PRŮLOM! Vláda zrušila hanebný a ve světě unikátní zákaz vycestovat vlastním občanům. Využijete této možnosti a navštívíte třeba Vídeň?  " Po zrušení zákazu volného pohybu osob bude možné opět cestovat do zahraničí, dosud to bylo až na výjimky zakázáno. Podle Vojtěcha přitom budou platit stejná pravidla jako pro pohyb po Česku. „Pokud se člověk vrací, tak buď musí být covid negativní prokázaným testem, nebo musí absolvovat čtrnáctidenní karanténu, “ uvedl Vojtěch. Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_aug" Snad v tomto vlákně budou dobré zprávy rychle přibývat :-)  .

UVOLŇOVÁNÍ restrikcí a cesta k normálu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Až dojde k uvolnění, bude prý veselo.

https://www.mix24.cz/necekana-pr...2102151512

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

[citace="mxp"]

Já to zatím chápu tak, že autem se přes Německo bude dát jet i dál, ale pouze s testem a registrací.

Podle aktuálních podmínek pro země s výskytem mutací, kam nás německo zařadí od neděle, bude možný pouze tranzit letecky bez opuštění tranzitní zóny a navíc s testem.

Jinak je vstup do Německa z ČR zakázán až na několik výjimek, mezi nimiž však pozemni tranzit není. 

[/citace]

Skvele, takze prestup v Nemecku, pokud poletim z CR, je stale mozny (pouze s testem, a mozna s vyplnenym registracnim formularem?). To sledovani vsech aktualizaci uz je nesmirne unavujici. (Nejak zvlastne se ta citace naformatovala, tak snad se v tom vyznate).

0 Citovat

Není. Je tam ještě další čerstvá podmínka pro lety originating in Czech Republic nebo Portugal (viz diskuze na akčních letenkách).

0 Citovat

Jenom by mě zajimalo, čistě teoreticky, jak vy v případě letu z PRG probíhal rebooking, tak abych mohl odletět.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Není. Je tam ještě další čerstvá podmínka pro lety originating in Czech Republic nebo Portugal (viz diskuze na akčních letenkách).

Nikde to tam nevidim. To forum je na orientaci naprosta prasarna. Mohl bys to, prosim, napsat tady? 

0 Citovat

Passengers of other nationalities but only if they have a connecting flight to a Non-Schengen state (exception: China) and do not leave the transit area in  Frankfurt  or Munich (Exceptions are journeys started in Portugal, the  Czech Republic , Slovakia and Tyrol- here  no passengers  of other nationalities with connecting flights in Schengen- or Non-Schengen-states are generally permitted)

0 Citovat

floodland napsal(a):

Jenom by mě zajimalo, čistě teoreticky, jak vy v případě letu z PRG probíhal rebooking, tak abych mohl odletět.

Pokud by to byl let od Lufthansy, tak by s to změnilo na Swiss, Austrian nebo Brussels aby se vyhlo přestupu v Německu. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Passengers of other nationalities but only if they have a connecting flight to a Non-Schengen state (exception: China) and do not leave the transit area in  Frankfurt  or Munich (Exceptions are journeys started in Portugal, the  Czech Republic , Slovakia and Tyrol- here  no passengers  of other nationalities with connecting flights in Schengen- or Non-Schengen-states are generally permitted)

 

Děkuji! 

0 Citovat

Lékařské potvrzení o prodělání covid-19 do max. 90-ti dnů pro návrat do ČR.

Už se to tu někde řešilo, ale nemůžu to najít. Každopádně předtím jsme se shodli, že žádný oficiální formulář neexistuje, což se teď změnilo, takže pokud byste ho někdo potřeboval, tak je tady:

https://www.mzcr.cz/wp-content/u...ficate.pdf

Ovšem standardně, jak je dobrým zvykem naší vlády, jsou v něm chyby. Ty zásadní jsou, že dle opatření musí být v tomto potvrzení zmíněno těch 90 dnů a také tam musí být kontakt (včetně telefonu) na lékaře. Nic z toho není na oficálním vzoru zřejmé a úřední šiml by to mohl chtít, takže jsem si to potvrzení předělala tak, aby odpovídalo tomu formuláři a současně i opatření. Pokud má někdo zájem, tak pošlu mailem, stačí napsat SZ.

0 Citovat

To je sice pěkný, ale pro ty, co měli covid a na testy nešly, je to k ničemu. Takže nezbývá, než si udělat klasický test. 

0 Citovat

Tak kamarádka byl na testech protilátek minulý týden, přesně po třech měsících od prodělaní C-19 a nemá v sobě nic, takže možná ani raději to už tam nemají těch 90 dnů ? Někde se psalo, že protilátky člověk může mít jen 2 měsíce nejméně... 

