PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

No s tím rozsazováním v letadle... už jsem si párkrát říkal, že v rámci boje proti covidu by asi bylo logičtější dávat sedadla příbuzným a přátelům (= 1 rezervace) vedle sebe než každého posadit vedle někoho cizího. Zvlášť když tak trvají na tom a kontrolují, jestli máš po celý let na hubě roušku. Ale holt peníz (i když jen pár mrzkých eur) je silnější argument...

Teď naposledy na trojce seděl mládenec, vedle něj uprostřed já a vedle mě jeho přítelkyně (přišli spolu a bavili se spolu). Kupodivu když jsem mladíkovi nabídl své místo, aby seděli vedle sebe, tak nechtěl... Naštěstí jsem si pak mohl přesednout úplně jinam a nechat je osudu.

0 Citovat

Let vcera z TFS do Vidne cca 70% plny (W6). Preckani noci na airside bez problemu (az jsem se skoro bal, na letisti ani noha). Odchod z letiste nad ranem bez jedine kontroly. Za chvili jedu RJ do Prahy, ale zadne kontroly jiz neocekavam. Za me dobry.

Jinak na TFS nejelo temer nic (ani Burger king). Ve Vidni na hbf jede aspon Spar od 6:00 denne. 

0 Citovat

Seš si jistý tím RJ na Prahu? Mně ukazuje jejich web, že už jezdí jen v pondělí. 

0 Citovat

RJ se rovná taky railjet :)

0 Citovat

Tak to potom jo 🙃

0 Citovat

Ano, Railjet :-). Regiojet uplne prerusil provoz. 

A ve vlaku taky zadne kontroly, takze z tohohle hlediska 10/10. Skoda toho blbeho nocniho casu priletu z TFS. 

0 Citovat

Kdyby tohle zavedl ryanair, tak mikir bude plavat přes kanál? :D https://www.idnes.cz/ekonomika/z...nicni_lesa

0 Citovat

Neboj Jardo ,kdyz jsem v Irsku pred 20 lety zacinal tak stala OW letenka kolem 6000 Kc ,tak jsem obcas plul trajektem a jel busem 

Takze oni nelitaji a nebudou litat jeste do pulky pristiho roku ale hlavne ze vymysleji takove cypoviny -) Snad brzo zkrachuji  Ten jejich sef bude nejaky hypochondr a straspytel 

FR je na rozdil od takovych normalni spolecnost ,ktera za celou dobu litat neprestala 

0 Citovat

Na to musíš mít opravdu v hlavě vykrákáno, aby jsi přál krach někomu jen proto, že mají pravidlo, který se ti nelíbí. Nota bene když ty konkrétně s nimi nikdy nepoletíš. Tvé dementní přání se ti zřejmě nesplní, když to byla do krize jedna z těch zdravých aerolinek. 

Nevím co je normální a co nenormální společnost, ale Qantas létat také nepřestal.

0 Citovat

eremi zatim zadne pravidlo nemaji ,ale pisou o tom nesmysly ,tak proc bych nemohl napsat nesmyslne prani  a trosku bys mohl  poctiveji cist ty clanky ,,

Qantas zrušil mezinárodní lety, s výjimkou některých linek na Nový Zéland. Společnost přitom většinu z nich neplánuje obnovit dříve než v polovině příštího roku.

Jasne k sousedum na NZ nechali par letu a vnitro taky litaji  ale to je trosku malo na spolecnost ,ktera je v hodnoceni mezi  TOP 10 a jeste ten sef navadi ostatni k podobnemu kroku...

0 Citovat

Zdisa ,ja vim  ze je nezmenim ,ale oni taky nezmeni me , media potrebuji  ctivost, tak pisou kde co  a to samozrejme vyvola vzdycky  ruzne nazory a chtit ockovani aby lide mohli nekam letet  je diskriminace jako vysita ,ano at to zavedou a poznaji kolik lidi s nima bude litat , nastesti zustanou i jine spolecnosti 

Jinak vsichni se tu zabavujeme nejakym zpusobem ,kdyz je litani omezeno a vetsina statu ma restrikce a podminky ,ktere jsou diskutabilni a slouzi k ovladani lidi a rozevirani nuzek mezi bohatymi a chudymi a k likvidaci stredni tridy a pochopitelne agresivite 

0 Citovat

Austrálie je světadíl, asi jen o čtvrtinu menší než Evropa, takže i ty snad dokážeš pochopit, že i domestic letů tam bude dost. To že nelítali, až na výjimky, mezinárodní lety neznamená, že přestali létat.

