Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Takže tady je to ze zdroje, který není bulvár:

https://ct24.ceskatelevize.cz/ve...objevily-v

Očekávám podobné vyjádření i od Pfizeru.

Už to začíná - "virus se stále mění", "bude třeba třetí dávka". On ten Pfizer asi dobře věděl, co dělá, když počítá, že bude upravenou vakcínu prodávat dlouhé roky. On ten covid je v něčem jako mor a v něčem jako chřipka, jak se to farmaceutickému byznysu hodí, že.

0 Citovat

Liborek napsal(a):

Chápete, že protilátka a vakcína jsou něco úplně jiného? Navíc je to jen preklinický test, který dokazuje, že by účinná látka mohla fungovat dle předpokladů. Ale k aplikaci povede ještě dlouhá cesta...

Jinak na konspiraci o zaklekávání stačí další zpráva z novinek: https://www.novinky.cz/krimi/cla...u-40348943 :-D :-D :-D

Spojení politiky (no, politiků) a byznysu považujete za konspiraci. Jo tak.

Protilátka a vakcína jous dvě rozdílné věci, ano, obojí je ale použitelné v praxi. Jak to tak vypadá, že i vakcíny tu s námi budou hoooodně dlouho.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Černou kroniku a spol. nejlepe ignorovat...

Já jsem zklamán, z posledních 11 komentářů je Černé kroniky pouze 5 a jenom 1 s odkazem :( a spol. ale zdatně sekunduje s 3 komentáři a 2 odkazy. Snad se to během zbytku dne zlepší.

0 Citovat

Tak par stranek vlakna jsem tu zase nijak nereagoval  a nemam potrebu reagovat ani ted , jen napisu Karlovi ,ze ma pravdu,  ze chybu priznat umim  a k tomu Leosovemu jen tolik,  ze funkce blokovani je zbytecna  ,protoze je jednoducha pomucka necist a hlavne nereagovat ,kdyz bude blokovani , tak nekdo si da nekoho, aby se mu jeho psani nezobrazovalo ,ale ten dotycny bude psat dal pro jine a ten co to ma zablokovane, nebude  vedet o cem je rec, protoze vzdycky se najde nekdo, kdo reagovat bude...  a ona urcita  diskriminace  v te funkci proste je ,tak jak se na ruznych forech maze a blokuje to, co neni po chuti  tem nahore a je proti nazoru vetsiny 

Jo a jeste k eremimu , moje anglictina sice neni uplne excelentni jak by asi mela vypadat po 22 letech mimo CR ,bohuzel jsem se ucil ve skole jen rusky ,pozdeji nemecky  a anglictina a spanelstina uz je  stylem samouka .ale neucast na nejake vesnicke diskuzi neni o  te jazykove vybavenosti ,ale protoze vetsinou neni duvod neco resit ,nazory k opatrenim co probihaji v beznem tisku  si prectu ale ono se tu neco menilo  pred vanoci a pak po nich a je konec ledna a je to porad stejne ,dneska myslim maji rozhodovat o novych opatrenich ,ktere predpokladam budou opet horsi, jako vsude

,Navic v CR zadnym prikladem reagovat nemohu ,kdyz tam nejsem , tady mohu chodit bez rousky ,muzu odmintnout test ,ockovani ,cetl jsem ze 66% Iru je doma a opatreni respektuje o tech 34 % nic nevim ,jestli nekde  maji nejake forum ,poradaji protestni akce ,ziju na vesnici s oficialnim poctem 1000 obyvatel ale podle me je to vcetne okolnich farem, to neni ani Dublin, ani  Cork , ani Limerick ,nebo treba Waterford , nebo Galway  coz  stejne ty posleni dve  jsou  uz takova malomesta 

A prece me neco napadlo k tomu poslednimu psani jinych i kdyz jsem napsal ,ze reagovat nepotrebuju , Bulharsko ,,, jakmile se ta banda dozvedela ,ze Bulhari jsou v pohode ,ze po nikom nechteji testy ,ze tam funguji lyzarske strediska  i hospody v nich,  hotely atd   byly jiste tlaky  mocnejsich aby se laskave  chovali jako ostatni   a koukali zavest restrikce  Jasny dukaz o cem je ta Covid saskarna 

0 Citovat

Ona i ta čeština vypadá na samouka....

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="eremi"]

Černou kroniku a spol. nejlepe ignorovat...

Já jsem zklamán, z posledních 11 komentářů je Černé kroniky pouze 5 a jenom 1 s odkazem :( a spol. ale zdatně sekunduje s 3 komentáři a 2 odkazy. Snad se to během zbytku dne zlepší.

[/citace]

Předveďte, jak se to ignorování dělá.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Spojení politiky (no, politiků) a byznysu považujete za konspiraci. Jo tak.

