Korona je momentalne v druhej vlne, ale aj napriek tomu pokracujeme v planoch :)   04 - BUD - Larnaca (Wizz 17,8 € RT s flex) 06 - VIE - Ohrid \ Corfu - BUD (Wizz 20€) 07 - VIE - Corfu (Wizz 21€ RT s flex) 08\09 -  VIE- Barcelona pokus c. 2\Menorca (Wizz 30€ RT) 09 - Alexandria - MPX (Wizz 20€ s flex) 10 - Cluj Napoca\Kutaisi - Abu Dhabi (WIzz 10€+10€ s flex) 10 - Abu Dhabi - BUD (Wizz 40€ s flex) 10 - Bratislava - Odesa (11€ s flex) 10 - Kiev - Krakow (12€ s flex)   PS: Menorca z VIE je takmer na cele leto za 20 RT,  Mykonos za 30    .

Vaše lety 2021

Založil ve fóru Co se nevešlo

Květen

Berlín - Madeira

Madeira - Berlín

Červen

Praha - Bukurešť

Bukurešť - Praha

Červenec

Praha - Lamezia Therme

Lamezia Therme - Praha

Praha - Riga

Riga - Praha

Srpen

Praha - Kutaisi

Kutaisi - Praha

Praha - Göteborg

Göteborg - Praha

Praha  - Katánie

Katánie  - Praha

Září

Praha - Kodaň

Kodaň  - Praha

Praha - Malta

Malta - Praha

Říjen

Praha - Ženeva

Ženeva  - Praha

Praha - Řím

Řím - Praha

Praha - Pisa

Pisa - Praha

Listopad

Pardubice - Lvov

Lvov - Pardubice

Praha - Neapol

Neapol - Praha

Prosinec

Praha -Bordeaux

Bordeaux - Praha

První rok cestování = 30 letů 

 

 

0 Citovat

jakob napsal(a):

Leden - narození dcery

Zbytek roku - 0 letů

:-D

já to měl podobný, kluk se mi narodil 05/2019 a prnví let jsem měl až 06/2021 :D

0 Citovat

Vy jste slabčáci : -). Mně se narodil kluk a za 7 týdnů už jsem šlapal trek v Singalia parku na pomezí Indie a Nepálu.

0 Citovat

Ja mam povoleny len jeden let v januari a aj to iba na linke de-svk, potom padla klec a som v skupine chlapov pod papucu :)

0 Citovat

Jsem rád, že v tom nejsem sám.

Už začínám být pěkně nervlý. Myslím, že mě paní domácí radši brzo někam pošle :)

0 Citovat

12 - Tak jeden "vyhlídkový " let KRK-KRK  Krakow - Krakow 😀 

 


screenshot-20211211-082547-flightradar24.jpg

0 Citovat

Viděl jsi aspoň Tatry?

0 Citovat

Něco malo...


20211211-080059.jpg

0 Citovat

Lepší než drátem do oka. U ČSA se za takové vyhlídkové lety platí i dva tisíce. S FR to bylo snad méně ;)

0 Citovat

Doporučím linku VIE - KSC obvykle za 4,99€. Za jasného počasí jsou krásně vidět Nízké a Vysoké Tarty, Liptovská Mara, Banská Bystrica, atd.


p-20211213-091957-vhdr-auto.jpg
p-20211213-092152-vhdr-auto.jpg

0 Citovat

Lukas Frank napsal(a):

