Sháním jakékoliv informace ohledně vlakové (zde to není až tak urgentní) a autobusové dopravy. Plánuju přesun z východu Jávy (Banyuwangi) -> Surabaya -> Semarang. Zjistil jsem, že vlaky jsou už měsíc předem dost vyprodané a mám obavu, jak to bude vypadat na místě se zakoupením jízdenek. Dálkové busy nějak nemůžu dohledat, uvítám tedy jakékoliv info o spolehlivých přesunech v této části Indonésie...itinerář máme totiž časově dost "nafest"  .

Indonésie - Jáva

Založil ve fóru Co se nevešlo

17 reakcí

Sháním jakékoliv informace ohledně vlakové (zde to není až tak urgentní) a autobusové dopravy. Plánuju přesun z východu Jávy (Banyuwangi) -> Surabaya -> Semarang. Zjistil jsem, že vlaky jsou už měsíc předem dost vyprodané a mám obavu, jak to bude vypadat na místě se zakoupením jízdenek. Dálkové busy nějak nemůžu dohledat, uvítám tedy jakékoliv info o spolehlivých přesunech v této části Indonésie...itinerář máme totiž časově dost "nafest" smiley Z východu až do Yogyakarty chceme po zemi (odtud už máme letadlo).
Díky předem za postřehy a případné odkazy smiley

0

Na jávě jsou na touristy místech všude dostupné turistické minibusy, na které prodává lístky každý travel agent, (rychlost bídná, bezpečnost mizerná). Osobně bych se nebál shánění vlaku na poslední chvíli, nebo můžeš koupit lístky předem (http://en.tiket.com/kereta-api/cari?d=BW&a=SGU&date=2014-09-02&ret_date=&adult=1&child=0&infant=0&class=all&maxseats=1, osobní zkušenost nemám)

0 Citovat

Lístky mám strach koupit předem, aby případně nepropadly, když mi nevyjde přesně itinerář. Vypadá to, že se vždy dostanu k případnému zakoupení nejdříve den předem, spíše ale i v daný den, a to již nemusí nic volného být a itinerář se nám začne posouvat... smiley Mají ty vlaky alespoň zařazeny nějaké vozy ve 3. třídě, kde stačí třeba "na stojáka" pouze jízdenka? (třeba v Thajsku expresy mají) Nějak jsem to u těch dálkových na jejich webech moc nepobral smiley Ty turistické minibusy jezdívají i delší přesuny? Např. Surabaya -> Semarang...
Každopádně en.tiket.com zkusím v nouzi použít smiley Napadlo mě ještě - mám už přes en.tiket.com letenku - respektive na A4 vytištěné potvrzení, které ukážu u checkinu, jak to bude případně s vlakem? Když koupím nějaký "class C", bude ten vytištěný papír průvodčímu stačit a bude mu z toho jasné o co jde? smiley

0 Citovat

Nejsem si jistý ohledně toho potvrzení o rezervaci, ale když se zeptáš na pokladně, neuděláš chybu. Na jávě existuje kromě turistických minibusů i normální autobusová síť, ale kdosi mi doporučoval rezervaci předem. Ty minivany mají tu výhodu, že často spojujou turistické atrakce (např Banyuwangi-Jogja nebo Banyuwangi-Bromo), takže se můžeš vyhnout velkoměstům.

