Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Test ti dokonce jsou schopni udělat na letišti, co jsem tak četl. Ale jde o to, že výsledek PCR testu není na počkání (narozdíl od antigenního - ten je do dvou hodin). Když se zadaří, máš ho druhý den, ale taky třeba třetí... a pořád si pro něj musíš na to místo zase dojet. Takže to, že je to na letišti neřeší NIC. 

0 Citovat

Nevím, jak je to moc aktuální, ale tady jsem čerpal ty informace: https://pelipecky.cz/zanzibar-te...ronavirus/

0 Citovat

miro776 napsal(a):

5.2. odlitam na Zanzibar.  resit PCR test na Zanzi pred odletem bude docela "challenge"  Ale podle FlyerTalku tam ted neco pobliz letiska sprovoznili ohledne testu...

 

Země, co neuznává existenci koronaviru, dělá oficiálně i testy na koronavirus? :-D

0 Citovat

Na Zanzibaru testy většinou zajišťují přímo hotely, cesta na test + test bez čekačky za 150 dolarů. 

0 Citovat

Pokud by to tak bylo, tak tím lépe. Ale to asi zjistím až na místě, jestli zrovna náš hotel tohle provozuje taky nebo ne... a do toho spadá i cesta pro výsledek nebo to už ne? Nevíš?

0 Citovat

Já komunikoval přímo s hotelem, napsali mi, že výsledky posílají mailem.

0 Citovat

Aha, předpokládám, že to snad funguje takhle i v jiných hotelech. Já počkám, co mi pošle za zprávu CK zítra.

Když to řeknu blbě - jak kontrolují orgány dodržování karantény? Ne, že bych to chtěl nějak obcházet nebo tak, ale pokud budu mít negativní test, tak mě absolutně nedává logiku držet doma pětidenní karanténu. Kdo jak pozná, jestli sedím doma na prdeli, nebo ne? Nakazit se můžu naprosto kdekoliv... třeba i cestou z letiště domů. Nebo i doma, že...

0 Citovat

Tady jde spíš o to, abys nenakazil někoho jiného...proto tam je taky ten další test po 5dnech karantény.

0 Citovat

Ale když pominu tohle, tak znovu k dotazu - jak to funguje, ta karanténa? Vyplním příjezdový formulář a dál co? Někdo mě bude kontaktovat, někdo mě bude lokalizovat přes GPS mobilu, nebo mi někdo přijde zazvonit na zvonek, někdo mě bude sledovat, co dělám...? Přehnaně řečeno, ale snad chápete, na co se ptám. A po pěti dnech půjdu na test, ten opět pošlu na hygienu a dál zas co? Je to vyřízený a můžu vypadnout z baráku, nebo musím počkat, až se mi uráčí někdo zavolat a řekne mi "ano, můžete ven", nebo...?

0 Citovat

Takze na vanoce polovina CL  na Kanarech  ted zase na Zanzibaru ,ale jsem prejici  Ja si muzu nechat zajit chut Irsko zprisnuje opatreni a kdo vycestuje na dovolenou  tomu bude hrozit 500 euro pokuty 

No ale na Slovensku  to vypada jeste zajimaveji  kdyz to schvali ,tak  kdo bude chtit vyjit ven z domu posle SMS uvede duvod  a bude cekat na schvaleni ,,,kdo tohle vymyslel toho bych nechal okamzite odvezt do ustavu pro choromyslne  

Na to by meli Slovaci odpovedet jedinym  generalni stavka a masivni  vyjiti do ulic s pozadavkem okamziteho  odstoupeni vlady 

Cesi by se nemeli moc smat protoze Babis je Slovak a kdyz by  nahodou vymenil  Blatneho a dosasdil tam Prymulu  tak to nebude dlouho travat a je to v CR taky 

Demonstrace by mely propuknout v masivni mire po cele Evrope Je to naprosta likvidace vsech slusnych lidi a podpora psychopatu  a pritom papalasi se budou schazet za zabednenymi okny  ve vybranych restauracich  a nebudou dodrzovat nic 

Novodoba totalita nabira obratky  a lidi nic , to nechapu ... 

0 Citovat

Tak takých testov zaslaných e-mailom z testovacieho miesta na Zanzibare si môžeš poslať 47 a nikto nemá najmenšiu šancu overiť, čo to je zač. Uznávajú vôbec testy vykonané mimo EÚ?

Ak naozaj môže byť ten test aj z krajiny mimo EÚ, spravil by som si ho pár dní pred odletom a pozmenil dátum. Predtým ako ma zlynčujete - samozrejme by som potom postupoval maximálne obozretne, po ceste z letiska FFP2 prekryté rúškom, cesta vlastným autom, absolútna karanténa (ale fakt absolútna, žiadne nákupy, návštevy, spoločná domácnosť s niekym mimo karantény) aspoň na 5 dní (ideálne 7) a potom PCR test. Spoločenské riziko takéhoto konania je úplne nulové.

Rušiť kvôli tomu dovolenku za desaťtisíce mi príde prehnané. Rovnako prehnané ako šaškovať s PCR testom 48 hodín pred príletom, keď to nemá logické opodstatnenie (najväčšie riziko nákazy totiž hrozí práve počas tých 48 hodín).

0 Citovat

Robert napsal(a):

Když to řeknu blbě - jak kontrolují orgány dodržování karantény? Ne, že bych to chtěl nějak obcházet nebo tak, ale pokud budu mít negativní test, tak mě absolutně nedává logiku držet doma pětidenní karanténu. Kdo jak pozná, jestli sedím doma na prdeli, nebo ne?

