PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

niemandos napsal(a):

A jak se v tom dýchá?

tak teda recenzia :)

+ velmi priedusna, odhadom o 20% vacsia nutna sila na nadych, ale po stvrthodke som to zacal ignorovat

+ na rozdiel od 3M respika ponecha plne fukcny nos, nemusim fucat len ustami

+ prijemny material, pokial som oholeny (inak svrbi)

+ docela pohodlna a zaroven komplet priliehajuca, ked som si spravne pritiahol opraty

+ odfiltruje prdy

- trochu gumeny odor, ale vzdy len na 5minut, potom si zvyknem

- treba si najst system, ako si nasadit bryle (mne to trvalo)

- horsie cez nu pocut (napr viest cez nu pracovne cally v autobuse uplne nezozalo uspech u ostatnych ucastnikov)

- po 10h je predsalen citit, ze mam otlacenu tvar

- velmi nepriatelske ksichty ludi v brnenskej MHD :)

OVERALL

za pocit, ze vedla mna si sadne nejaky chrchlajuci expert alebo trebars nejaky lma chripeckar s ruskom pod rypakom a ja mozem mat komplet na haku, mi 900kc totalne stalo

selfka z Wizzairu nemoze chybat


wpa2.jpg

0 Citovat

mato napsal(a):

+ velmi priedusna, odhadom o 20% vacsia nutna sila na nadych, ale po stvrthodke som to zacal ignorovat

Takze to posilnilo tvoje sacie schopnosti?

Ak hej, tak by to bolo prelomove riesenie ako zvysit zensky oralny vykon :)

0 Citovat

imho je to taky trening pre saci maraton, ak je to tvoja zalezitost .. ziadny vysoky vykon, ale vydrz poriadna.

v pripade poziadavky na co najvyssi vykon za obmedzeny cas jej nariad trening pravidelnym bojom o vzduch so zapnutym vysavacom .. a este ti zostane na pivo. len ma napadlo :))

0 Citovat

Tak to jsi mě přesvědčil. Půjdu do toho. Myslím, že v letadle bude povinnost mít roušku (masku) ještě dlouho, takže se to za těch pár peněz jistě užije. Já měl při letošních cestách problém s respirátorem, že za 2 hodiny už dost smrdí. Možná ale záleží na výrobci. Měnit ho každé 2 hodiny znamená, že za jeden long haul utratím za respiky víc, jak za tuto masku. Na gumový odér se zvyknu. Jedině to svrbění u vousů je nepříjemné, ale to se dá vyřešit tím, že se holt před cestou oholím, což stejně dělám, abych nemusel tahat holení.

Sice se taky pohybuju v Brně, ale MHD nepoužívám, takže lidi mám u prdele.

Ted už jen vyřešit nějak pobyt v salonku a cestování bude zase bezpečné :-)

Díky za tip

0 Citovat

diky za rezenziu, uz len zistit ci budem cestovat sam :D alebo aj zvysok domacnosti :D

0 Citovat

Petr napsal(a):

Pořád čekám na ty Prymulovy testy za 500 o kterých mektal v létě ...

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_pmk

Ty LAMP testy ze slin podle dnešního vyjádření ministra Blatného padají. Prý nejsou dostatečně spolehlivé.

0 Citovat

Uz nekdo nasel  neco k tem testum od 9.11.?  Rousku neresim .staci si dat v letadle jidlo nebo piti  a zatim jsem se nesetkal ze by nekdo vyslovene buzeroval kdyz ji mam pod nosem  Testy znamenaji konec normalniho litani , pokud nebude moznost misto testu  karantena  Porad verim ze nelze nouzovy stav prodluzovat  a s koncem nouzoveho stavu  nelze donutit k testu 

0 Citovat

17:41

Pravidla pro vycestování lidí z Česka i pro příjezdy cizinců do republiky s ohledem na epidemii covidu-19 se budou nově řídit tzv. mezinárodním semaforem jednotným pro celou Evropskou unii. Návrh v úterý schválila vláda, informovala Strakova akademie v tiskové zprávě. Ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že dohodnutá unijní kritéria pro hodnocení rizika nákazy u jednotlivých států by měla v Česku účinkovat od 9. listopadu.