0 Citovat

floodland napsal(a):

To je sice pěkný, ale pro ty, co měli covid a na testy nešly, je to k ničemu. Takže nezbývá, než si udělat klasický test. 

Bohužel ano, toto je pomoc jen pro ty, kdo byli na testu a mají potvrzení, ti pak po návratu nemusí do karantény ani na test.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Tak kamarádka byl na testech protilátek minulý týden, přesně po třech měsících od prodělaní C-19 a nemá v sobě nic, takže možná ani raději to už tam nemají těch 90 dnů ? Někde se psalo, že protilátky člověk může mít jen 2 měsíce nejméně... 

Máte pravdu, vtip je v tom, že toto potvrzení s protilátkami nesouvisí, ať je to jakkoli nesmyslné. Vláda prostě stanovila v opatření 90 dnů od pozitivního testu a basta. Vůbec je nezajímá, jestli máte protilátky, je to nesmyls, ale platný. Takže pokud víte, že jste prodělali covid, jdete na testy protilátek, ty vám vyjdou pozitivní, tedy je máte a jste imunní, tak je vám to vše prd platné, pokud nemáte potvrzení od doktora, že je to max. 90 dnů od testu. Jsou lidé, kteří na testu nebyli, teď si otestovali protilátky a mají je, ale doktor jim nemůže vystavit potvrzení, protože nebyli na tom prvním testu, ledaže by to nějak "kreativně" vymyslel, ale to je o ústa. Je to kocourkov. Mělo by to být dle protilátek v krvi, ne podle nějakých 90-ti dnů, ale není. Mluvila jsem přímo s ministerstvem a tam mi potvrdili, že je zajímá jen potvrzení od lékaře, výsledky z laboratoře o přítomnosti protilátek je nezajímají.

0 Citovat

Němci právě odstranili ČR z podmínek pro přestup na letišti do non-Schengen zemí. 

https://www.lufthansa.com/xx/en/...ation.html

  • Passengers of other nationalities but only if they have a connecting flight to a Non-Schengen state (exception: China) and do not leave the transit area in Frankfurt or Munich (Exceptions are journeys started in Portugal and in Slovakia - here no passengers of other nationalities with connecting flights in Schengen- or Non-Schengen-states are generally permitted)
0 Citovat

Ano, údajně ale prý jen do 23.2. Že by se teď Monča zase někam chystala?😉 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ano, údajně ale prý jen do 23.2. Že by se teď Monča zase někam chystala?😉 

Kde je prosim uveden casovy limit do 23.2 ? Nikde jsem to nenasel. I kdyz samozrejme chapu ze v dnesni dobe je vse docasne...

Vcera jsem mluvil s LH ohledne meho letu 6.3 a na zadnou dalsi zmenu me neupozornovali.

0 Citovat

Časový limit logicky žádný není. Informace platí do doby než bude aktualizována. 

0 Citovat

Není to uvedeno nikde. Že to platí jen do 23.2.mi dnes řekli na Lufthanse, a potom se tam má ČR údajně opět vrátit. Kde berou oni tyto informace, to já netuším.

0 Citovat

PCR test pro cestu do Arménie:

Arménie požaduje, aby bylo na potvrzení i číslo pasu. Nemá někdo podobnou zkušenost? Bylo možné dodat na potvrzení i věci na vyžádání?

Díky moc

0 Citovat

Vzhledem k destinaci, nebude stačit dopsat rukou? :) Jinak tohle už mi přijde opravdu absurdní...

0 Citovat

Čím větší bordelistán, tím větší byrokracie:)

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

PCR test pro cestu do Arménie:

Arménie požaduje, aby bylo na potvrzení i číslo pasu. Nemá někdo podobnou zkušenost? Bylo možné dodat na potvrzení i věci na vyžádání?

Díky moc

My jsme zatím byli jen v SAE a testy dělali před odletem na u letiště (stanoviště na Go parkingu pro CK) a tam po nás číslo pasu vyloženě chtěli a psali ho do toho potvrzení - tam i zpět.

No a dnes jsme byli na testech ve Spadii (snad poletíme do Egypta) a tam také při vyplňování žádanky vypisujete číslo pasu, takže předpokládám, že bude i na tom potvrzení.

0 Citovat

Myslela jsem, že číslo pasu na výsledku testu pro cestování je standardní požadavek

0 Citovat

Deny napsal(a):

Myslela jsem, že číslo pasu na výsledku testu pro cestování je standardní požadavek

Neměli jsme to na testu uvedene a ani to nikdo nechtel. Je tam jmeno, datum narozeni. Let na Maltu z Prahy.

0 Citovat

Aha, nám ho na Kanáry psali oběma směry

0