Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Kdyby pro cestování i na Západěuznávali i Sputnika, tak možná jo, Naděždo 😂 

0 Citovat

Já bych vám chtěla říct, že z vaší skupiny nikdo do nebe nepůjde :D

Kdo by to byl řekl, že se na obyčejném očkování lidi rozdělí stejně, jako před pěti lety na uprchlících...

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Já teda s očkováním nemám problém. Počkám ale až budou mít hotovou domluvu v rámci EU, že to opravdu přinese výhody typu svobodnýho cestování, nemuset nosit roušky atd. To znamená, že za to očkování chci mít výhody. 

Myslet si, že bude vakcína poškozovat orgány, je pro mě totální konspirace.

To poškození orgánů jsem právě nemyslel jako důsledek očkování, ale prodělaneho Covidu s tím, že pokud se pacient bezprostředně po Covidu cítí dobře (což zdaleka není pravidlo), zdaleka neznamená, že bude v pořádku i v budoucnu.

Kromě plic, které jsou zasaženy nejčastěji, bývají Covidem postiženy třeba ledviny, které mají vysokou tolerancni schopnost a jejich poškození se klinicky projeví, až když jejich funkce výrazně klesne. Takže pokud klesne kvůli prodelanemu Covidu, pacient subjektivně nemusí mít potíže, ale časem může skončit na dialyze, protože funkce ledvin klesá pravidelně s věkem, a díky poklesu po Covidu už nezbude dostatečná rezerva.

Proto mě udivuje, že odpůrci očkování tato reálná rizika neřeší, a hypoteticka rizika očkování ano. 

 

 

 

0 Citovat

Do nebe bude také potřeba negativní PCR test?

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

A nechápu, jakým způsobem může vakcína na bázi mRNA poškozovat játra. Alkohol v tomhle směru neřešíte, vakcínu ano?;)

Jaké znáš mRNA vakcíny kromě té na Covid? Že můžeš něco takového s jistotou tvrdit. 

Nápověda: Nikde na světě nebyla doposud schválena jiná mRNA vakcína. Tvrdit, že nemůže mít žádné dlouhodobé následky je dost odvážné. I ty farmaceutické společnosti chtějí od států krytí, pokud by se něco pokazilo.

Za mě, já si raději pár let počkám. Ale zase díky těm, kteří to otestují v prvním kole 🙂

0 Citovat

Takže si to ujasníme. Navrzdory mediální masáži covid není smrtelná nemoc. Úmrtnost na něj je snad jedno procento, u seniorů (nad sedmdesát let) pár procent. Alespoň podle čísel, která máme k dispozici, protože některé země počítají mrtvé stejně jako u nás jako úmrtí s covidem, jinde počítají jenom úmrtí v nemocnicích. Koho různé země pustí na své území je samozřejmě na nich, ale vyžadovat očkování na covid je obdoba toho vyžadovat očkování na chřipku. Arbitrálně by se taky mělo rozhodovat, jak dlouho na mě očkování má působit? Je to půl roku, rok? Bude se ta lhůta a uznávání platnosti očkování měnit stejně rychle jako všechno ostatní ohledně covidu? Ano, musíme se tomu přizpůsobit. V mojem případě a nejspíš i případě většiny lidí to přizpůsobení bude vypadat tak, že cestovat budeme do zemí a) kam půjde cestovat důstojně a b) kde epidemiologická situace bude přijatelná. Pokud v některých zemích o mě a moje peníze nestojí (nebo mi dokonce ani nedovolí přestoupit na svém letišti), tak spánembohem. Nechci covid zlehčovat, ale z té hysterie bych už blila. Každý z nás se denně setká s viry a nějaké viry v sobě má. Důležité je podporovat imunitu a ano, proti některým virům být očkovaný prověřenou vakcínou. Nechat se ale šikanovat, kdykoliv bych chtěla vytáhnout paty?

0 Citovat

Mně se líbí naše bezzubost nočního zákazu vycházení. Politici se bijou do prsou, že jiným způsobem nemůžou bojovat se soukromými nočními pitkami (přitom by bohatě stačilo kontrolovat dodržování nočního klidu) a pak schválí toto znění, kdy mezi výjimkami je návrat do místa svého bydliště.

