Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

@eva.vaver Pokud pominu laciny urážlivý podtón příspěvku, ve tvém případě spise výkřiku do tmy, viz trochu slušnosti jako příspěvek Mandarinka výše a Mirjur taktéž, přeju hodně cestovatelských úspěchu a třeba jednou dosáhneš i té stovky zemi, pokud do toho nepočítas ty, kterými jsi jen tranzitovala na airportu a nevytáhla paty ven. Te asi něco žere, že za dobu působení tady nepřispívas do fóra a ejhle v mém případě jsi se chytila a naletavas jako moucha na kravinec. Je rozdíl někoho z nadsázky poslat hrát simulátor jako já eremiho nebo dotyčnou osobu někam jako ty.

Já svůj letošní zimní náhradní cíl mám splněny, byť ne podle představ, takže absťák z necestovani mi nějakou dobu nehrozí, pokud květnová Madeira nebude tak se z toho nepodelam, ona bude pekna i za rok, nevím jak léto travis ty, ani mi to nemusíš sdělovat, my většinou od konce května do půlky září když je čas tak zahrada, bazén bohužel bez zastřešení, takže to krátí sezónu, chalupa a grilovačky pokaždé u jiných sousedů, stridame se, takže do podzimu mě z cestovatelského hlediska průběh pandemie žíly netrha.

Ostatním přeji, ať jim vyjde to, co zaplatili, aby se to dalo proletět, třeba už očkování pokročí, bude nějaká forma digitálních pasu.. jediná pozitivní věc na tom je, že díky omezenému cestování každému zůstaly peníze a až se to rozjede, tak se lidé můžou rozvázat z řetězu několikrát po sobě, ten potenciál tady vidím.

0 Citovat

Hlavně tu věcnost a stručnost, jak píše @Mandarinka...

@eva.vaver má pravdu. Prostě za každou cenu něco napsat. A tím končím, tvá Máňa :)

0 Citovat

Zajímavé, M+M mají stejné názory, zážitky, oblíbený Ryanair a navíc píší ve stejný čas. Náhoda?

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Zajímavé, M+M mají stejné názory, zážitky, oblíbený Ryanair a navíc píší ve stejný čas. Náhoda?

Tvoje zjištění je zajímavé, takhle do hloubky jsem to nezkoumal. Asi proto, že nemám sílu číst ty jejich slohové bláboly. :D 

Nicméně, když už jsem se odhodlal, narazil jsem u ''příspěvku'' od Mig. na zmínku o Corku a Dublinu. Tam jsem začal mít podezření, jestli nás tu mikir náhodou netrolí. :D 

0 Citovat

Moc sofistikovane, bez pravopisnych chyb, plus aktualni info ze Zanzibaru, fotky atd. Proste existuje další mikir :)

0 Citovat

Třeba Mikir jel na Zanzibar a abychom ho tu nepomluvili, že je nevěrný Ryanairu, tak si udělal nový profil.

0 Citovat

Taky dost možná padrinovina :-)

0 Citovat

Tak hlavne ze se muzou vytvaret  konspiracni teorie pro zabavu , na Zanzibaru bohuzel nejsem ,ale zato  zkoumam to, co proskocilo, ze Irsko vypadlo z te ctvte kategorie zemi do treti ,naopak Chorvatsko a Madeira se presunuly do ctvrte, v te souvislosti zkoumam vyjimky ,ktere umoznuji  vycestovat z Irska a mam pocit ,ze prece jen se nejaka na me vztahuje  

A je asi celkem jedno ,ze CR je zarazena do 4 kategorie zemi,  kdyz bych letel z  treti , horsi by to ale zrejme pak bylo opacne  a porad jsem neprisel na to ,co by se delo pri  tranzitu v Londyne ,jak moc se na tranzit vztahuje opatreni, ktere zacne platit od pondeli v UK navic pri ceste z Irska, kdy predtim nebyl nutny ani test 

Rovnez tak neni uplne jasno v polskem  tranzitu , kdy v polske verzi neni stanoveny dopravni prostredek ani cas za jaky musim Polsko opustit ,predpokladam,ze Polsko spis zvolnuje a  jde prejit hranice i pesky ,problem je v tom ze let z Irska do Polska je az k veceru a pak uz nic nejede a v hotelu me neubytuji 

Mozna by nekoho napadlo, misto tech hlasek o dvou mikirech  jaky let by se dal pouzit na cestu z Irska do CR ,nebo alespon okoli kde by pak nemuselo byt pouzito auto ,coz prakticky je asi jen to Polsko 

Nelpim ani na Ryanairu i kdyz lonsky pokus s Lufthansou nevysel ,Kamarad v Dublinu  resi prijezd sve sestry  a zrejne pry poleti pres Svycarsko  asi Swiss  ,ale nevim ,jestli to nevzdala, kdyz zacala byt CR v te nejprisnejsi kategorii  

0 Citovat

V Polsku se dneska otevírají hotely, takže té ubytují. Toho bych se nebál... ostatně ničeho v Polsku bych se nebál.