Pro většinu lidí "bohužel" zaměstnavatel nebo škola, kterým se musí nově také negativní test na konci karantény předložit. 

0 Citovat

Robert napsal(a):

Ale když pominu tohle, tak znovu k dotazu - jak to funguje, ta karanténa? Vyplním příjezdový formulář a dál co? Někdo mě bude kontaktovat, někdo mě bude lokalizovat přes GPS mobilu, nebo mi někdo přijde zazvonit na zvonek, někdo mě bude sledovat, co dělám...? Přehnaně řečeno, ale snad chápete, na co se ptám. A po pěti dnech půjdu na test, ten opět pošlu na hygienu a dál zas co? Je to vyřízený a můžu vypadnout z baráku, nebo musím počkat, až se mi uráčí někdo zavolat a řekne mi "ano, můžete ven", nebo...?

Vyplněním prijezdového formulare se clk dostane do databaze hygieny a po zaslani mailem negativniho testu obratem prijde potvrzeni o konci karanteny a v jejich databzi k vyreseni.

0 Citovat

Tak samozřejmě, že na těch pdf výsledcích testů na letišti na tom mrnavym mobilu nemají šanci poznat, jestli jsou pravé. A iluze si nedělám. Otázka je, jestli na to máš žaludek.

Testy ze Zanzibaru uznávat musí, počítám, že bez nich tě nepustí do letadla. V ČR si pak dojdeš stejně znovu 

0 Citovat

No na konci Března letět na Sicílii už vypadá jen jako sen :( 

0 Citovat

Tak i Ryan posunul start linky na Mallorcu na červen místo dubna, co bylo původně v plánu, čekám brzy taky cancel dubnové Francie od Volotey, a těch voucherů se asi nezbavím 😃

0 Citovat

No, já čekám na jasnější situaci, abych se zbavil kreditů u Norwegianu...

I když teď tam koukám, že Norci tvrdí, že teď 700 kreditů vydrží min. do konce června.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Uznávajú vôbec testy vykonané mimo EÚ?

To je jedna z absurdit. Ještě nedávno neuznávali testy ze zemí mimo EU a najednou jsou jim dobrý.

0 Citovat

Jáchym napsal(a):

[citace="MoonEclipse"]

Uznávajú vôbec testy vykonané mimo EÚ?

To je jedna z absurdit. Ještě nedávno neuznávali testy ze zemí mimo EU a najednou jsou jim dobrý.

[/citace]

a druha je tech 48 hod, kdyz to vetsinou trva vystaveni potvrzeni, nedej boze o vikendu. Jsem zvedavej, jak se budou mnozit na hranicich lidi, kteri to nestihnou treba o par hodin, kam je budou vracet. Obcany vlastniho statu. 

0 Citovat

a druha je tech 48 hod, kdyz to vetsinou trva vystaveni potvrzeni, nedej boze o vikendu. Jsem zvedavej, jak se budou mnozit na hranicich lidi, kteri to nestihnou treba o par hodin, kam je budou vracet. Obcany vlastniho statu. 


hlavně aby lidi pouštěli do letadla vůbec...

0 Citovat

@fridgy... no právě, toho se celkem bojím, těch 48h je dost vostrý ☹️

Ale i tak mě (doufám) nedonutí jezdit s cestovkou, neb ani toto nové omezující rozhodnutí neplatí pro klienty CK na zájezdě, ty nic při návratu nemusí. 

0 Citovat

Muzes mi neak priblizit to s CK? My si prave ve vetsine casu vse resime sami, ale po hodne dlouhy dobe mame ten Zanzibar s CK. 

Pokud je to ale blud a netyka se toho zadna vyjimka, regulerne premyslime o storno dovolene i za cenu obrovskych stornopoplatku, protoze proste si nemuzeme dovolit petidenni karantenu po navratu :( nehoede na mozne dalsi komplikace pri nedodrzeni 48 hodin, coz se mi zda taky celkem nerealne a dale nedej boze, pokud bysme byli na miste pozitivni... ach jo. 

0 Citovat

Podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví neplatí povinnost testu, příjezdovy QR kod ani karanténa pro osoby, vstupující do ČR za splnění podmínky:

"pro občany České republiky, občany Evropské unie a jejich rodinné příslušníky s bydlištěm v České republice a pro cizince s oprávněním k pobytu nad 90 dnů vydaným Českou republikou, v rámci zájezdu s cestovní kanceláří nebo přes
cestovní agenturu... "

Ono to tam bylo i dříve, to je od doby jak se může do Tuniska aspoň s cestovkou, aby se občanům částečně vyhovělo a cestovky se nechali trochu podnikat.

0 Citovat

Kdyby to tak bylo, tak by to byla pro nas bomba a vyreseni problemu. My s cestovkou Zanzibar mame, ale v tom bordelu, co vlada predvadi by me zajimalo, jestli to tak doopravdy tedy je - aby nam to i cestovka potvrdila. Odpadnuti karanteny a testu v Zanzibaru by pro nas bylo vysvobozenim. 

0 Citovat

Jestli je to pravda, s těmi CK, tak kde je tedy to opatření proti šíření nakažlivé nemoci? Když mám poznávačku s CK Kudrna, tak po návratu je jistota, že jsem zdravá? Co to je za blbost?

0