Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Neco mnohem horsiho, budou muset cist tve prispevky.

0 Citovat

Neboj ja uz mlcim taky vim ,ze priznivce  restrikci nezmenim ,,,,ale ten pristup je treba ocenit 

https://www.novinky.cz/domaci/cl....seznam.cz

Cenkovicim tleskam a ten Vankac znam dokonale , kdyz jsem delal trenera 

0 Citovat

Já snad napíšu své první rozšíření do prohlížeče. CL privátní filtr osob, jejichž příspěvky mě nebaví nebo štvou, nikdy neudělá.

0 Citovat

Prosím o radu. Mám odlet ve středu z Curychu. Nejlépe mi vychází vlak Brno -Vídeň a Vídeň - Curych. Za předpokladu, že se situace do středy nezmění a budu mít s sebou letenku a a lístky na vlak. Může být problém se na letiště dostat bez testu? Díky za odpověď.

0 Citovat

Je to bráno jako transfer, v pořádku by to mělo být

0 Citovat

Mám dotaz: na kolik vyjde vlak z Vídně do Zurichu? Jinak jsem také stejného názoru, ze tranzit by měl být v pohodě. Ale v této době bohužel člověk neví, co bude platit zítra :-(.

0 Citovat

Nejlevněji 39,90 eur... Sparschiene

0 Citovat

Lítá Austrian i Swiss taky...

0 Citovat

Cestou tam problém nebude. Ale jestli pak někdy letíš zpátky do Curychu, tak od 8.února bude vyžadován test na všech příletech.

0 Citovat

Libor_S napsal(a): Jinými slovy se může současná pandemie brzy opakovat v jiné podobě?

Covidu a jeho následných mutací se nikdy nezbavíme, ty viry prostě nezmizí. Jako civilizace a společenství lidí se můžeme a budeme bránit tím, že budeme vyvíjet proti novým onemocněním vakcíny a léky – ale také se budeme muset sami o sebe starat, abychom měli co nejsilnější imunitu a schopnost se bránit nemocím.

Musíme se s viry naučit žít a fungovat. Každý by měl začít u sebe a podívat se, jak se stará o svou tělesnou a duševní schránku. Bez pohybu se výrazně zvyšuje riziko, že pokud dostanete infekci, tak její průběh bude vážnější. Nelze se sice vyhnout nákaze, covid-19 je velice infekční, ale tělo v dobré kondici zvládne virus mnohem lépe. 

Je to absurdní doba. Volal mi kamarád, že si můžeme jít zahrát ping-pong do tajné herny. Leze se tam přes školní hřiště zadem, parkovat nesmíš před školou, protože lidé z okolních domů prý udávají. Ale dá se to opatrně zorganizovat, a s prověřenými přáteli se sejít a pořádně si protáhnout tělo. Zahrát si.

To jsme to dopracovali. Za dob prohibice byly tajné hospody, za dob zákazu hazardu byly tajné herny, ve 21. století jsou tajné tělocvičny. 

 

0 Citovat

Mě překvapuje, že 30 let po pádu komunismu je v národu pořád tolik udavačů... :-( Smutné.

0 Citovat

Někdo udává z přesvědčení, že prostě opravdu pomůže zdravotnikum, když napraska potencionální porusovace.

Například u nás v budově je i kadeřnice. O nedělích, když v kanclicich nikdo není, se vesele stříhá celý den, přes týden tam taky pár hodin bývá a za zamčenýma dverma stříhá. Samozřejmě bez rousek.

Já sám znám restauraci, kam štamgasti normálně jezdí na obědy přes poledne. Prostě 15 prověřených lidí, včetně z radnice se tam chodí najíst.

V prvním případě už je pár bab nachystaných to napraskat, v druhém zatím vše ok.

 

 

 

0 Citovat

mikir napsal(a):

V Polsku dostali rozum a  vetsina hospod otevrela i pres vladni zakaz , tak se to ma delat ne jednotlivci .ale vsichni , kdyz by  vsechny lyzarske arealy pustili vleky , kdyz by vsechny hotely  zacaly ubytovavat , kdyz by vsechny hospody otevrely  ,tak se muze policie a vsichni  stavet na hlavu a nic s tim neudelaji ,kdyz otevre jeden  areal v Orlickych horach , tak tam meli za chvili policajty a 100 lidi co tam lyzovalo meli po ptakach 

Jsou to hrdinové! To ale policajtum nandali!  

