PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tranzit ven ano, ale na příjezdu to bude zase to samé, protože ten seznam povolených zemí je strašně malý (18 zemí).

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tranzit ven ano, ale na příjezdu to bude zase to samé, protože ten seznam povolených zemí je strašně malý (18 zemí).

Jo s tím už jsem se smířil. Doba žádá oběti (finanční...).

 

0 Citovat

Co znamená nová cestovatelská mapa pro lety z Vídně? Když cestuju z Vídně do Švédska potřebuju při návratu do ČR test? Nebo se tranzit "schová" pod těch 12 hodin?

0 Citovat

Super mapa, ještě včera nebo předevčírem jsem viděl mapu, kde byla Madeira oddělená a byla oranžová, teď už tam je jen celé Portugalsko, opravdu super práce! :(

0 Citovat

Patrik Černý napsal(a):

Super mapa, ještě včera nebo předevčírem jsem viděl mapu, kde byla Madeira oddělená a byla oranžová, teď už tam je jen celé Portugalsko, opravdu super práce! :(

 

presne, stejne tak byly Kanary oranzove narozdil od Spanelska.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Na tiskovce midistr tvrdil, že z oranžového se dá bez testu, ale cizinci z nich (bez trvalého pobytu tady) musí mít test.

ktory dusevny malorolnik toto vypustil z papule? dokument predsa o nicom takom nehovori. 

treba tyzden sediet na riti, kym sa verchuska jakztakz zhodne na interpretacii. v momentalnej situacii je z toho chuj kazdy.

0 Citovat

Všude se píše, že je povinný test po návratu, ale z opatření chápu, že je pořád možnost se nenechat testovat a zůstat v karanténě:

https://www.mzcr.cz/wp-content/u...volani.pdf


screenshot-2020-11-04-17-40-10-133-com-google-android-apps-docs.jpg

0 Citovat

mato napsal(a):

[citace="Michal"]

Na tiskovce midistr tvrdil, že z oranžového se dá bez testu, ale cizinci z nich (bez trvalého pobytu tady) musí mít test.

ktory dusevny malorolnik toto vypustil z papule? dokument predsa o nicom takom nehovori. 

treba tyzden sediet na riti, kym sa verchuska jakztakz zhodne na interpretacii. v momentalnej situacii je z toho chuj kazdy.

[/citace]Tady to povídal: https://www.ceskatelevize.cz/ivy...1058321104

EDIT: čas 2:15

0 Citovat

A tu mapu vidíte kde? Zdá se, že ke mně nějak nedorazila.

0 Citovat

Semafor máš přebraný např. tady: https://www.novinky.cz/domaci/cl...e-40341301 nebo https://zpravy.aktualne.cz/domac...47ab5f122/

Nebo je na chvíli vidět při té tiskovce, ačkoli je z části překrytý grafikou.

0 Citovat

Česká republika je také červená. Pokud to budou všechny státy dodržovat, tak od pondělí nemůžeme nikam. Maximálně na krátký výlet o délce do 12 hodin. Rozumím tomu správně?

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Česká republika je také červená. Pokud to budou všechny státy dodržovat, tak od pondělí nemůžeme nikam. Maximálně na krátký výlet o délce do 12 hodin. Rozumím tomu správně?

IMHO to všechny státy nemají  ani zdaleka sjednocené. 

 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Coinneach"]

IMHO to všechny státy nemají  ani zdaleka sjednocené. 

Já to chápal tak, že je to jednotný evropský systém.

0 Citovat

Michal napsal(a):

ídal: https://www.ceskatelevize.cz/ivy...1058321104

EDIT: čas 2:15

diky za dohladanie :)

kazdopadne tam Petricek nepovedal, ze bez testu len obcania alebo cudzinci s TP. povedal "dlouhodobi pracovnici, napr. sezonni zamestnance".

imho cudzinci s preukazatelnym dlhodobym vztahom k CR (zdravotny preukaz, PP ...) budu na tom rovnako.

 

0 Citovat

Asi si budu muset zkalibrovat monitor. Nebo jsem možná barvoslepý. Různí soudruzi ve sdělovacích prostředcích píšou a mluví o oranžové a červené, ale mě se na tom šíleném semaforu místo oranžové zobrazuje okrová (nebo snad tmavší žlutá) - do oranžové to má opravdu daleko. Na (ne)možnosti cestovat to bohužel nic nemění :-(.

0 Citovat

@Michal: dík. Nicméně očekával bych, že ty země budou někde explicitně vyjmenovány a ne jen namalovány na mapě, kde snad ani nejsou všechny rozpoznatelné. A co ta výjimka pro Kanáry a Baleáry, platí - neplatí? bude - nebude platit?

