Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Hezky se nám tady všichni vybarvují. Aluška závist, mikir mentalita zaseknutá v minulém režimu, Zdíša pracuje v gastru, takže chápu, že ji tohle sere.

Lokální ohniska neočkovaných budou, tak jako se děje s každou nemocí, na kterou se nechtějí nechat lidé očkovat. Pokud děti ztratili návyky, tak je to pouze vina rodičů, že je nechají sedět třeba celý víkend u počítače a mobilů. Pořád se dá dělat spoustu věcí, vím to sama jako rodič.

A opravdu existuje hodně států s tvrdším lockdownem. Nebo asijské země s jejich sledováním karantény, to by se lidi v ČR doslova zbláznili.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a): Žádný nenabízí řešení. Nejmíň do podzimu "zatnout zuby" (trademark) a čekat na každý týden, kdy bude něco otevřené? Dělat si test, když budu chtít do fitka nebo kina (jestli některá ještě vůbec otevřou)? Předraženě cestovat do evropských měst, kde je všechno zavřené a na pokoji mám být v šest? Docela mě děsí, že nikdo už nemluví o cíli, ke kterému se chceme dopracovat. Mělo by to být snížení úmrtnosti na minimum. Co to znamená, to minimum? 

To je zřejmě váš a Aluščin problém... vy čekáte definitivní odpovědi v situaci, kdy je vám při nejlepší vůli nikdo nemůže dát.

Dokonalá řešení prostě neexistují, některé otázky zatím odpověď  nemají, přiblížení se normalitě zřejmě bude vyžadovat nějaké kompromisy a oběti. Žádný pan Hájek z Básníků se síťovým grafem, kde od nějakého bodu nastanou už jen samé pozitiva a sociální jistoty téměř určitě nepřijde.

Jak ošemetná jsou proroctví v dané situaci se za posledních 10 měsíců ukázalo měrou vrchovatou a je dost dobře možné, že se svět do stejných kolejí jednoduše nevrátí nebo nevrátí v dohledné době.

Ten slavný citát Cyrila Höschla měl i druhou větu: 

Těmto lidem, a je to polovina národa, uniká mnohotvárnost a mnohoznačnost světa, a co z tohoto světa v jejich očích zbývá, lze rozdělit na celkem jednoduché, většinou protipólné elementy. Někdy se tomu říká černobílé myšlení.

Přesně tohle tady s kolegyní a mikirem předvádíte. 

0 Citovat

@Petr 76: to jsme ale začali den krásným a inteligentním příspěvkem. Já sám bych měl s jeho napsáním problém, opravdu těžký diktát. Sveřepí šakali zavile vyli.....  Nebudeme to kazit překladem do prosté češtiny pochopitelné i lidem, kterým to bylo určeno. A tu o házení hrachu na stěnu znáš, ne?

0 Citovat

Ano, čeští švejci mají relativně mírná opatření, jinde jsou na tom hůře. Takže chápu tvrzení, že někteří cizinci by byli rádi za česká opatření. Taky máme dost odolné zdravotnictví, které dělá zázraky.  Takže další plus pro Česko. V počtu nakažených a mrtvých ALE PATŘÍME K NEJHORŠÍM NA SVĚTĚ (v přepočtu na mega obyvatel). A to je fakt, který si snadno sami ověříte.

A za to může jednoznačně Bureš. I kdyby na jeho místě byl superman, měli bychom hodně nakažených a mrtvých, ale nemuseli jsme být mezi nejhoršími. Je docela rozdíl mít 1348 mrtvých na mega jako my nebo 565 jako sousední Německo nebo 784 jako Rakousko.

0 Citovat

Zdíša napsal(a):

Pane Literáku, můžete mi prosím říct, co se u nás v poslední době rozvolnilo? Já pracuju v gastru a zavření jsme pořád.

Jaká lokální ohniska neočkovaných , mohl byste to prosím pro tupce , jako jsem já nějak vysvětlit? A jak bude většina lidí v pohodě? Jako , že bude mít bumážku , tak bude moct do kina nebo na pedikúru? Nebo budou v pohodě a nebude jim vadit, že z dětí máme ještě větší lenochy, co ztratili jakékoliv návyky? Pak jako už budeme v pohodě?

Tak třeba na začátku zimy šly děti do školy, otevřely se obchody a duo blbců Blatný Babiš sdělovalo, ať si hezky užijeme svátky. Pak se to začalo prudce zhoršovat, ale Babiš neměl odvahu do toho říznout. Bohužel nemám k dispozici timeline, jaké bylo kde nařízení a co kdo kdy řekl.

