Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Já jsem psala někde, že to nekomu závidím? Já jim to přeju :-) Já nic závidět nemusím, já mám vše. Díky.

0 Citovat

Nemáte,ale ono vam to nedojde, takze ok.

0 Citovat

No jo no, když já su jen tupá pokladní :-)

0 Citovat

ale náhled nechybí, to je základem našeho osobnostního rozvoje.

 

0 Citovat

že já jsem nedržela ústa...  už se budu vyjadřovat jen k cestování, protože společnost je opravdu totálně rozdělená :-(

0 Citovat

Nechápu, jak si někdo může myslet, že lockdown bude už jenom pár týdnů. Kdyby to bylo do konce března, tak to člověka štve, ale dalo by se to vydržet. Nebude to tak. Přinejmenším do léta bude v nejlepším případě čtvrtý stupeň uzavření a nejspíš neotevřou ani školy. Ekonomické, zdravotní a společenské škody zatím nikdo řešit nechce. A klidně ať si mě někdo označuje za demagoga, ale omezení dodávek od Pfizeru taky není neschopnost nebo náhoda. Farmaceutický byznys má samozřejmě zájem co nejdýl léčit. Takže asi tak.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

 

Tak to není. Němci si vyjednali s Pfizerem vlastní dodávky nad rámec objemu objednaného v rámci společného nákupu EU + skoupili volné množství dávek od Moderny,.

While Berlin championed the bloc's joint purchasing of coronavirus vaccines while holding the European Union's rotating presidency in the second half of 2020, it simultaneously made additional agreements with vaccine producers — including BioNTech/Pfizer and CureVac — for extra doses. And it's now purchasing additional vaccines other EU countries didn't want. 

Germany, a country of 83 million people, said it's getting 94 million doses of the BioNTech/Pfizer vaccine, 64 million from the EU and 30 million from a separate bilateral deal. On top of that, Berlin will buy doses that other countries don't buy, securing   50 million of 160 million Moderna doses — far more than its pro-rata allocation.

https://www.politico.eu/article/...countries/

Jinými slovy 15 miliard Kč rozházených před Vánoci Venezuelou Maláčovou za nákup voličů-důchodců á 5000 Kč/kus mohlo stejně tak dobře znamenat nákup nějakých 20,3 mil dávek vakcíny od Pfizeru navíc, při ceně 34 USD (cena, co platil Izrael + 1 USD). Je to jen o prioritách a schopnosti vyvinout nějakou vlastní iniciativu.

 

V tomhle se shodneme.

Jen čeští kluci novinářští psali nebo hůř, vláda na nějaké tiskovce, tvrdila, že nemůžou objednat ten typ vakcín, které objednala Unie centrálně. Blíže jsem to nezkoumal.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

že já jsem nedržela ústa...  už se budu vyjadřovat jen k cestování, protože společnost je opravdu totálně rozdělená :-(

moc nám to všem přeji a děkuji za váš nejsmysluplnější příspěvek. Just stick with it!

NB: rozdělení společnosti je v naší (Bič boží vs.Aluška) debatě irelevantní

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Nechápu, jak si někdo může myslet, že lockdown bude už jenom pár týdnů. Kdyby to bylo do konce března, tak to člověka štve, ale dalo by se to vydržet. Nebude to tak. Přinejmenším do léta bude v nejlepším případě čtvrtý stupeň uzavření a nejspíš neotevřou ani školy. Ekonomické, zdravotní a společenské škody zatím nikdo řešit nechce. A klidně ať si mě někdo označuje za demagoga, ale omezení dodávek od Pfizeru taky není neschopnost nebo náhoda. Farmaceutický byznys má samozřejmě zájem co nejdýl léčit. Takže asi tak.

Omezení dodávek je pravděpodobně jen důsledek špatné smlouvy. Téměř jisté z belgické továrny leze těch vakcín víc i po omezení, ale půjdou na export mimo EU.

0 Citovat

Mimochodem nechápu, proč tu někdo vůbec reaguje na přispěvatele, co tu jenom uráží. Nevím, proč je tu podporujete.

0 Citovat

Michale, zkus se prosím také jenom vyjadřovat pouze k cestování.

0 Citovat

a paní Alena Svobodová dtto. Ubude tu i "urážlivých" komentářů.

 

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Michale, zkus se prosím také jenom vyjadřovat pouze k cestování.

To bych si přál se vyjadřovat jen k cestování.

Čím tě v mých komentářích urážím? To, že sněhové vločky neunesou odlišný názor a hned někoho musí urážet, je věc jiná.

 

0 Citovat

nějaké nedorozumění, určitě nechci nikoho urážet, ale tvoje konspirační teorie podložené tvojí zatím nediagnostikovanou paranoiou nepatří do cestovatelské diskuze.

0 Citovat

Jéééé, tak už jsem pochopila o co celou dobu u Alušky jde, ona je to taková ta poctivá, pravá, česká závist. Nádhera :)

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

a paní Alena Svobodová dtto. Ubude tu i "urážlivých" komentářů.

 

Nebo se přestaňte stavět do role nějakého moderátora. Kdyby tu nějaký opravdu byl, tak jste za ty výrazy mezi prvními, kdo bude zablokovaný.

