Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Jo,ale ty tady neustále neknucis a přitom nežijes x let v Irsku ze socialky ze které si lítas na dovolené a praci se vyhýbas "protože přece za pár euro dělat nebudes,protože se ti to nevyplati",přitom jsi nekvalifikovany imigrant atd. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Podpora v nezaměstnanosti je dávka na kterou ma narok zaměstnanec, který přišel bezprostredne před tím o práci a pracoval myslím aspoň rok.

Ne bezprostředně, ale stačí přijít dřív než za rok od posledního zaměstnání, což asi mikir těsně propásl. Myslím, že musí být odpracováno v předchozích 2 letech aspoň 1 rok celkem.

Tím 1. odstavcem posledního příspěvku mikir ukázal, jak je fakt neuvěřitelně mimo. Napadá mě název filmu Ještě větší blbec, než jsme doufali.

0 Citovat

Eremi, já životní příběh Mikira neznám, až budu mít čas třeba v karanténě, tak si jeho příspěvky na fóru dozadu se zájmem přečtu. Za mě nechápu, proč Irsko, proč Cork.... Ale zase tam jsou životní náklady úplně jinde, tak za minimálku rozumím, že dělat jít nechtěl, nekvalifikovaný úplně asi nebude... 

0 Citovat

Tady jde o to,ze si stěžuje na sociální systém někdo,kdo ho x let využívá a nyni za peníze irských daňových poplatníků si dělá prázdniny. Kdyby aspoň mlčel. A kdyby byl kvalifikovaný,tak mu nikdo nenabízí praci za minimální mzdu,asi tak...

0 Citovat

eremi napsal(a):

mikir a čemu se divis,proč by tě měli živit cesti daňoví poplatníci,kdyz jsi makal na cerno v USA (což tě nikdo nenutil),neplatil odvody a pak se vrátíš s natazenou dlani? Ty jsi fakt úplně mimo,by tě poslali do prdele snad v kterékoliv zemi na svete. Podpora v nezaměstnanosti je dávka na kterou ma narok zaměstnanec, který přišel bezprostredne před tím o práci a pracoval myslím aspoň rok.A dávky sociální pomoci nebo jak se to tenkrát jmenovalo,pokud jsi na ne mel narok, by jsi dostal.

ano, prave o ten rok slo, ale bylo to asi trosku jinak, musel jsem pred tou zadosti o podporu pracovat naposledy nanejvys pred rokem a to pochopitelne nebylo kdyz jsem byl rok v USA a predtim jsem byl OSVC a ty davky mi dali jen 80 Kc ,protoze jsem byl  zenaty a prijem se pocita dohromady  a co jsem delal v USA je kazdemu  hovno po tom ,alespon z hlediska ceskych uradu 

A jinak k tomu co pises v predchozim jsem se uz vicekrat vyjadril , nekvalifikovany rozhodne nejsem makal jsem tu dost tezce  radu let  a ten system je tu proste tak nastaveny  ze se za minimalni mzdu do prace jit nevyplati  a me bude letos 64 a delaji to tady mlade rodiny kterym je 30  Za minimum (dneska 10 euro / hodina ) tu jde leda nekdo kdo tu je chvilku  ja tu jsem 20 let  a v poslednim zamestnani jsem mel 20 euro / hodina ,chtel bych videt kohokoliv jit do prace s tim ze by jeho naklady ,dojizdeni  a vsechno kolem co by do toho dal bylo ve vysledku mensi ,nez je socialka s vsema  priplatkama ,,,.,

0 Citovat

Eremi, to je možné, ale speciálně mě každý, kdo někde dělal v cizině, nebo emigroval, lidsky přitahuje jako magnet, i když si potom třeba naživo "nesedneme", tak určitě si můžeme dlouhé hodiny vyměňovat zkušenosti. To máme asi celá rodina v krvi, jedna větev jako emigranti ve Fremantlu, druhá ve Švédsku a třeba ta paní, co vedla v Torontu tu českou hospůdku a půjčovala knížky krajanům, je teta me drahé polovičky a ta se tam vypravila v sukynce a na vysokých jehlách.

Tam se paní Třeštíková měla zaměřovat na casosbery, aby třeba zachytili progres toho člověka v cizině za 40 let. Není to její vina, ale ty poslední dva díly jak tam byla ta zdravotní sestra a ten další už jsem pro jistotu ani nezapnul. Kam se i ty casosbery hrabou na časy, kdy tam byli ti alkoholici, fetky, nebo ten týpek co mu půjčila kameru a on ji dal do záložny. 