Srpen

Praha - Frankfurt 

Frankfurt - CDG 

CDG - Sao Paulo 

Rio - Salvador 

Září 

Belem - Manaus

Manaus - Porto Velho

Porto Velho - Brasilia 

Brasilia - Rio 

Sao Paulo - CDG 

CDG - Frankfurt 

Frankfurt - Praha 

Toto brazilské létání je mi také značně sympatické. A to zejména tím, že skrytá perla jako Bahia nebo rozsáhlá Amazonie nebyly opomenuty. Zkrátka Brazílie je cestovatelskou bonanzou!! Vidím, že cesta mezi městy Salvador a Belém byla pozemní. Bral jsi to plážovým pobřežím nebo vnitrozemím - brazilským cerrado, caatinga, sertão? Regionem tzv. Krále Baião - Luís Gonzaga, nebo místní legendy cangaceiro Lampião? Ochutnal jsi 'bode' v Petrolině, prošel PN Chapada Diamantina nebo se projel vlakem z Marabá do historického São Luís? Byla i nějaká plavba v okolí Belému, třeba do Breves nebo Macapá?

Rád bych se tam opět vydal, ale ty pomalu zpřísňující se podmínky vstupu do Brazílie mě od toho momentálně odrazují ...  

https://youtu.be/eBqj9G15Jg0

0 Citovat

pekny mix destinacii

0 Citovat

    Po krátkém vnitrostátním letu Českem s polským LOTem nastalo delší čekání až na začátek léta a výpravu za poslední evropskou exotikou to tajuplné země zvané Shqipëria. Na místě uchvátilo tyrkysové moře i výhledy a zákoutí města  Gjirokastëru. Později v létě pak historické a přírodní okolí měst Varšava a Krakov. A opět svérázný Balkán začal vábit, tentokrát k Černohorcům a pobřežní linii Montenegra až ke středověkým městům Cattaro a Ragusa. Poté již severněji do hanzovních měst Hamburg a Riga. Dokonce i pár dnů na východní Krétě se zkušeností zemětřesení o magnitudě 6.0. Konečně dlouho očekávaný výlet na ostrov La Palma překazil již tehdy měsíc soptící vulkán Cumbre Vieja, a hlavně zrušený let pár hodin před odletem. Rychlou alternativou byl jihosrbský Niš a poznáváním Srbska návrat domů. A konečně to přišlo, a sice putování do nádherné země zasvěcenými zvané "Locombia", konkrétněji do tierra paisa a tierra santandereana. Hory, prales, koloniální sídla, a to v rytmu cumbia a latino ...
Nakonec krátký let z Košic do Vídně s opravdu luxusními výhledy na Nízké a Vysoké Tatry. Halt počasí zase jednou vyšlo ...

Únor
PRG (Praha) - OSR (Ostrava) ... LOT ... 35€

Červen
VIE (Wien) - TIA (Tirana) ... Wizzair ... 10€
TIA (Tirana) - VIE (Wien) ... Wizzair ... 10€
VIE (Wien) - WMI (Warzawa Modlin) ... Ryanair ... 5€

Červenec
PRG (Praha) - KRK (Kraków) ... Ryanair ... 10€

Srpen
VIE (Wien) - TGD (Podgorica) ... Wizzair ... 10€

Září
DBV (Dubrovnik) - VIE (Wien) ... Wizzair ... 10€
KTW (Katowice) - DTM (Dortmund) ... Wizzair ... 10€
HAM (Hamburg) - PRG (Praha) ... Eurowings ... 40€
VIE (Wien) - HER (Heráklion) ... Wizzair ... 15€
HER (Heráklion) - VIE (Wien) ... Wizzair ... 15€

Říjen
VIE (Wien) - RIX (Riga) ... Ryanair ... 10€
RIX (Riga) - IST (Istanbul) ... Turkish Airlines biz +
IST (Istanbul) - PRG (Praha) ... Turkish Airlines biz ... míle + 136€
VIE (Wien) - INI (Niš) ... Ryanair ... 5€

Listopad
PRG (Praha) - MXP (Milano Malpensa) ... Easyjet ... 22€
LIN (Milano Linate) - MAD (Madrid) ... Iberia biz +
MAD (Madrid) - BOG (Bogotá) ... Iberia biz +
BOG (Bogotá) - MDE (Medellín) ... Latam prem eco +
MDE (Medellín) - BGA (Bucaramanga) ... Viva Air ... 20€

