Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

mikir napsal(a):

[citace="eva.vaver"]

@mikir: No však jo. Mně třeba píše SZ na podporu tolik lidí, že kdybych ty zprávy vytiskla, tak bych z nich mohla udělat hezký balík. Ten bych nechala naložit do kamionu, aby ho nějaký řidič provezl po Evropě, třeba do Itálie. A pak by o tom záhadném balíku mohl vyprávět ještě za 40 let na cestovatelském fóru.

a co tim jako chces rict ? ty mas nejake nove cestovatelske zazitky ,pokud si pamatuju tak jen kritizovani tech co nehysterci  s covidu  tak jak Fleger a podobni a napadani slusnych jako Aluska a spol

[/citace]

Tak tady presne u prispevky evy.vaver si selhal u toho tveho slavneho IQ testu 😄 Kriticke mysleni a mysleni v souvislostech = 0% 😄

Miguealse uz je mi oficialne lito. To vypada opravdu na nejakou velice tezkou zivotni situaci.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@mikir:  Někdy ta nekompetentnost vlád s diskutovanými opatřeními souvisí, ale ty to přidáváš neustále kamkoliv. Všichni to vědí a pokud ne, připomenutí třeba jednou týdně by úplně stačilo. Když to budeš psát jen občas jako lma, nikdo tě kritizovat nebude.

Já jsem tu v diskuzích reagoval na konkrétní tvrzení nebo otázky o covidu (ve vláknech s tímto tématem), že jsem třeba dal odkaz na nějaký rozumný článek a citaci. To je v pořádku i na cestovatelském fóru.

Jiste to beru ,akorat je otazka a subjektivni nazor co je rozumny clanek a citace  Fleger s dalsi podobni taky pisou clanky a  predkladaji grafy a  vykladaji o mrazacich v ulicich ,,,

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="eremi"]

Pro info ze Sokolova, borec brachuv bývalý kolega, žádný bajkař nebo hysterik, takhle to tam teď je.

https://ct24.ceskatelevize.cz/32...-v-regionu

[/citace

Vydrzel jsem to poslochat do pulky ....nehodnotim jak moc je to odlisne od skutecnosti  ,ale pan primar ma cas 10 minut na plkani  ? Poslouchal jsem jen 5 ,,,a je nejaky jiny  opacny nazor jake to tam je ? Treba vyjadreni nejakeho pacienta  nebo nekoho s personalu  treba i anonyme aby nemel strach s vyhazovu ? Takze jednostrane vyjadreni primare ktere muze ale nemusi  vystihovat  jake to tam je 

Mikire takže k tomuhle, co jsi napsal teď ti jen řeknu, že teď jsi prokázal, že na ten IQ test opravdu chodit nemusíš. Co to žvaníš? Jako, že ty, kterej si válí šunky x let na sociálce si dovolí říct, jestli má primář z nemocnice, která kolabuje 10 minut na rozhovor? Ty opravdu už nemáš zábrany. To máš představu, že tam mají dělat ideálně bez přestávky měsíce v kuse? Primář je personál, jinak si ho za tento rozhovor pozvali z vedení na kobereček, takže nějaký postih hrozil jemu.

Mimochodem můžeš mi říct jediný logický důvod, proč by si to vymýšlel, jakou by pro to měl motivaci? Já vím, že nedokážeš (myslím logický), je to jen řečnická otázka.

0 Citovat

Jarda napsal(a):

[citace="mikir"]

[citace="eva.vaver"]

@mikir: No však jo. Mně třeba píše SZ na podporu tolik lidí, že kdybych ty zprávy vytiskla, tak bych z nich mohla udělat hezký balík. Ten bych nechala naložit do kamionu, aby ho nějaký řidič provezl po Evropě, třeba do Itálie. A pak by o tom záhadném balíku mohl vyprávět ještě za 40 let na cestovatelském fóru.

a co tim jako chces rict ? ty mas nejake nove cestovatelske zazitky ,pokud si pamatuju tak jen kritizovani tech co nehysterci  s covidu  tak jak Fleger a podobni a napadani slusnych jako Aluska a spol

[/citace]

Tak tady presne u prispevky evy.vaver si selhal u toho tveho slavneho IQ testu 😄 Kriticke mysleni a mysleni v souvislostech = 0% 😄

[/citace]

Tak uprimne  ta souvislost mi mozna trosku unika i kritika ,vnimam to  o jakemsi baliku  podpory  o ktere si pri rocni ucasti  a urazenim slusnym dovolim pochybovat , o nejakych cestovatelskych zkusenostech  stejne tak ,ale prirazuju to k tomu , ze tu vytahuju me cesty kolem sveta pred  20 lety  nebo  skusenost s tureckeho lyzarskeho strediska pred 30 lety a  pak me cerstve vypraveni  ,ktere skutecne  nemusi nikoho zajimat jak mi  nedorucila irska posta registrovany dopis do CR   jenze to je vytazene s kontextu , to tu dela plno mych kritiku ,to je strasne jednoduche vytahnout neco s kontextu a znectit to ,to pak skutecne vypada jako pravda toho kritika ,,,,

