PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Zadny stat na svete nepreziva jen diky turismu. Kdyby to tak bylo, historicky by tretina zemi na svete uz davno neexistovala.

0 Citovat

Neboj se o to,ze by země žijící z turistického ruchu zavedením povinného očkování na covid přišly o turisty,spis naopak,mraky lidi budou nateseni někam vyrazit a pokud odpadne povinnost různých karanten a dalších povinnosti jako mají teď např. některé asijské země,tak to bude i nejjednodussi způsob jak se tam dostat. 

Mikir tady klasicky brečí a ma pohled omezený zase pouze jen na sebe a vse posuzuje jen podle sebe,protože mu možná skončí ten báječný život cestování z dávek (cestování možná zdrazi). Zjevně je nad jeho síly pochopit,ze spoustu cestovatelů se už vakcíny nemůže dočkat. Osobně si počkám,jak se to bude vyvíjet,ale naprosto chápu lidi,kteří se nechají naockovat při první možné prilezitosti.

0 Citovat

Toho bych se u něj nebál. On je na rozdíl od většiny z nás riziková skupina a bude si už moc během ledna února vybrat, zda se zdarma nechá naočkovat v Irsku nebo Česku a k tomu bez karantény či jakýchkoliv testů hned odletět na Kanáry...

0 Citovat

eremi zase jsi nevydrzel , vubec nebrecim a nebojim se ,ze bude cestovani drazsi .mozna trosku ano , ale treba letos jsem nevzdal cestu jinam  nez do CR ne kvuli financim ,ale prevazne  kvuli testu a  osekavani letadel  v podstate kdykoliv a menicim se podminkam ze dne na den , stacilo mi ,ze jsem jen tak tak v breznu odletel  z CR  a pak se tam dostal za rodinou az v cervenci 

V podstate jsme chteli  pred prazdnima Recko,pripadne Korsiku  a ted na podzim Kanary ,oboje padlo ne kvuli penez ,ale kvuli nesmyslnym restrikcim Mimo Evropu nic momentalne neplanuju ,ale jestli bude Evropa tak hystericka  jak je v soucasne dobe ,tak vyberu klidne stat ,ktery nic nevyzaduje ,proto pokuju treba po Kostarice a podobne  a neverim ,ze pokud bude vakcina ,ze takoveto staty pristoupi  k povinnemu ockovani 

A jestli nebude zeme  kam pujde letet bez testu ,bez ockovani  ,tak proste zatim nepoletim  mozna kdyz to bude bude moc lakave a uz budu mit toho sezeni v Irsku nebo v CR dost tak preziju ten test ,ale ockovat se opravdu nenecham  a je mi jedno jestli plno cestovatelu touzi po neoverene  vakcine ,,ja si zadne svinstvo do tela nedam pichnout,  corona  neni  smrtelne nakazliva nemoc , naprosty dukaz ze nekdo zemrel ciste na coronavirus neexistuje ,ano nepopiram .ze nekomu oslabil organismus tak ,ze zemrel ,..ale  s coronou ne na ni ...

A uplne otevrne rikam ze test nebo rousku odmitam  s principu ,ne ze by mi to cinilo neprekonatelnou potiz 

0 Citovat

Michale ,prave ze jsem rizikova skupina, tak se naockovat nenecham  stejne jako  nenosim rousku leda pod pohruzkou pokuty , na kratkou chvili si ji klidne nekde vezmu, ale pri delsi ceste busem nebo letaedlem ci vlakem nezbyva nez to nejak osidit 

0 Citovat

Například v Austrálii budou mít "demokraticky" na výběr- povinné očkování celé populace nebo povinné očkování celé populace;-)

Osobně počkám, jak dopadne očkování nezbytných složek státu - např. vláda by měla jít lidu příkladem, a pokud ta sranda nebude stát víc než řekněme 5 tis.na půl roku, tak do toho taky půjdu, mám už těch restrikcí po....

