PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tak vubec   te nechci  strasit  naopak preju bezproblemovou cestu  , ta teorie  vychazela  treba  z letnich  problemu  lidi  pri  cesre do Recka kdy nemeli  QR kod a nepustili je do letadla  

V soucasne dobe je Portugalsko cervene  tedy mel by jsi mit  do Nemecka negativni  test  Kdyby te Nemci nepustili  musela by te letecka spolecnost prepravit zpet  a to samozrejme vsechny letecke spolecnosti hodily  na kontroly na letisti 

U Bavorska  plati od zitrka 10 dnu karantena nebo po 5 dnech negativni test , neni tam tedy  vyslovene receno ,ze  musis mit negativni test pri priletu  ,takze to, ze by te nepustili Portugalci  je asi ciste  v teoreticke rovine ,prototoze muzes nastoupit do karanteny nebo si udelat test v Nemecku 

No a z oranzoveho Nemecka do CR uz nemusis vyplnovat  ani dotaznik ani nemusis mit test , takze jedine uskali  jsou ti Nemci  na priletu  

0 Citovat

My letime do Portugalska zatim 21.11 do Fara. Uvidime. Mame moznost zrusit den pred odletem letenku a ubytovani staci zrusit v den prijezdu do 18:00 zdarma. Cela sranda na tyden ve 4hv. stoji 350 € pro 3 lidi € riziko nula. Nemci maji Lisabon na cerveno a sever Portugalska taky. Naopak jih a Algarve je bezpecne. Tam neni zadne omezeni na priletu. Zatim. Dle nemeckeho semaforu. Dejte vedet jak to probihalo na priletu a odletu.

 

Edit:   Ab dem 8. November 2020 gilt dies für ganz Portugal mit Ausnahme der autonomen Regionen Azoren und Madeira.

Tak uvidime. Budu rad za kazde info. 

0 Citovat

Resili jsme tady, jestli budu mit nejake komplikace na letu Lisabon - Berlin, kdyz nemam test na koronavirus. Mikir mel dokonce obavu, aby me pustili z Portugalska, ja mel hlavne obavu, co v Nemecku po priletu. Prave jsem priletel do Berlina, vse bez komplikaci a kontrol. V Portugalsku neresili nic, jen odpipli letenku a koukli na obcanku, klasika. A v Berline kontrola zadna, od letadla volny pruchod az ven bez jedine kontroly. Akorat behem letu vybirala letuska vyplnene papiry "Passenger Locator Card", ale ne vsichni to meli... Tak ted jeste pockat 8 hodin v Berline do odjezdu ranniho vlaku do CR...

0 Citovat

A jaky mas v plan v CR, kdyz dorazis az 9.11 pres hranici?

0 Citovat

No to sice dorazim 9. 11. do CR, ale z Nemecka, odkud test mit nemusime.

0 Citovat

Dobry postreh, uz nejak automaticky beru ze vse je cerveny :-). 

0 Citovat

Tak ze všech možností kam lze vůbec vyjet a strávit pár dní mi vyšlo Lucembursko. Hotely bez omezení, test po návratu holt přibude do nákladů. 

Obecný dotaz - co tam během tří dnů? Kdysi jsem navštívil památky, nyní to vidím na cyklovýlety (pokud bude podobné počasí jako tady), stovky km kvalitních cyklostezek. Nějaká další inspirace? 

 

0 Citovat

Takze ctu ,ze z Berlina  je navrat do CR bez problemu ,coz me tesi  ,jen to ted bylo pro suomiho na te hrane tech opatreni  a navic  to bylo s Schengenu coz Irsko neni ,ale asi bych to zkusil radeji nez  pres ten oranzovy  sever ,samozrejme  se muze neco ze dne na den zmenit  a clovek taky nevi na koho narazi  

0 Citovat

Kdyby si chtěl mikir zajít na pivo ;-) https://www.dailymail.co.uk/news...rding.html

0 Citovat

Pro ty, kterým už chybí létání extrémně: recesistická hra Airplane Mode, údajně jedna z vůbec nejnudnějších real time her https://store.steampowered.com/a...lane_Mode/

Z popisu hry: This is a game where you play as a window seat passenger for the real-time duration of a long-haul commercial flight across the Atlantic.