0 Citovat

Navrhovaná kritéria:

Státy EU se střední mírou rizika nákazy

  • podíl pozitivních testů nad 4 %
  • incidenční číslo do 250
  • při cestování do ČR musí předložit negativní test pouze zahraniční pracovníci
    (s výjimkou pendlerů)

Státy EU s vysokou mírou rizika nákazy

  • podíl pozitivních testů nad 4 %
  • incidenční číslo nad 250
  • při cestování do ČR nutnost předložení negativního testu

zdroj: https://stabruntalsko.cz/cesko-s...cnou-zemi/

0 Citovat

Ať už jdou s celým covidem někam. Když vidím co dělají kvůli poměrně lehké nemoci, radši si ani nepředstavovat, co by se dělo, kdyby přišla nemoc, která by znamenala opravdový problém.... Já bych šel jinou cestou. Přestat testovat a ze dne na den bude po problemu. Znám 12 nakažených lidi a z toho 5 kdyby nešli na test, tak neví, že jsou nemocní a zbytek říkal, že nic moc ale už měli někdy v životě horší chřipku. Kdyby ty neskutečné prachy, které se tu každý den mrhají, dali na ochranu slabších lidi a zbytek na podporu zdravotnictví, tak by bylo vyřešeno. Co ten test vyřeší? Dnes půjdu na test a cestou z testování se můžu nakazit.K čemu to je? Ať si každý jedná dle svého uvážení. Kdo se bojí, nechť si koupí tu plynovou masku co je výše a kdo ne, ať počítá s tim, že si 2-3 týdny může doma poležet. 

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

 že si 2-3 týdny může doma poležet. 

No někdo doma a někdo v nemocnici. A někdo z nemocnice pak i nohama napřed. Argumentace, že neznáš nikoho, kdo by nezažil těžší příznaky, je na úrovni debila. Já také neznám nikoho s AIDS a přesto věřím, že ta nemoc existuje a zabíjí. Jinak pokud chceš chránit slabší, máš možnost. Zavři se v domově důchodců na 2 roky, abys je nenakazil přenosem z venku a pak kecej. Nebo jak si představuješ chránit zranitelnou skupinu. Jojo kecat umí každý, ale skutek utek, ty poměrně lehká nemoci. Je opravdu úsměvné, že celý svět zavádí přísné opatření, ale mudrlanti se vždycky najdou, co mají jasno.

A abych ti to objasnil. Nejde o to, kdo se bojí nebo ne, ale co je nejpohodlnější při řekněme 20 hod cestování a dodržování nařízení, které tu s námi nějaký čas ještě budou.  Ale to jsi možná ty nikdy nezažil, tak jen blbě plácáš.

Ale bud v klidu. Dej tomu týden dva, a určitě nějakého známého, kdo prodělal těžší průběh znát budeš. 

 

0 Citovat

To máte ještě dobrý, alespoň máte nějakou pravděpodobnost, že by ten test zachytil nákazu. Já jsem čerstvě promořenej, vypadnu z týhle cvokárně někam pryč a po návratu půjdu zcela zbytečně na testy, protože pravděpodobnost, že se v tak krátké době opět nakazím limituje hodně k nule. Čistě vyhozený prachy a promrhaný čas zdravotníků. 

 

 

0 Citovat

Musím s tebou Ahmade souhlasit :-) Nějak ještě nikdo nepodchytil, že by se po prodělání nemoci tyto procedury mohly po předložení potvrzení aspoň ty min.  3 měsíce odpouštět. Ale myslím, že to v dohledné době taky bude, až se v Bruselu proberou.

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

Ať už jdou s celým covidem někam. Když vidím co dělají kvůli poměrně lehké nemoci, radši si ani nepředstavovat, co by se dělo, kdyby přišla nemoc, která by znamenala opravdový problém.... Já bych šel jinou cestou. Přestat testovat a ze dne na den bude po problemu. Znám 12 nakažených lidi a z toho 5 kdyby nešli na test, tak neví, že jsou nemocní a zbytek říkal, že nic moc ale už měli někdy v životě horší chřipku. Kdyby ty neskutečné prachy, které se tu každý den mrhají, dali na ochranu slabších lidi a zbytek na podporu zdravotnictví, tak by bylo vyřešeno. Co ten test vyřeší? Dnes půjdu na test a cestou z testování se můžu nakazit.K čemu to je? Ať si každý jedná dle svého uvážení. Kdo se bojí, nechť si koupí tu plynovou masku co je výše a kdo ne, ať počítá s tim, že si 2-3 týdny může doma poležet. 