0 Citovat

Ahoj,
my jeli trasu Semarang - Surabaya nočním vlakem a docela mimo sezonu (duben) a na místě byli jen poslední dva lístky - ještě každný v jiném vagonu. Ale těžko říct smiley
Jinak minivany přímo od nějaké agentury se opravdu docela vyplatí,(nebát se smlouvat) než počítat s několika přestupy, kde např. autobus vyjede až když je plnej a jestli , jak řikáš, máš pevnej itinerář, tak by to mohl být docela problém. Např. Bromo - Kawah Ijen

0 Citovat

Ahoj,

ja se po Jave presouval pomoci normalnich autobusu, napriklad Surabaya - Semarang za asi 80kc, je nekolik druhu, snazte se dostat do EURO 3, ty jsou klimatizovabne, se zachodme, stoji cca dvojnasobek, ale vetsinou je v cene i jidlo (autobus v pulce zastavi v nasmlouvane restauraci a mate jidlo zadarmo). Ja vetsinou jezdil malymi autobusy pro mistni, ktere staly prave zminenych 80kc pres pul Javy, ale vazne to za to nestoji, sedi se ve 3 na sedadle pro dva, lidi vozi v autobuse slepice, furt nekdo nastupuje s kytarou a zebra, vazne ze trest. Bohuzel ty "Euro 3"autobusy jezdi podle jizdnich radu, ktere jsem nikde nenasel a tak nezbyva, nez se ptat mistnich, zminene levne autobusy jezdi kazdych par minut a muzete si je proste stopnout podle napisu na prednim skle s cilovou destinaci.

- Jinak pozor, cast ose deje, ze autobus jede naprosto jinam, nez je napsano, pripadne i naprosto jinam, par pratelum se to stalo, v tom pripade je celkem dobre umet alespon par slov indonesky, ve vetsine mest na Jave se jinak ani moc domluvit nedalo

0 Citovat

Projeli jsme celou javu vlakem a pokazdy jsme se dostali (i kdyz nekdy tesne). Kazdopadne jestli pojedete na noc, doporucuju business tridu, kde se v pohode vyspite. Dost mista na nohy, polohovatelny kresla a dostanete dokonce i cisty polstar a deku. Zkousel jsem to koupit pred odjezdem na netu, ale nejak moc jsem tomu neveril a nejak jim to blblo. Na nadrazich se anglicky v poho domluvite, na tech vetsich jsou i infocentra, kde jsou hodne ochotny vam pomoct..smiley Kupte to az na miste a dejte si pro jistotu aspon den rezervu. Ale nejdyl jsme na vlak cekali asi 4 hodiny.. ¨

Jinak tu nejhorsi tridu kupte maximalne na kratsi trasy, my v ni jeli 8 hodin a nezazil jsem nic horsiho. Uplne narvano, zadny misto a spanek skoro nemoznej smiley

0 Citovat

Budem pokračovať s témou, rátam že cca. 11 dní budem na Jáve. Nemám moc času na plánovanie, takže zatiaľ som veľmi na rýchlo vymyslel niečo takéto:

Yogyakarta - 3 dni - mesto, Borobudur, Prambanan

Karimunjawa - 3 dni - pláž, šnorchlovanie, chill

Surabaya - 3 dni - mesto, Bromo, ?


Zvyšné 2 dni rátam na presun. Môže byť alebo pridať niečo zaujímavé po ceste?

0 Citovat

Za pár dní se tam také chystám. Na Jávě mám zatím v plánu Yogyakartu (možná i s plážemi na jihu od města), Malang s Sewu vodopádem, následně přes Probolinggo na Bromo. Před přejezdem na Bali pak na Ijen, pokud to půjde.


Také jsem otevřen nápadům, co dalšího je zajímavé na Jávě.
0 Citovat

@guessWho: Co chces delat v Surabayi? (Krome tranzitu na pripadny let.) Yogyakarta je celkem snesitelna na rozdil od ostatnich vetsich mest v Indonesii. 2 dny ale staci vcetne tech pamatek. Karimunjawa je mozna spis pro zkusenejsi cestovatele (ale to mozna jsi, i kdyz to "nemam moc casu na planovani" o tom nesvedci). 

Bromo rozhodne ano. To bude to hlavni, na co budes vzpominat. Cestou nic moc neni. Na Merapi asi nepujdes.

0 Citovat

Surabayu som bral hlavne ako východiskové miesto pre Bromo, teoreticky aj to čo spomínal Filip - Malang Sewu len mi to už prišlo ďaleko.