0 Citovat

mikir napsal(a):

 

Vydrzel jsem to poslochat do pulky ....nehodnotim jak moc je to odlisne od skutecnosti  ,ale pan primar ma cas 10 minut na plkani  ? Poslouchal jsem jen 5 ,,,a je nejaky jiny  opacny nazor jake to tam je ? Treba vyjadreni nejakeho pacienta  nebo nekoho s personalu  treba i anonyme aby nemel strach s vyhazovu ? Takze jednostrane vyjadreni primare ktere muze ale nemusi  vystihovat  jake to tam je 

Chlape, ty jsi fakt hovado, to se nedá říct jinak. Že zrovna příživa na dávkách, co tady plká hovna ostošest bude někomu vyčítat 10 minut k vyjádření názoru, ufff, to je fakt moc.

0 Citovat

Primář vydělává peníze. Proto ho podle Mikirova vidění světa nelze považovat za důvěryhodnou osobu. Závist, nic víc.

0 Citovat

@eremi uz to nekopiruju at to neni tak dlouhe ,ale ja prece nevim na ci strane barikady ten primar je ,ano mas pravdu logicky proc by si to vymyslel ,,ale ona nejaka logika v tom vsem co se ted v posledni dobe deje je ? Ja teda zadnou nevidim,spis naopak ,protoze kdyby fungovala logika ,tak jsou smyslna opatreni a nakaza klesa ,ale uz se v tom nebudu ted  vic  pitvat ,ale pripraveny  na nejake dalsi nazory budu .stejne nemam co delat a jen tak brzo  se to nejspis nezmeni 

0 Citovat

Jaka strana barikády? Ten člověk vede absolutne přetížené oddělení a proste rekl, jak to u něj vypadá....  Ve všem není třeba vidět Akta X

0 Citovat

Dokud na něj někdo bude reagovat, bude sem ty žvásty psát furt. A nejen to, má tu nového kamaráda...

 

0 Citovat

Panove ,to mi fakt neda ,zase vytrhavani veci s kontextu , proc bych zavidel primari jeho zaslouzeny plat  ,ono to tak mozna i vyznelo ,ze mu vycitam 10 minut ,ale pripustme ze to neni pravda ,ze ta situace je v te nemocnici jina a on se jen potrebuje zviditelnit ,jako vetsina at stoji na te ci one strane barikady  Proc teda  Blatny lze o luzkach   s pacienty  na chodbe v Hradci a nemocnice to popira ,,, komu mam verit nemocnici nebo Blatnemu ??? A s tim primarem je to prece stejne ,jen to nikdo nepoprel 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jaka strana barikády? Ten člověk vede absolutne přetížené oddělení a proste rekl, jak to u něj vypadá....  Ve všem není třeba vidět Akta X

Jiste tak mi vysvetli Blatneho a to vyjadreni nemocnice v Hradci  ,,, proc by to logicky mel Blatny rikat a proc by to logicky  mela nemocnice popirat   Ty v tom nevidis  ty dve strany barikady ja jo ,,, ale uz nemusi nikdo reagovat  hezky vecer 

0 Citovat

tbu napsal(a):

Dokud na něj někdo bude reagovat, bude sem ty žvásty psát furt. A nejen to, má tu nového kamaráda...

Teď jsem si říkal úplně to samé :D když se na ně nebude reagovat, třeba bude klid :D 

0 Citovat

Nejlepší reakce na @mikir a @MIGUELAS je žádná reakce. A za chvíli bude klid...

@Aguero: ty mi snad čteš myšlenky :)

0 Citovat

Jak se už ukázalo, to mikira bohužel nezastaví :)

0 Citovat

Proč by se primář potřeboval zviditelňovat? To jsou zase teorie. Zkus prosím přestat všechny podezírat.

0 Citovat

@floodland Primář kromě jiného má za úkol, aby oddělení především vydělalo peníze. Ne vždy je to možné a tak jedno oddělení dotuje druhé, typicky velice zisková bývá urolka, ta dotuje půlku nemocnice a žertuje se o tom, že půlka města už chodí jen s jednou ledvinou...jak se tam řeže jak na běžícím pásu. Se běž nějakého známého primáře zeptat, pokud máš někoho takového ve svém okolí. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Docela by mě zajímalo, kdo tady Mikira podporuje po těch příspěvkách z posledních dnů (snad Ahmad nebo že by ještě Mirjur?) Přihlašte se, prosím. Dříve jsem Mikirovi nenadával a některé útoky na něj mi přišly přehnané. Toleroval jsem ho vzhledem k celkem přínosným informacím, i když se to špatně čte, ale teď už je to moc.

