PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Dufam, ze rakusania nezrusia bezrizikovy tranzit z cervenych krajin inac ma caka 3nasobna svk karantena 

0 Citovat

Dnes bolo Grecko prezentovane stylom, neodporucame, ale budeme prehodnocovat o tyzden, mozno dva ... s takym pristupom sa asi tazko da nieco planovat.


Kanarske bez karanteny zatial len AT, PL este bude diskusia, HU a SK po prilete karantena. Co bude o mesiac nikto nevie, ale ak mas Michael nepotvrdenu zmenu, tak s rozhodnutim mozes vyckavat az do 3h pred odletom :)

0 Citovat

Právě mám u Wizzu u všech letošních letů. Až na tu nešťastnou Krétu z Vídně, u které čekám, že mi ji zítra Řekové nebo i Rakušané zatrhnou. A to příští týden touhle dobou bych tam měl být už pár dnů :D  Ale na druhou stranu byla za vykouzlené kredity a s občasnými ztrátami se počítá :-D

Jinak od nás můžeš na Kanáry taky bez testu/karantény. Jsou ve výjimce. Prozatím. A taky návštěva Španělska kratší jak 12 hodin. To zní jako zajímavá výzva :-D Přílet v 8:00, odlet v 20:00, to by mohl být fajn víkendový výlet. Teď jen najít letenky za kačku...

0 Citovat

Michaela napsal(a):

Jako.. Popravdě nevím. Vracím se 6.9. Musím se vrátit na Slovensko. Jako je to moc ojeb když se vrátím z HR do ČR a ráno Slovensko do Práce? pobyt v SR nemám, ale tak ojeb by to svým způsobem byl. 


No je to proti pravidlam - do karanteny musi ist kazy kto navstivil rizikovu krajinu pocas 14 dni pred vstupom do SR. A ak ta niekto nahlasi tak je tam dost vysoka poskuta. 

0 Citovat

Já mám taky Rakousko a Kanáry, tak trnu. Na ty Kanáry nepoletím ani v případě, že budou všude vyžadovat roušky, ať si trhnou. Rakušáci zatím samé zajímavé nápady ohledně provozu lanovek a vleků, to jsem taky zvědavá, co vymyslí.

Pak mi tam visí ještě přebukované Benátky, ale to je ještě daleko, přitom by teď byly paradoxně asi nejjistější

0 Citovat

Jojo o těch 3 hodinách do odletu vím a do poslední chvíle asi budu čekat 😃. Jen se trochu bojím, zda nemuzou mezitím (i když teď asi nepravděpodobné) vyprodat letadlo😃.

No zatím ve vyjimce jsou, ale obávám se, aby i v říjnu byly...A nejen u nás, ale i v Rakousku, aby mi ten let uplne nezrusili. Uz takhle mi zrusili úterní rotaci a mam náhradní termín na čtvrtek. 

0 Citovat

@ Deny ,tak jak jsem odpurce  rousek  a vzdycky  si nejak pomuzu  ,tak  zrovna  na Kanarech  ,alespon  tedy  na neketerych  mistech  bych se nebal , co tady  kdo dava  fotky ,tak plaze  prazdne  ,tam me tezko kdo  prinuti  ,navic  jak mi kdo  dokaze ,ze nejdu  do vody , nebo ,ze  se nechci  zrovna  napit   u  jidla  to same  a vecer  si misto  korza  sedneme    na balkon  s  vyhledem  na more  u lahve vina

Neco jsme  chteli  dat  jeste  v zari ,nebo i pozdeji  a ty Kanary se mi jevi  jako  nejrozumnejsi  a jdou  pousunovat   treba  az do  prosince 

To vic  bych  mel obavy  koupit  neco z  Vidne .. Vim .ze to  jejich  prudeni   se tyka   hlavne  Recka  a  kodu  ,ale  stejne 

0 Citovat

Po příletu z Řecka do Vídně není problém ještě zůstat 1-2dny v Rakousku nebo maj Rakušáci nějaký omezení na Řecko? Vyplňují se nějaký papíry? 


0 Citovat

Deny napsal(a):

Já mám taky Rakousko a Kanáry, tak trnu. Na ty Kanáry nepoletím ani v případě, že budou všude vyžadovat roušky, ať si trhnou.