Prosinec
BOG (Bogotá) - MAD (Madrid) ... Iberia biz +
MAD (Madrid) - VCE (Venezia) ... Iberia biz ... 507€
KSC (Košice) - VIE (Wien) ... Ryanair ... 8€

Co se stalo v Medellínu, to zůstane v Medellínu ... (Hecho en Medellín):
https://www.youtube.com/watch?v=0pOrO_dFnbo 

 

 

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

[citace="Lukas Frank"]

Březen

Vídeň - Amsterdam 

Amsterdam - Bogota 

Medellin - Santa Marta 

Duben

Cartagena - San Andres 

San Andres - Cartagena 

Santa Marta - Bogota 

Bogota - Amsterdam 

Amsterdam - Vídeň 

...

Tohle se mi líbí i s pozemní trasou z Bogoty na Medellín přes Honda, Fresno, Manizales - úžasná krajina. Jel jsi to autem nebo busem za jediný den nebo i zastávky po cestě (Salento, apod.)? Doufám, že vše v pohodě a nenarazil jsi v Antioquii na nikoho z Clan del Golfo nebo Oficina de Envigado.
Po Kolumbii jsi létal s různými společnostmi? Vše bez zpoždění?
Mě tam letos kdesi zastihl posunovaný let kvůli dešťům (Satena) a jindy zase technický problém letadla a přistavení nového letadla (Viva Air).

[/citace]

Hale jeli jsme z Bogoty do Salenta busem a pak do Medellínu. Pak více méně ty přelety s Wingo, Latam a Viva a vše bylo bez zpoždění. Většinou spíš ty autobusy měli 3-4 hod zpoždění.

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

[citace="Lukas Frank"]

Srpen

Praha - Frankfurt 

Frankfurt - CDG 

CDG - Sao Paulo 

Rio - Salvador 

Září 

Belem - Manaus

Manaus - Porto Velho

Porto Velho - Brasilia 

Brasilia - Rio 

Sao Paulo - CDG 

CDG - Frankfurt 

Frankfurt - Praha 

Toto brazilské létání je mi také značně sympatické. A to zejména tím, že skrytá perla jako Bahia nebo rozsáhlá Amazonie nebyly opomenuty. Zkrátka Brazílie je cestovatelskou bonanzou!! Vidím, že cesta mezi městy Salvador a Belém byla pozemní. Bral jsi to plážovým pobřežím nebo vnitrozemím - brazilským cerrado, caatinga, sertão? Regionem tzv. Krále Baião - Luís Gonzaga, nebo místní legendy cangaceiro Lampião? Ochutnal jsi 'bode' v Petrolině, prošel PN Chapada Diamantina nebo se projel vlakem z Marabá do historického São Luís? Byla i nějaká plavba v okolí Belému, třeba do Breves nebo Macapá?

Rád bych se tam opět vydal, ale ty pomalu zpřísňující se podmínky vstupu do Brazílie mě od toho momentálně odrazují ...  

https://youtu.be/eBqj9G15Jg0

[/citace]

ze Salvadoru jsme jeli podél Recife, Fortaleza, Sao Luis a Belém vše noční autobusy a naprostá pohodička a pohodlnost. Chtěli jsme dát 5 denní plavbu z Manausu do Belému ale bohužel nebyl čas.

0 Citovat

 

Ok, takže jste jeli takhle klasicky po pobřeží. V roce 2006 jsem to střihnul ze São Luís do Recife vnitrozemím a o pár dobrodružství bylo postaráno. Pak v roce 2016 jsem aspoň trošku projel úsek Fortaleza (moc nenadchla) - Jeri (už lepší) - Parnaíba - Tutóia - Mandacaru - a lodí do Barreirinhas, a samozřejmě do úžasných Lençóis Maranhenses. Dále historické město 'São Luís do Maranhão' mám stále moc rád, i už snad při jeho třetí návštěvě. 

