Máte prosím někdo zkušenost, jaký je aktuální situace na Sardinii a především omezení a povinnosti z důvodu COVID? Vím, že je povinná online registrace. Ale na stránkách MZV se také uvádí, že jsou povinné roušky na všech veřejných prostranství, a to i na pláži. Jaká je realita na místě?  .

Sardinie - aktuální situace od 07/2020

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Máte prosím někdo zkušenost, jaký je aktuální situace na Sardinii a především omezení a povinnosti z důvodu COVID? Vím, že je povinná online registrace. Ale na stránkách MZV se také uvádí, že jsou povinné roušky na všech veřejných prostranství, a to i na pláži. Jaká je realita na místě?

0

Dnes jsem se na to po telefonu ptal jedné místní dámy z Alghera, protože se tam za týden chystáme. Roušky jsou povinné pouze v obchodech a vnitřních prostorách, pláže, venkovní prostory bez roušek. Jen mě upozornila, že při předávání motorového člunu, který si půjčujeme, bychom si pro formu roušky měli nandat, protože budeme u sebe na méně než 1 metr. Trochu opruz je ovšem ta jejich registrace nadvakrát...

0 Citovat

Taky se chystáme, za dva týdny.

Jak to myslíš na dvakrát?

0 Citovat

Nejprve musíš vyplnit ten online formulář, potom ti přijde mail s linkem na další formulář, který ovšem musíš vyplnit nejdříve 2 dny před odletem (v něm se údajně řeší možný kontakt s nákazou), teprve poté obdržíš QR kód buď do appky, nebo do mailu.

0 Citovat

Juj skoda len tych drahych ubytiek pre mna.

Hned by som tam zaletel na dve noci miesto zruseneho bulharska

0 Citovat

Vlastimil B. Díky za info.

@baca to ubytko je fakt dojeb. 800€ za týden 🥺

Ale to jsem čekal

0 Citovat

Sardinie je trochu dražší, ale třeba v okolí malebného městečka Bosa na západním pobřeží se dá sehnat týden pro dva se snídaní v nějakém pěkném rodinném hotýlku za 550-600 EUR.

0 Citovat

Sardinii si hodne nechavaji Italove pro sebe a srpen je nejhorsi mozny vyber ,protoze je to pro ne top sezona  .schvalne jsem se dival na ubytovani v Isola Rossa  a na tyden pro dva je za  500-600 Euro I u Alghera jde najit  ceny okolo 500 Euro   Isolu  Rossu muzu doporucit  v cervenci lze najit ubytovani pro dva na tyden i pod 500 Euro

0 Citovat

Akorat Isola Rossa je samy Cech😂, lepsi je vychodni pobrezi (costa smeralda), ale musi se mimo prazdniny, treba cerven, prazdne plaze a ubytovani o pulku levnejsi.

0 Citovat

@mikir - uvidíme, jaká bude realita. Zatím mi všichni, se kterými jsem na dálku něco řešil (hotel, loď apod.), vždy děkovali, že je podpoříme v těchto časech a dokonce na dotaz nabídli nějakou celkem znatelnou slevu. Vyjma mezinárodních autopůjčoven, to je až brutální, co teď nasadily za sazby...

0 Citovat

to je teda úplně masakr - v listopadu jsem měl pidi fiata za 500 na 4 dny, teď snad skoro 20.000,- na týden!!!!!

0 Citovat

@Daniel - s místními půjčovna se to dá domluvit i za relativně rozumné peníze, cca 280 eur/týden.

0 Citovat

Jet kamkoliv do Itálie v srpnu je nerozum a finanční sebevražda. Ale kdo chce kam...

0 Citovat

No, ono to nemusí být vždy pravda. Loni v srpnu jsme byli s rodinou a kamarády na týden na Sardinii a všechno komplet nás vyšlo na 7,5k Kč /os..  Blbý bylo, že na proflaklych plážích bylo plno, ale na ostatních to bylo v pohodě... 

0 Citovat

@mirjur - rizik, i těch finančních, jsme si vědomi. Ale Itálii známe natolik dobře, že i v srpnu to jde za stejné peníze jako někde na Lipne, nebo Machaci. Ale třeba máš jiné zkušenosti.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Jet kamkoliv do Itálie v srpnu je nerozum a finanční sebevražda. Ale kdo chce kam...

Na začátku července jsme byli na Sicílii  a za 4 dny nás to vyšlo na 12 komplet pro dva a nějak jsme to nešetřili, takže dá se.

Teď řešíme tu Sardinii protože se ukázalo že naše první Chorvatsko asi ještě chvíli vydrží. 

S tím že to bude dražší jsem počítal a bude náš předposlední výlet na minimálně rok a tak mi nevadí pustit chlup, pořád si myslím že to za to bude stát.

