Máte prosím někdo zkušenost, jaký je aktuální situace na Sardinii a především omezení a povinnosti z důvodu COVID? Vím, že je povinná online registrace. Ale na stránkách MZV se také uvádí, že jsou povinné roušky na všech veřejných prostranství, a to i na pláži. Jaká je realita na místě?  .

Sardinie - aktuální situace od 07/2020

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

vrátili jsme se v úterý po týdenním pobytu..nikdo při příjezdu na sardinii (alghero) ani předtím v letadle (wizz) nic nechtěl vidět.. jen při příletu měření teploty (kamera) a při odletu na vstupu rovněž kamera... to stejné Vídeň. ani ten formulář pro Vídeň, který posílá wizzair na mail (a rozdávali ho i v letadle)tak nikdo ve Vídni nechtěl vidět..bylo ale jedno stanoviště kde mi připadalo že to možná namátkou kontrolují..

0 Citovat

Také potvrzuji, že při příletu nikdo QR kód nechtěl. Pokud si stáhneš jejich appku Sardegna Sicura, vše můžeš vyplnit tam a kód pak stačí ukázat v mobilu.

0 Citovat

Díky, šlo mi jen o to zda musím tisknout.

Uvidím co vymamlasí wizz

0 Citovat

Tak máme do odletu 3h a Wizz žádný papír zatím neposlal.

Jsem mírně nervózní protože před mesicem na Sicílii chtěli 3, tak asi usoudili že je to zbytečné, když to pak nikdo nechce

0 Citovat

Aktuálně k Sardinii, při odletu z Alghera opět nikdo žádný papír nepožadoval, nezaregistroval jsem ani kameru, která by měřila teplotu. Letadlo do Vídně zaplněno tak z 80 %, odhadem polovina cestujících Češi a Slováci.

0 Citovat

Tak opravdu bez dalšího papírování.

Stačila pouze registrace na sicurasardigna. Tu teda taky nikdo vidět nechtěl.

No a je tu parádně 😉


0 Citovat

Sardinie takže od 14.9.povinný test na Covid 19, né starší než 48 hodin před odletem. Takže ruším při ceně letenek 2 osoby/3 800 kč to není tak bolestné. Ještě, že se mi podařilo zrušit půjčení auta a ubytování free. Odlet v 19.9_26.9 Katovice. Z pěti ,,rekreací,, zatím 4 v hajzlu. Nebudu cpát prachy do pojebaných testů s tím, že mi výsledky třeba nestihnou poslat do odletu nebo budu třeba ,, pozitivní,,😭😭

0 Citovat

Podle stránek MZV by měl stačit i rychlotest, a nemusí být PCR.

0 Citovat

A není tam teď někdo, kdo by aktuálně věděl, jak to s tím testem je? 

0 Citovat

http://velvyslanectvi.eu/italie-...-cagliari/

Pokud nestíháte test v Čr, zkuste zavolat na velvyslanectví, kde a za kolik se otestovat na Sardinii.

0 Citovat

Zvažuji, že to risknu a nechám si udělat test po příletu, protože 48 před odletem se výsledku nedočkám. Nevím však co to je ,,dobrovolná izolace,, kterou je třeba dodržet do výsledku testu. Výsledek je do 48 hodin.

0 Citovat

Nutnost prokázání negativního testu se odkládá, minimálně do 7.10 https://www.repubblica.it/cronac...267603532/

0 Citovat

Neví někdo jak je to s případnou nařízenou karanténou na Sardinii? Platí ji Sardinie podobně jako Kanáry, nebo platím vše já. Jediné pojištění proti tomu i s dopravou zpět do ČR nabízí asi jen ERV pojišťovna. Ali

0 Citovat

FC Baník Ostrava napsal(a):

Sardinie takže od 14.9.povinný test na Covid 19, né starší než 48 hodin před odletem. Takže ruším při ceně letenek 2 osoby/3 800 kč to není tak bolestné. Ještě, že se mi podařilo zrušit půjčení auta a ubytování free. Odlet v 19.9_26.9 Katovice. Z pěti ,,rekreací,, zatím 4 v hajzlu. Nebudu cpát prachy do pojebaných testů s tím, že mi výsledky třeba nestihnou poslat do odletu nebo budu třeba ,, pozitivní,,😭😭

Nakonec tedy proletěno? Mohu se zeptat, jak to teď na Sardinii vypadá?

0 Citovat

Nebyl někdo v druhé polovině září na Sardinii?

0 Citovat

Vrátili jsme se v sobotu. Jestli něco potřebuješ piš do SZ. Aleš

0 Citovat

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně formuláře na Sardinii. Na strankach MZV ČR jsem našla, že formular je nutné vyplnit nejpozději 48 hodin pred odletem, letenky jsme ale koupili dnes s odletem v pondělí, takže tech 48 hodin předem už nevychází.. Myslíte, že nás na Sardinii nepustí, když bychom ho vyplnili jen 1 den dopředu? 

0