Teď by zase pro změnu třeba mohli všichni řidiči jezdit ve městě stovkou, to by byla podobná frajerina. Třeba kolem škol. Proč by měli dodržovat třicítku u školy, když jsou stejně žáci doma.

Můžeš mi Mikire říct, co by jsi ty dělal jakožto předseda vlády ČR v současné situaci? Tři první návrhy, které by jsi předložil v rámci boje proti Covidu a současne ekonomické situace?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Mě překvapuje, že 30 let po pádu komunismu je v národu pořád tolik udavačů... :-( Smutné.

A když uvidíš uprostřed noci, jak banda vykrádá naproti v baráku večerku, uděláš jako co??? Sedneš si zpátky k TV s tím, že přece nejsi udavač?

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

[citace="mirjur"]

Mě překvapuje, že 30 let po pádu komunismu je v národu pořád tolik udavačů... :-( Smutné.

A když uvidíš uprostřed noci, jak banda vykrádá naproti v baráku večerku, uděláš jako co??? Sedneš si zpátky k TV s tím, že přece nejsi udavač?

[/citace]

Ale kdepak. Taky si pro něco zajde, když už je otevřená a je to grátis . 

0 Citovat

@Karel  porad stejne jak smyslim ,zrusil bych vsechny nelogicke a protichudne opatreni,  na horach jsou ted davy lidi  pri spusteni vleku a lanovel ,by slo lepe dodrzovat to, co je nutne normalnim selskym rozumem dodrzovat  V hotelech  by se neubytovavali lide s nesmyslem sluzebni cesta, ani si nepronajimali chalupy za nehorazne ceny  V obchode kde  stejne lidi jdou bych nenechal urcite regaly zapaskovane ,takovy napad je z ustavu pro choromyslne ....rikal jsi tri ale to nejde, tech nesmyslu je jako  hub po desti ,na co se podivas  tam najdes aspon jeden nesmysl ,

Ale aby zavreli velke podniky ,montovny  fabriky ,to ne ,vzdyt se na chvili mohou zavrit , copak se prodava tolik aut kazdy den a zadne nestojii  na parkovistich  Je nedostatek  toho co se vyrabi  ve fabrikach  je nedostatek uhli  atd ,,, tam vsude se setkavaji stovky lidi  Proc nejezdi MHD  v kratsich intervalech aby  ve verejne doprave  cestovalo  vzdy jen par lidi  ,proc se nerozsiri  prodejni doba v obchodech  a ne jeste aby zavreli v nedeli  

Kdyz budpi smyslne a logicke opatreni tak je lidi zacnou dodrzovat    Ale kdyz je lziva manipulace s cisly  , kdyz je PES  v jakemsi  stupni ale  zprisnuje se a  vymysli se nejaka  zaminka horsi mutace,  tak to je prave  na ty demonstrace a nedodrzovani niceho 

Okamzite ukoncit nouzovy stav  a tim by musely skoncit vsechny ty nesmysly  Bohuzel komanci si hraji na spasitele kvuli politickym bodum a misto aby  podporili nouzovy stav jen do konce ledna  tak kosmeticky zkratili Babisovi  ten nesmysl o tyden  a jsou v ocich nekterych  nejlepsi ..

Snad se na podzim podari  ten chliv vymest poradne od shora  a ne aby se zase zametalo odspoda 

0 Citovat

To máš Karle za to, že se nemodlíš....

0 Citovat

niemandosi nezajde ,.posle tam babu aby toho lupice oralne uspokojovala  dokud neprijede policie  a jeste bude za hrdinu  jak se to stalo na te benzince v Bratislave , akorat bude muset zaplatit pokutu ze nemela rousku a  nedodrzela  2 m odsup  

Jo a porusila zakaz vychazeni   a neni jiste  jestli mela sebou potvrzeno o ockovani 

0 Citovat

Karel napsal(a): Jsou to hrdinové! To ale policajtum nandali!

