PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Nevidim dovod preco by si nemohla. Pokial ta ta zem C pusti a mas sa tam ako dostat.

0 Citovat

Sarah napsal(a):


Diky, tak tomu rozumim taky. Jen me stale mate, jestli muzu, za okolnosti, ze neni omezen vstup, vyuzit zemi B jako transit pro vstup do zeme C (opet za predpokladu, ze je zeme otevrena). 

To možné je, ze strany ČR žádné restrikce na výstupu nejsou, pouze na vstupu testy nebo karanténa. Záleží také co myslíš za zemi B a C. Např. Rakousko umožňuje pouze tranzit, kde na hranicích dokládáš, že máš dost paliva v nádrži abys nemusela u nich zastavovat ani na tankování. Hotel tě tam také neubytuje. Ale jestli ti umožní odletět z letiště ve Vídni, to vůbec netuším, ale myslím že vzhledem k výše uvedenému nikoliv.


0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Polsko je pro mě překvapením- včera ve zprávách reportáž, jak nechtějí umožnit našim občanům vyzvednutí aut z letištních parkovišť, hranice brání jako o život, viz nedávná varovná střelba atp. Podle Covid statistik jsou na tom sice lépe než my, ale takový přístup bych nečekala. 

Pro nás, co jsme často jezdili před vstupem do EU a pak Schengenem přes trojzemí DE, PL a CZ u Žitavy žádné překvapení, jediní na této hranici prudili Poláci, naši i Němci naprosto v pohodě, Poláci si pomalu a důkladně vychutnávali kontrolu pasů, fronty tam byly jenom kvůli nim.

Nebo taková cesta ČS - PL přátelství po hřebenech Krkonoš, jak tam dokázali Poláci otravovat a hlídat, naši vůbec.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

To možné je, ze strany ČR žádné restrikce na výstupu nejsou, pouze na vstupu testy nebo karanténa. Záleží také co myslíš za zemi B a C. Např. Rakousko umožňuje pouze tranzit, kde na hranicích dokládáš, že máš dost paliva v nádrži abys nemusela u nich zastavovat ani na tankování. Hotel tě tam také neubytuje. Ale jestli ti umožní odletět z letiště ve Vídni, to vůbec netuším, ale myslím že vzhledem k výše uvedenému nikoliv.



Pokud mate potvrzení o neinfekcnosti, tak vás Rakušané do své země pustí. To s tím tranzitem platí u Německa.

0 Citovat

To s tím tranzitem platí u Rakouska.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

To s tím tranzitem platí u Rakouska.


Padrino, Rakousko vás pustí bez ohledu na důvod. Stačí mít pouze max 4 dny starý test:)

Pokud lidé Rakouskem jen bez zastávky projíždějí, je třeba to doložit třeba dostatkem paliva v nádrži, pak nemusí předkládat test ani jít do karantény.


Z toho jasne vyznívá, ze odlety z Vídně jsou možné po předložení testu.

0 Citovat

@Proky: Petricek vesti z kristalove koule a jeste s satkem pres oci

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Mohli byste mi to, prosim, polopaticky shrnout? Uspesne jsem se v tom ztratila. Mela jsem za to, ze hranice se otevrely a ted zalezi, jak hranice otevrou ostatni staty. 


S tim souvisi 2 otazky: 1.) Je mozne, abychom meli zakaz vycestovat do nektere zeme? 2.) Je mozne letet napr. z Vidne “kamkoliv”? 


Je asi ostuda, ze z toho mam zamotanou hlavu, tak pokud mi to pomuzete objasnit, budu rada 😊

U nas vycestovani i prijezd pohoda (teda po priletu si udelat rychle test, aby nebyl clk v karantene). Mimo EU spatny, v EU tak pul na pul, uplne se to neomezuje, ale ta doporuceni proste by bylo fer respektovat. Takze nic nektere staty neomezuji, ale doporucuji necestovat, tak asi fer to respektovat. Byl jsem nadsen ze Svedska, ze pro EU obcany na prijezdu bez omezeni, ale jelikoz pisi: Follow the Public Health Agency of Sweden's recommendations to slow down the spread of Covid-19 - Only travel if absolutely necessary, takze radeji nic. Zatim prvni favorit Rakousko, od 29.5. se oteviraji ubytovani a umoznuje cestovani, tak snad v tom by i cesky obcan tolik nevadil.