0 Citovat

mikir napsal(a):

Michale ,prave ze jsem rizikova skupina, tak se naockovat nenecham  stejne jako  nenosim rousku leda pod pohruzkou pokuty , na kratkou chvili si ji klidne nekde vezmu, ale pri delsi ceste busem nebo letaedlem ci vlakem nezbyva nez to nejak osidit 

 

mikire, ty bys furt jen někoho ojebával.

0 Citovat

Asi dobry testosteron,ne?

0 Citovat

mikir napsal(a): Petr76   Nemas nahodou pocit  ,ze aby obycejni lide dodrzovali  tu jak rikas  zodpovednost .musi tu zodpovednost  dodrzovat ti , co ty spolecenske pravidla vymysleji  a jsou u moci ? A kdyz proste je nejaky system nebo neco spatne,  tak vetsina lidi to proste dodrzovat nebude  ,nebo to alespon nejakym trikem obejde ,mohl bych uvest x priklad.

Nemám ten pocit a v mém okolí - převážně sendvičová generace husákových dětí-  tendence k systematickému ojebávání nepozoruji. Nevím, kdo jsou oni „obyčejní lidé“ ? To jsou ti, o kterých mluvil Cyril Höschl ve své legendární poznámce o kvalitě intelektu zdejší populace?  

(Z)odpovědnost se nedodržuje, (z)odpovědnost je vnitřní pocit, vědomí, že moje konání má nějaké přímé nebo nepřímé důsledky na moje okolí. To, že nosím roušku, dělám proto, že nechci ohrožovat jiné v případě, že bych byl nemocný a zatím o tom nevěděl. Totéž očekávám, že budou vůči mně činit i ostatní. Zcela bazální ohleduplnost a vlastní ochrana. Při troše smůly budu na ventilátoru já, ne Babiš, i při méně dramatickém průběhu nemoci pak důsledky infekce ukrojí roky kvalitního života mně, ne Prymulovi nebo Vojtěchovi.

Nechápu, jakou má souvislost chování papalášů s tím jak se chovám já, jako jednotlivec. Ve tvém světě, který je pro mne téměř nepochopitelný a neuchopitelný, je evidentně neustálé negativní vymezování se vůči „těm nahoře“ součást nějakého sebepotvrzování vlastních bludů nebo neochoty k nějaké hlubší úvaze nad čímkoli na co nestačí tzv. „selský rozum“… Nevím, nechci fušovat psychologům do řemesla. Zaráží mne ale, jak jsi vždycky se vším hotov, přitom evidentně bys mohl být minimálně ředitel letiště, když ne rovnou epidemiolog. Nebo jít aspoň někam pomáhat, když corona je jen „hysterie“.

 


sestry-nabor.jpg

0 Citovat

To zase bude výlev...... Samozřejmě zcela mimo příspěvek vyse,protože z něho bude pochopeno minimum.

0 Citovat

Jenže ta zodpovědnost není o rouškách. To je to vůbec nejnebezpečnější, zjednodušovat řešení pandemie na roušky. Stačí se podívat na Skandinávii a Estonsko, bez roušek, ale jsou na tom lépe nebo minimálně stejně jako zarouškovaný zbytek Evropy.

Vůbec bych se nedivil, kdyby část našich problémů pramenila z těch roušek, ať už je to proto, že se používají často špatně a riziko nákazy u někoho i zvýší, nebo proto, že navozují falešný pocit neohroženosti a zodpovědnosti, i když záleží daleko více na jiných věcech. Moc jsme si to zjednodušili.

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Jenže ta zodpovědnost není o rouškách. To je to vůbec nejnebezpečnější, zjednodušovat řešení pandemie na roušky. Stačí se podívat na Skandinávii a Estonsko, bez roušek, ale jsou na tom lépe nebo minimálně stejně jako zarouškovaný zbytek Evropy.

Vůbec bych se nedivil, kdyby část našich problémů pramenila z těch roušek, ať už je to proto, že se používají často špatně a riziko nákazy u někoho i zvýší, nebo proto, že navozují falešný pocit neohroženosti a zodpovědnosti, i když záleží daleko více na jiných věcech. Moc jsme si to zjednodušili.

