Zdravim vospolok, dnes som tak rozmyslal, kam by som tak najblizsie siel ked sa uvolnia rozne karateny a obmedzenia. Kedze s leteckou dopravou sa neda na 100% ratat, tak tu je zoznam takych blizkych destinacii na roadtrip, ktore  by som rad navstivil, okrem mnohych slovenskych lokalit. 1. roadtrip na konak do Uzhorodu :) to by bolo asi prve 2. vystverat sa na Hoverlu a pobudnut v tej oblasti okolo Vorochty 3. Solinske jazera v Polsku 4. Uzice Srbsko a Sarganska Osmica 5. Kysibelka  na ceste do Prahy :) 6. Felcsút - rodisko Orbana 7. Maramures a Viseu de Sus v Rumunsku  .

Post-COVID bucket list

Založil ve fóru Co se nevešlo

matej15 napsal(a):

A dal bys i mě info? :) Asi bych se tam jel podívat dnes po práci a po cestě se zastavil v Rudný jestli by nebylo nějaký pivko navíc v Parovaru.

Teď je blbá doba, nedá se dostat dovnitř do neveřejných prostor, kam bych to dovedl zařídit... A na okolí to chce pár hodin. Ale u pana Rokoše se možná potkáme;-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Teď je blbá doba, nedá se dostat dovnitř do neveřejných prostor, kam bych to dovedl zařídit... A na okolí to chce pár hodin. Ale u pana Rokoše se možná potkáme;-)

To nevadí, vystačím si s vyhlídkou a zacházkou k lomu. Hlavně tam nechci jezdit o víkendu, protože tam bude milion lidí.

0 Citovat

cali napsal(a):

Teď je blbá doba, nedá se dostat dovnitř do neveřejných prostor, kam bych to dovedl zařídit... A na okolí to chce pár hodin. Ale u pana Rokoše se možná potkáme;-)

Ja sa potom hlásim, keď to opäť otvoria. ☺️

0 Citovat

Hrady a zamky me nebavi, ale priroda  Beskyd je hezka  


photo0278-800.jpg
photo0248-800.jpg

0 Citovat

Nathan7 napsal(a):

České hrady sú super. Každé leto / jeseň ich vždy pár navštívime. Vyššie spomenutý Loket je veľmi pekný. Škoda toho námestia, kde je jedno veľké parkovisko. A aj Krivoklát má niečo do seba. Nejaké fotky máme tu: https://cestujzamenej.sk/2019/02...v-cechach/


Aj tento rok sme mali v pláne pár z nich navštíviť. Hlavne ma láka Zámok Raduň, Svatý Jan Pod Skalou (ten kláštor hore nad dedinou), Hrad Bouzov. Tak dúfam, že to bude možné. A ak nie, tak aj u nás na Slovensku ich máme kopa. 


Když budeš na Raduni, tak hned kousek vedle je Hradec nad Moravicí...

0 Citovat

Mně docela dost lákají Bílé Karpaty, krajina z knížky o žítkovských bohyních.  Zná to tam někdo, jak to tam je s turistikou?

0 Citovat

Před dvěma lety jsme k vánocům dostali stírací mapu České republiky, kde si stíráme místa, kde jsme spolu s manželem byli. Přestože jsme oba docela Českou republiku projeli, ale každý zvlášť, tak nám zbývá ještě spousta míst na setření. A kdyby bylo možné vyjet třeba na Slovensko nebo do Polska, tak nás lákají Tatry.

0 Citovat

Řekněme, že se hranice do konce roku neotevřou. Máte nějaká místa v rámci své země, kam byste rádi jeli na dovolenou, pokud by se nedalo za hranice?

Za mě by to bylo:

1. NP Podyjí a okolí Znojma  - jediný národní park v ČR, kde jsem ještě nebyl a obecně celá Jižní Morava je pro mě země neprobádaná


2. Šumava - hlavně její jihočeská část, klidně i na kole, také velký rest v rámci poznávání Česka


3. Beskydy - hory pro mě tak vzdálené, až působí lehce exoticky a vždycky mě to tam lákalo, leč vždy jsem to nakonec kvůli velké vzdálenosti nechal být (z Prahy se za stejný čas dá dojet do Alp, tedy dalo :) )

0 Citovat

1. Také Znojmo a okolí, pak Lednicko-valtický areál

2. Slovácko - Uherské Hradiště, Buchlov a Buchlovice, Velehrad, navíc to spojit s leteckým muzeem v Kunovicích (jestli bude otevrene)

3. Trebonsko - cyklovylet kolem rybniku a veselske piskovny, kde jedna z mala pisecnych dun u nas

0 Citovat

@matej15 - tak ta Šumava zvláště kolmo bude letos masakr, ještě větší než v posledních letech, kdy už to stálo za prd... Bohudík zrovna Šumavu mám i díky kámošovi, který tam byl na rotě na Javoří Pile poměrně projetou/prochozenou ještě v dřevních dobách.

