Jsem na Kanárech a 24. se vracím do Vídně, kde nasednu na vlak a jedu do ČR. Budu muset někde v ČR předkládat negativní test/jít do karantény nebo se toto opatření týká pouze lidí, co přistávají v ČR? Díky moc!  .

Přílet do Vídně z Kanárů - týká se mě test?

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

19 reakcí

Jsem na Kanárech a 24. se vracím do Vídně, kde nasednu na vlak a jedu do ČR. Budu muset někde v ČR předkládat negativní test/jít do karantény nebo se toto opatření týká pouze lidí, co přistávají v ČR? Díky moc!

0

"S účinností ode dne 25. srpna 2020 od 00:00 hod. se nařizuje všem osobám, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu III. bezprostředně po vstupu na území České republiky oznámit tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště nebo ohlašovaného pobytu a bezodkladně se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2."


Kanare nie su na zozname zemi s nizkym rizikem vyskytu COVID, takze sa musis nahlasit na hygiene a bud ist na test, alebo do karanteny.

0 Citovat

Děkuj za rychlou odpověď.

0 Citovat

Asi tak - vyhlášky MZ jsou platné vždy, ačkoliv to budeš brát přes Vídeň.

https://www.youtube.com/watch?v=QaltQJpzSKk

0 Citovat

Mam trosku zapeklitou otázku. Mel jsem kanary s návratem 30.9. Jenze mi let zrusili a přesunuli na návrat 2.10. do Vidne ve 2 ráno. V minulosti jsem koupil Praha-Tirana na 2.10. odlet 15:40. No a ma otazka zni, jestli kdyz je povinný test z Kanaru a i z Albanie, tak jestli můžu přijet 2.10. Do Prahy kolem poledne a hned pak odletět pryč? A udelat si test až po návratu z Albanie? 

0 Citovat

nic zapekliteho na tvojej otazke nie je. 

pokial ti nevadi ojebat narizeni hygieny uvedene vyssie, mozes - fyzicky ti v tom nic branit nebude.

0 Citovat

No, otázka spíš zní, jak se v Albánii koukají na návštěvu Kanárů 😁

@mato: Tady tohle se dá taky vyložit jako tranzit přes území ČR do Albánie. Ideálně aby z Vídně jel rovnou do Prahy na letiště a čas strávil v salónku. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

No, otázka spíš z ní, jak se v Albánii koukají na návštěvu Kanárů 😁

@mato: Tady tohle se dá taky vyložit jako tranzit přes území ČR do Albánie. Ideálně aby z Vídně jel rovnou do Prahy na letiště a čas strávil v salónku. 


No v podstatě to byl i můj plán 😃. S tim jak kouka Albanie na Kanary je dobra otazka, ale to asi úplně nebudou zjišťovat, kdyz poletim z Prahy.

0 Citovat

ok, beriem spet. vynimka z pravidla:

pro občany Evropské unie a cizince s povoleným dlouhodobým nebo trvalým pobytem v Evropské unii, kteří tranzitují do 12 hodin přes Českou republiku

@Michael: Albansko podla IATA travel centra zrusilo k 1.7 veskere anticovid opatrenia, takze ak ti to z Prahy odleti nacas, je to cajk :) 



0 Citovat

mato napsal(a):

ok, beriem spet. vynimka z pravidla:

pro občany Evropské unie a cizince s povoleným dlouhodobým nebo trvalým pobytem v Evropské unii, kteří tranzitují do 12 hodin přes Českou republiku

@Michael: Albansko podla IATA travel centra zrusilo k 1.7 veskere anticovid opatrenia, takze ak ti to z Prahy odleti nacas, je to cajk :) 




Super, diky za info 🙂

0 Citovat

mato napsal(a):

"S účinností ode dne 25. srpna 2020 od 00:00 hod. se nařizuje všem osobám, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu III. bezprostředně po vstupu na území České republiky oznámit tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště nebo ohlašovaného pobytu a bezodkladně se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2."


Kanare nie su na zozname zemi s nizkym rizikem vyskytu COVID, takze sa musis nahlasit na hygiene a bud ist na test, alebo do karanteny.


Kanáry jsou vyjímka do 14/9.

0 Citovat

No tak můj krásný plán letet na Kanary a pak hned do Albanie vzal za své zrušením pondělního letu do Tirany. Tak trochu jsem s tim ale počítal, že se pondelni rotace 

0 Citovat

Neviete prosím ako to je keď priletíme 21.9. z Portugalska do Viedne kde by sme prespali a na druhý deň išli do Prahy kde máme prechodný pobyt a zamestnanie? Je v tom prípade povinný test? Prípadne existuje možnosť ako sa tomu testu vyhnúť (napr opustiť ihneď Rakúsko) ?

Ďakujem

0 Citovat

ano, musite okamzite opustit Rakusko (cestne prehlasenie o tranzite), alebo ist do karanteny.

0 Citovat

a potom v Cechach tiez do karanateny ? Alebo tu uz sa budeme riadit nariadeniami pre CR ?

0 Citovat

ak v den Vasho prichodu do CR bude Portugalsko zelene, ste OK bez karanteny/testu.

v opacnom pripade sa riadte tymto nariadenim od CZ hygieny:

"S účinností ode dne 25. srpna 2020 od 00:00 hod. se nařizuje všem osobám, které pobývaly déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území států, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 dle bodu III. bezprostředně po vstupu na území České republiky oznámit tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště nebo ohlašovaného pobytu a bezodkladně se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2."

0 Citovat

takže koukám, že verze karanténa NEBO test už neexistuje, ale člověk vyhraje obojí?

0 Citovat

ak sa od 25.srpna nic nezmenilo, tak nie.

0 Citovat

Můžu si udělat test po příletu do Vídně na letišti nebo je nutné si udělat test v ČR?

0 Citovat

"Pravidla pro uvalení karantény se změní. Nebudou do ní muset lidé, kteří se setkali s nakaženým, když měli oba roušku ...".                                                                                                                            Takže touto logikou nemusím po návratu z Kanárů do karantény, protože dle nařízení v jednotlivých státech i aerolinkach prakticky nemám šanci potkat nakaženého bez roušky. Ty jsou vyžadovány na letištích i v letadle. A ve Španělsku všude ve veřejných prostorách. A dle mé osobní zkušenosti z července, roušky byly už tehdy vyžadovány naprosto striktně v obchodech nebo i jen na hotelu, když se člověk zvednul od stolu. A to se bavím jen o tom, že jsem nakaženého mohl teoreticky potkat. Ne o tom, že jsem jej skutečně potkal, o čem je dnešní oficiální výjimka ...

0
19 reakcí