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

@Proky: Petricek vesti z kristalove koule a jeste s satkem pres oci

To je možné, já k tomu žádné stanovisko nezaujímal. Jen jsem tady zveřejnil, jak se k tomu vyjadřuje ve svém blogu. Nic víc, nic míň. ;)

0 Citovat

Zdravím vás chci se jen zeptat zda mi ktomu někdo něco neřekne víc.... Mám odlet na 27.7 z Vídně do Bangkoku s přestupem v Dubaji a zpět se společností Emirates ale kupoval jsem přes student Agency chtěl jsem to zrušit na Emirates mi řekli že to lze na student Agency mi řekli že bez poplatku nikoliv že mám čekat do května že se bude vědět víc myslíte že je reálné že letadlo odletí nebo my to bude zrušené popridade zbývá mi jen čekat? Děkuji

0 Citovat

Coinneach napsal(a):


Padrino, Rakousko vás pustí bez ohledu na důvod. Stačí mít pouze max 4 dny starý test:)

Pokud lidé Rakouskem jen bez zastávky projíždějí, je třeba to doložit třeba dostatkem paliva v nádrži, pak nemusí předkládat test ani jít do karantény.


Z toho jasne vyznívá, ze odlety z Vídně jsou možné po předložení testu.


Od 14.04. 2020 00:00 bude aj na vstupe zo Slovenska do Rakúska nevyhnutné predložiť lekárske potvrdenie (neg. SARS-CoV-2 test) (vzor v nemčine alebo v angličtine). Doklad nesmie byť starší ako 4 dni

Výnimky:
    prejazd (tranzit) cez Rakúsko, ak bude bez zastavenia v Rakúsku a bude zabezpečený vstup do cieľovej krajiny; to platí aj pre jazdy od štátnej hranice na letisko Viedeň a opačne; Prosím predložte kompletne vyplnený formulár pre tranzit (pozri nižšie) v dvoch vyhotoveniach.


Tak podľa tohto by sa človek mal dostať na, aj s letiska bez potreby vykonania testu len s tým prehlásením, že v krajine nezostávate. 


0 Citovat

torpy68 napsal(a):


Od 14.04. 2020 00:00 bude aj na vstupe zo Slovenska do Rakúska nevyhnutné predložiť lekárske potvrdenie (neg. SARS-CoV-2 test) (vzor v nemčine alebo v angličtine). Doklad nesmie byť starší ako 4 dni

Výnimky:
    prejazd (tranzit) cez Rakúsko, ak bude bez zastavenia v Rakúsku a bude zabezpečený vstup do cieľovej krajiny; to platí aj pre jazdy od štátnej hranice na letisko Viedeň a opačne; Prosím predložte kompletne vyplnený formulár pre tranzit (pozri nižšie) v dvoch vyhotoveniach.


Tak podľa tohto by sa človek mal dostať na, aj s letiska bez potreby vykonania testu len s tým prehlásením, že v krajine nezostávate. 



Vypadá to, že Rakušané si snad jako jedni z mála neléčí mindráky. Díky za info.

0 Citovat

Podle mého názoru je obnovení leteckých linek otázkou vícero aspektů. Prvně musí být vůbec možnost odletět z bodu A do bodu B. Pokud toto bude splněno, pak přichází na řadu posouzení otázky, za jakých podmínek je toto možné. Pokud například Řecko či GB vyžadují pro všechny, kdo přiletí povinnou 14ti denní karanténu, pak je otázka smyslu této cesty. V neposlední řadě budou letecké společnosti hodně zvažovat, zda vůbec let vypravit, protože díky bodu 2 bude zájem patrně minimální, bo nebudou fungovat v dané destinaci služby, na které jsme byli zvyklí či nikdo asi dobrovolně si nebude prodrazovat cestu o test na covid. Třeba lety od června do Itálie či Španělska na denní bázi jsou jen zbožným přáním aerolinek. Pokud se jim podaří obsadit letadlo 2x týdně, aby to pro ně dávalo ekonomický smysl, tak to bude úspěch. Otázkou zůstává, co to udělá s cenami letenek zejména nizkonakladovych aerolinek. Protože pokud by nějak výrazně zdražily, tak to už můžu letět s plnohodnotnou aerolinkou. Čas ukáže.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Podle mého názoru je obnovení leteckých linek otázkou vícero aspektů. Prvně musí být vůbec možnost odletět z bodu A do bodu B. Pokud toto bude splněno, pak přichází na řadu posouzení otázky, za jakých podmínek je toto možné. Pokud například Řecko či GB vyžadují pro všechny, kdo přiletí povinnou 14ti denní karanténu, pak je otázka smyslu této cesty. V neposlední řadě budou letecké společnosti hodně zvažovat, zda vůbec let vypravit, protože díky bodu 2 bude zájem patrně minimální, bo nebudou fungovat v dané destinaci služby, na které jsme byli zvyklí či nikdo asi dobrovolně si nebude prodrazovat cestu o test na covid. Třeba lety od června do Itálie či Španělska na denní bázi jsou jen zbožným přáním aerolinek. Pokud se jim podaří obsadit letadlo 2x týdně, aby to pro ně dávalo ekonomický smysl, tak to bude úspěch. Otázkou zůstává, co to udělá s cenami letenek zejména nizkonakladovych aerolinek. Protože pokud by nějak výrazně zdražily, tak to už můžu letět s plnohodnotnou aerolinkou. Čas ukáže.