Protilátka a vakcína jous dvě rozdílné věci, ano, obojí je ale použitelné v praxi. Jak to tak vypadá, že i vakcíny tu s námi budou hoooodně dlouho.

S těmi vakcínami už to začíná být podobné jako s nárazem letadel do dvojčat v New Yorku. Taky za to může CIA.

Ano, nedá se vyloučit, že vakcína proti SARS-Cov-2 tady bude navždy, stejně jako je s námi navždy vakcína proti dětské obrně, proti záškrtu, proti černému kašli, každých 10 let proti tetanu, a podobné.

Teprve uvidíme, jestli se koronavirus zařadí mezi chřipku, pneumokoka nebo meningokoka, kde není očkování povinné, a nikoho by nenapadlo vyžadovat očkování proti meningokokovi při nástupu do letadla, anebo získá tak výjimečné postavení, že očkování bude sice nepovinné, ale různými sankcemi vynucované (viz. Qantas na dálkových letech pro pasažéry, anebo United povinně pro palubní personál).

Ostatně vakcína proti chřipce tady s námi navždy už je, ale bez toho humbuku okolo a zcela dobrovolná. Přiznávám, že např. na tetanus po deseti letech chodím, ale proti chřipce jsem si ji zatím nikdy nenechal aplikovat, a proti Covid-19 také nejsem rozhodnutý.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Ona i ta čeština vypadá na samouka....

Znovu jsem si to po sobe precetl ,doplnil carky hrubku tam zadnou nevidim , hacky neresim ,tecky asi taky nedelam ,stylisticky a slovosled nemusi byt podle predpisu spisovne cestiny a klidne na sebe prasknu ,ze na zakladce jsem mel z cestiny za 4 protoze me to nebavilo ,ovsem kdyz jsi to cele zvladnul precist ,tak to zase asi takova katastrofa neni : -)

0 Citovat

Tak když pomineme mezery před každou čárkou, tak jenom první věta má neuvěřitelných 118 slov. Vždyť se to nedá číst. Skáčeš od jednoho tématu k druhému a ve výsledku stejně nic konkrétního nenapíšeš.

A ještě bych tě chtěl opravit. Ve chvílí, kdy bude možnost blokace, tak už na tvé příspěvky nebude nikdo reagovat, takže se obáváš zbytečně. 

0 Citovat

Tak už je to tu komplet koukam. Navrhuji zkusit ten virtualni ban uz ted a třeba ho (je) to časem prestane bavit.

0 Citovat

I am in

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak když pomineme mezery před každou čárkou, tak jenom první věta má neuvěřitelných 118 slov. Vždyť se to nedá číst. Skáčeš od jednoho tématu k druhému a ve výsledku stejně nic konkrétního nenapíšeš.

A ještě bych tě chtěl opravit. Ve chvílí, kdy bude možnost blokace, tak už na tvé příspěvky nebude nikdo reagovat, takže se obáváš zbytečně. 

Asi uz zbytecny komentar, proze  proste kdo chce psa bit, ten si tu hul vzdycky najde  i kdyz by to pravda nebyla .Nikde  nikam neskacu, na tom zacatku jsem reagoval na  dve state o me , na Karla a Leose ,. a pak na treti  k eremimu o me anglictine   co je na tom za skakani a co na tom je nekokretniho   a pak jsem se vyjadril k Bulharsku  a to je taky velice konkretni  i s mym nazorem ,ze Bulhari skacou jak EU piska , Alpy zavrene ,Savojky taky  ,Tatry  taky  tak nejalke Bansko nam tu nebude  delat rebelie ,,,a tak Bulhari sklopili usi stahli ocas  a PSOVI slibili  ze budou testy ..

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak už je to tu komplet koukam. Navrhuji zkusit ten virtualni ban uz ted a třeba ho (je) to časem prestane bavit.

Geniální myšlenka, která ale nebude fungovat, protože tu je minimálně 5 aktivních uživatelů, kteří na něj reagují. A to stačí k dalšímu plevelení...

0 Citovat

Včetně mě,ja si ale dal aktuálně závazek to ignorovat a kupodivu uz 3 den to zvládám :)))

0 Citovat

V to pocitas i sebe ze ? Kdyz reagujes  a takovyy eremi nevydrzi nemit posledni slovo kdyz pritvrdim v nazorech :-)))

Edit : eremi jake 3 dny i navrh se pocita a ten byl pred hodinou a ted pokracujes i kdyz neperimo :-)))

0 Citovat

Kluci, vy jste fakt jak male decka. Musite se silene nudit doma. Vic, nez obvykle :-). Mam tady na to svuj nazor, kazdopadne musim souhlasit s tim, ze slova, ktera tu obcas padaji na Mikirovu hlavu jsou opravdu za hranou. Proboha, diskutujte vsichni jak chcete (zaplat panbuh, ze zijeme v dobe, kdy to lze), ale nektere urazky snad nemate nikdo z vas zapotrebi. 