0 Citovat

Mikire, pokud by Poláci ty hotely zase zavřeli, mohl by sis připomenout aspoň na 1 noc své dřívější dlouhé cesty bez peněz. Určitě na ně rád vzpomínáš, když nás tu často oblažuješ svými vzpomínkami na ně. Neříkej, že jsi bez peněz spal vždy někde pod střechou. Možná se ti to vybaví tak jasně, že místo mletí stejných věcí dokola sepíšeš zajímavý cestopis z těch dlouhých cest.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

V Polsku se dneska otevírají hotely, takže té ubytují. Toho bych se nebál... ostatně ničeho v Polsku bych se nebál.

Aha  diky za info  Takze napriklad kdyz priletim vecer do Wroclawi  ,ubytuju se a rano pojedu  vlakem do Medzilesie  ,tam asi budu muset pesky prejit do Lichkova  no a pak uz normalne kam potrebuju ,tak by nemel byt problem ? 

Musim zjistit jestli tady delaji testy ze slin ,nebo nejaky jiny rozumny ,ale on je stejne cas driv nez po tom 5.breznu do toho nepujdu 

0 Citovat

Mikir když zamenis letiště, třeba za Krakov, kde te do rána nechají, a potom se dostaneš do Cieszyna a kousek přes čáru, nebo do Chalupek, kde pěšky do Bohumína je to streka, ale už jsem to taky šel, tak v pohodě. Situaci z jiných regionů neznám. Krakov je v pohodě, tam te nechají, horší taková BTS, kde ty svině ti dají kick i když jsi priletel a hlavna stanica zatvorena. Nebo ta sebranka SACBO, tam jsem s nima ale raz dva hotový. Nebo ti SBS z Prahy co ani cajti nejsou. Co si tam slušný člověk u Billy nemůže ani dat pivko a hned letenku. Ok, Treviso, děkujeme. Jsem tomu mamlasovi chtěl říct - na Zanzibar, ty vole a byla to i pravda. Je to o lidech, třeba na Lajes pro mě extra celou noc nechali otevřené  jinak zavřené letiště a security mi tam nosili svačiny.

A jestli se ti na stará kolena podaří sepsat knihu, udělám po 20 letech co jsem žádnou nekoupil výjimku a tu tvou beru.

Co z toho, že se třeba v Kodani vyspíš ve čtyřhvězde, na to za rok zapomeneš, ale na tu srandu když jsem si tam drepnul a chudáci dani mi tam po mejdanu začali nosit flašky ať to jdu vrátit za fanty, to se tomu po tolika letech zasměju i teď.

0 Citovat

Libor_S   ja vim ,ze nekteri by mozna i docela radi precetli nejakou tu prihodu z me cesty ,takove retro , ovsem  myslim ,ze to vlastne nebyla klasicka cilena cesta ,treba ta jizni Amerika ,skoncila mi  pracovni smlouva ,bez pracovniho povoleni byl urcity problem i kdyz jsem mel irske PPS ,ktere zamestnavatel  potrebuje ale pracovi povoleni  znelo jen na konkretni firmu Do CR se mi zpatky nechtelo  ,USA kde jsem mel platne 10 lete vizum me nalakala  Mel jsem vyrizene vi zum do Brazilie ,ale to me propadlo a v jedne cestovce jsem videl dobrou cenu do Buenos Aires ,jednosmerny let ,tak jsem to koupil No dal to bylo tak nejak kam me oci vedly a poptaval jsem praci 

Do zacatku jsem mel asi 700 dolaru u sebe  Jasne nebyla kazda noc pod strechou ,mel jsem  pidi stan  ,ktery jsem si za  10 nebo 20 dolaru poridil jeste v USA a spal v nem  i 3 mesice na Novem Zelande 

Byly i vesele prihody ,treba jak jsem gumoval chlebem  razitko v pase abych ziskal cistou stranku na vizum ,puvodne znovu do Brazilie , ktere propadlo mezitim  a pak alespon do Peru , v Chile jsem spal i jednu noc v bordelu ,neplatil jsem nic a dostal i veceri a  snidani ,vecer se me prisla zeptat mistni pracovnice zda spim,,, co bych tak asi delal jineho po predchozi noci na lavicce v parku a celodenim litani po pristavu a hledanim prace  a rano mi manazer podniku  venoval par pesos a doporucil at jdu na ceskou ambasadu v Santiagu ze mi urcite pomuzou a jeste me  jakysi  svedsky profesor ,co si byl vyhodit s kopytka  vzal autem do Santiaga ,penize jsem uz nemel 