Mě hrozně fascinuje argument vás popíračů s tím, ať se chrání slabí lidé a my ostatní, ať si žijem tak, jakoby se nic nedělo. Můžu se zeptat, jak přesně si to představujete? Protože mě napadají jenom 2 scénáře - 1) Lidi v domovech důchodců a na LDNkách se o sebe budou starat sami nebo 2) Lidé, kteří se o tyto lidi starají s nimi budou i žít, aby se nenakazili ve vnějším prostředí. A i kdyby se realizoval scénář 1) nebo 2), tak ti lidé budou totálně psychicky na dně. Bez návštěv od rodin prostě chátrají. Proto je potřeba srazit čísla na takový stav, který umožní opětovné návštěvy a ne si tady hrát na nějaké promoření, které očividně nefunguje.

Btw. 2 - 3 týdny poležet - možná byste se měl podívat do nemocnic, že tam opravdu neleží jenom důchodci. To jsou fakt argumenty na úrovni mentální zaostalosti nebo jak řekl @niemandos na úrovni debila.

A ještě jeden dodatek - kdyby každý člověk měl znát alespoň jednoho člověka, co měl těžký průběh, tak to už by celé zdravotnictví a nemocnice zkolabovali Xkrát, tak buďte rád, že nikoho takového neznáte proboha.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

[citace="Jaroslav"]

 že si 2-3 týdny může doma poležet. 

No někdo doma a někdo v nemocnici. A někdo z nemocnice pak i nohama napřed. Argumentace, že neznáš nikoho, kdo by nezažil těžší příznaky, je na úrovni debila. Já také neznám nikoho s AIDS a přesto věřím, že ta nemoc existuje a zabíjí. Jinak pokud chceš chránit slabší, máš možnost. Zavři se v domově důchodců na 2 roky, abys je nenakazil přenosem z venku a pak kecej. Nebo jak si představuješ chránit zranitelnou skupinu. Jojo kecat umí každý, ale skutek utek, ty poměrně lehká nemoci. Je opravdu úsměvné, že celý svět zavádí přísné opatření, ale mudrlanti se vždycky najdou, co mají jasno.

A abych ti to objasnil. Nejde o to, kdo se bojí nebo ne, ale co je nejpohodlnější při řekněme 20 hod cestování a dodržování nařízení, které tu s námi nějaký čas ještě budou.  Ale to jsi možná ty nikdy nezažil, tak jen blbě plácáš.

Ale bud v klidu. Dej tomu týden dva, a určitě nějakého známého, kdo prodělal těžší průběh znát budeš. 

 

[/citace]

Tak já zažil hlavně dlouhé cesty. Evropu moc projetou nemám ale hlavně Asii a Austrálii poměrně dost, pak střední východ a Afrika taky několikrát.A nejpohodlnější způsob? Vzít si co nejprodysnejsi roušku a jít na let utahanej jak pes.... :-) Já nezpochybňuji, že covid existuje a bohužel někdo to neustoji. Ale takových nemoci je tu spousta. Jak je chránit? Třeba tak, že místo 5000kc úplatku důchodcům by jim koupili ty masky s nano filtrem. A ok, třeba ten těžší průběh můžu mít já až to chytím. Ale i s tím rizikem mi to přijde lepší, než se hnát do bídy. 

0 Citovat

Zajimalo by me, zda napr. Kanary budou brany jako samostatny region nebo jako soucast Spanelska..

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="Jaroslav"]

Ať už jdou s celým covidem někam. Když vidím co dělají kvůli poměrně lehké nemoci, radši si ani nepředstavovat, co by se dělo, kdyby přišla nemoc, která by znamenala opravdový problém.... Já bych šel jinou cestou. Přestat testovat a ze dne na den bude po problemu. Znám 12 nakažených lidi a z toho 5 kdyby nešli na test, tak neví, že jsou nemocní a zbytek říkal, že nic moc ale už měli někdy v životě horší chřipku. Kdyby ty neskutečné prachy, které se tu každý den mrhají, dali na ochranu slabších lidi a zbytek na podporu zdravotnictví, tak by bylo vyřešeno. Co ten test vyřeší? Dnes půjdu na test a cestou z testování se můžu nakazit.K čemu to je? Ať si každý jedná dle svého uvážení. Kdo se bojí, nechť si koupí tu plynovou masku co je výše a kdo ne, ať počítá s tim, že si 2-3 týdny může doma poležet. 