*Crying baby not guaranteed on every flight.

0 Citovat

Tahle zpravicka je i v cestine na novinkach nebo byla , tezko me nekdo muze za neco  soudit nebo pokutovat  ,staci rict ze jsem zmeskal let ,pokud nemam zavazadlo  ,jen prirucni  tak jsem ani nic nenarusil  a z letiste  z gate me musi pustit zpet do haly  
Duvodu proc nenastoupim let muze byt nespocetne  a nikdo nemuze dokazat, ze jsem nemel umysl letet

Jinak  blbost  ,protoze si kdekoliv muzu koupit  pivo nebo jiny alkohol v obchode a pak se sejit u nekoho doma ,pripadne na zahrade i kdyz je to taky pri level 5 zakazano  Socialka je v pohode ,ovsem do Dublinu mam 250 Km s do Corku  50 km dalsi letiste  120 nebo 150 ... tak to se opravdu  me netyka  -)) 

 

 

0 Citovat

Mikire umis cist?Tam jde o to,ze se s tím chlubili na sociálních sítích a pak už nikdo nemusí nic dokazovat,když to sami přiznali.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Tak ze všech možností kam lze vůbec vyjet a strávit pár dní mi vyšlo Lucembursko. Hotely bez omezení, test po návratu holt přibude do nákladů. 

Obecný dotaz - co tam během tří dnů? Kdysi jsem navštívil památky, nyní to vidím na cyklovýlety (pokud bude podobné počasí jako tady), stovky km kvalitních cyklostezek. Nějaká další inspirace? 

Lucemburské Švýcarsko, Schengen, nákupy.

0 Citovat

Zdravím všechny.. V neděli mám odlétát z Vídně na Mallorcu do pátku.. Podle posledních informací je to tak že testy jsou jen při návratu do ČR do 5 dní po příletu nebo 14 dní karanténa? Nevíte jak je to s cestou na letiště do Vídně? Pravděpodobně je to jen tranzit bez omezení ne? Díky za odpověď popř. info od někoho kdo tam teď je..a kdyby náhodou tak resil někdo storno u Ryanairu? Vrací peníze kvůli omezení covid nebo nechávají částku formou kreditů na další lety? 

0 Citovat

[citace="eremi"]

Mikire umis cist?Tam jde o to,ze se s tím chlubili na sociálních sítích a pak už nikdo nemusí nic dokazovat,když to sami přiznali.

Tak jo ,ale stejne by to bylo zajimave , zakoupenim letenky se stavam cestujicim .cimz mi je umoznen vstup  do prostoru pro cestujici a tam si to jidlo a pivo muzu dat  bez ohledu na umysl cestovat nebo necestovat 

Jinak samozrejme palec nahoru  ,krasna ukazka  jak se daji  veci obchazet 

 

 

0 Citovat

ludekusnul napsal(a):

Zdravím všechny.. V neděli mám odlétát z Vídně na Mallorcu do pátku.. Podle posledních informací je to tak že testy jsou jen při návratu do ČR do 5 dní po příletu nebo 14 dní karanténa? Nevíte jak je to s cestou na letiště do Vídně? Pravděpodobně je to jen tranzit bez omezení ne? Díky za odpověď popř. info od někoho kdo tam teď je..a kdyby náhodou tak resil někdo storno u Ryanairu? Vrací peníze kvůli omezení covid nebo nechávají částku formou kreditů na další lety? 

do Vídně, za předpokladu tranzitu na letiště můžeš. Ryan by řešil storno pouze v případě, že by neletěl. Když ty nemůžeš, z jakéhokoliv důvodu, je to tvůj problém.