Představte si spalničky. Před očkováním metla lidstva. Prudce nakažlivé, hodně úmrtí či trvalých následků. Po očkování prakticky vymizely. Nikdo nenosí žádné roušky ani nedodržuje social distance. Pak ale začalo hnutí biomatek, které se chytly LŽI jednoho doktora, který lhal o  autismu způsobeném existujícími vakcínami, aby mohl prodávat svoji vakcínu. Neuspěl, ale zasel semínko pochyb. Dalo by se o něm říci, že je to masový vrah. 

Takže dnes máte X procent dětí, které nebyly očkovány. Do Česka se dostane cizinec z východu, kde se třeba neočkuje nebo špatně a ten je přenašeč. Kdyby byli všichno očkováni, nikoho nenakazí. V obchodě při nákupu rohlíků, salámů a vodky nakazí jedno neočkované dítě. To jde do školky a nakazí dalších pět neočkovaných dětí. Ty si hrají na hřišti se sousedy a máme deset dalších nemocných. Tohle je lokální ohnisko, se kterým umí hygiena pracovat. Dá rodiny do izolace a začne je zpovídat, aby zjistili, od koho se nakazily a s kým dalším se setkaly. Jedná se o desítky či stovky lidí, tak to zvládají.

Ale když je nakaženo 5% populace Covidem, tak to nedají a ohniskem je celé Česko. Lokální ohniska byly OKD a Techtle metle. Byly to dvě varování, co se blíží. Hygiena to nezvládla a Babiš nepochopil, že je nejvyšší čas dokončit přípravu na druhou vlnu. Místo toho ten zmrd posílal fotky z Kréty a všude šířil, že je vše v pořádku a ať si lidi užívají léto.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

 

To je zřejmě váš a Aluščin problém... vy čekáte definitivní odpovědi v situaci, kdy je vám při nejlepší vůli nikdo nemůže dát.

Dokonalá řešení prostě neexistují, některé otázky zatím odpověď  nemají, přiblížení se normalitě zřejmě bude vyžadovat nějaké kompromisy a oběti. Žádný pan Hájek z Básníků se síťovým grafem, kde od nějakého bodu nastanou už jen samé pozitiva a sociální jistoty téměř určitě nepřijde.

Jak ošemetná jsou proroctví v dané situaci se za posledních 10 měsíců ukázalo měrou vrchovatou a je dost dobře možné, že se svět do stejných kolejí jednoduše nevrátí nebo nevrátí v dohledné době.

Ten slavný citát Cyrila Höschla měl i druhou větu: 

Těmto lidem, a je to polovina národa, uniká mnohotvárnost a mnohoznačnost světa, a co z tohoto světa v jejich očích zbývá, lze rozdělit na celkem jednoduché, většinou protipólné elementy. Někdy se tomu říká černobílé myšlení.

Přesně tohle tady s kolegyní a mikirem předvádíte. 

Samozřejmě chápu, co říkáte, ale to pláčete na špatném hrobě. Sama nemám ráda škatulkování. Ráda bych jenom slyšela něco o cíli a taky hrubý jízdní plán, jak k němu naši vládci chtějí dostat. Ano, okolnosti se mění. Pak se ale musejí všechna ta arbitrální rozhodnutí správně komunikovat. To by v lidech vyvolalo trochu důvěry, že vláda ví, co dělá, a snášeli by tuhle situaci líp. Ve Francii třeba lidi Macronovi obecně věří. Připadají si zhruba jako ve vlaku během sněhové bouře. My si tu připadáme jako osamělá ženská ve dvě ráno v taxíku, přičemž taxikář na otázky nereaguje a něco si mumlá pro sebe.

0 Citovat

Pane Literáku, moc hezky jste to napsal. Ale musím reagovat na ty biomatky a spalničky.

To, že tu dneska máme občas ohnisko spalniček rozhodně není kvůli pár neockovany dětem, ale proto, že my dospělí už žádnou imunitu v drtivé většině nemáme. Očkovali nas v dětství, ale teď už nás nikdo nepreockovava.

Stejně tak házení všech matek, které neockuji nebo ockuji později/méně své děti do jednoho pytle, není korektní. Vážné a trvale následky po očkování nejsou vymysl. (Jen pro pořádek, osobne vidím očkování proti covidu jako jediné rozumne řešení).

