PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Od soboty min. na měsíc většina velkých měst ve Francii se zákazem vycházení od 21:00 do 6:00. 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Dnes jsem kupoval jízdenky do Vídně - ČD a pokladní u kasy mi říkala, ať si hlídám spoje nazpět, že se mají od příštího týdne rušit nějaké mezinárodní vlaky. Tak jen takovej nepotrvzenej drbík do pléna, protože jsem to zatím nikde off. nečetl, ale vlastně to je jen otázka času ... 

A nevíte prosím, jestli se mají rušit spoje v příštím týdnu, nebo se příští týden začnou rušit budoucí spoje? Ve středu máme vyhlídnutý vlak do Vídně, odkud pak máme letět do Řecka...

0 Citovat

nevíte prosím, zda je ještě aktuální Sasko 24hodin cesta bez udání důvodu možná? německá ambasáda to ještě na webu má, ale mzv to tam má tak kostrbatě, že si jistá nejsem...https://prag.diplo.de/cz-cs/aktu.../-/2319970

0 Citovat

Lucie Barber napsal(a):

nevíte prosím, zda je ještě aktuální Sasko 24hodin cesta bez udání důvodu možná? německá ambasáda to ještě na webu má, ale mzv to tam má tak kostrbatě, že si jistá nejsem...https://prag.diplo.de/cz-cs/aktu.../-/2319970

Oficiální saské nařízení o karanténě: https://www.revosax.sachsen.de/v...nung%20#p3

Paragraf 3, odstavec 3, bod 4: karanténa neplatí pro osoby "...deren Aufenthalt im Bundesgebiet weniger als 24 Stunden andauert." Tedy ty, kdo se v zemi nezdrží přes 24 hodin. Informace MZV a českých ambasád/konzulátů jsou neaktuální a špatně zpracované.

0 Citovat

Od soboty Rakousko pro celou ČR jen s neg. testem.

Předpokládám stále vyjímky pro pendlery, studenty a pro tranzit...

0 Citovat

Sedím ve vlaku do Vídně, takže jsem o fous proklouznul, ale mám z toho celkového utahování šroubů špatný pocit.

0 Citovat

To abych ty hotely v Alpách zrušila :(

0 Citovat

To abych ty hotely v Alpách zrušila :(

0 Citovat

Třeba si to ještě rozmyslí.

0 Citovat

Tak tak. Zatímco jiným to poroste do nebe, nám s trochou štěstí to bude klesat... Budeme na tom podobně jak Itálie v létě. A třeba nám sem v rámci pomoci pošlou i pár miliónů dávek vakcíny navíc.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Třeba si to ještě rozmyslí.

No spíš bych se bál, aby nepřitvrdili :-) 

0 Citovat

Pokud mám brzký ranní odlet z Vídně a chci přespat v letištním hotelu, je to také bráno jako součást transferu (a nemusím tedy mít test) nebo ne?

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Pokud mám brzký ranní odlet z Vídně a chci přespat v letištním hotelu, je to také bráno jako součást transferu (a nemusím tedy mít test) nebo ne?

Oficiálně to asi není nijak potvrzené, ale myslím, že se to nesmí, že to potom rozhodně není bez zastávky: Osoby, které přijždějí z ČR na vídeňské letiště za účelem odletu nebo za účelem odvozu osoby blízké přilétající na letiště, nepotřebují test na Covid-19 za předpokladu, že cestu na letiště, popř. zpět z letiště na hranice s ČR absolvují na rakouském území bez zastávky.

0 Citovat

Tohle platí už od jara. Zatím to ale Rakušani nijak neřešili a bohatě jim stačil na letišti např. lístek na vlak z Wien Hauptbahnhof nebo autobus z Erdbergu... Buď pro tranzit z červené země nebo pro tranzit přes Rakousko, když potřebuješ test.

0 Citovat

Plánuji brzký ranní let z Katovic, znamená to ale vyrazit autem v hodině, kdy je ještě u nás zákaz vycházení - neřešit to, anebo radši vzít na jednu noc ubytko u letiště. 

0 Citovat

Neřešit.

0 Citovat

Vieden letisko vsetko po starom

Dortmund - v lietadle vyzbierali arrival cards a to je vsetko. Ziadne kontroli.

Akurat meska bus do mesta. Scheize deutsche ordung

0 Citovat

⚠️ POZOR: Česko zásadně změní cestovatelský semafor, tedy i Mapu cestovatele ❗️ Schválila to dnes vláda. Nově budeme vycházet z doporučení EU, která nastavují hranici pro "bezpečnou" zemi - dostatek testování, pozitivních případů do 4 % a incidenční číslo do 25 (počet případů za 14 dní na 100 tis. obyvatel). U středního a vysokého rizika nastavíme zatím národní kritéria (hranice bude pravděpodobně na incidenci 250). Vytvoříme tak automatický a transparentní systém. Jde o první krok ke sjednocení kritérií napříč Unií tak, abychom se přestali vzájemně překvapovat. 

Kdo přijede ze zeleného státu kamkoliv po EU, nebude moci být v souvislosti s COVID-19 nijak omezován - ve svobodě pohybu ani jinak.

Na druhé straně se bude dramaticky změní naše Mapa cestovatele, protože nepříznivě se situace nevyvíjí jen v ČR. Převládat bude 🔴 červená a z těchto států bude platit povinnost testování při cestách do ČR - jak pro cizince, tak pro vracející se občany ČR ❗️

Jednotlivé státy budou moci nadále stanovit národní výjimky - pendleři, mezinárodní doprava atd.

Ministerstvo zdravotnictví ČR teď zakomponuje rozhodnutí do svého ochranného opatření. Navrhujeme účinnost od 9. listopadu, tedy od příštího pondělí s pravidelnou týdenní aktualizací.

 

Zdroj: Tomáš Petříček, ministr zahraničí

 

Update: Doplnil jsem aktuální verzi mapy EU, ze které se bude vycházet.


weekly-map.png

0 Citovat

Odlet z dortmundu v pohode, ziadne restrikcie mimo masiek

Vieden furt po starom, nikoho nic nezaujima, iba ak sa moc aktivny cestovatelia zastavia pri stoliku s vojakom

0 Citovat

Takže testy po návratu odkudkoliv 🙁🤦‍♂️

0 Citovat

to sa snad ti curaci posrali v kine. len navsteva doma na Vianoce bude za 140eur.

zerem antibiotika, ale nech, cez vikend je otocka do Milana za 16e z VIE, swab test na letisku zdarma. nechcelo sa mi, ale idem. asi to bude na dlhu dobu posledna cesta.

0 Citovat

Pořád čekám na ty Prymulovy testy za 500 o kterých mektal v létě ...

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_pmk

0 Citovat

Tak už ani do Polska se nepodíváme, to je fakt posun k lepšímu...

0 Citovat

JJ. Hlavně, že profi sportovci budou moci "do práce" (vysoký společenský přínos...), ale na nákup do Saska nebo Polska to nepůjde. To musela vymyslet hlava, fakt. 

 

0 Citovat

Tohle je snad nepovedeny vtip..

0