0 Citovat

mikir napsal(a): a co jsem delal v USA je kazdemu  hovno po tom ,alespon z hlediska ceskych uradu 

Pokud po nich (po nás) chceš peníze, tak je jim po tom sakra hodně. Že jsi si nic neušetřil a nemáš žádné rezervy je výhradně tvůj problém. 

A proč jsi namísto na pracák nešel někam dělat?

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

 

Pokud po nich (po nás) chceš peníze, tak je jim po tom sakra hodně. Že jsi si nic neušetřil a nemáš žádné rezervy je výhradně tvůj problém. 

A proč jsi namísto na pracák nešel někam dělat?

Hele ceske predpisy jsem zadne neporusil  v USA jsem byl na turisticke vizum ,myslet si mohou co chteji ale do oci mi to rict nesmi a ohanet se tim , kdyz nemaji zadny dukaz ,ano to, ze jsem odletel jeste na 3 mesice na NZ byla moje vec a ze jsem se pak vratil do CR a nemel ani floka  taky  a praci jsem nevzal , protoze  to jen v CR ti nabidnou neco, co nevyhovuje a musis to vzit , tady mi sami  na urade  rekli ,ze to je treba moc daleko na dojizdeni. nebo tam neni odpovidajici mzda a profese   a ze se mi to nevyplati a nikdo me nenutil tu praci prijmout 

0 Citovat

Mikire, myslel jsem si, že vydržím dost, ale Tvoje životní příběhy mě snad rozpláčou.....

0 Citovat

Stydím se za tebe. 

0 Citovat

Miguelas  na tom proc Irsko a proc Cork neni zadna zahada , v 2001 jsem sehnal praci pres agenturu v Dublinu ,tehdy jine zeme  mely omezeni ,pro  vychodni blok ,jen UK ale tam byla registrace a Svedsko ,tam zas byla treba svedstina  ,Irsko podminky nemelo zadne 

Po roce me kontrakt mel koncit ,ale oni mi dali po 9 mesich vypoved , soudil jsem se s nima ,nebo to tedy bylo smirci rizeni pred podanim zaloby , nakonec jim ten co to rozhodoval rekl, ze by soud prohrali ,tak me vzali zpatky ,ale uz mi pak smlouvu neprodlouzili ,odletel jsem do jizni Ameriky ,pozdeji na Floridu kde uz jsem zil v 1998 i kdyz jen chvili a pak v Seattle a pak se vratil do Irska jeste asi pul roku se nejak placal a pak jsem se vratil do CR a jezdil kamionem Evropu a busem zajezdy pro cestovku  ,v 2004 mi nabidli Iri praci pobliz Corku ,,vzal jsem to byl u nich 2 roky  pak jsem odesel za lepsim ,pozdeji  jsem se  k nim vratil na skoro 4 roky ,mezitim jsem dostal u jine firmy lepsi praci zase byl u nich skoro 4 roky  dalsi firma zase 2 roky , nejake kratsi kontrakty ,no a kdyz jsem v 60 vyridil v CR  predcasnou penzi  a  tady dostal pro nadbytecnost vypoved ,pobral jsem odstupne  zkusil jeste nastoupit ve firme ktera platila sice i 1000 euro tydne ale za 10 hodinove smeny tedy 50 hodin tydne ,,nakonec jsem skoncil a jsem na podpore do CR se zatim vracet nechci i kdyz jsem se znovu ozenil a penzi tady dostanu az v 67 Takze vidis ze zadnych x let na podpore odpracovano na irskou penzi mam do toho zapoctene roky v CR  mam uznanych 38 let prace  nedolozil jsem akorat 4 roky .. fakt nevidim duvod jeste jit do prace 

Jsem tu celkem spokojeny ,az na to pocasi ,ale s tim clovek nic nenadela ,nevim kolik budes cist mych prispevku zde  na CL jsem 5 let  mam sjetych 59 zemi sveta  vsechny kontinenty krome Antarktidy ,nejbliz jsem k ni byl v Puerto Natales a v Punta Arenas  na Usuahiu uz nebyly love , z Afriky toho mam malo ,jen Maroko a Tunis  ,s Asie taky nic moc Singapur ,Turecko , Thajsko , jizni Ameriku mam projetou hodne , Brazilie me minula , USA tedy dvakrat s Oceanie jen Novy Zeland a Cookovy ostrovy ,Raratongu  v USA i Hawai Oahu a Maui  Evropa je cela az na Finsko a nove pobaltske republiky  a Albanii  V Moskve jsem byl  na Lenina jsem frontu nestal  a v Gumu si koupil TV Junost  -)) 