 

0 Citovat

@eva. vaver jak muze byt moje mentalita zaseknuta v minulem rezimu ,kdyz 22 let v CR neziju a navic mam uz i irske obcanstvi (krome ceskeho ) 

A to ze nektere staty maji prisnejsi opatreni znamena ,ze se podle nich ma CR opicit a zavest stejne nesmysly ???  Neni treba chodit daleko , vzdycky mi byli Slovaci blizsi ,protoze jsem Moravak ,ale ted je fakt nechapu ,jak muze jeden clovek (Matovic) zblbnout  5 milonu obyvatel ,ze se podvoli ,, jakekoliv testy jsou prece nesmysl ,ukazalo to uz prvni ockovani na Slovensku  K cemu certifikat  ? Jak dlouhou ma platnost den ?

Jsem zklamany z Caputove ,zdalo se ,ze takovou zenu lze Slovensku jen zavidet ,chapu ,prezident nema  neomezene pravomoci , Havel taky nedokazal odstranit Klause ,kdyz uz mu ho tam nekdo dostadil Ale prece jen by prezidentka mela nejak zakrocit a vyvinout  tlak, aby takovy clovek byl odstranen , no a pochopitelne by ji v tom Slovaci meli pomoct 

Proskakuji nazory ,ze slovenske zdravotnictvi je na tom spatne  a ktere zdravotnictvi je na tom dobre ,ano ceske nejspis lepe , ale zadny stav  takovych zarizeni neni duvodem k totalnimu potlaceni lidskych prav a pod rouskou  ne moru ani zadne jine podobne nemoci , ale viroveho onemocneni nebezpecnejsi chripky (muze byt i smrtelna ), likvidovat zivoty obyvatel 

A to se netyka jen CR nebo Slovenska ,tyka se to vetsiny zemi , nekde jsou rozumni, nekde jsou totalne poblazneni ,proc nektere zeme zacinaji pripominat  totalitni rezimy je otazkou,   kdyby to bylo jen v postkomunistickych zemich je to jasne , ale ono se to deje i v zapadnim svete 

Jinak nova cerstva informace v Nemecku odmita  polovina  zdravotnickeho personalu ockovani ,,,, o cem to asi tak svedci ???

Vsechno bude smerovat jen k predrazenym  PCR testum ,aby si lide koupili propustku  na  bezny zivot  a to je silene ,,,,,

0 Citovat

@Alena Svobodova: S tim Macronem je to opravdu hloupost, viz tento článek. www.trtworld.com/magazine/an-ove...-42549/amp

Vždyť francouzský národní sport je zvolit si svobodně prezidenta a pak ho nesnášet.

0 Citovat

Omyl, narodny sport zabozrutov je strajkovat proti vsetkemu a vsetkym min raz do mesiaca

0 Citovat

baca12: No vždyť to spolu docela souvisí 😄

Viz výše klasicky přidávám obrázek, ale to že zdravotníci odmítají očkování ve větší míře než běžná populace je naprosto normální jev i mimo covid. To samé, že mají problém s chozením k doktorovi se svým vlastním problémem.


20210118-093951.jpg

0 Citovat

Pardon, že tu ruším. Prosím o zobrazení této stránky. Pomůžete mi tím k zápočtu na VŠ. Děkuji a přeji hezký den. 

https://vietnamzjihunasever.wordpress.com/

0 Citovat

@Jarda : Co je na tom za normalni jev, ze lekarsky vzdelany clovek  odmita ockovani , vzdyt to je jasny dukaz ,ze ockovani neni  bezpecne, protoze  vakcina byla vyvinuta rychle a nejsou znamy, ani nemohou byt znamy pozdejsi negativni  vedlejsi ucinky , to ze z 50% zajisti ockovanemu  mirnejsi prubeh  je vlastne takove placebo ,protoze on ten mirnejsi prubeh ma vetsina  pokud jsou jinak zdravi a maji dostatek imunity 

Navic se jasne dokazuje ,ze i naockovany se muze nakazit i  byt prenasecem ,ale kdo chce at se naockovat da ,ale nesmi byt za to absolutne zadna vyhoda  a nesmi byt zadne omezeni a restrikce  pro ty co se ockovat nedaji 

0 Citovat

Alex napsal(a):

Pardon, že tu ruším. Prosím o zobrazení této stránky. Pomůžete mi tím k zápočtu na VŠ. Děkuji a přeji hezký den. 

https://vietnamzjihunasever.wordpress.com/

Musis do davat neustale do ruznych vlaken?

0 Citovat

Na Slovensku už brzy bez negativního testu ani na procházku do lesa:

....Bez negativního testu (až na výjimky) nebudou lidé moci jezdit do práce, do přírody či vycestovat do zahraničí a vrátit se zpět do vlasti. Bez testu bude možné opustit bydliště jen kvůli nákupu základních životních potřeb...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

0 Citovat

Alex napsal(a):

Pardon, že tu ruším. Prosím o zobrazení této stránky. Pomůžete mi tím k zápočtu na VŠ. Děkuji a přeji hezký den. 

https://vietnamzjihunasever.wordpress.com/

Proč to nedáš mezi cestopisy?