No na Kanárech jsou tuším roušky povinné všude, včetně pláži od 14. srpna. A přitvrzuje se bohužel dál.... https://www.grancanariaforum.cz/...aviru.html

0 Citovat

Přesně tak. Taky je k tomu vlákno u poláků : https://www.fly4free.pl/forum/co...anaryjskie,1480,152183

Jinak poláci mají zákaz letů i na Kanáry...

0 Citovat

Vynimka pre Kanarske ostrovy je hlavne len populisticka kvoli dovolenkarom a cestovkam, lebo aj tam sa epidemiologicka situacia vyrazne zhorsila. Teda urcite nic neplanovat. Pravdepodobne aj krajiny, ktore pre ne vynimku maju, tak ju coskoro zrusia.

0 Citovat

indierock napsal(a):

  lebo aj tam sa epidemiologicka situacia vyrazne zhorsila.

Tak hlavně, že tam mají roušky na plážích...


0 Citovat

Takze  nove  info z  Irska   :   pro prilet  je  treba  vyplnit  formular elektronicky  a  nasledne  by  mel  prijit  email. kterym se bude  treba  prokazat na pasovce 

Opatreni  je  proto, ze dosavadni  papirove  folmulare   byly malo kontrolovatelne , zeleny  seznam  se nezmenil  CR  v nem neni., s okolnich zemi  jen Slovensko  a Madarsko,  s ostatnich  zemi bude  14 dnu  karantena , odletet se  da  pochopitelne  drive ,ma se o tom  informovat

0 Citovat

Abychom v tom uvolňování měli pořádek, Maďarsko na září zavírá hranice pro všechny cizince.

https://www.novinky.cz/zahranicn...e-40334721

0 Citovat

Už ma celý tento cirkus unavuje.

Tuším by bolo najlepšie keby sa opäť všetky hranice pozatvárali aspoň na rok a bude pokoj. Celá táto šaškáreň s testami a karanténami je len vyťahovanie peňazí od ľudí.

Ten vírus musí byť veľmi prešibaný... do 31.8. si v klude odpočíva, a od 1.9. zase začne vyčíňať.

0 Citovat

Zavírání hranic je cirkus úplně stejnej. Dává mi smysl, když EU postupuje jednotně a zavře teda hranice po obvodu, ale tohle zavírání hranic jednotlivých států v momentě, kdy je tolik lidí denně překračuje, nebo tohle věčný blikání semaforama je pakárna k ničemu

0 Citovat

Navíc semafor nemá jen červenou a zelenou 😁

0 Citovat

Michal napsal(a):

Abychom v tom uvolňování měli pořádek, Maďarsko na září zavírá hranice pro všechny cizince.

https://www.novinky.cz/zahranicn...e-40334721


Tak  to jsem zvedavy   mam  Prahu  pres  Budapest  pristi tyden   od  Rynairu  jeste  nic  neprislo ...

Co je  humanitarni  tranzit  ?   

0 Citovat

Na prahu cez budapest zabudni.

0 Citovat

Tady už nejde ani o cestování, ale to, jak snadno se v Evropě zříkáme svých základních občanských práv. Docela dost děsivé.

0 Citovat

To jo a ještě je to adorováno

0 Citovat

Nejen v Evropě. Třeba taková Austrálie a Nový Zéland jsou ještě vynalézavější. Ale vzhledem k australskému firewallu, který zdatně sekunduje tomu čínskému, nejsem až tak překvapený...

0 Citovat

Sedim si tak na večeři v Maďarsku a mudruju jestli mě ubytuji i po 1.9 nebo deportuji na hranice🤔Už toho začíná byt nějak příliš ,to je politika a ekoterorismu dohromady-teď doma,s nikým se nestýkej ...jsem zvědavá zítra na demonstrace v Berlíně 

0 Citovat

No jen pockej   az  ti  daji  vyter v krku  jako se daval  kdysi  na vojne  ,nebo  ti  zacnou  stourat   stetkou   v nose   

Uz  jsem  ty  hlupaky  vzdal   ,ted  uz jsem  jen zvedavy  jestli   ty lety  do a z  Madarska  zrusi  . nebo  poleti  s par Madarama    

0 Citovat

A kdo mi dá výtěr ? Pro nás se semafor nezměnil ,vrátit se mohu bez omezení .

0