Naprostý souhlas.

0 Citovat

zadny vylev nebude , dnesni  den bez rousek  v pohode a klidu  ,nemam potrebu obhajovat sve nazory 


photo0183-800.jpg
photo0619-800.jpg

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Jenže ta zodpovědnost není o rouškách. To je to vůbec nejnebezpečnější, zjednodušovat řešení pandemie na roušky. Stačí se podívat na Skandinávii a Estonsko, bez roušek, ale jsou na tom lépe nebo minimálně stejně jako zarouškovaný zbytek Evropy.

Vůbec bych se nedivil, kdyby část našich problémů pramenila z těch roušek, ať už je to proto, že se používají často špatně a riziko nákazy u někoho i zvýší, nebo proto, že navozují falešný pocit neohroženosti a zodpovědnosti, i když záleží daleko více na jiných věcech. Moc jsme si to zjednodušili.

Ano. To už jsem ostatně taky psala

0 Citovat

Kde jsem psal, že mi roušky navozují pocit neohroženosti? Roušky nejsou samospasitelné, což nikdo soudný nikdy netvrdil. Jde o jeden z prostředků jak šíření zpomalit.

Je možné, že Švédsko nebo Estonsko mají ukazněnější populaci, které se nechová jako švejci. U nás by asi nezmohl nic ani TGM se svatým Václavem dohromady.

0 Citovat

ano ruska nie su vsemocne, lenze na krajiny, kde sa do roboty chodi normalne aj chory (lebo som zivnostnik, lebo s PN nedostanem bonusy, lebo lebo), tak treba aj taketo nieco ak sa neda zarucit zodpovednost obcanov.

Ked socialny distanc dokazu prezit netopiere (aka ironia :)) tak by to mohli aj koumaci a vsevedkovia
https://edition.cnn.com/2020/10/...index.html

0 Citovat

matous.pudil napsal(a):

Jenže ta zodpovědnost není o rouškách. To je to vůbec nejnebezpečnější, zjednodušovat řešení pandemie na roušky. Stačí se podívat na Skandinávii a Estonsko, bez roušek, ale jsou na tom lépe nebo minimálně stejně jako zarouškovaný zbytek Evropy.

Vůbec bych se nedivil, kdyby část našich problémů pramenila z těch roušek, ať už je to proto, že se používají často špatně a riziko nákazy u někoho i zvýší, nebo proto, že navozují falešný pocit neohroženosti a zodpovědnosti, i když záleží daleko více na jiných věcech. Moc jsme si to zjednodušili.


Tvoje argumentace kulhá na obě nohy. Proč zmiňuješ Švédsko a Estonsko, když aktuálně nejnižší počet nakažených na světě mají v zemích, kde ústenky nosí vždy a všude - Jižní Korea,  Vietnam, Taiwan, Čína? Neříkám, že nás ústenky spasí, ale nemám rád, když někdo překrucuje fakta.
Nepřekvapuje mě, že jako u každého bludu se najdou další ovce (Mandarinka, Dany), které nad tím hýkají blahem. 

0 Citovat

@Petr76   jeden maly prikalad na ten selsky rozum , tramvaj, metro   nacpane  .. obchod 15 ctverecnich metru ...v obou pripadech povinne rousky  rozdil mezi tim kdy v jednom pripade lidi jak sardinky  v druhem zbytecny prostor a posuzovani  stejne  nemuze normalni clovek pobrat ... to neni o zodpovednosti ,to je o stadu ktere posloucha kdejakou kravinu a nesmysl  a to nemluvim o tom ,ze bez kosiku te zacnou vyhazovat  jak jsem si dneska precetl .... a na dva rohliky  budes cekat ve fronte  kde nebudes mit  zadne rozestupy  Naprosto chapu to svejkovani v takovem pripade ...a nakonec to za par dnu zrusi .... 

