PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Já se teda bezhlavě na vakcínu postavím, pokud to bude pro mě znamenat volný pohyb. Nevím, proč bych se měl obávat toho, že vakcína bude mít v budoucnu nějaké vedlejší účinky, když se té budoucnosti vůbec nemusím dožít. To, že mi bude po vakcíně pár dní hodně blbě, s tím počítám.

0 Citovat

Já teda nechci ani vakcíny, ani roušky, ani testy a už vůbec ne platit z vlastní kapsy. Ale co nadělám, že

0 Citovat

@Deny: A já bych chtěl třeba miliardu na účtu, ale očividně se svět do normálu jen tak nevrátí. I když si někteří lidé myslí, že se vlastně nic neděje a měli bychom žít dál normálně, ale to už jsou případy pro psychologa nebo psychiatra.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

@speedy7cz: Jo, to je po rozvolnění a vánočních návštěvách pravděpodobné. 

Já teda osobně trochu doufám v to, že díky astma patřím mezi chronicky nemocné lidi a dostanu vakcínu přednostně a třeba i zadarmo. Stejně jako to mám u očkování na chřipku. Ale když ne, tak se nedá nic dělat. Když jo, tak napíšu dojmy po očkování :D

nikdy nic není zadarmo.... jen to zaplatí ti/my ostatní. Užij si to

0 Citovat

@Martin: Jojo užiju. Stejně jako problémy, které mám diky astma a taky strach z covidu. Moc moc si to užiju. Určite bych si to radši nezaplatil a byl zdravý ty osle.

0 Citovat

@Jarda se ti divím, že ti vůbec stál za reakci...

0 Citovat

Vakcína by se měla dát rizikovým skupinám, které končí v nemocnicích a zatěžují tak zdravotnický systém. Pak se dá žít normálně a rozhodně není třeba očkovat celou populaci. Představy, že se bude vyžadovat očkování pro cestování jsou nesmyslné, ještě dlouho nebude dostatek dávek a pokud by mohli cestovat jenom ti, co se nějakým způsobem k vakcíně dostanou, turistický průmysl by se těžko znovu rozbíhal.

0 Citovat

Nevim,jak jsi přišel na to,ze cestovat by měli jen naockovani,to jsi asi tu diskuzi nepochopil. Logicky nebude podmínkou pro cestování očkování,ale prokázání covid negativity jako tomu už je ted. Kdo bude očkovaný nebude ji muset prokazovat testem.Co si kdo vybere je ciste na něm.

0 Citovat

To, že vakcína chrání před onemocněním, ještě neznamená, že brání bezpriznakovemu přenosu. Dokud nebude proockovana významná část populace, nebude cestování možné bez výrazných omezení

0 Citovat

Odbornik nejsem,ale moc nechápu,jak by mohl jedinec naockovany funkční vakcínou byt bezpriznakovy přenašec?Smyslem očkování snad je,abych neonemocnel,at už s příznaky nebo bez.Pokud se pletu,rad si to nechám vysvětlit...

0 Citovat

Vakcína může vyvolat imunitní odpověď dostatečnou na to, aby se neprojevily klinické příznaky nemoci, ale nedostatečnou na to, aby patogen nemohl kolonizoval hostitele a nejakou dobu v něm setrvat, aniž by mu škodil. Jak to bude u Covidu, se ukáže až po nějaké době, klinické studie to rozpoznat nemusí. 

 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

To je pořád ten pročínský černoušek? Nechápu, že po tom co WHO předvedla na jaře, tuto organizaci ještě někdo bere vážně.

Procinsky cernousek sice moze byt, ale v konecnom dosledku WHO s tradicnym oneskorenim vyhlasi to, co rozumnejsie krajiny uz vyhlasili davno. A v tomto pripade, ze vakcina nebude strieborna gulka uz bolo v EU a USA vyslovene davno.

Oktober 15 - Stella Kyriakides, Commissioner for Health and Food Safety " The vaccine will not be a silver bullet, but it will play a central role to save lives and contain the pandemic"

A tu je zase titulok zo CNN z 15. Septembra "Here's why a vaccine will not stop the Covid-19 pandemic right away"

Na zvysnych co moje prispevky prekrucaju alebo sa chytaju za slovicka reagovat nebudem. O vakcine si urobim nazor, az o nej budu dostatocne informacie z oboch taborov (a teraz nemyslim tych cipovacich), v kazdom pripade sa do ockovania hnat nebudem a urcite nie preto, aby som mohol vycestovat do zahranicia co najskor (a to uz mam na dalsi rok kupenych 14 letov)

 

0 Citovat

Petr napsal(a):

Vakcína může vyvolat imunitní odpověď dostatečnou na to, aby se projevily klinické příznaky nemoci, ale nedostatečnou na to, aby patogen nemohl kolonizoval hostitele a nejakou dobu v něm setrvat, aniž by mu škodil. Jak to bude u Covidu, se ukáže až po nějaké době, klinické studie to rozpoznat nemusí. 

 

Diky za objasnění. Presto si myslím,že pro účely cestování bude očkování znamenat možnost relativně normálního pohybu bez nutnosti testování. Druha věc je jak to bude s vzájemným uznávanim jednotlivých vakcín,potvrzeni o očkování atd. Uvidíme.

0 Citovat

Tady je něco k narychlo vyvíjeným vakcínám od vakcinologa..