PS. Nevim uz, v jake diskuzi s Mikirem to bylo, ale nekde uz to fakt x zdejsich diskutujicich hodne prehnalo. A ne, nejsem Mikiruv zastance :-D. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak když pomineme mezery před každou čárkou, tak jenom první věta má neuvěřitelných 118 slov. Vždyť se to nedá číst. Skáčeš od jednoho tématu k druhému a ve výsledku stejně nic konkrétního nenapíšeš.

Naprosto přesně. Omlouvám se předem, ale texty od Mikira mi připadají jako slovní průjem. A snažím se je přeskakovat.

floodland napsal(a):

A ještě bych tě chtěl opravit. Ve chvílí, kdy bude možnost blokace, tak už na tvé příspěvky nebude nikdo reagovat, takže se obáváš zbytečně. 

Mikir stále nechápe, co je cenzura. Cenzura je, když mi někdo cizí zakazuje něco číst nebo psát. Cenzura není, když si sám sobě nastavím, že něčí příspěvky nechci vidět. Je to jen konfigurace, jako když si v prohlížeči nastavíš tmavý režim. Do tvého prohlížeče nezasahuji, takže ti to může být putna. Leda by měl Mikir pocit, že mám povinnost číst jeho texty.

A jasně že to nebude dokonalé. Stále uvidím reakce na Mikirovy komentáře. Ale bude to lepší než spoléhat na svou vůli.

0 Citovat

Od 29.1. zavádí Bulharsko povinné PCR testy s platností do konce dubna: https://www.google.com/amp/s/mob...SKBN29V28I

0 Citovat

Leosi ja to chapu ne ze ne ,ale snazil jsem se vysvetlit ,proc to neni dobre ,jiste ze nikoho nenutim cist me texty ,ale aniz bych precenoval  svou jistou byt treba negativni popularitu tady  a at uz pujde o jine lidi s podobne vyhranenyma nazorama ,kteri to obcas schytavaji  stejne  jako ja  ,tak se moznosti nastaveni soukromeho zablokovani  kohokoliv uroven diskuzniho fora snizi a zacne to byt selekce jedincu co si mysli ze jsou vsevedouci a nenahraditelni , proste soukromy klan bez oponentury

Edit:  A nakonec se to uz projevuje , vzdala to Aluska , necetl jsem dlouho Ahmada, Katerina Ostra taky mlci  Alenu Svobodou jsem si precetl  v jednom diskuznim foru na  seznamu u jednoho clanku a napsala to tam presne , taky nesouhlasim vzdy se vsemi nazory co vyjadruji  i podobne smyslejici jako ja ,ale o tom to je  a ne o tom, aby tu diskutoval jen klub vyvolenych

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Od 29.1. zavádí Bulharsko povinné PCR testy s platností do konce dubna: https://www.google.com/amp/s/mob...SKBN29V28I

"Írsko predĺži do 5. marca lockdown i opatrenia zavedené v boji proti pandémii. Informovala o tom agentúry DPA a AFP. Podľa írskeho premiéra Micheála Martina by sa nasledujúcich šesť týždňov mali ľudia zdržiavať doma a nepohybovať sa ďalej ako päť kilometrov od svojich príbytkov."

"Premiér Matovič hovorí, že pri momentálnom tempe zásobovania vakcínami, môže trvať do septembra, kým sa zaočkuje potrebné množstvo ľudí. Zasadzuje sa o prísnejší lockdown a pravidelné testovanie."

Zacinam si mysliet, ze jedine co toho roku navstivim bude maximalne susedny okres.

 

0 Citovat

[/citace]

Zacinam si mysliet, ze jedine co toho roku navstivim bude maximalne susedny okres.

[/citace]

Nebud prehnane optimisticky:-D

0 Citovat

Kdyby to někomu uniklo, tak na novinkách píšou, kde dělají testy ze slin. Praha - Prevendig, Ostrava - Agellab.

https://www.novinky.cz/koronavir...h-40349067

0 Citovat

[citace="voughne”]

Zacinam si mysliet, ze jedine co toho roku navstivim bude maximalne susedny okres.

[/citace]

Nebud prehnane optimisticky :-D

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Od 29.1. zavádí Bulharsko povinné PCR testy s platností do konce dubna: https://www.google.com/amp/s/mob...SKBN29V28I

To mě po*er! Teď se už nedá nic pořádně naplánovat, když je to každou chvíli jinak... 

0 Citovat

Jj, můžu v klidu zrušit tu rezervaci v Bansku. Stejně se mi nechtělo tak daleko autem.

0