0 Citovat

Mikire tyhle věci se musejí dělat právě kvůli takovým jako ty,ktery na všechno potrebuji nějaký zákaz nebo příkaz,protože jinak vyjebou s čím můžou. A ne nejsi opravdu žádný rebel,jsi proste jen takový tulpas a žvanil,který bude v opozici vůči všemu i když nedokaze ani říct proč.

0 Citovat

Ano ? Zato ty  mi to eremi  umis rict ze ? Proc v travaji nemam teda 15 ctverecnich metru  a proc je mam mit v obchode a cekat  na kosik , kdyz jde normalne tu kapacitu vypociat  i jinak  a ve vetsine zemi  maji tu normu mensi .. stejne tak jako muze byt otevreny kocici a psi salon ale kadernik  ne ,,ten pes tam jde asi sam ze ?  ,hlavne ze jsem tulpas   A proc jsem jasne rekl .ty opatreni postradaji logiku ..,Zastrasne stado  bude hajit vselijake nesmysly  .... a v opozici nejsem ..jen proste rikam co si myslim a to dneska neni v kurzu  ,,,

0 Citovat

Breathe napsal(a):

[citace="matous.pudil"]

Jenže ta zodpovědnost není o rouškách. To je to vůbec nejnebezpečnější, zjednodušovat řešení pandemie na roušky. Stačí se podívat na Skandinávii a Estonsko, bez roušek, ale jsou na tom lépe nebo minimálně stejně jako zarouškovaný zbytek Evropy.

Vůbec bych se nedivil, kdyby část našich problémů pramenila z těch roušek, ať už je to proto, že se používají často špatně a riziko nákazy u někoho i zvýší, nebo proto, že navozují falešný pocit neohroženosti a zodpovědnosti, i když záleží daleko více na jiných věcech. Moc jsme si to zjednodušili.


Tvoje argumentace kulhá na obě nohy. Proč zmiňuješ Švédsko a Estonsko, když aktuálně nejnižší počet nakažených na světě mají v zemích, kde ústenky nosí vždy a všude - Jižní Korea,  Vietnam, Taiwan, Čína? Neříkám, že nás ústenky spasí, ale nemám rád, když někdo překrucuje fakta.
Nepřekvapuje mě, že jako u každého bludu se najdou další ovce (Mandarinka, Dany), které nad tím hýkají blahem. 

[/citace]

Díky za tu ovci. Tedy něco z ovčích poznatků. Nemůžu se vyjadřovat k ostatním, tebou zmiňovaným asijským zemím, ale na Taiwanu mám dost přátel (Čechů i Tajwanců) a tohle prostě není pravda. Roušky jsou vyžadovány pouze v MHD, jinak doporučovány, když musíte např. do nemocnice. V první vlně byly krátkou dobu povinné i ve školách, ale studenti si stěžovali, že se v tom nedá žít, tak to bylo zrušeno. Lidi to skutečně většinově nenosí. Proč taky, když země nemá téměř žádné nemocné. Je to ostrov a je velice izolovaný, pokud už tam někdo přiletí, tak i přes testy musí do povinné karantény. To je prostě výhoda izolovaných míst, a výhodou je i podchycení šíření hned v začátku, za což tam vděčí masivnímu testování.

0 Citovat

V Německu se lidem vládou předepsaná opatření nelíbí a protestují:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

 

0 Citovat

@Mandarinka: a já ti zase řeknu případ z Japonska (kde mám několik známých, Japonců). Tam si tu roušku nasadí každý dobrovolně, bez jakéhokoli nařízení, i když má jen pocit, že na něho něco "leze"

0 Citovat

Ano, to vím, v Japonsku jsem byla. Skutečně si roušku nasadí a mají ji celou dobu třeba v natřískaném metru, pokud mají pocit, že na ně něco leze nebo jsou nemocní. A to mi připadá naprosto v pořádku. 

0 Citovat

Já teda v Japonsku nebyl, ale slyšel jsem, že ty roušky nosí spíš proto, že se tam nehodí na veřejnosti smrkat a tak když si nasadí roušku, není vidět, jak jim z nosu tečou hleny :-)

0