0 Citovat

Ciste hypoteticka otazka - jak nekdo pozna, ze jsem pricestoval do CR pres Viden (prilet do Vidne a odjezd vlakem do CR) napr. ze Svedska a ne treba ze Spanelska? Krome nejakyho cestnyho prohlaseni je toto preci vicemene nedohledatelny, ne? Navic kdyz prijezdovy formular se (asi?) vyzaduje jen z cervenych zemi... 

 

 

0 Citovat

@mirjur... výjimka už bohužel neplatí = Ministr Tomáš Petříček na tiskové konferenci odpověděl i na náš dotaz týkající se regionálního členění semaforu (např. návraty z Azorských ostrovů, Kanárských ostrovů, Madeiry či Mallorcy). „Momentálně se zatím řeší jednotný evropský semafor na národní bázi, s regionálním přístupem se počítá až do budoucna,“ uvedl. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Michal: dík. Nicméně očekával bych, že ty země budou někde explicitně vyjmenovány a ne jen namalovány na mapě, kde snad ani nejsou všechny rozpoznatelné. A co ta výjimka pro Kanáry a Baleáry, platí - neplatí? bude - nebude platit?

Ten seznam jsem už dneska někde viděl z oficiálního zdroje a je tam jen nějakých 18 zemi bez Kanárských ostrovů a Baleár.

0 Citovat

Oficiální seznam zemí je na webu MZČR:

https://www.mzcr.cz/wp-content/u....-2020.pdf

0 Citovat

Evropa je relativně malý kousek světa, kde si všichni hrajeme na demokracii a vzájemnou spolupráci. Evropa je celá červená. Fajn. Evropa by mela mít vzájemně otevřené hranice, jako tomu bylo v době předcovidové. Nic jiného nedává smysl. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Evropa je relativně malý kousek světa, kde si všichni hrajeme na demokracii a vzájemnou spolupráci. Evropa je celá červená. Fajn. Evropa by mela mít vzájemně otevřené hranice, jako tomu bylo v době předcovidové. Nic jiného nedává smysl. 

 

Tato úvaha by byla správná, pokud by červená byla jako červená. Česko má teď denní průměr nových onemocnění 753/100 tis. obyvatel a 7 dní. Třeba UK má 205, Itálie 323. Takže rozdíly jsou propastné.

 

0 Citovat

presne, v Cesku opat lamete rekordy, a v takych cervenych krajinach ako Irsko, Belgicko alebo Holandsko sa to aspon znovu stabilizuje, tak urcite nepotrebuju prichod 10 eurovych letenkarov, ktori za kazdu cenu musia niekam ist. 

0 Citovat

Ano rozdily propastne jsou ,ale nikde neni  jistota , ze kde je mene nakazenych  ,ze se clovek nenakazi  a sjednotil se semafor ,ale opatreni ma kazdy stat jine , napriklad v Irsku rouska venku byt nemusi, v mnohych statech musi ,  taky je ruzny pocet  testovanych  a asi bude i ruzny pocet  nepresnych testu ,cislum v ruznych zemich taky nelze verit  

Testy jsou jen prostredek jak z lidi podojit penize a jak docilit aby lidi necestovali  a pritom to nebylo napadnutelne  Naprosto souhlasim s Mandarinkou  

Toniku to neni o tom,  za kazdou cenu nekam letet ,ale je plno lidi ja k nim taky partrim ,kdy jsem mel moznost navstivit rodinu kdy me napadlo , ted to pujde jen kdyz  po priletu do CR  absolvuju test .. tady v Irsku  zatim test nemusim ,ale musim byt 14 dnu v karantene 

Takze pokud bych se treba rozhodl letet hned po skonceni karanteny  , tak z domu  na letiste pojedu autem ,pripadne busem  kde bude obsazenost dle narizeni  25 %  navic  musim mit rousku , pak temer prazdne letiste . let opet v rousce  v poloprazdnem letadle  a pak cesta opet v rousce  k rodine .. ta pravdepodobnost nakazy  je vlastne mensi , nez  kdyz si  v CR  nebo i tady zajdu nakoupit do Lidlu 

Na 12 hodin do Polska nebo Nemecka muzu bez testu  ale cestu mezi Irskem a CR nemuzu bez testu absolvovat  i kdyz nebude trvat 12 hodin  a nedavaji mi ani moznost karanteny , Kamiony jezdi po cele Evrope . Papalasi cestuji neomezene ,sportovci sice vetsinou maji testy predepsane ,ale rovnez cestuji  a po absolvovani testu je stejne za chvili  test neprukazny ... Takove ty  narizeni  kdy musim jit na test po priletu do 5 dnu  to uz je na palici ,,,

A ted klidne do me .... 

 

0 Citovat

Tak stačí letět do nějaké okolní země a do ČR přijet po zemi. Na zemi nejspíš kontroly nebudou a i kdyby, dá se říct, že tam byl člověk jen 12 hodin, případně že přiletěl ze Skandinávie/Pobaltí, což jsou oranžové země a test z nich není potřeba. Takhle nesmyslné a absurdní nařízení bych bez výčitek obešel.

0