Takže na devátou k Mírovi s basou piva a někdy kolem druhé třetí v noci se beztrestně vrátit domů a všem příslušníkům s klidným srdcem oznámit, že využívám výjimku č. 7... *facepalm*


133937149-1077793402648361-1858144621486474364-n.png

0 Citovat

Očkování nikdy? Proč... chci argumenty, jinak je to jen výkřik do tmy.

0 Citovat

Toto uz mame na Slovensku nejaky ten piatok, ale na nas aj tak nemate :) Nakazeni poslanci idu do parlamentu hlasovat o predlzeni nudzoveho stavu ...

btw ked sa ludia uz velmi nudia :)

https://www.flightradar24.com/da...2#26638cd2

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

Za mě - vakcinace proti Covidu - nikdy. TEČKA.

 


obrazek-2020-12-28-121037.png

0 Citovat

+1(0000000)

0 Citovat

@Andrea_Pernik: 😄😄😄😄😄 Jojo, vypadá to, že nenechám se naočkovat je nové "jsem vegan". 

0 Citovat

voughne napsal(a):

Toto uz mame na Slovensku nejaky ten piatok, ale na nas aj tak nemate :) Nakazeni poslanci idu do parlamentu hlasovat o predlzeni nudzoveho stavu ...

Poslance chrání poslanecká imunita. 

0 Citovat

+1 🤣🤣🤣

0 Citovat

Přijde mi, že zde na foru je proti očkování snad 90 procent lidí, minimálně těch, kteří jsou aktivní. Můj názor je ten, že do roka budou naočkováni skoro všichni, zejména ti, kteří tu píší "jen přes moji mrtvolu" (ale nebudou mít odvahu to sem napsat).

Zajímavé je také to, že pouhých 40 procent populace je pro očkování a tuším okolo 70 procent je pro očkování ostatních.  Prostě "naočkujte se a já z toho budu profitovat".

Ještě v létě jsem si myslel, že se promoříme a vir půjde do kytek, resp. bude tady, ale nebude už tak škodit. Už si to nemyslím a přijde mi, že očkování je jediná možnost, jak toho prevíta dostat pod kontrolu. Jak byste to řešili vy, odmítači? Ochránění rizikových skupin je podle mě utopie....

0 Citovat

Plati to aj pre Slovakov a pridal by som este pitie lacneho vina za par kaciek :)


vakcina.jpg

0 Citovat

Já se určitě naočkovat nechám a to patřím k těm, co berou covid jako nemoc spíše méně vážně. A jsem úplně mimo jakékoliv rizikové skupiny. Za mě je to jedna z cest které můžou vést k normalizaci stavu.

0 Citovat

Taky se necham ockovat... a od zacatku jsem pro. Jinak vsem mene inteligentnim jedincum... nabizi se tu slovo dementum... pred vama se naockuje min. 100 mega lidi v jinych statech, takze to je asi dostatecnej vzorek na to jestli to ma nejaky vedlejsi/spatny ucinky. Viva Izrael

https://www.novinky.cz/zahranicn...e-40346315

0 Citovat

Mluv za sebe magore. Dle slohu asi vysoka ucnovska ...

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Očkování nikdy? Proč... chci argumenty, jinak je to jen výkřik do tmy.

Přečti si váš facebook, tam najdeš argumentů... (ironie).

tbu napsal(a):

Ještě v létě jsem si myslel, že se promoříme a vir půjde do kytek, resp. bude tady, ale nebude už tak škodit. Už si to nemyslím a přijde mi, že očkování je jediná možnost, jak toho prevíta dostat pod kontrolu. Jak byste to řešili vy, odmítači? Ochránění rizikových skupin je podle mě utopie....

Přesně tak. Včera jsem se tu ptal takto a nikdo mi ještě neodpověděl.

Opravdu rád bych si přečetl racionální řešení covid problému, kdy nedojde k přetížení nemocnic a nedojde ke zbytečnému umírání lidí nad 60 let a zároveň nedojde k očkování (a nemyslím to nijak zle nebo útočně).

