Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Tak od 6.2. do Švédska už jen s PCR testem ne starším 48h.

0 Citovat

Unor bude tezky vsude , nejen v CR a nejen v pripadnem cestovani, ktere ,prakticky nebude moc realne 

Jen jsem se zasmal tomu noseni  rousky 10 dnu vsude  po priletu z cervene zeme  ,,, a ti co jezdi denne  MHD , pracuji ve fabrikach  ,vrati se o vikendu z narvanych hor ,,,ti tu rousku samorejme vsude nebudou muset nosit.  O noseni  FFP2   z rudejsich nez rude uz ani nemluvim  Jínak myslim ,ze tam je 5 dnu a ne 10 

To mi na letisti nandaji cip nebo naramek a tam bude blikat  priletel z Irska pozor na nej vsude musi mit rousku  -)) 

Kdyz uz nekdo nekam poleti a bude muset absolvovat martyrium s 3 az 5 testy  tak se po priletu a testu  na nejake noseni rousky  nekde v prirode vyprdne  Ani ve meste ji nosit nebude , jen do tech obchodu a tak a jen tu obycejnou  

Jedina sance na unor spociva v tom ze nebude prodlouzeny nouzovy stav ,ale mam pocit ,ze Blatny  s tim  uz pocita  a pripravuje se na to  a kdyz by ho nahodou Babis vymenil za Prymulu ,tak ten uz taky bude mit v ruce nejake  trumfy 

Porad zatim asi zustava  varianta  ,priletet do Vidne   a tranzit a pokud me nikdo nikde nechytne  tak nic nehlasit ,mozna to jde i pres ty Polaky ,ale tam bude treba asi auto, nebo si koupit na den priletu  jizdenku , ze jsem prijel  do Polska v ten den .kdyby me ve vlaku do CR pak kontrolovali  a samozrejme prilet nepriznat 

0 Citovat

eremi napsal(a): To je panečku znalec, Izrael polovojenský režim a tvrdá diktatura........ :)))))))

Komoušská propaganda se něm holt nesmazatelně podepsala a Irsko spolu se Švédskem a Francii jsou státy EU, které pravidelně hlasují s arabskými a islámskými zeměmi, kdykoli se na půdě OSN objeví nějaká stupidní rezoluce.

0 Citovat

https://www.jaknaletenky.cz/omez...tavni.html

Prý to mají protiústavní 😂

0 Citovat

sa mi paci ze link dali este z cias CSFR a hned sa tam aj pise

(3) Tyto svobody mohou být omezeny zákonem, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost státu, udržení veřejného pořádku, ochranu zdraví nebo ochranu práv a svobod druhých a na vymezených územích též z důvodu ochrany přírody.

0 Citovat

Pokud někoho stát nezbaví občanství, tak zamezit vstupu svého vlastního občana zcela určitě protiústavní je. Stejně jako zákaz opuštění republiky. Karantény, izolace a testy ať si stát nařizuje jak chce, ale podmiňovat vstup na území vlastního státu je jak někde z banánové republiky.

0 Citovat

Otevřu si křupky a počkám si, jak se ti "protiústavní" budou na letišti dohadovat s aerolinkama

0 Citovat

Nikdo se s nima samozrejme bavit nebude. Pravidla jsou daná v tomto pořadí:

- aerolinky

- postupně státy, přes které je tranzit

- stát, kde je cílová destinace letu

- stát, kam se chce občan přesunout po příletu 

0 Citovat

Aerolinkám, potažmo gate agentům to bude jedno, ti udělají to, co uvidí v Timaticu. Ale ještě jsem teda u normálního státu neviděl, aby zamezoval návratu vlastním občanům. Zákaz opuštění republiky byl taky chvíli „legální“, dokud to nezaříznul soud.

0 Citovat

Mě by zajímalo, jak to budou řešit třeba v případě, že přiletím do Vídně (zatím snad Rakušani nemaj podmíněnej vstup testem, když je to jen transit), sednu do auta a pojedu do ČR, test mít nebudu, tak co na hranici třeba v noci? Nepustí mě dom, pošlou mě zpátky do Rakous, ať si někde seženu test? Nebo mi daj pokutu a pustí mě dom? Seberou mi auto nebo co bude? Čistě prakticky.

0 Citovat

Aerolinka může mít svoje vlastní pravidla. Jinak pořád mi není jasné, jak náš stát zamezuje návratu svým občanům. Může mi to někdo objasnit?

0 Citovat

O pár příspěvků výše je link na web MZV:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalos...latna.html

0 Citovat

ved aerolinka nezabrani vstup do Ceska ... ked leti do Ceska .. ale ked uz tam budem na checkine saskovat s tym, ze letim vlastne do Berlina a tam si kupim listok na vlak do Ceska ... tak to uz je o niecom inom. 

0 Citovat

Tak nějak.