V Belému jste asi navštívili Mercado Ver-o-Peso, Mangal das Garças nebo Ilha do Combú?! A pokud byl původní plán plout po proudu 5 dní z Manausu do Belému, chtěli jste tam asi letět. To by šlo i do Macapá (kde je skvělá pevnost São José) a pak plout jen 2 dny zpět do Belému. Nebo plavba na ostrov Marajó ... možností je tam opravdu nepřeberné množství ...

https://youtu.be/HClAl1Ma8iY

 

0 Citovat

Červen

PRG-BGY-PMO a zpět by Ryan

Červenec

VIE-MLA a zpět by AirMalta

Září

PRG-RIX by AirBaltic

RIX-PRG by Ryan

Říjen

PRG-FLR a zpět by Vueling

...já jsem spokojen :)

0 Citovat

Letos nic moc, ale nakonec něco málo bylo

Leden

Ostrava - Praha (LOT) - OW - 252 NOK

Září  

Vídeň - Lisabon (Wizzair) RT - 20 EUR

Vídeň - Tenerife (Wizzair) RT - 20 EUR (přehozeno ze zrušeného Vídeň-Madrid)

Říjen 

Praha - Catania (Wizzair) RT - 770 CZK 

Listopad

Praha - Řím (Wizzair) RT - 630 CZK 

Praha - Lisabon (stopover tam i zpět) - Tenerife (TAP) - Economy plus, RT - 2700 CZK

Prosinec

Praha - Barcelona (Ryanair) RT - 239 CZK 

Praha - Bergamo (Ryanair) RT - 239 CZK 

Praha - Budapešť (Ryanair) RT - 239 CZK 

Vídeň - Tenerife (Wizzair) RT - 20 EUR  (opět přehozeno ze zrušené investiční letenky Vídeň-Madrid)

 

 

 

0 Citovat

ČERVENEC

Praha - Stockholm (PRG-NYO)

Stockholm - Katowice (NYO-KTW)

Vídeň - Milán (VIE-MPX)

Milán - Alexandria (MPX-HBE)

SRPEN

Hurgharda - Istanbul (HRG-SAW)

Istanbul - Praha (SAW-PRG)

Katowice - Oslo (KTW-OSL)

Oslo - Katowice (OSL-KTW)

ZÁŘÍ

Praha - Kišiněv (PRG-KIV)

Kišiněv - Praha (KIV-PRG)

Praha - Riga (PRG-RIX)

Riga - Praha (RIX-PRG)

LISTOPAD

Vídeň - Niš (VIE-INI)

Niš - Vídeň (INI-VIE)

Praha - Boloňa (PRG-BLQ)

Boloňa - Praha (BLQ-PRG)

Praha - Paříž (PRG-ORY)

Paříž - Praha (BVA-PRG)

Bratislava - Dublin (BTS-DUB)

Dublin - Bratislava (DUB-BTS)

PROSINEC

Vídeň - Kyjev (VIE-KBP)

Kyjev - Vídeň (KBP-VIE)

NEPROLETĚNÉ

Vídeň - Lisabon

Lisabon - Videň

Vídeň - Agadir

Agadir - Vídeň

Praha - Ammán

Ammán - Praha

0 Citovat

2021 skromne:

Jún:

Viedeň - Alicante

Alicante - Viedeň

 

September:

Viedeň - Lisabon

Lisabon - Rio de Janeiro

Rio de Janeiro - Foz do Iguacu

Foz do Iguacu - Lisabon

Lisabon - Barcelona

Barcelona - Viedeň

0 Citovat

Tak mně to nepřipadne zase až tak skromné, pokud jsi zaletěl poznat i kousek ohromující Brazílie! 🇧🇷 Doufám, že se ti líbila a i Rio nějak více třeba pro příště navnadilo. Poté i obligátní navštívení turistických vodopádů, což chápu, že poprvé se tam zkrátka musí.