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Do nebe bude také potřeba negativní PCR test?

Od kdy komunisti veri v Boha?

0 Citovat

T napsal(a):

[citace="Vlastimil B."]

A nechápu, jakým způsobem může vakcína na bázi mRNA poškozovat játra. Alkohol v tomhle směru neřešíte, vakcínu ano?;)

Jaké znáš mRNA vakcíny kromě té na Covid? Že můžeš něco takového s jistotou tvrdit. 

Nápověda: Nikde na světě nebyla doposud schválena jiná mRNA vakcína. Tvrdit, že nemůže mít žádné dlouhodobé následky je dost odvážné. I ty farmaceutické společnosti chtějí od států krytí, pokud by se něco pokazilo.

Za mě, já si raději pár let počkám. Ale zase díky těm, kteří to otestují v prvním kole 🙂

[/citace]

 

A v 19 stoleti tez bezel pred autem muz s praporkem aby nekoho nezajelo. Holt pokrok nezastavis.

0 Citovat

@tonic: To je podle mě nejvýstižnější příspěvek v této diskusi :-)  Doufám, že se konspirátoři po skončení covidu zaměří na průmyslově zpracované potraviny, když jsou evidentně marketingově úspěšní v boji proti vakcínám. Tam by zdraví lidstva prospěli.

Souhlasím s doctorexem (ale nebudu s očkováním spěchat). Souhlasím i s Edou, že vyzkoušené to bude na dostatečném vzorku populace, než dojde na většinu ostatních. Vakcíny na covid mají rizika, ale velmi pravděpodobně jsou menší než po prodělání covidu (to se týká i mladých). Dlouhodobá rizika vyzkoušená být nemohou, ale ta neznáme ani u covidu.

@tbu: S 1. odstavcem nesouhlasím. Tvrzení ve 2. odstavci je správné a bohužel odráží stav nemalé části dnešní společnosti. Ke 3. odstavci si myslím, že u nás (a podobně v zemích s velkým podílem odmítačů očkování) je jediná možnost kombinace promoření a očkování, pokud nevymizí virus sám od sebe dříve. Ti, co se nebudou chtít očkovat, se postupně promoří (a celkem dost už jich je). Imunita po prodělání covidu by měla trvat podle novějších poznatků min. půl roku, ale u velké části to snad bude výrazně déle. I kdyby to bylo jen půl roku, při reinfekci už neumře tolik lidí, protože ti nejvíc nemocní umřeli či umřou v této vlně. Při další vlně bude ve vážném stavu (nebo bude umírat) už méně lidí, protože většina z rizikových skupin se naočkuje. Zdravotnictví pak situaci zvládne snadněji tj. nebude důvod pro razantní opatření (což ale nevylučuje, že extrémně opatrné státy jako NZ a Austrálie budou mít zákazy ještě dlouho). Když budou lidi umírat v době, kdy bude vakcína běžně k dispozici, nebude na to potřeba brát takové ohledy jako teď. 

0 Citovat

Já se covidu až tak nebojím, ale momentálně nevidím jinou cestu k normálu, takže to beru jako svůj příspěvek do systému. Holt no man is an island.

Máme demokracii a svobodu, k čemuž se ovšem váže taky odpovědnost, takže různé Kateřiny a jiné Aleny by to třeba taky mohly tak brát.

A k tomu, že různé země přece nemůžou očkování vyžadovat, dup dup, snad jen podotek, že to samé jsme si mysleli u vyžadování testů a uzavírání hranic.

0 Citovat

Jak píše Deny - tahle krize ukázala bezpochyby jednu věc. Že spoustu lidí je najednou odborníky na lidská práva a demokracii, ale zároveň absolutně neznají pojmy jako osobní zodpovědnost.

A jen tak mimochodem, cestování NENÍ základní lidské právo. Každý stát si může stanovit jaké chce podmínky vstupu. Co kdyby všichni zavedli 200 USD na den jako Bhután?

Přitom já si vždycky naivně myslel, že cestování hlavně učí pokoře a tady to někdy vypadá na pravý opak.

0