0 Citovat

BTW, mlj poslední příspěvěk dnes. I promise. Pokud by tu ubylo debilních komentářů od Mikira, Alušky, Aleny Svobodové, Michala a Biče božího, velmi bychom se přiblížili mému obrázku o zajímavém cestovatelském foru. Bohužel je to sisyfoská snaha či donquijotský boj u nemoderovaných diskuzí. Prostě mně tak nějak sere a srát bude hloupost.

0 Citovat

tak úplně poslední. paní AS, zkuste se zaměřit víc na obsah než na jednotlivá slova. Prospějete tím nejen sobě.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Co se týče úmrtí není pořád rok 2020 šíleně dramaticky jinej, proti třeba roku 1993, kdy zemřelo přes 118tis. lidí.

Taky máme mnohem lepší zdravotnictví než v roce 1993. Nechtěl bych vidět covid pandemii v roce 93.

Alena Svobodová napsal(a):

Mimochodem nechápu, proč tu někdo vůbec reaguje na přispěvatele, co tu jenom uráží. Nevím, proč je tu podporujete.

Opět krásná ukázka internetové mentality oběti. Nikdo tu nikoho nijak neuráží. Teď si niemandos akorát dovolil jedno "horší" slovo. Když už něco, tak tady spousta lidí uráží nepřímo zdravotníky.

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

tak úplně poslední. paní AS, zkuste se zaměřit víc na obsah než na jednotlivá slova. Prospějete tím nejen sobě.

Proboha, o čem vy chcete diskutovat? Chcete po ostatních, aby přijali váš úhel pohledu a každý, kdo se s ním úplně neztotožňuje, je idiot, sobec, demagog, co má osobní zodpovědností napravovat politické chyby. Kdyby se debatovalo o cestování, tak jste nejspíš všude byl, všechno znáte a všechny otázky jsou blbé.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="Aluška napsal(a):

Co se týče úmrtí není pořád rok 2020 šíleně dramaticky jinej, proti třeba roku 1993, kdy zemřelo přes 118tis. lidí.

 

Taky máme mnohem lepší zdravotnictví než v roce 1993. Nechtěl bych vidět covid pandemii v roce 93.

Alena Svobodová"]

Mimochodem nechápu, proč tu někdo vůbec reaguje na přispěvatele, co tu jenom uráží. Nevím, proč je tu podporujete.

Opět krásná ukázka internetové mentality oběti. Nikdo tu nikoho nijak neuráží. Teď si niemandos akorát dovolil jedno "horší" slovo. Když už něco, tak tady spousta lidí uráží nepřímo zdravotníky.

[/citace]

Viděl jste opravdu jeho příspěvky? Není mentalita oběti, že bych byla radši, aby se tu něco tak arogantního vůbec neobjevovalo.

0 Citovat

Jaroslav napsal(a):

Je pravda, že málokde na světě se chlastá a žere jako tady. Taky jsem přemýšlel, při svých cestách různě po světě, čím to asi je... Došel jsem k tomu, že je u nás věčně hnusné počasí a tak jsou lidi po hospodách, chlastaji a žerou, protože nemají co jiného na práci. Celkově je to tu tak nastavené. U nás v práci když chtějí dát nějakou odměnu mimo peněz, tak dají karton piv, k narozeninám lahev vína a nebo udělají akci pro rodiny, kde teče pivo proudem... 

To chce osvětu. Když už se lidé nechtějí věnovat různým žranicím mohou svého personalistu požádat o jiné zaměstnanecké benefity než alkohol a opilecké večírky. Třeba takové volňásky do swingers klubů, které bude potřeba po pandemií také podpořit. Lidé tak mohou nahradit nezdravé popíjení a konzumaci tučných jídel zdravým pohybem a akrobacií při grupensexu.

0 Citovat

@padrino11: Count me in

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Viděl jste opravdu jeho příspěvky? Není mentalita oběti, že bych byla radši, aby se tu něco tak arogantního vůbec neobjevovalo.

Mně by se zase líbilo, kdyby lidi dokázali za blbých 11 měsíců pochopit:

že covid není chřipka (i když jsou někteří lidé bezpříznakoví),

že nejde o to, že bychom z covidu dělali mor (ale jde o to nepřetížit zdravotnictví),

že opatření nesnášíme všichni (a opravdu si v tom ani naše druhá názorová strana nelibuje),

že je nutné začít hlavně u sebe, od mytí rukou, po poctivé nahlášení kontaktů, pokud člověk onemocní (a ne jenom vyřvávat o svých osobních svobodách a o tom, jak za vše můžou politici),

že rouška není symbol útlaku a nosí se i na nosu (i dítě se dokáže za 11 měsíců naučit chodit na nočník),

že cestování není základní lidské právo (každá země si může nastavit jaké chce podmínky pro příjezd)

že nikdo dopředu neví, jak dopadne, v nemocnicích jsou i mladí lidé (takže bacha na karmu, viz Boris Johnson nebo momentálně rektor Zima),

že je lepší to raději Burešovi spočítat v říjnových volbách, než dělat zbytečné shromáždění na demonstracích zrovna teď a ještě k tomu v Praze, která ho nevolí.

ale taky se tu objevují stupidní příspěvky, které tohle popírají. To raději tu aroganci.

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

@padrino11: Count me in

Momentální epidemiologická situace podobné akce zakazuje, ale lze to řešit podobně jako u home office. Stačí když mi pošlete termín.

0