"Hrdinové" jsou spíš ti policajti, co vyrážejí restaurace beranidlem. Dokud nebude stát 100% kompenzovat podnikatele (a ne, opravdu to nedělá), tak se s tím dá počítat. Kdybys nebyl zaměstnán někde na teplým místě, ale podnikal a byl blízko osobnímu bankrotu sebe a svojí rodiny, tak by ses na to díval jinak. Lidé často a rádi zapomínají, že kromě covid kromě přímého vlivu (nemocnice), má i nepřímé vlivy. Bankroty živnostníků, psychické problémy hlavně mladších lidí, co nejsou zvyklí na to sedět doma na prdeli a rádi by z života třeba taky něco měli (partnera/rodinu) a s tím spojené sebevraždy. Vše je třeba brát v potaz a trošku přemýšlet tak, aby se ani to nestávalo. Špitály nejsou bohužel vše.

0 Citovat

Jenže tohle nemá řešení. Jsou a budou odvětví, která se bohužel budou muset přizpůsobit a nebo zaniknou. Tohle není vina státu. Nechci se tu vlády zastávata a po pravdě je asi jedno, kdo je u moci, protože to v rámci EU nedává nikdo. Ale kompenzovat prostě nejde každého a to ani na úrovní nákladů. Cestovní kanceláře, letecké společnosti, hotely, auto půjčovny, to je jenom špička ledovce. Bude o hodně hůř a málo lidí si to bohužel uvědomuje. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

To máš Karle za to, že se nemodlíš....

👍🤣

0 Citovat

mikir napsal(a):

Snad se na podzim podari  ten chliv vymest poradne od shora  a ne aby se zase zametalo odspoda 

Já jsem obrovsky zvědavý na podzimní volby.

Co jako čekáš, že se na podzim stane? Že padne ANO s Babišem a nastoupí nová, lepší vláda, která rázem z Půlnočního království udělá Zemi krále Miroslava? Že zruší omezení a bude líp? Odhodíme roušky a život v CR bude růžový? 

Kulový se stane. Chtěl bych vidět Fialu z ODS, co by dělal. Umí jen kecat a kritizovat.

Za prvé bude vláda zase koalice, takže bambilion ústupků od každé strany, aby se udržela ve vládě.

Za druhé Covid kašle na vlády a státy. Bude tu pořád a každá vláda v EU bude dělat v boji s Covidem více méně stejná omezení.

Jediná šance je, že nějak zaberou vakcíny. Jinak to půjde do sraček, ať už je u moci Babiš, Slachta, Bartoš nebo Danek "Blanický Žito" Landa.

0 Citovat

No jo klasika, baby nahlasuji...: https://www.idnes.cz/liberec/zpr...zpravy_zdo

0 Citovat

floodland napsal(a):

Jenže tohle nemá řešení. Jsou a budou odvětví, která se bohužel budou muset přizpůsobit a nebo zaniknou. Tohle není vina státu. Nechci se tu vlády zastávata a po pravdě je asi jedno, kdo je u moci, protože to v rámci EU nedává nikdo. Ale kompenzovat prostě nejde každého a to ani na úrovní nákladů. Cestovní kanceláře, letecké společnosti, hotely, auto půjčovny, to je jenom špička ledovce. Bude o hodně hůř a málo lidí si to bohužel uvědomuje. 

 

Nekompenzace je přímá chyba vlády. Má to řešení. Můžou kompenzovat jak chtějí, stejně ten dluh sami sobě splácet nebudou. Dělá to tak každý stát. Dokud na to budou srát a lhát do médií, že plně kompenzují , pak mají tito lidé nárok se bránit. Když otevře majitel resturaci tak řekneme ohrozí život nějakého důdchodce... má ten např. devadesátník automaticky vyšší nárok na život než ten majitel, personálu/jejich rodiny? Já si myslím, že mají nárok stejný. Bohužel, podle komentářů, někteří s tím tu asi nesouhlasí.

0 Citovat

Žádný stát v současnosti dluhy neřeší. Že se budou tisknout peníze, je asi jasné každému. S kompenzacema je to složitý. Za mě osobně by bylo jednodušší to nechat všechno otevřený a nekompenzovat. Jenže to zase nechce vláda. Vždycky bude nějaká skupina obyvatel, která se bude nařízením cítit diskriminovaná. A buďme upřimní, stejně každá vládá jedná tak, aby se v příštích volbách nevyautovala. 

0