Jen by mě zajímalo, jestli šlo vážně o přímou linku Foz do Iguaçu - Lisboa, popř. s jakou aerolinkou nebo o dva lety s přestupem zřejmě v GRU nebo GIG?

0 Citovat

Nakonec to letos nebylo až tak marný jako loni

DUBEN:

Řím FCO -  Madrid MAD - Bogota BOG (Iberia business)

Bogota BOG - Medellín MDE (Avianca)

Medellín MDE - San Andrés ADZ (Latam)

KVĚTEN:

San Andrés ADZ - Cartagena CTG (Latam)

Cartagena CTG - Pereira PEI (Avianca)

Pereira PEI - Bogota BOG (Avianca)

Bogota BOG - Madrid MAD - Řím FCO (Iberia business)

SRPEN:

Praha PRG - Frankfurt FRA - Ponta Delgada PDL (Lufthansa)

ZÁŘÍ:

Ponta Delgada PDL - Frankfurt FRA - Praha PRG (Lufthansa)

Vídeň VIE - Pafos PFO (Ryanair)

Pafos PFO - Vídeň VIE (Ryanair)

ŘÍJEN:

Vídeň VIE - Keflavík KEF (Wizz)

Keflavík KEF - Vídeň VIE 

 

 

0 Citovat

@Jakub

Pravda, nemôžem sa sťažovať :)

Rio - bolo super, hlavne hikovanie napr. na Pedro de Gavea :) 

Iguazu - taktiež, určite sa oplatí vidieť

Letenky - áno, prestup VCP

K ďalšej návšteve sa v blízkej budúcnosti nechystám, veci ktoré som chcel vidieť som videl i keď je jasné, že Brazília má toho ešte veľa čo ponúknuť :). Bezpečnosť stále nie je ideálna, nám sa napr. lokálny chalanisko ulakomil na Copacabane dokonca na šlapky (nič iné okrem uteráku sme na pláži nemali). Kamarát ho dobehol takže o ne neprišiel, ale prišlo mi to už ako extrém :D.

0 Citovat

@ Jan Paděra

Vidím, že jsi měl úplně stejný itinerář v Kolumbii jako mám v plánu já. Jen já to mám opačně a vynechán Medelín. Vím, že je to tu mimo téma, ale nezaslechl jsi na San Andresu, jak to vypadá s Providence? Chceme tam zaletět na pár dnů, ale ubytka jaksi nejsou a nikdo se nám neozývá. Prý tam bylo tornádo nebo co a trošku ostrov pocuchalo. 

0 Citovat

guessWho napsal(a):

@Jakub

Pravda, nemôžem sa sťažovať :)

Rio - bolo super, hlavne hikovanie napr. na Pedro de Gavea :) 

Iguazu - taktiež, určite sa oplatí vidieť

Letenky - áno, prestup VCP

K ďalšej návšteve sa v blízkej budúcnosti nechystám, veci ktoré som chcel vidieť som videl i keď je jasné, že Brazília má toho ešte veľa čo ponúknuť :). Bezpečnosť stále nie je ideálna, nám sa napr. lokálny chalanisko ulakomil na Copacabane dokonca na šlapky (nič iné okrem uteráku sme na pláži nemali). Kamarát ho dobehol takže o ne neprišiel, ale prišlo mi to už ako extrém :D.

Takže IGU - VCP (Viracopos Campinas) - LIS, tak to muselo být s leteckou společností Azul. Jaká byla hlavně na tom delším letu do Evropy?

Drobné krádeže se dějí neustále. Je dobré mít nad věcmi kontrolu, zvlášť když favela sleze na pláž. Je to docela blízko třeba z Morro da Babilônia na pláž Leme (severovýchodní konec pláže Copacabana).

0