Karimunjawa prečo myslíš že pre skúsenejšieho cestovateľa? Začiatočník cestovateľ nie som, ale zasa extra skúsený asi tiež nie, viz. moja cestovateľská mapa v profile :). Som v časovej tiesni, no snažím sa to aspoň trochu naplánovať & kúpiť letenky zakiaľ mám prístup k pc.

0 Citovat

filip.kalous napsal(a):

Za pár dní se tam také chystám. Na Jávě mám zatím v plánu Yogyakartu (možná i s plážemi na jihu od města), Malang s Sewu vodopádem, následně přes Probolinggo na Bromo. Před přejezdem na Bali pak na Ijen, pokud to půjde.


Také jsem otevřen nápadům, co dalšího je zajímavé na Jávě.

Vodopad Tumpak Sewu je jizne od Broma. Nevim, jestli je Malang tak nutny (nebyl jsem tam), ale jel bych nejdriv na Bromo a pak do Lumajangu, odkud jezdi maly bus (myslim, ze byl 1 navazny prestup nedlouho pred cilem). Vodopad krasny a zadni zahranicni turisti (mistnich par). 

Cestou asi nic zvlastniho, ale zvaz Ijen z mesta Bondowoso (doporucuju Ijen Bondowoso Homestay), coz je cestou zpet cesta v zeleni mezi sopkami (na Ijen se jede za tmy). Trochu drazsi nez z Banyuwangi, ale mene turisticke (vystup ale po stejne trase).

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Karimunjawa prečo myslíš že pre skúsenejšieho cestovateľa? Začiatočník cestovateľ nie som, ale zasa extra skúsený asi tiež nie, viz. moja cestovateľská mapa v profile :). Som v časovej tiesni, no snažím sa to aspoň trochu naplánovať & kúpiť letenky zakiaľ mám prístup k pc.

Nebyl jsem tam (a malokdo jiny z CR a SR), jen jsem cetl na wikitravel, ze je tam tezko neco ke koupi a minimum aut, spis jen motorky. Sluzby asi krome zakladnich take moc ne. Proste neni to bezna destinace jako treba Bali nebo Langkawi.

0 Citovat

Ono keby si mal viac casu zvaz dedinku dieng, moje top na jave po iljene

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Budem pokračovať s témou, rátam že cca. 11 dní budem na Jáve. Nemám moc času na plánovanie, takže zatiaľ som veľmi na rýchlo vymyslel niečo takéto:

Yogyakarta - 3 dni - mesto, Borobudur, Prambanan

Karimunjawa - 3 dni - pláž, šnorchlovanie, chill

Surabaya - 3 dni - mesto, Bromo, ?


Zvyšné 2 dni rátam na presun. Môže byť alebo pridať niečo zaujímavé po ceste?

Absolvoval som tiež študijnú cestu v Borobudure http://candrajourney.com/borobudur-temple/

0 Citovat

Ahoj,

je někde poblíž Yogyakarty nějaké hezké místo s plážemi? Nebo se vyplatí přeletět na Bali?

0 Citovat

Myslím, že moc lidí, kteří by měli vlastní zkušenosti, tu není. Podívej se radši sem: https://www.wegonative.com/artic...a-day-trip

0 Citovat

Zdarec,ja tam letim 15.11....mam skutr v Yogakarte,odtud valim na par dni prozkoumat plaze v Pacitan,pak pres sopku Kelud,kam se dostanes na skutru ,do Malangu a jeste jednou si vyjedu Bromo/2018 me nevyslo pocasi a dam i i ten vodopad Madakaripura,je peknej,uz sem tam byl a vyjde to na celej den....pak sjedu k Tempak Sewu,kde je mraky vodopadu....dam si tu minimalne den ,kolem Batu k Merapi,Borobodur a .....6.12. valim do Barmy

0
17 reakcí