Nazory tady nemenim , proto jsem asi u nekterych mistru sveta  neoblibeny a rikam otevrene co si myslim ,plenim jen vlakna kde si myslim ,ze mam co rict  i kdyz zase pro nektere jsou to jen zvasty 

Takze asi tak -))  Jo a muzes si najit vlakno ,ktere mi tu vytvorili  mikiruv svet -)) tam se doctes jak se na me ostatni divaji i kdyz mozna ze uz se ten nazor zmenil ,jestli k horsimu nebo k lepsimu neresim 

A tentokrat to po sobe nectu ,tak tam bude asi chybet plno carek a bude nejaky ten preklep  a asi bude jako vzdycky vytka ze je to dlouhe  ,ale tesi me ze jsem nasel  dobreho konkurenta  v te delce -))

0 Citovat

Asi by nebylo od veci to presunout do mikiruv svet  ale ona je to svym zpusobem taky cesta z normalu a plakat ani stydet se neni treba ,,,ja se za svuj zivot nestydim ani nebrecim 

0 Citovat

Já se za Mikira nestydím, i ruku bych mu podal. Kdo nezazije na vlastní kůži, nepochopí. Jenže zkušenost je nepřenosná, stejně tak jako zkušenost z ohluchnutí, ztráty bližního, to nikdo nepochopi, dokud se mu to nepřihodí. 

Taky patřím mezi lidi, když někdo přede mě položí identický předmět a jeden je z Ruska a druhý z USA, tak hádejte jaký vyberu, sbírám jako hodně sousedů z okolí americké spz atd, snem je Mustang aspoň na pár dní se projet atd.

Mimochodem co se děje ve Státech je taky o držku... Jsem republikán, s názorem, že obě strany měly do voleb nasadit tak 40-50 lete schopné kandidáty... Trump byl trochu přes čáru, ale proč tam dělají hon na čarodějnice, on vyzval lidi, aby šli před Kapitol, ne vtrhli dovnitř. I angličtina, byť v ní nejsem zběhlý umí rozlišit před a dovnitř. Já kdybych byl jeho právník, tak mu doporučím, aby se k procesu taky nedostavil do Kapitolu ale jen před něj. 

 

0 Citovat

Uf... ale jo dobře, krásný návod na to, jak v životě nechci dopadnout.

0 Citovat

A jakou práci by jsi si Mikire představoval jako odpovídající? Celý život jsi jen přísavka na systému.

0 Citovat

To@Mikr Odhadují že ceská penze nebude moc vysoká a nedělal bych si iluze o budoucí výši Irské.,Pobytem v ČR, Španělsku  či jinde kde je laciněji než v Irsku setris

 

0 Citovat

Bavoři představují novou úroveň logiky. Neprodloužíte lockdown -> jste oblast s výskytem mutací. To je logika jak stehno :-D Cenu za nejlepšího demagoga získává Söder (příp. novinář, co napsal tak špatně přeložený článek).

https://www.novinky.cz/zahranicn...c-40350627

0 Citovat

Já to říkala

0 Citovat

Nosenie dvoch rusok (dvojrusko) znizuje riziko nakazy o 92,5% ... zistila jedna americka studia.

Ktory sa toho z virusovej osi zla (CSSR) chytne? :D

Two masks, snug fit reduces COVID-19 spread, U.S. study shows (msn.com)

"Results from one experiment demonstrated that the un-knotted medical procedure mask alone blocked 42.0% of the particles from a simulated cough, and the cloth mask alone blocked 44.3%. The double mask combination blocked 92.5% of the cough particles."


ctjb.jpg

0 Citovat

Už jsem v praxi na pár lidech viděla

0 Citovat

Co teprv tři nebo čtyři roušky na sobě. To musí být ochrana. Čím víc proužků, tím víc Adidas 🤟

0 Citovat

častokrát nosím respirátor a přes něho třeba nějakou hezkou roušku, je to úplně normální

0 Citovat

Když zcela přestanete dýchat, tak se určitě nenakazíte. 

 

0 Citovat

Už to vidím před sebou. Dvě roušky budeme mít předepsáno nosit i doma, doporučené bude mít pancéřové dveře a zastavět okna. Budete moc jet přeplněným autobusem do práce, budete moct sfárat s chlapy do štoly, budete s nima moct jít do jídelny. Budete s nima moct jít po práci na pivo? No to v žádném případě, to je šíleně nebezpečný.

0 Citovat

Mozno by sme mali zacat vsetci nosit moto prilby :) Raz v lete som takto vosiel s integralkou na hlave do obchodu, ale pradavacke sa zjavne tato nahrada ruska nepacila a pekne slusne ma vyhodila :D

0