PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

To je o té motivaci. Hnát se do nepříjemného zážitku a ještě ho draze přeplatit? Od malička nemám rád jehly. A tohle je ještě horší. Moderní terminologií by z toho určitě udělali nějakou -fobii. 

0 Citovat

Na Mallorce mají moc peněž. Na rozhánění lidí používají vrtulníky. V obydlených oblastech. To by u nás neprošlo skrz limity hluku. 

Vůbec to bude nějaké fake news, protože záběry tam jsou ze západu slunce a to teď v Palmě zapadá v 20:12 a ten zákaz má být až od 21:00.

https://www.novinky.cz/koronavir...k-40335468

0 Citovat

nerozhanali ludi s vrtulnikmi uz pred par mesiacmi ked vrcholila prva vlna v Espani?

0 Citovat

Je to možné. Jen ten článek vydává video za záběr z aktuálního rozhánění. Kvalitní novinařina v praxi.

0 Citovat

no tak my dneska alebo zajtra odchadzame dodavkou na 2,5 tyzdna do Talianska a po ceste naspat chceme stravit vikend na SVK, tak som teda zvedava ako dopadneme, dufam ze sa potom aspon dostanem naspat do Prahy, ked tu nemam ani ziadny pobyt

0 Citovat

Do Dominikánské republiky budou moci Češi cestovat bez prokázání se negativním testem na koronavirus od 15. září. Hoteloví hosté budou před mimořádnými událostmi spojenými s covidem-19 chránění asistenční službou, kterou do konce roku hradí dominikánská vláda.


Zdroj čt24

0 Citovat

Izraelská vláda v neděli schválila v celé zemi třítýdenní karanténu, která vstoupí v platnost od pátku . Opatření, jehož cílem je zbrzdit šíření koronaviru , oznámil premiér Benjamin Netanjahu. Podrobnosti zatím nejsou známé.

Zdroj: idnes.cz

0 Citovat

Hmm takže od pátku i na Slovenko pouze s testem, popř. karanténa....

0 Citovat

To bude mít půlka Prahy starosti, že se nemůže na víkend vrátit domů 😁

0 Citovat

Hm, tohle téma se tak blbě jmenuje- zní mi to dost ironicky;-)

0 Citovat

Ah, keby nebolo fizlovacieho zakona o sledovani mobilov, tak poviem na hranici (ak budu kontroli), ze len tranzitujem z nemecka cez cesko

0 Citovat

Dalo se to ocekavat Na Bratislavske letiste a dal levne po Evrope se nyni clovek bohuzel nepodiva, skoda...

0 Citovat

Chtěl jsem se zeptat, mám zaplacený pobyt na Slovensku už od čtvrtku. Slovensko dneska vydalo opatření, které platí od pátku. Otázka zní, nebudou po mě chtít zpětně test? Když už tam vlastně budu? Děkuji za odpověď. Chci se vyvarovat toho aby mi V pátek někdo nevolal, že mám jít do karantény. 

0 Citovat

adam.mikis napsal(a):

Chtěl jsem se zeptat, mám zaplacený pobyt na Slovensku už od čtvrtku. Slovensko dneska vydalo opatření, které platí od pátku. Otázka zní, nebudou po mě chtít zpětně test? Když už tam vlastně budu? Děkuji za odpověď. Chci se vyvarovat toho aby mi V pátek někdo nevolal, že mám jít do karantény. 

 

nie, ak prides este vo stvrtok, si v pohode, test netreba

0 Citovat

Když jen transituju na/z letiště tak ale omezení neplatí ne ? :D 

0 Citovat

Jen pro zajímavost - jak funguje to zařazení Prahy mezi rizikové regiony např. u Holandska, Belgie nebo Německa? To musí zaříznout i všechny letecké linky, které letí z Prahy, ne? Každý, kdo tu nastupuje, byl v Praze a musí do karantény. Podobně to platí o autobusech z Prahy do Německa. Nebo to vykládají trošku jinak?