Mě hrozně fascinuje argument vás popíračů s tím, ať se chrání slabí lidé a my ostatní, ať si žijem tak, jakoby se nic nedělo. Můžu se zeptat, jak přesně si to představujete? Protože mě napadají jenom 2 scénáře - 1) Lidi v domovech důchodců a na LDNkách se o sebe budou starat sami nebo 2) Lidé, kteří se o tyto lidi starají s nimi budou i žít, aby se nenakazili ve vnějším prostředí. A i kdyby se realizoval scénář 1) nebo 2), tak ti lidé budou totálně psychicky na dně. Bez návštěv od rodin prostě chátrají. Proto je potřeba srazit čísla na takový stav, který umožní opětovné návštěvy a ne si tady hrát na nějaké promoření, které očividně nefunguje.

Btw. 2 - 3 týdny poležet - možná byste se měl podívat do nemocnic, že tam opravdu neleží jenom důchodci. To jsou fakt argumenty na úrovni mentální zaostalosti nebo jak řekl @niemandos na úrovni debila.

A ještě jeden dodatek - kdyby každý člověk měl znát alespoň jednoho člověka, co měl těžký průběh, tak to už by celé zdravotnictví a nemocnice zkolabovali Xkrát, tak buďte rád, že nikoho takového neznáte proboha.

[/citace]

Já nejsem popírač, jen nesouhlasím s řadou omezení. Roušky jsou v pořádku. Omezení kontaktů taky. Ale třeba zavírání všeho možného a likvidace ekonomiky mi v pořádku nepřijde. To samé ty testy ne starší než 72 hodin. K čemu? A k těm strádajícím důchodcům bez návštěv rodiny v domovech důchodců. Asi bych tu rodinu radši ani neviděl, když by mi dali do domova důchodců. Ta LDN je jiný případ.

0 Citovat

Nevím proč do toho pleteš Babišův úplatek důchodcům. 

A když si každý vezme tu nejprodyšnější roušku, tak co se stane? Že po příletu budeš pozitivní, nebo třeba po týdnu, když ta země vyžaduje test třeba po týdnu či 14 dnech.  Já sám se nebojím těžkého průběhu. Asi jsi mě špatně pochopil. Ale mám příbuzné v rizikové skupině. Sám už jsem zcestoval taky kus světa a vím, že tam číhá spousta nebezpečí, ale ty nelze zaměnovat s dnešním stavem. Jestli to dobře chápu,tak by se ti líbilo, aby důchodci a nemocní plus obézní žili někde zavření s maskou na hubě, abys ty mohl cestovat?? Myslíš, že je to od tebe fér? Jak psal Jarda,. Jak dlouho bude trvat, než při podobném režimu umřou?

Nemáš pravdu. Takových nemocí s tak velkou rychlostí šíření není spousta. 

 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Nevím proč do toho pleteš Babišův úplatek důchodcům. 

A když si každý vezme tu nejprodyšnější roušku, tak co se stane? Že po příletu budeš pozitivní, nebo třeba po týdnu, když ta země vyžaduje test třeba po týdnu či 14 dnech.  Já sám se nebojím těžkého průběhu. Asi jsi mě špatně pochopil. Ale mám příbuzné v rizikové skupině. Sám už jsem zcestoval taky kus světa a vím, že tam číhá spousta nebezpečí, ale ty nelze zaměnovat s dnešním stavem. Jestli to dobře chápu,tak by se ti líbilo, aby důchodci a nemocní plus obézní žili někde zavření s maskou na hubě, abys ty mohl cestovat?? Myslíš, že je to od tebe fér? Jak psal Jarda,. Jak dlouho bude trvat, než při podobném režimu umřou?

Nemáš pravdu. Takových nemocí s tak velkou rychlostí šíření není spousta. 

 

Ale ta riziková skupina se bude muset chránit tak jako tak. Covid jen tak nezmizí. A ta nano maska by pro ně měla asi docela efekt. Rozhodně větší než těch 5000... Pletu ho do toho, protože mi štve, jak to tu posílají do kopru. Kdyby za to nakoupili každému důchodci tyhle masky, tak neřeknu ani pumpička. A není to že bych jim záviděl blbych 5000kc ale proto, že stát ty prachy nemá a musí si je půjčit. 

A co je lepší? Aby riziková skupina co nejméně vycházela do doby než bude vakcína a ekonomika normálně běžela a nebo budeme zavření všichni několikrát do roka a za chvilku tu budeme jak někde na Ukrajině? 

 

0 Citovat

Musim souhlasit, ze cena za ochranu mensiny je za me prilis velka. Ochrana mensiny na ukor vraceni se do praveku.. A je mi uplne ukradeny cestovani, pro me za me klidne par let nikam nepojedu. Ale to, do jake cerne diry se ritime, me teda dost znepokojuje a myslim, ze nasledky ponesou jeste deti nasich deti a budou se ptat, zda to bylo opravdu nutne. 