Ne že bych měl potřebu se k tomu vyjadřovat, ale když už jsi mě zmínil, Libore... Nevím, co si představuješ pod tou podporou - určitě nikomu nefoukám na bebíčka do SZ. Je pravda, že ty stránkové elaboráty se tady v poslední době nějak rozmohly a je to otravné, taky už jsem to někde napsal. Na druhou stranu, když támhle Miguelas napsal užitečnou informaci, tak jsem mu poděkoval (veřejně, ne do SZ). Už to moc nečtu, nemám na to ani čas, ani chuť. Maximálně přelítnu, jestli náhodou tam nebude něco, co za přečtení stojí. Většinou není. Ale zbytečné a přehnané urážení se mi taky nelíbí, už jsem na to kdysi poukazoval, a nejen já.

Asi tak. Nechceme třeba se na to všichni vykašlat, otočit list a začít se zase normálně bavit? Už i Padrina přešly fóry... :-)

0 Citovat

Kdybyste toho Mikira neměli, tak si ho snad vymyslíte:)

0 Citovat

Od 15/2 je potreba pred cestou do UK zaplatit £200 a zabukovat 2 testy (2 a 8 den v UK karantene). 

https://quarantinehotelbookings....tal.co.uk/

 

0 Citovat

Naprostý souhlas s Mirjurem. Taky mi ty povýšenecké hodnotící kecy některých zde vadí. A to taky většinou přeskakuju nekonečné traktáty Mikira a jeho alter ega.

Pokud člověk potřebuje konkrétní informaci, tak hledání je na úrovni zlatokopecké horečky a přesívání spousty písku.

Té arogance je teď mezi lidmi zkrátka moc, dlouhodobá frustrace pronikla i sem.

Budu vděčná za věcnost, slušnost a stručnost.

0 Citovat

eremi napsal(a): Pro info ze Sokolova, borec brachuv bývalý kolega, žádný bajkař nebo hysterik, takhle to tam teď je.

https://ct24.ceskatelevize.cz/32...-v-regionu

Není mi úplně jasné z čeho usuzuje, že Motol nebo jiná FN luskne prsty a zázrakem vytáhne z klobouku "100" postelí. Přece snad dobře ví, že x standardních a y intenzívních postelí vyžaduje xx sester a yy lékařů . A ti prostě nejsou.

0 Citovat

Neznam aktuální situaci, ale co si pamatuji, tak zrovna Ludvík se stále kasal, jak jsou úplně v pohodě. A pokud jsou jim schopny vzít jednotky pacientů i malé regionální nemocnice, tak opět logicky se nabízí, ze nemocnice typu Motol by měla být schopna radove vic. Ale říkám jen své úvahy. On do toho určitě vidí vic.

0 Citovat

mikir napsal(a): Jiste tak mi vysvetli Blatneho a to vyjadreni nemocnice v Hradci  ,,, proc by to logicky mel Blatny rikat a proc by to logicky  mela nemocnice popirat   Ty v tom nevidis  ty dve strany barikady ja jo 

To je bohužel ta tvoje absolutní neschopnost jiného než černobílého  uvažování, a absence chápání nuancí. Čemu nerozumíš, to je blbost a hned jsi se vším hotový. To, že pacienti neleží po chodbách neznamená, že FNHK není na hraně možností co se alokace personálu týče. Některá i necovidová interní  oddělení jedou už několik měsíců v režimu, že někdy je k dispozici jen minimální legální množství sester pro zachování  provozu oddělení a o 30 lůžek se po 12 hodinách starají DVĚ sestry. A další den zase, a po něm zase... TO je taková dřina a zodpovědnost, kterou si jednoduše neumíš představit.

0 Citovat

Tak za sebe, já jsem na tom v podstatě stejně špatně jako vy ostatní. Mívám do roka tři měsíce čas, rozděluju to mezi dvě exotiky leden-unor a druhou listopad, skromne, protože na ubytko  na Kajmanech fakt nemam, podle toho jak je kde počasí, pak třeba až na podzim nějakou Evropu atd., kde je teplo do října.  Dlouhé měsíce dopředu dělám itineráře, přískoky na místě, hotely atd. Teď bych se nebyl vracel ze Zanzibaru, ještě bych se válel v Recife nebo Salvadoru Bahia.

O politice bavit je se bezpředmětné, o dění kolem pandemie taktéž, o vlhkých snech cestovatelů kam kdo má v plánu vycestovat detto, o akčních letenkach přes zavřené státy nebo Kanadu do Karibiku také, ono mimochodem častokrát na Karibik je lepší hub Panama City, kde s Copa to vychází casto levněji než přímé lety z MIA/FLL, kde občas se dá vychytat AA nebo Spirit, pak Delta a nejdražší United. 

Těm, co někde uvíznou se pak smejeme, že jsou blbci a měli zůstat doma... I když pořád lépe uvíznout v San Jose kde se točí kuřata a pizza na každém rohu než v černé Africe, kde může jít o kejhak.

0 Citovat

Miguelas: Ani slovo z tvého příspěvku není relevantní předchozí diskuzi nebo názvu tématu. Gratuluju ;) Tvoje příspěvky jsou totální cry for help. Vypadáš, že by si potřeboval obejmout. 

Motol jako vyhlášená kulich nemocnice by měla mít lůžkový rezervy, personál asi bude problém.

0