0 Citovat

@jakob - dražší to o něco bude, ale nemyslím si, že o tolik než nějaké Chorvatsko. Navíc, pokud se vyhnete obvyklým turistickým pastím na pobřeží, na večeři zajedete kousek do vnitrozemí do nějaké místní restaurace apod., tak ten rozpočet může zůstat v rozumných mezích. Jen jsem četl, že jsou nově zpoplatněny některé pláže, na druhou stranu je potom zdarma plážový servis, který se normálně platil:


https://www.sardegnainblog.it/48...notazione/



0 Citovat

My jsme v srpnu byli v Itálii několikrát. Pravda, vždycky až koncem, minimálně poslední srpnový týden už ceny dost klesají a Italů ubývá. Možná se letošní srpen na Sardinii nebo Sicílii ještě podíváme, když nám zruší plánovaný let, což je pořád dost možné

0 Citovat

Koukam na druhou polovinu srpna na auta a to je celkem for i na Italii, auto na tyden rozmezi 30 000 - 100 000,- :)))) pekne to nadsadili...

0 Citovat

Provedla jsem online registraci pro Sardinii. Kdy jste prosím vyplňovali doplňující informaci o zdravotním stavu? Nejsem si jistá, zda jej můžu vyplnit již dnes a nebo až méně než 48 hodin před odletem (máme letět v sobotu 1.8.2020). Žádný QR kód prozatím nemáme, jen potvrzení o registraci s přiděleným číslem.

A jak je to prosím s nezletilými osobami? Zatím je mám zaregistrované v rámci formuláře jednoho z rodičů. Ale přemýšlím, že raději udělám samostatné registrace i přímo na všechny děti (jejich věk je 15, 16, 17 let), aby náhodou nebyl obdobný problém jako některé rodiny s dětma měly při odletu do Řecka.

Předem děkuji za Vaše praktické zkušenosti.
0 Citovat

L_K napsal(a):

Koukam na druhou polovinu srpna na auta a to je celkem for i na Italii, auto na tyden rozmezi 30 000 - 100 000,- :)))) pekne to nadsadili...

JJ je to moooc pěkné :)

0 Citovat

andrea.riedlova napsal(a):

Provedla jsem online registraci pro Sardinii. Kdy jste prosím vyplňovali doplňující informaci o zdravotním stavu? Nejsem si jistá, zda jej můžu vyplnit již dnes a nebo až méně než 48 hodin před odletem (máme letět v sobotu 1.8.2020). Žádný QR kód prozatím nemáme, jen potvrzení o registraci s přiděleným číslem.

A jak je to prosím s nezletilými osobami? Zatím je mám zaregistrované v rámci formuláře jednoho z rodičů. Ale přemýšlím, že raději udělám samostatné registrace i přímo na všechny děti (jejich věk je 15, 16, 17 let), aby náhodou nebyl obdobný problém jako některé rodiny s dětma měly při odletu do Řecka.

Předem děkuji za Vaše praktické zkušenosti.

Letíme 2.8. a dělal jsem akorát tu první registraci. Tam je kolonka na děti, psali, že tam mají být jen děti pod 18 a napsané pouze k jednomu rodiči, ne na oba.

My děti nemáme takže nevím ale asi bych to klidně zkusil vyplnit i pro děti, max formulář neprojde skrz kolonku datum narození.

Stejně se 48h před odletem vyplňuje ještě druhý formulář, tam podle mě zohledňuješ aktuální situaci (rizika, zdravotní stav).




0 Citovat

Doplňuji info pro případné zájemce. Samostatnou registraci lze udělat i pro osoby mladší 18 let, které jsem při původní registraci dospělých uvedla jakou nezletilé osoby k matce. Původní registraci jsem dělala 6 dnů před letem. Po vyplnění dat přišlo jen potvrzení s číslem registrace a link na vyplnění zdravotního stavu do 48 h před odletem. 

Dnes (2,5 dne před letem) jsem dělala novou registraci pro děti a ve formuláři byla přímo již i část týkající se zdravotního stavu. Po kompletním vyplnění bylo vygenerováno PDF ke stažení, kde je uvedeno potvrzení o registraci včetně přiděleného QR kódu. To stejné přišlo i do mailu. 

U osob, které měly dříve provedenou registraci jsem dnes (2,5 dne před odletem) na odkazu z mailu vyplnila informace o zdravotním stavu. U dospělé osoby, která měla přiřazené děti systém upozornil na nutnost odpovězení otázek ke zdravotnímu stavu i u dětí. Jakmile to bylo vyplněno, tak opět bez problémů vygenerovaný dokument s QR kódem.

Dnes z Ryanairu došlo mailem upozornění na vyplnění dalšího formuláře (je to i na stránkách MZV), kde se uvádí zda se jedná o osoby EU, odkud přijíždí apod. Pokud by přijížděl z definovaných rizikových oblastí, tak se uvádí informace o místu, kde bude trávit karanténu.  

0 Citovat

Super, díky za info

0 Citovat

Ještě se zeptám zda potvrzení registrace chtěl někdo na papíru, nebo stačí jen QR kód?

Formulář pro aerolinku(u nás wizz) tuším musí být na papíře.

0