0 Citovat

Nehci nejak obhajovat ani  odpurce ,ke kterym se sam hlasim  a tady se to o me i vi  a samozrejme ani hajit hysteriky a hypochondry, snad se ale shodnou vsichni na tom co je covid 19 ,je to virove onemocneni

Neni to mor ,neni to zadna nemoc treba typu zlute zimnice ,kde je povinne ockovani v Brazilli  ,nejsou to nemoci  ,ktere hrozi na Amazonce  a kdovi kde vsude ve svete ,.,

Byl i proveden vyzkum , priznam ,ze ne zcela prukazny ,ale to same je i test  neni stoprocentni a bylo zjisteno .,ze v letadle je riziko nakazy malo pravdepodobne  a  to i bez rousky ,takze s rouskou ktera je na letech vyzadovana  i  s prihlednutim na takove jak jsem ja ,ze si koupim radeji piti  nebo jidlo a rosku pak urcitou cast letu nemusim  pravdepodobnost jeste klesne .neni test na letisti bez moznosti vyberu  jestli test nebo karantenu,  nic vic nez  prachsprosta zlodejina  ,pokud za test musim zaplatit  a prikazani neceho  co jen jeste vic omezi leteckou prepravu  a pochopitelne  porusuje zakladni listinu prav bez ohledu zda je nebo neni nozovy stav 

Ten napad sjednotit v tomhle EU zeme .byl jiste dobrym umyslem ,ale nedomyslenym , vyslo to treba s toho ze zeme jako Irsko melo pozadovanou karantenu  i  se zemi ,ktere na tom byly lepe coz pochopitelne vyvolavalo  protesty   

Jenze ted  jsou cisla takova ,ze prevazna  cast  zemi bude cervena ,, a  je uplne jedno jestli jdu v Praze do obchodu  nebo  sednu v Irsku do letadla a letim do Prahy a pak se presunu nekam v Praze   ,,nebo budu cestovat vlakem do Ostravy 

Dokonce jsem presvedceny ,ze je vetsi pravdeopodobnost  ze se nakazim v Praze nez tady ,, a proc bych tedy mel  absolvovat po priletu test ???    Vic to nebudu rozebirat  

0 Citovat

No já si myslím, že nejlepší bude, když si všichni uvědomí, že máme problém a tak k tomu přistoupí. Vládou počínaje a občanem konče. Každopádně co nechápu je, že kvůli tomu, že nám vládne Babiš a jeho parta, tak spousta lidí zlehčuje Covid. Myslím, že to spolu vůbec nesouvisí.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Musim souhlasit, ze cena za ochranu mensiny je za me prilis velka. Ochrana mensiny na ukor vraceni se do praveku.. A je mi uplne ukradeny cestovani, pro me za me klidne par let nikam nepojedu. Ale to, do jake cerne diry se ritime, me teda dost znepokojuje a myslim, ze nasledky ponesou jeste deti nasich deti a budou se ptat, zda to bylo opravdu nutne. 

Lépe bych to neřekl. A není to jen o tom, že to tu pošlou ke dnu. Jde i o to jaky pohled na nás budou mít v zahraničí. Jelikož jsme závislí na zahraničních investicích. Když se podívají co naše vláda předvádí, tak se může stát, že ty své investice přesunou do jiné stabilnější země a jsme v .....

0 Citovat

Kluci tak si to ujasněte. Restrikce zavádí celý svět. Na jaře jsme byli premianti díky tvrdému přístupu (možná až moc tvrdému), za což nás chválil a obdivoval celý svět. Teď jsme nejhorší, ale vy tvrdíte, že přísná opatření jsou blbost za situace, kdy jsme odstrašujícím příkladem celého světa. Tak tomu nějak s tou ztrátou důvěryhodnosti a přesunem investic už dočista nerozumím :-))))))

0 Citovat

Nejde o zlehcovani Covidu  jde o zaminku  ze pod hysterii kolem Covidu vlada zneuziva situaci  a narizuje nesmyslna opatreni  behem par mesicu uz treti ministr zdravotnictvi a zmena  zadna ,,, Donucovani lidi  ,omezovani vseho co se jim hodi ,chaos  nejasnosti , vymysleni si ,,,proste  takove jednani ,ze neni divu ze pak lidi nedodrzuji co by se treba dalo dodrzet vymysleji jak to obejit .. ale to je vse na dlouhe diskuze  s ruznymi nazory  takze neresitelna situace ,,, 

0