Můžou si stanovit pravidlo jaké chtějí a kdo s tím bude mít problém, tak s nimi nemusí letět. Ale jen hlupák jim může přát, aby proto zkrachovali.

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

Mikire divím se, že máte pořád chut reagovat na ty všechny reakce na Vaše názory. Vždyť ti lidé, co do Vás pořád šijí , budou vždy proti Vám.

Ať se všichni nechají naočkovat, pokud jsou plnoletí, je to jejich svobodné rozhodnutí. Ale co ti, co tady cestují s dětmi. Jasně Jarda to neni, ani Martin Vícha, eremi má asi zase děti už velké, ale co ti, co jezdili s malými dětmi nebo budou ? To opravdu nechají svoje děti naočkovat něčím takovým? Jestli to bude jako s QR kodem , tak asi děti taky naočkovat ne? Vždyť jsou přece přenašeči bez příznaků.

Cestovat lze i jinak než letadlem, co třeba na kole nebo pěšky, to se oplotí hranice?

 

Rozumná řeč. Ono bez dětí to zvládá i podprůměrný ptakoještěr, někdy dokonce i bez znalosti angličtiny. Můžou to omezovat jak chtějí, ale akorát donutí lidi k tomu, že nakoupí velký auta a potáhnou Evropou jako kočovní nomádi dle libosti a omezení. Nakonec to už dnes může být i levnější a s vyšší mírou svobody.

 

0 Citovat

Vcera u poliakov prebehla na tuto temu zaujimava diskusia. Poukazovalo sa hlavne na 3 veci. Podla studie sa v lietadle nakazi promile ludi, cize skoro nula cela nula nic, teda je otazne ci to ma vyzadovat aerolinka. Dalej sa riesilo, ako to teda bude u ostatnej hromadnej dopravy, a posledna vec ktoru sme uz riesili aj tu - nemaju problem s ockovanim ako takym, ale maju problem s rychlokvasenymi vakcinami kt. vyvoj bol skrateny tak o 5 rokov. 

Vysledok vlastne bol, ze ako uz tu poukazal Ahmad - zoberu vlastne auta a pojdu tam kde nebude covid fasizmus.

0 Citovat

Auta zakážou(omezí) taky, nebo omezí obsah na 1l a máte(máme) po ptákách. Stejně se moc tím autem nikam rozumně nedá, snad jedině Chorvatsko stojí za to. Jinak jsou všude podobné omezení, jako v letecké přepravě. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Austrálie je světadíl, asi jen o čtvrtinu menší než Evropa, takže i ty snad dokážeš pochopit, že i domestic letů tam bude dost. To že nelítali, až na výjimky, mezinárodní lety neznamená, že přestali létat.

Můžou si stanovit pravidlo jaké chtějí a kdo s tím bude mít problém, tak s nimi nemusí letět. Ale jen hlupák jim může přát, aby proto zkrachovali.

Byl jsem na NZ  3 mesice a zvazoval jsem i cestu do Australie  pozdeji jsem mel i multiple vizum .ano jsou jine spolecnosti ,jiste souhlasim ,ze prani  krachu neni zrovna slusne  a bylo to mysleno obrazne ,ovsem na hruby pytel hruba zaplata a nelze rict .ze ten kdo preje nekomu krach je hlupak , v bussines se vede plno podpasovek vlastne s umyslem vystvat konkurenta s trhu ...muzes namitnout ,ze to je neco jineho ,ale dusledek je stejny 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Auta zakážou(omezí) taky, nebo omezí obsah na 1l a máte(máme) po ptákách. Stejně se moc tím autem nikam rozumně nedá, snad jedině Chorvatsko stojí za to. Jinak jsou všude podobné omezení, jako v letecké přepravě. 

To mohou, ale pak na tom prostě vydělá někdo jiný (kdo třeba není v EU).

0 Citovat

Na hrubý pyteĺ hrubá záplata. Dneska perlíš Mikire.

Ale jo vezmeme auta a pojedem. Pěkných pár týdnůdo Asie, tam týden koupačka a hajdy zpět. No spíš měsíce, jestli bude muset mít každý elektroauto a každou chvíli dobíjet :-) Jen špekuluju, co takové ostrovy daleko od pevniny. Tam asi turismus moc nepokvete. Nebo koupíme jachtičky a pramičky a jedéééém.

0 Citovat

Tohle jsou stejně dost nereálné záležitosti, minimálně pro příští léto. Naprostou většinu vakcíny seberou rizikové skupiny a klíčoví pracovníci, nelze privilegovat určitých pár lidí, co se k očkování dostanou přednostně nebo (v ČR obzvlášť) nějak po známosti. A znovu, pokud se naočkují rizikové skupiny, není důvod komplikovat život těm, ze kterých má průběh horší než chřipka tak setina procenta.