0 Citovat

divan napsal(a):

Na Slovensku už brzy bez negativního testu ani na procházku do lesa:

....Bez negativního testu (až na výjimky) nebudou lidé moci jezdit do práce, do přírody či vycestovat do zahraničí a vrátit se zpět do vlasti. Bez testu bude možné opustit bydliště jen kvůli nákupu základních životních potřeb...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

Jaký praktický důvod má vyžadování roušky v přírodě? Slovenská ústava nemá zakotvené, že vláda nesmí občanům zakazovat vycestovat? Nebo to tam je a stejně jako na jaře u nás ústava nikoho nezajímá?

0 Citovat

Ono to znie tak bombasticky, bez testu ani do lesa. jednoducho je  na slovensku zakaz vychadzania, no ked budes mat vysledok negativneho AG testu, tak zrazu mas vynimku zo zakazu vychadzania a mozes ist nielen do prirody, ale aj do prace. 
A ten zakaz vycestovania, to osobne citam prvy krat, ale tu sa to meni kazdy den...

0 Citovat

@divan  a ten test je k cemu ? Vzdyt par hodin  po otestovani  ,mozna i minut je ten test jen obycejny car papiru ,ktery nedokazuje  vubec nic ,je to jen a jen chyba Slovaku ,ze to nenapadnou a nevzbouri se temhle praktikam a jak ovce se pohrnou na AG testy ,ktere jsou uz samy o sobe nepresne a ten co bude pozitivni bude delat co ? Pricemz je  mozna 50 % i kdyby 30 % jistota ze mu nic neni 

0 Citovat

Andulo, vyvanutí protilátek u dospělých jsem raději vynechal, ať můj text není zbytečně dlouhý. Takže máte pravdu, i dospělí mohou být přenášeči.

Za mě jsou odpírači vakcín černí pasažéři. Dokud je jich málo, vezou se na kolektivní imunitě, ke které sami nijak nepřispěli/y. Při milionech očkování ročně bohužel se negativní případy musí stát. Kdyby se ale neočkovalo vůbec, o několik řádů více dětí by zemřely. Včetně těch od odpíračů.

0 Citovat

andula napsal(a):

Pane Literáku, moc hezky jste to napsal. Ale musím reagovat na ty biomatky a spalničky.

To, že tu dneska máme občas ohnisko spalniček rozhodně není kvůli pár neockovany dětem, ale proto, že my dospělí už žádnou imunitu v drtivé většině nemáme. Očkovali nas v dětství, ale teď už nás nikdo nepreockovava.

Stejně tak házení všech matek, které neockuji nebo ockuji později/méně své děti do jednoho pytle, není korektní. Vážné a trvale následky po očkování nejsou vymysl. (Jen pro pořádek, osobne vidím očkování proti covidu jako jediné rozumne řešení).

Tak s tímto razantně nesouhlasím. Podívejte se na epidemii spalniček v New Yorku na jaře roku 2019. Jasně způsobeno neočkovanými dětmi biomatek, brutální ohnisko.

0 Citovat

Ok, pokusim se dovzdelat. Jak je to v USA opravdu nevím.

Vycházela jsem ze situace v ČR a tady jsme opravdu problémoví hlavně my 40+, kteří jsme byli jako děti očkování.

 

0 Citovat

@mikir, Alena Svobodová (+ příp. další): já ta opatření na Slovensku fakt nevymyslel ;-), jen jsem o tom do fóra napsal. Víc o tom ví možná pan Matovič a další tamní vládní soudruzi...

0 Citovat

@andula Bohužel musím potvrdit, po prodělané pertusi, mi dělali i test protilátek morbilli a nic, žádné... 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Andulo, vyvanutí protilátek u dospělých jsem raději vynechal, ať můj text není zbytečně dlouhý. Takže máte pravdu, i dospělí mohou být přenášeči.

Za mě jsou odpírači vakcín černí pasažéři. Dokud je jich málo, vezou se na kolektivní imunitě, ke které sami nijak nepřispěli/y. Při milionech očkování ročně bohužel se negativní případy musí stát. Kdyby se ale neočkovalo vůbec, o několik řádů více dětí by zemřely. Včetně těch od odpíračů.

Co to je za blbost? A co ti všichni, kdo si nemocí už prošli? Ti se podle této zvrácené logiky také vezou? A s těmi dětmi jste to výtahnul kde? Kdyby zemřelo o několik řádů více dětí, tak vymře celá populace, protože stejným poměrem se zvýší i úmrtnost starších generací.

0