno. Už jsem taky zaznamenal, že do nějaké země bude možné vstoupit, ale člověk se bude muset prokázat negativním testem na covid max. 4 dny starým...

No jo, alev pripade inkubacni doby 14 dni jsou Max 4 dny tak trosku mimo, ne? Kdyz si v pondeli udelam test, ve stredu odjedu a v patek to u mne vypukne tak to budu vesele sirit dal, a jakykoliv restrikce jsou naprosto zbytecny. 

0 Citovat

Bylo to krásné téma, do půlky druhé stránky.... Pak se to všeobecně zaplevilo "sračkama" 

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

No jo, alev pripade inkubacni doby 14 dni jsou Max 4 dny tak trosku mimo, ne? Kdyz si v pondeli udelam test, ve stredu odjedu a v patek to u mne vypukne tak to budu vesele sirit dal, a jakykoliv restrikce jsou naprosto zbytecny. 

Co ti na to mám říct, já jsem to nevymyslel. Jinak test odhalí pozitivitu ještě před projevením příznaků (udává se 1-2 dny). A průměrná inkubační doba se nyní odhaduje na 5-6 dnů.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Co ti na to mám říct, já jsem to nevymyslel. Jinak test odhalí pozitivitu ještě před projevením příznaků (udává se 1-2 dny).

Jasne :) ja jen, ze timhle zpusobem to fungovat urcite nebude. To je spis jen nakej vykrik nejakyho politika typu Okamura, ktery probehl medii, nez oficialni stanovisko napriklad recke vlady. 

0 Citovat

Najednou jste všichni chytrý jak radio. Tak jak to chcete udělat, aby jste podchytili 100% nakažených na hranicích? To je tam chcete zavřít na 6 dní do klece a čekat? A co když se nakazí poslední den v kleci? Proboha, chápete, že tohle nemá řešení a jde jen o snížení pravděpodobnosti?

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Jasne :) ja jen, ze timhle zpusobem to fungovat urcite nebude. To je spis jen nakej vykrik nejakyho politika typu Okamura, ktery probehl medii, nez oficialni stanovisko napriklad recke vlady. 

Hele já si tu umím představit, protože:

1) spoustu států je na turismu ekonomicky závislých a proto nějaké turisty musí pustit dovnitř;

2) politici musí vypadat že na lidi nekašlou a tohle je klasické opatření ve smyslu "vlk se nažral a koza zůstala celá";

Politici vypadají že se snaží a nějakou účinnost záchytu to mít bude...

0 Citovat

floodland napsal(a):

Najednou jste všichni chytrý jak radio. Tak jak to chcete udělat, aby jste podchytili 100% nakažených na hranicích? To je tam chcete zavřít na 6 dní do klece a čekat? A co když se nakazí poslední den v kleci? Proboha, chápete, že tohle nemá řešení a jde jen o snížení pravděpodobnosti?

+1 souhlas

0 Citovat

floodland: presne tak. Proč by to tak fungovat nemohlo?Pořád lepší mít pár dní negativni test než nic. Pokud ty hranice nechces otevrit uplne volne,nic moc lepsiho nevymyslis.Stejne se jednou ty hranice otevřou bez dalších opatření,jen se to proste bude poustet postupně a bude možné případně reagovat na negativní vývoj.Treba to bude úplně ok a za půl roku bude vše jako dřív...

0 Citovat

Pánové, ve vší úctě, proč všechny svoje dohady a teorie mimo definované téma píšete sem? Nemůžete si k tomu založit vlastní vlákno nebo si svoje názory pinkat v rámci skomírajícího vlákna "Coronavirus - zachovejte paniku"?


Tonicův původní příspěvek cílil na stav, až zásadní omezení cestování padnou. Mohlo to být zajímavé vlákno na inspiraci pro roadtripy po okolním státech a tolik neprovařených místech. Škoda. Možná podnět pro adminy a zahájení nějaké moderace... 

0 Citovat

@michala - presne tak som to myslel, žiadne snívanie o Bali a Malorke za euro:))


Takže pokračujeme.. Včera som pozeral ruský film T-34, dobrá oddychová s lacným CGI a teda fakt musím povedať Česko. Hrad Loket a most vyzerajú super.