Podle mě nemohou nízkonákladové aerolinky přežít nutnost nechat letadlo kvůli social distancing zčásti neobsazené. Pokud na to chtějí teď přistoupit, je to jenom proto, že zpočátku neočekávají velkou poptávku, ale virus ani po opadnutí vlny epidemie nezmizí, takže to asi nebude krátkodobé opatření.

0 Citovat

Základním pravidlem internetových diskuzí je, že poslední příspěvek se necituje.

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

Třeba lety od června do Itálie či Španělska na denní bázi jsou jen zbožným přáním aerolinek.

Ono to není zbožné přání (a nejen u IT a ESP), ale spíš promyšlený krok jak přijít k nějakým finančním prostředkům, i když nepoletí a také je to určitý průzkum budoucího trhu (zájmu). Ale vůči cestujícím je to nepěkné.

0 Citovat

Já bych jenom dodal, že tu letenku musíš pípnout přes čtečku. A tam se zoobrazí vše pak v systému, co zadáte do koupi letenky včetně zemí pobytu. Takže třeba Řecko nám pořád neotevře hranice. Rakousko ano. Rakousko - Řecko si to otevřou. Přijdeš na letiště ve Vídni a tam tě otočí gate staff, protože jim budeš pípat/blikat, že něco je špatně. Kontrola proběhne a jdeš zpět domů. Takže bych se o tom moc nepokoušel. 

0 Citovat

Přímo na letišti si ve Vídni můžete za lidových 190 éček nechat udělat PCR test na Covid-19. Za 3 hodiny máte výsledek a tradá...  https://www.viennaairport.com/aktuelles ; a https://www.confidence.at/de.html

0 Citovat

no to bude dovca kdyz zjistis ze zivis kukacci dite,co?

0 Citovat

cali napsal(a):

Přímo na letišti si ve Vídni můžete za lidových 190 éček nechat udělat PCR test na Covid-19. Za 3 hodiny máte výsledek a tradá...  https://www.viennaairport.com/aktuelles ; a https://www.confidence.at/de.html

Dalsi biznis typu duty free voda za 3 eura 0,5l PETka :)


Inak osobne to vidim toto leto maximalne na dovolenku vo V4 + Rakusko.

Ukrajina to velmi nezvlada, tam sa tak skoro hranica neotvori a maximalne v green lane po zemi do Chorvatska.


Ak sa bude dat niekam lietat, tak to bude "vopruz" a urcite to bude aj tak maximalne nejake Charleroi :D

0 Citovat

Charleroi bych bral, aspoň bych využil ten depozit, co mám u flibca 😁

0 Citovat

Třeba se konečně Praha s Bratislavou dočkají těch vytoužených dálkovek. Bangkok, Singapur, Saigon nebo Vancouver. RT za lidových 30k. 

0 Citovat

cali napsal(a):

Přímo na letišti si ve Vídni můžete za lidových 190 éček nechat udělat PCR test na Covid-19. Za 3 hodiny máte výsledek a tradá...  https://www.viennaairport.com/aktuelles ; a https://www.confidence.at/de.html

Tak myslím, že to není vůbec špatná služba. Pro někoho kdo spěchá a nemá hluboko do kapsy je to fajn. Jen by to chtělo, aby to bylo až za kontrolou, aby se dalo na výsledek čekat v salonku. 

Pro někoho, kdo cestuje za pár euro to opravdu není, ale ten si ten test nechá udělat někde jinde, pokud ho bude potřebovat, stejně jako tu vodu si natočí na záchodě nebo z pítka :-))

0 Citovat

myslím si, že za začátku to bude docela bordel pro obě strany. Než se systém vychytá, tak bude záležet na konkrétním člověku, co to bude kontrolovat. Kamarád co slouží na hranicích sám přiznává, že v těch neustálých změnách mají bordel a když mu tam někdo přinese cizojazyčný dokument s razítkem o kterém bude prohlašovat, že je to potvrzení o bezinfekčnosti, tak jej prostě pustí, protože to nemá jak ověřit.

Když tam pak někdo dojede na základě této informace, tak ho druhý policajt nemusí pustit ani s platným originál testem, protože mu před směnou rozdají vzory a zrovna tento tam nebude. 
0 Citovat

Paráda, super nápad... nakonec k tomu dojde určitě u více letišť a cestování se snad rozjede.

Jen nevím jestli ten salónek mají teď otevřený ;-)

0