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

 

Na mnohá krásná místa se dá úplně snadno dojet na kole, vlakem nebo i pěšky.

 

  Bohužel nevím o žádném místě u moře/oceánu, které by pro člověka, žijícího v ČR, splňovalo tuto podmínku. Je rozdíl být i v tom "blbem" Chorvatsku za 10hodin, nebo za 3 (i s cestou na letiště). A moře je základní kritérium (může být klidně i studené) toho, abych byl na místě spokojený. Samozřejmě neříkám, že tak to musí mít všichni, ale za ty já nepíšu. A ano, v nouzi, kdy se nedalo cestovat, se člověk spokojil aspoň s těmi blízkými destinacemi v rámci ČR, ale ono to nebylo.

A co se týká vína, tak to také plně chápu. Sklenička vína je pro mě spojena s pohodou. Pohoda na cestě, pohoda v letadle, lodi, pohoda na pláži, prostě kdekoli....

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

[citace="Zdíša"]

 

Na mnohá krásná místa se dá úplně snadno dojet na kole, vlakem nebo i pěšky.

 

  Bohužel nevím o žádném místě u moře/oceánu, které by pro člověka, žijícího v ČR, splňovalo tuto podmínku. Je rozdíl být i v tom "blbem" Chorvatsku za 10hodin, nebo za 3 (i s cestou na letiště). A moře je základní kritérium (může být klidně i studené) toho, abych byl na místě spokojený. Samozřejmě neříkám, že tak to musí mít všichni, ale za ty já nepíšu. A ano, v nouzi, kdy se nedalo cestovat, se člověk spokojil aspoň s těmi blízkými destinacemi v rámci ČR, ale ono to nebylo.

A co se týká vína, tak to také plně chápu. Sklenička vína je pro mě spojena s pohodou. Pohoda na cestě, pohoda v letadle, lodi, pohoda na pláži, prostě kdekoli....

[/citace]

Já jsem za 10 let pochytal dost praktických zkušeností s tím, že potomkům je úplně u prdele jestli plavou a koupou se v moři nebo českým rybníku (spíš koukají na čistotu vody) a jestli spíme v x-hvězdičkovém hotelu nebo pod stanem. Tedy jedna má raději stan a druhý zase hotel, ale spokojený jsou oba. A dokonce ke spokojenosti nepotřebujeme ani láhev vína, i když nemáme problém jich v rámci dospělých zkonzumovat víc.

A jestli se holt nebude lítat za 10 hadrů do Asie... no tak holt nebude. Jenom v Evropě je tolik zajímavých míst, že není reálné je objet ani v rámci celoživotního programu :-)))

 

0 Citovat

Tak každý prostě nemá rad jízdu na kole. Mě třeba z toho bolí prdel. Jinak když jsme u toho rozvolňování, koupil někdo ten Armas Beach v Kemeru na příští podzim? Nebo jsem magor jenom já. 

0 Citovat

Ahmade, potomkum je úplně jedno, kam jedem, hlavně když nemusí jet s námi, takže asi tak.

Co se týká vody, tak já to jedno nemám, do rybníka nevlezu, u hlubokých přírodních jezer, či zaplavených lomů, kde je čistá voda, mám problém s tou hloubkou podemnou...což paradoxně v moři, kdy hloubkoměr ukazuje třeba 120m, nemám...

Co se týká destinací, tak mi taky Evropa plně postačuje, ale chápu, že to né každý musí tak mít.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a): [citace="Zdíša"]Na mnohá krásná místa se dá úplně snadno dojet na kole, vlakem nebo i pěšky.

Bohužel nevím o žádném místě u moře/oceánu, které by pro člověka, žijícího v ČR, splňovalo tuto podmínku. Je rozdíl být i v tom "blbem" Chorvatsku za 10hodin, nebo za 3 (i s cestou na letiště). A moře je základní kritérium (může být klidně i studené) toho, abych byl na místě spokojený.

Po Evropě můžeš jet autem k moři snad kamkoliv, ne? Za 3 hodiny tam sice nebudeš, ale jde to.

0 Citovat

Já mám po Evropě v hlavě namyšlených ještě tolik tripů autem, na které kvůli letadlům nemám čas, že i kdyby se vůbec nedalo létat, tak jsem ohledně cestování úplně v klidu. Pokud se samozřejmě nezavře úplně všechno.

0