0 Citovat

@ Michal : nevim jak k tomu pristupuji ,ale radeji jsem vzdal  let  z Prahy  pres Charleroi a dal do Dublinu , nikam jsem nechtel jit mel jsem tam 4 hodiny na prestup ,ale z Ryanairu mi prisly pokyny ,pricemz na mzv  jsem nasel jen info o vice jak 48 hodinach , ale taky o zminka o testu  na ktery nejsem zvedavy ,letenky byly za 129 Kc  a 5 Euro tak me to nebolelo -) a primy Dublin byl za 480 Kc  a v Irsku  test nehrozi  a 14 dnu karanteny bez problemu zvladam 

O Nemecku jsem premyslel ,jak chteji overovat pozemni dopravu ,u Holandska se uvadi, ze tranzitu se to netyka 

0 Citovat

Týká se to jen obyvatel Prahy, kdo to má v občance popř.kdo tam trvale či přechodně bydlí, či tam byl více jak 48hod. Celkově nemají Češi zákaz konkrétně třeba to Německo, týká se to fakt jen těch Pražáků atd, zatím...  Takže není důvod, proč by nemohla letadla z Prahy lítat... proč by třeba Slovák nemohl letět z Prahy, když jede jen na letiště a hned odletí. Pozor akorát při cestě po zemi, tam se Němci zaměřují na RZ s A, pak je blbý, když takový auto máte, ale třeba jen psaný na firmu a bydlíte úplně jinde :-(

0 Citovat

Díky :) Min. v případě Německa je to nad 48 hodin. To ještě lety masivně neruší.

Chtít mermoci do Německa, beru místo občanky pas. Tam bydliště není :D

0 Citovat

Sudety v tom maju jasno

 


img-20200915-170014.jpg

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Týká se to jen obyvatel Prahy, kdo to má v občance popř.kdo tam trvale či přechodně bydlí, či tam byl více jak 48hod. Celkově nemají Češi zákaz konkrétně třeba to Německo, týká se to fakt jen těch Pražáků atd, zatím...  Takže není důvod, proč by nemohla letadla z Prahy lítat... proč by třeba Slovák nemohl letět z Prahy, když jede jen na letiště a hned odletí. Pozor akorát při cestě po zemi, tam se Němci zaměřují na RZ s A, pak je blbý, když takový auto máte, ale třeba jen psaný na firmu a bydlíte úplně jinde :-(

Řešit bydliště podle RZ je úplně mimo když už několik let se RZ s přepisem auta nemění. Čili A na RZ znamená jen, že první místo registrace auta bylo v Praze a současný majitel ani v životě v Praze být nemusel, jen ho koupil v bazaru třeba někde v Tachově na původních pražských značkách. Já třeba mám trvalé bydliště v Praze ale na autě mám RZ jiného kraje, protože na tom autě je stejná už od první registrace. 

0 Citovat

Thajsko dnes oznámilo, že se pomalu otvírá turistům, na ty z ČR ale zatím nejsou zvědavý....      https://www.bangkokpost.com/lear...s-approved

0 Citovat

No, ono je taky hezké, že z těch 1200 turistů měsíčně by chtěli dostat miliardu bahtů za ten měsíc. Což rozhodně lowcost není, dokonce ani midcost. 

0 Citovat

Tak to je dobrej úlet, nevím kolik lidí na světě by přijelo do Thajska na tří-měsíční dovolenou, aby tam utratili v přepoštu na naše 2 miliony (za ty tři měsíce) a to ještě pod podmínkou 14ti denní karantény. Přece jenom Thajsko není luxusní destinace typu Bora Bora nebo Aspenu. 

0 Citovat

matej15 napsal(a):

[citace="Aluška"]

Týká se to jen obyvatel Prahy, kdo to má v občance popř.kdo tam trvale či přechodně bydlí, či tam byl více jak 48hod. Celkově nemají Češi zákaz konkrétně třeba to Německo, týká se to fakt jen těch Pražáků atd, zatím...  Takže není důvod, proč by nemohla letadla z Prahy lítat... proč by třeba Slovák nemohl letět z Prahy, když jede jen na letiště a hned odletí. Pozor akorát při cestě po zemi, tam se Němci zaměřují na RZ s A, pak je blbý, když takový auto máte, ale třeba jen psaný na firmu a bydlíte úplně jinde :-(

Řešit bydliště podle RZ je úplně mimo když už několik let se RZ s přepisem auta nemění. Čili A na RZ znamená jen, že první místo registrace auta bylo v Praze a současný majitel ani v životě v Praze být nemusel, jen ho koupil v bazaru třeba někde v Tachově na původních pražských značkách. Já třeba mám trvalé bydliště v Praze ale na autě mám RZ jiného kraje, protože na tom autě je stejná už od první registrace. 

[/citace]

To já vím taky, ale když budou Němci někoho kontrolovat, tak s daleko větší pravděpodobností s A, než třeba s B. Pak už záleží, co je v občance, prostě ministerstvo to píše jasně, hádej se pak s nějakým Němčourem.

0