0 Citovat

p.jaros napsal(a):

Aerolinkám, potažmo gate agentům to bude jedno, ti udělají to, co uvidí v Timaticu. Ale ještě jsem teda u normálního státu neviděl, aby zamezoval návratu vlastním občanům. Zákaz opuštění republiky byl taky chvíli „legální“, dokud to nezaříznul soud.

Nezamezuje, jen stanovuje podmínky. A na to právo má, nesmíte věřit kriklavejm uplakankum co se na netu ohání Listinou základních práv a svobod, o které nemají žádný hlubší přehled. ČR se zas až tak moc od ostatních EU státu neliší. 

0 Citovat

Jak bych chtěl je upozornit, že toto jsou pořád normální letecké linky. Je pěkný, že se tu někteří ohání Vídni nebo že to je jedno gate agentum. Ne není. Pokud máš konečnou ve Vídni a budeš mu mávat listkem na vlak někde na Tenerife, tak mu je to jedno s tím vlakem a muže Vám odepřít nástup na palubu, protože se muže stát, že někomu hrábne v hlavě a budou dělat kontroly na hranicích nebo si nebudou jistí tranzitem. Takže Vás ještě otočí zpět do Tenerife na náklady aerolinky a ta to bude chtít vymáhat po handlingu...  ale jak píšu, pořád normální letecké linky, žádné repatriační lety a hasičské autobusy před VIE letištěm... 

0 Citovat

Pokud člověk poletí do Vídně, těžko budou při nástupu do letadla řešit české podmínky. Jediný problém by mohl nastat při kontrole ve Vídni, kde by mohli chtít test. Dá se ale tvrdit leccos, třeba že člověk ČR jen projede a vlastně bydlí v Polsku nebo nějaké takové kreace. Ano, je to obcházení, ale současná pravidla jsou už skutečně absurdní.

0 Citovat

danny napsal(a):

Nezamezuje, jen stanovuje podmínky. A na to právo má, nesmíte věřit kriklavejm uplakankum co se na netu ohání Listinou základních práv a svobod, o které nemají žádný hlubší přehled. ČR se zas až tak moc od ostatních EU státu neliší. 

Hele tímhle bych si úplně tak jistý nebyl. Nejsem odborník na ústavní právo, ale v podstatě se vždy v takovýchto případech dělá test proporcionality  jeho součástí je otázka: "Nedalo se to udělat jiným, ústavně konformnějším způsobem?"

A v tuto chvíli podle mě odpověď je ano, dalo - buď splníš podmínky, nebo Tě strčíme někam do detenčního centra, dokud neproběhne karanténa/nemáš negativní test/naprší a uschne, ale do republiky Tě pustíme.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Mě by zajímalo, jak to budou řešit třeba v případě, že přiletím do Vídně (zatím snad Rakušani nemaj podmíněnej vstup testem, když je to jen transit), sednu do auta a pojedu do ČR, test mít nebudu, tak co na hranici třeba v noci? Nepustí mě dom, pošlou mě zpátky do Rakous, ať si někde seženu test? Nebo mi daj pokutu a pustí mě dom? Seberou mi auto nebo co bude? Čistě prakticky.

Viděla bych to na zadržení a správní řízení, bonusem může být přespání na celách do výsledku testu.

0 Citovat

p.jaros napsal(a):

Pokud někoho stát nezbaví občanství, tak zamezit vstupu svého vlastního občana zcela určitě protiústavní je. Stejně jako zákaz opuštění republiky. Karantény, izolace a testy ať si stát nařizuje jak chce, ale podmiňovat vstup na území vlastního státu je jak někde z banánové republiky.

V tom případě je současný svět jeden velký banánovník. :)

0 Citovat

Jo, díky za postřeh, třeba i tak by to nakonec soud mohl vyložit, zatím nevíme 🤷🏻‍♂️... 

ta formulka svobody mohou být omezeny zákonem, jestliže je to nevyhnutelné pro bezpečnost ochrany zdraví... byť zákon vs nařízení vs nouzový stav, to je hodně zamotane. Ale s nějakými lacinými závěry jak když je člk pozitivní a nesmí se vrátit je zvule státu bych byl opatrný... 

0 Citovat

V tom nařízení přece není nikde uvedeno, že bude občanovi odepřen vstup. Jak se bude zacházet s provinilci asi ještě není stanovené. Předpokldádám nahlášení na hygienu a nějaké správní řízení.

V zásadě se to v ničem neliší od našich západních sousedů.

0 Citovat

Tak pokud test mít nebudu, tak mě asi nahlásí na hygienu a pak karanténa. Správní řízení asi těžko. Něco jiného by bylo se prokázat pozitivním testem. Ale to snad nikoho nenapadlo ne?

0 Citovat

tak vám nevím...  v poslední verzi MZV je (opět) vyjímka pro CK  - viz bod e)  ...... ???

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj...ovani.html

 

0 Citovat

já už se jen směju... :-)  ale chápu, že těm, kterých se to týká, do smíchu není vůbec

0