Já bych spíš uvítal tipy na nějaké s odpuštěním prdele  světa. Něco jako Doupovsko, Šluknovsko atd. Tedy něco mimo profláknutá místa, kde je přesto co obdivovat. Lákají i znovu poznat místa svého dětství, letních táborů, dětských dovolených atd. 

0 Citovat

Nikam. Všude budou hrozný davy

0 Citovat

Poraďte něco konkrétního kolem Turnova (kromě Krkonoš).

0 Citovat

tramin napsal(a):

Poraďte něco konkrétního kolem Turnova (kromě Krkonoš).

Od Hutě, přes Krásnou (Kozí farma a Kittel), nahoru do dolní Černé studnice, nahoru k rozhledně a pak na druhou stranu už prakticky kamkoliv - na Zbytky nebo i přes hřeben. Výhledy jsou všude super, spousta skal a opuštěných lomů, občas pár kráterů po bombách (našel jsem i střepinu jako mladý kluk, prý to do těch lesů sypaly Anmeričané když se vraceli s plnými pumovnicemi).

0 Citovat

cali napsal(a):

@matej15 - tak ta Šumava zvláště kolmo bude letos masakr, ještě větší než v posledních letech, kdy už to stálo za prd... Bohudík zrovna Šumavu mám i díky kámošovi, který tam byl na rotě na Javoří Pile poměrně projetou/prochozenou ještě v dřevních dobách.

Já bych spíš uvítal tipy na nějaké s odpuštěním prdele  světa. Něco jako Doupovsko, Šluknovsko atd. Tedy něco mimo profláknutá místa, kde je přesto co obdivovat. Lákají i znovu poznat místa svého dětství, letních táborů, dětských dovolených atd. 

Jo to, že tam bude hromada lidí je mi jasné :(

Jinak pokud hledáš opuštěná místa, tak doporučuji Krušné hory, moje srdcovka. Jsou ideální na kolo, je to podobný terén jako Šumava. Tím, že celý pohoří je prakticky jeden hřeben, tak je minimum stoupání a klesání a víceméně se jede po rovině. Všude jsou asfaltky nebo štěrkové cesty, pozůstatky signálních cest, jelikož to tam bylo do 70tých let zadrátovaný, byť hranice byla s NDR. Pusté sudetské vesnice a městečka, jejichž velká sláva skončila s odsunutím původního obyvatelstva do Německa. Tam turisty mimo oblast Božího daru a Klínovce prakticky nepotkáš a vsadím se, že ani teď se to o moc nezmění. Hlavně tedy Mostecká, Chomutovská a Teplická část pohoří. Karlovarská část je přeci jen trochu víc navštěvovaná, ale jak říkám, mimo Boží dar nic hrozného.

Místa jako Fláje, Moldava, Přebuz, Český Jiřetín, Bublava, Hora Svaté Kateřiny, tam doslova dávají lišky dobrou noc. Před pár lety jsem jel na kole přejezd Krušných hor z Ústí nad Labem (respektive jsem se ještě od nádraží v Ústí nechal vyvézt cyklobusem do Petrovic, abych nemusel jet ten šílenej krpál) a jel až do Kraslic na západním konci hor, kde se pak dá sednout na vlak do Sokolova nebo to rovnou protáhnout na kole až do Sokolova nebo Chebu (kde je pak hlavní trať na Ústí, respektive i na Plzeň a Prahu). Z druhé strany je možné protáhnout až z Děčína přes Tiské stěny. Ten úsek Petrovice - Kraslice mi trval 3 dny a bylo to asi kolem 170 Km, nastoupáno jen něco okolo 2500 metrů za celou cestu. Mimo obydlená místa jsem za celý den potkal třeba 2 nebo 3 lidi a to byla půlka července. Spát se dá všude možně ve stanu, nebo pak ve vesničkách bývá celkem slušná nabídka ubytování (hory jsou poměrně dost navštěvované v zimě, takže ubytovací kapacita je dost velká, ale v létě tam jezdí jen zlomek lidí, takže je volných penzionů je všude hromada).

Za normální situace se cyklostezky volně prolínají do Saska a dá se všude možně střídat strany hranice, nicméně přejezd hor se dá udělat i čistě jen po české straně.


S Doupovskem to je těžký, většinu mají ještě stále pod palcem vojáci a přístupné jsou jen okrajové části kolem Kyselky, což upřímně v porovnání s nedalekýma Krušnýma horama není zase taková sláva.

0 Citovat

Super, přesně to jsem myslel místy mého dětství, na Stříbrnou u Kraslic jsme jezdili jako děti na hory, tedy Bublava atd. Takže díky za tipy, určitě využiji!

0 Citovat

Hele, hele, nelezte nám do Krušnejch hor, máme je rádi vybydlený. Jeďte si na Šumavu nebo jinýho lunaparku :)

0 Citovat

tak uz konecne viem co su Ore Mountains (z filmu T-34 :D) 

0 Citovat

Mimochodem taková zajímavost, v Krušných horách leží 5 z 10 měst s nejmenším počtem obyvatel v ČR, včetně Přebuzi, jakožto města s nejmenším počtem obyvatel (73). Je to právě pozůstatek předválečné historie oblasti, kdy tyto města měla tisíce obyvatel, dnes jen nižší stovky. Konkrétně Přebuz měla ještě na počátku minulého století přes 3000 obyvatel a dnes připomíná město duchů.