0 Citovat

Tak třeba konečně dojde na návštěvu Hlivické vysílačky. Vždycky, když jedu na "naše" letiště, tak si říkám, že se tam musím někdy zastavit. Nikdy to nevyšlo. 🙄 Nejvyšší dřevěná konstrukce na světě, půlhodinu a něco cesty, to by mělo vyjít i bez karantény.

0 Citovat

Loket je takový Český Krumlov před 20 lety. Zatím bohudík ještě úplně nedoceněný a okupovaný převážně německými turisty. Notabene skvělé jsou i koncerty a divadlo v amfiteátru u řeky a i široké okolí. Bohužel zrušili květnový koncert Monkey Business, škoda:-(


img-20190827-160445.jpg
img-20190827-134614.jpg

0 Citovat

S Loktem souhlasím, výborná atmosféra. Jezdím přes Loket i na kole, z Doubí přes Svatošské skály do Lokte a pak přes les do Mariánek. 

0 Citovat

No on taky ten hrad byl ještě donedávna prázdný a hlavní expozice byly voskový figuríny ve sklepě, což jaksi moc návštěvníků nelákalo. Je to teprve pár let, co se hradu vrátily sbírky, co mu stát ještě za komančů čorknul. Od té doby taky návštěvnost dosti vzrostla. Pravdou je, že tam rozhodně nepotkáte žádné Číňany. Většina návštěvníků je z Česka a pak Němci. Kdo cestuje i pivně tak hned u mostu je pivovar Florian s výborným nakuřovaným pivem :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

@michala - presne tak som to myslel, žiadne snívanie o Bali a Malorke za euro:))


Takže pokračujeme.. Včera som pozeral ruský film T-34, dobrá oddychová s lacným CGI a teda fakt musím povedať Česko. Hrad Loket a most vyzerajú super.

No a to že se film odehrál v Lokti je taky vtipný, tam se mohl T-34 objevit akorát tak v roce 1968. Za 2. světové války město osvobodila americká armáda. :D

0 Citovat

to ze su hrady prazdne mi ani nevadi, nikdy som nebol fanusikom interierov a expozicii starych haraburd (vtip):D 

Cesko ako krajina ma velke stastie na tieto pekne male historicke mestecka, to my na Slovensku v takom velkom mnozstve nemame. A ked uz nejake historicke centrum je, tak je uplne zdevastovane vizaulnym smogom.

 

0 Citovat

České hrady sú super. Každé leto / jeseň ich vždy pár navštívime. Vyššie spomenutý Loket je veľmi pekný. Škoda toho námestia, kde je jedno veľké parkovisko. A aj Krivoklát má niečo do seba. Nejaké fotky máme tu: https://cestujzamenej.sk/2019/02...v-cechach/


Aj tento rok sme mali v pláne pár z nich navštíviť. Hlavne ma láka Zámok Raduň, Svatý Jan Pod Skalou (ten kláštor hore nad dedinou), Hrad Bouzov. Tak dúfam, že to bude možné. A ak nie, tak aj u nás na Slovensku ich máme kopa. 


0 Citovat

Svatý Jan - jak hore nad dedinou? Celý komplex kláštera s kostelem je 70 m od obecního úřadu. Nemyslíš vyhlídku na skále? Jestli pojedeš, dostaneš insider infos:-)

0 Citovat

Keď otvoria hranice, tak tam určite chcem ísť. Vyzerá to pekne. Vidím to aj na drona :)

0 Citovat

cali napsal(a):

Svatý Jan - jak hore nad dedinou? Celý komplex kláštera s kostelem je 70 m od obecního úřadu. Nemyslíš vyhlídku na skále? Jestli pojedeš, dostaneš insider infos:-)

A dal bys i mě info? :) Asi bych se tam jel podívat dnes po práci a po cestě se zastavil v Rudný jestli by nebylo nějaký pivko navíc v Parovaru.

0 Citovat

tonic napsal(a):

to ze su hrady prazdne mi ani nevadi, nikdy som nebol fanusikom interierov a expozicii starych haraburd (vtip):D 

Cesko ako krajina ma velke stastie na tieto pekne male historicke mestecka, to my na Slovensku v takom velkom mnozstve nemame. A ked uz nejake historicke centrum je, tak je uplne zdevastovane vizaulnym smogom.

 


Taková Čadca, to je skvost...
0