S vakcínami jsme na tenkém ledě. Je otázkou, jestli je pokud Pfizeru na místě. U RNA vakcíny od Pfizeru nejsme schopni odhadnout dopady, je to velmi překotná technika.

https://domaci.ihned.cz/c1-66845...n=mediafed

Já si pořád myslím, že u RESPIRAČNÍHO viru nemají aktuálně prováděné testy pro cestování příliš velký smysl. Ten virus se prostě časem oslabí jako jakýkoliv jiný respirační virus a za chvíli nebude naprostá většina států řešit testy a vakcíny pro vstup. Někteří to nedělají už teď. Peníze od návštěvníků budou s opadáním paniky mnohem přednější.

 

0 Citovat

@Nuny

Teď už jde jen o to, co to je “časem” a za “chvíli”. 

0 Citovat

Jsem rad ,ze tady nejsem uplne sam v nazorech ,ze  testy a vakciny , nakonec i prilisna hysterie s rouskama je  hloupost  a ze by mel byt vseobecne navrat do normalniho stavu  ,bohuzel zatim prevlada  stadni efekt ,ktery jen vyvolava agresivitu ,demonstrace  a predhaneni se vlad v ruznych restrikcich ,ktere oslabuji  ekonomiky vsech statu  

A urcite to neni o tom.ze bych si to treba musel zaplatit 

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Vakcína by se měla dát rizikovým skupinám, které končí v nemocnicích a zatěžují tak zdravotnický systém. Pak se dá žít normálně a rozhodně není třeba očkovat celou populaci. Představy, že se bude vyžadovat očkování pro cestování jsou nesmyslné, ještě dlouho nebude dostatek dávek a pokud by mohli cestovat jenom ti, co se nějakým způsobem k vakcíně dostanou, turistický průmysl by se těžko znovu rozbíhal.

Chtelo by to vytahnout hlavu ze zadku a uvedomit si, ze svet nestoji na turistickem prumyslu. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Nevim,jak jsi přišel na to,ze cestovat by měli jen naockovani,to jsi asi tu diskuzi nepochopil. Logicky nebude podmínkou pro cestování očkování,ale prokázání covid negativity jako tomu už je ted. Kdo bude očkovaný nebude ji muset prokazovat testem.Co si kdo vybere je ciste na něm.

Tohle si uplne nemyslim. Uz dnes je vsem narodum jasny, ze jeden test na vstupu do zeme nic neresi. Nepokryva okno cerstve nakazy. Nehlede na ruzny vysledky pro vetsim poctu testu jedne osoby ( viz Musk). Proto taky ty karanteny ve spouste zemi, opakovane testy apod. Jakmile se spusti ockovani, bude vstupenka do zeme prave to ockovani nebo karantena. Testy podle mne uplne vypadnou. Totalitni rezimy muzou klidne trvat jen na ockovani jinak nazdar. 

0 Citovat

Nuny napsal(a):

Já si pořád myslím, že u RESPIRAČNÍHO viru nemají aktuálně prováděné testy pro cestování příliš velký smysl. Ten virus se prostě časem oslabí jako jakýkoliv jiný respirační virus a za chvíli nebude naprostá většina států řešit testy a vakcíny pro vstup. Někteří to nedělají už teď. Peníze od návštěvníků budou s opadáním paniky mnohem přednější.

 

Prectete si prosim prubeh Spanelske chripky. Jak se sirila a kdy a proc se prestala sirit. 

0 Citovat

A proc Ondro chodis na cestujlevne ?  Ano cely svet ne , ale je mnoho statu  kde turisticky prumysl tvori hlavni  prinos  jejich ekonomiky  a bez tohoto prinosu pujde  jejich zivotni uroven dolu 

Jsou lide kteri nikde nikdy nebyli a nevadi jim to ,ale tady jsi na webu cestovatelu a nakonec  turisticky prumysl je dulezitou slozkou  i pro mene zavisle staty a tim i  pro  lidi co necestuji  

Zavedeni povinneho ockovani  na  virove onemocneni  patrici do skupiny  chripek je nesmysl ,ktery si nedovoli ani totalitni rezimy 

  

0 Citovat

Tyto zeme preziji i bez turistu. I kdyz to budou mit slozitejsi. Chodim sem, protoze rad trajdam po svete. Ale taky vim, ze se svet nezbori a nerozpadne kvuli tomu, ze jsou ted nejake omezeni a bude vse trosku komplikovanejsi. Naopak si myslim, ze to lidem, narodum a celkove  planete malilinko pomuze. 

0 Citovat

Pomuze to jen k vetsi agresivite a nenavisti mezi bohatymi a chudimi 

0 Citovat

Ked bude dostatocny pocet vakcin, tak podla mna bude ockovanie od turistov vyzadovat vacsina krajin sveta.
Je totiz ovela lahsie prikazat ockovanie cudzincom ako vlastnym obcanom.
Samozrejme len moj nazor ale takto by to bolo najlogickejsie a najefektivnejsie z hladiska sirenia po svete. 

0 Citovat

Jenze turisticke staty s cizincu ziji ...a kdyz jim prikazou vakcinu  tak tim snizi vyrazne  pocet tech co tam pojedou ,kde je dneska prikazana vakcina a hlavne na co ?  Pokud vim tak jde v nekterych statech  o zlutou zimnici kde je 50 % umrtnost pri nakazeni ,,s tim nejde koronavirus  srovnavat ani nahodou

0 Citovat

Mikir, myslis ze cestovatelia radsej budu sediet doma ako by sa mali ockovat?
Na nete su ludia husti ako sa nedaju, ale ked bude lacna letenka tak zasadovost pojde do prec a daju sa ockovat. 

0