0 Citovat

Krušné hory jsou dobrý tip, i když pro nás Moraváky hodně z ruky. Ale je to jedno z mála míst, kde jsem u nás ještě nebyl, takže pokud zůstanou hranice zavřeny, tak letní dovolená s kolem tam - proč ne?

Jinak můžu doporučit oblast Vysočiny mezi Žďárem nad Sázavou a Svratkou - rybníky, Devět skal, Tři studně, Milovy...

0 Citovat

jj, tam tom mám taky poměrně sježděné na kole, před pár lety jsem pobyl týden u Sykovce a nejvíc si pamatuji tamější skvělou rybárnu a uzené pstruhy. Fajn oblast, také doporučuji.

0 Citovat

Zatím jsou o víkendech docela prázdné i jižní Brdy. Pro mne dost překvapivě. 

0 Citovat

Těšínské Beskydy. Např. lanovkou na Javorový a potom hřebenovky. Nebo paragliding pro adrenaliňáky.

0 Citovat

Za sebe doporučuju Českou Kanadu. I když jsou lesy dost zasaženy kůrovcem, tak pořád super procházky, houby, borůvky. V okolí Telč, JH, Landštejn, spousta rybníků, atd.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Krušné hory jsou dobrý tip, i když pro nás Moraváky hodně z ruky. Ale je to jedno z mála míst, kde jsem u nás ještě nebyl, takže pokud zůstanou hranice zavřeny, tak letní dovolená s kolem tam - proč ne?

Jinak můžu doporučit oblast Vysočiny mezi Žďárem nad Sázavou a Svratkou - rybníky, Devět skal, Tři studně, Milovy...

Ovšem oblast mezi Kraslicemi - Blatnou až na Božák je o víkendech přelidněná. Pokud někdo hledá klid, tak tento "střed" raději ne. Od Meluzíny dál na východ je to už více opuštěné, jen cyklisté a autíčkáři - kochaři. 

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Jo to, že tam bude hromada lidí je mi jasné :(

Jinak pokud hledáš opuštěná místa, tak doporučuji Krušné hory, moje srdcovka. Jsou ideální na kolo, je to podobný terén jako Šumava. Tím, že celý pohoří je prakticky jeden hřeben, tak je minimum stoupání a klesání a víceméně se jede po rovině. Všude jsou asfaltky nebo štěrkové cesty, pozůstatky signálních cest, jelikož to tam bylo do 70tých let zadrátovaný, byť hranice byla s NDR. Pusté sudetské vesnice a městečka, jejichž velká sláva skončila s odsunutím původního obyvatelstva do Německa. Tam turisty mimo oblast Božího daru a Klínovce prakticky nepotkáš a vsadím se, že ani teď se to o moc nezmění. Hlavně tedy Mostecká, Chomutovská a Teplická část pohoří. Karlovarská část je přeci jen trochu víc navštěvovaná, ale jak říkám, mimo Boží dar nic hrozného.

Místa jako Fláje, Moldava, Přebuz, Český Jiřetín, Bublava, Hora Svaté Kateřiny, tam doslova dávají lišky dobrou noc. Před pár lety jsem jel na kole přejezd Krušných hor z Ústí nad Labem (respektive jsem se ještě od nádraží v Ústí nechal vyvézt cyklobusem do Petrovic, abych nemusel jet ten šílenej krpál) a jel až do Kraslic na západním konci hor, kde se pak dá sednout na vlak do Sokolova nebo to rovnou protáhnout na kole až do Sokolova nebo Chebu (kde je pak hlavní trať na Ústí, respektive i na Plzeň a Prahu). Z druhé strany je možné protáhnout až z Děčína přes Tiské stěny. Ten úsek Petrovice - Kraslice mi trval 3 dny a bylo to asi kolem 170 Km, nastoupáno jen něco okolo 2500 metrů za celou cestu. Mimo obydlená místa jsem za celý den potkal třeba 2 nebo 3 lidi a to byla půlka července. Spát se dá všude možně ve stanu, nebo pak ve vesničkách bývá celkem slušná nabídka ubytování (hory jsou poměrně dost navštěvované v zimě, takže ubytovací kapacita je dost velká, ale v létě tam jezdí jen zlomek lidí, takže je volných penzionů je všude hromada).

Za normální situace se cyklostezky volně prolínají do Saska a dá se všude možně střídat strany hranice, nicméně přejezd hor se dá udělat i čistě jen po české straně.


S Doupovskem to je těžký, většinu mají ještě stále pod palcem vojáci a přístupné jsou jen okrajové části kolem Kyselky, což upřímně v porovnání s nedalekýma Krušnýma horama není zase taková sláva.

Doupovské hory se dají obejít po hranicích újezdu. Ale to nejlepší je samozřejmě uvnitř. 

0