0 Citovat

[citace="mikir"]

Jinak samozrejme palec nahoru  ,krasna ukazka  jak se daji  veci obchazet 

Část lidí bohužel stále nechápe, že omezení tady nejsou proto, aby nás šikanovaly, ale aby nás chránily. Mikir je typickým příkladem. Díky těmhle lidem, budou omezení delší a ekonomicky bolestivejší. 

 

0 Citovat

Tak jsem volal na rakouský konzulát, a tranzitem se rozumí i cesta vlakem do Vídně a následně na letiště. Jako důkaz postačí letenka :) Čímž mi spadl kámen ze srdce :D

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Tak ze všech možností kam lze vůbec vyjet a strávit pár dní mi vyšlo Lucembursko. Hotely bez omezení, test po návratu holt přibude do nákladů. 

Obecný dotaz - co tam během tří dnů? Kdysi jsem navštívil památky, nyní to vidím na cyklovýlety (pokud bude podobné počasí jako tady), stovky km kvalitních cyklostezek. Nějaká další inspirace?

 

Test si muzes nechat udelat v Lucembursku zdarma, pokud priletis letadlem [nemusi byt nevyhnutne v den priletu]. Cyklostezka CN2 z hlavniho mesta do Echternachu stoji rozhodne za to [https://www.visitluxembourg.com/...nach-pc-2]. V ramci 24 hodin se da (bez testu) navstivit napr. nemecky Trier nebo Saarburg.

0 Citovat

Z Nemecka by to melo jit do CR bez testu ne ?  Jinak to vypada ,ze lze v Nemecku do 10 dnu udelat test taky zdarma 

0 Citovat

berda napsal(a):

Část lidí bohužel stále nechápe, že omezení tady nejsou proto, aby nás šikanovaly, ale aby nás chránily. Mikir je typickým příkladem. Díky těmhle lidem, budou omezení delší a ekonomicky bolestivejší. 

eh… no, jak myslis. 

0 Citovat

od 23.11. do Španělska jen s negativním testem :(

https://www.thelocal.es/20201111...rom-nov-24

0 Citovat

Lukáš napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

Tak ze všech možností kam lze vůbec vyjet a strávit pár dní mi vyšlo Lucembursko. Hotely bez omezení, test po návratu holt přibude do nákladů. 

Obecný dotaz - co tam během tří dnů? Kdysi jsem navštívil památky, nyní to vidím na cyklovýlety (pokud bude podobné počasí jako tady), stovky km kvalitních cyklostezek. Nějaká další inspirace?

 

Test si muzes nechat udelat v Lucembursku zdarma, pokud priletis letadlem [nemusi byt nevyhnutne v den priletu]. Cyklostezka CN2 z hlavniho mesta do Echternachu stoji rozhodne za to [https://www.visitluxembourg.com/...nach-pc-2]. V ramci 24 hodin se da (bez testu) navstivit napr. nemecky Trier nebo Saarburg.

[/citace]

Na cyklotrasy jsem koukal, myslím, že je jasno. 

 

0 Citovat

Perlička z Novinek:

Ve Švédsku se však dál sází na dobrovolnost. Ani v případě prokázané nákazy není nařízená karanténa, místo toho zdravotní úřad uvádí na svých stránkách: „Jestliže se potvrdí, že jste nakaženi covidem-19, měli byste zůstat doma nejméně sedm dní poté, co nemoc propukne.“ Dodržování tohoto scénáře však nikdo nehlídá.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Perlička z Novinek:

Ve Švédsku se však dál sází na dobrovolnost. Ani v případě prokázané nákazy není nařízená karanténa, místo toho zdravotní úřad uvádí na svých stránkách: „Jestliže se potvrdí, že jste nakaženi covidem-19, měli byste zůstat doma nejméně sedm dní poté, co nemoc propukne.“ Dodržování tohoto scénáře však nikdo nehlídá.

Švédové jsou dost poctiví (většina), ti by to dodržovali, pokud bychom to udělali u nás, tak je jasný, jak by to dopadlo...

0