Pochopitelne jsem na  ambasadu nesel ,navic jsem  predtim 3 tydny  v Santiagu pracoval pri dokoncovani pizerie a vedel ze dalsi prace neni  ,za venovane  penize z bordelu si  koupil  jizdenku na bus do La Sereny  asi  500 km ze Santiaga ,tam jsem hned prvni den ,kdyz jsem obchazel hotely, jestli nekde nepotrebuji nekoho narazil na mistniho prodejce suvenyru ,ktery se mi je jal nabizet , vysvetlil jsem mu ,ze nejsem turista a ze hledam praci ,  jeho vyraz se okamzite zmenil a zeptal se me jestli jsem uz dneska snidal ,odpovedel jsem po pravde  ze ne ,, a on sahl do utrob sveho pultiku a vytahl  odkudsi  ne zrovna nejcerstvejsi  bagetu a podal mi ji ,takove gesto se diametralne lislo od toho co jsem  zazil  predtim v USA  kdyz jsem si ulozil v Seattle  zavazadla a sel hledat brigadu aspon na jeden den protoze jsem mel v kapse 2 dolary ,bohuzel jsem prosvihl  cas v uschovne  a nechteli mi zavazadla vydat , na charite kam jsem zasel mi rekli, ze mi hotovost dat nemohou ,ale poslali me do milionarskeho klubu ,kde mi po celkem trapnem doprosovani   vypsali sek na  castku co jsem mel zaplatit v uschovne 

A tak bych mohl pokracovat , klasicky cestopis by to rozhodne nebyl ,ano vzpominam na to rad a pochybuju  ze by se dnes jeste neco takoveho dalo prozit 

 

0 Citovat

@MIGUELAS vsak ja vim ,vzdyt jsem z Ostravy ale Krakow je ted  z Dublinu drahy ,Katowice nejsou zatim   tak jedine ta Wroclaw  

0 Citovat

Mikir, ty i přednášky bys mohl dělat, proložit to foteckama a i vstupné na akce vybírat. Cílovku by si to našlo. Já mám pár přednášek za sebou, ale když jsem viděl, co tam občas chodilo za lidi - vyzirkove kvůli občerstvení nebo na kolečkových křeslech co je neměli kam upichnout, a byli by poslouchali přednášky i o čertu, tak jsem s tím seknul.

0 Citovat


f338ba8fa6bbddc4a1b8ac37dfd1bf5b.jpeg

0 Citovat

Bezdomáčovy veselé historky z cest....

0 Citovat

tak se přiznejte, kdo jste ten miguelas... chvilku jsme to žrali, ale už stačí :D

0 Citovat

floodland napsal(a):

Bezdomáčovy veselé historky z cest....

Zase prožil zajímavý život a chtěl bych vidět jak by v té době obstála většina mudrlantů z generace Y a Z. Když jen telefon domů stál tolik co jídlo na den. 

Osobně mi to přijde zajímavější než chodit do kanclu po-pá 8-14 za podprůměrnej českej plat a šukat půl života jednu paní... a tak to má spousta lidí. 

Nakonec i ten bezďák může být zajímavější než někdo, kdo tak akorát vyleze v Kodani z 5* hotelu, jak někde výše správně poznamenal Miguel. 

 

0 Citovat

MIGUELAS  ,premyslel jsem sveho casu nad tim  ,ale jednak jsem vic psavec nez recnik  i kdyz jsem se i tady umel  branit proti vyhazovu s prace  ,jednou jsem to vyhral ,podruhe jsem u nich stejne byt uz nechtel a i tam me svedek ,ktereho jsem si mel prodle prava vzit  k tomu jednani,rikal pak ,ze tak trefne by se branit nedokazal 

No a dneska mam i pochybnosti ze by to zaujalo ,nemam nic proti mladym , naopak z nekterymi si hodne rozumim ,ovsem  casto je to mama hotel do 30  ,studium kdejake zbytecne VS ,hlavne takovych tech filozofickych a humanitnich smeru , kdy to lopatu  do ruky chytit neumi ,ale chytry jak belice  ,o feministkach skoda mluvit 

A co jim bude nejaky dedek co vypravet , ktery ani travu nikdy nehulil ,,, Dneska vsechno najdes na  internetu vygooglis si to ,letenky vyrumbujes  Jak myslis ,ze jsem prisel na to jak ojebat s rozesazovanim ve FR ,, jsem tu sice za hlavniho ojebavace vseho mozneho ,ale o tom figlu jsem se docetl od jinych, jak vybrat sedadlo zadarmo  a vyhnout se nechtenemu stredu  Nemam moc dobrou pc techniku i jsem pc amater ,ale zkusil jsem to a zjistil ze to funguje  jen  si s tim musis trosku pohrat ,,,Nebo Fuel Dumping  do toho jsem dodnes moc neproniknul ,ruzne kejkle nakupovani jinou nez  tou menou co ti naridi  FR nebo treba u easyJetu byl figl a nizsi  cena ...

Holt nekdy jsou mladosi sikovnejsi a kdo umi  ten umi a kdo neumi cumi ,takze radeji jednou mozna ta kniha ,,hezky na Lanzarote kresilko na balkone  ,vyhled na zapadajici  slunce do more   nejake to vinko  a myslenky bezi a tuzka pise :-))

Edit  fotek je malo , fotil jsem tehdy na minoltu ,ta technika co je dnes jeste nebyla , odeslo neco na ni   ,no a obcas  nebylo radno  vytahovat fotak a fotit si slumy nebo v mistech  kam se moc nedoporucovalo chodit

 

0 Citovat

Ahmade ,hlavne je to i o poznavani lidi a jejich charakteru Nerikam ,ze jsem si neuzil  treba infocestu  do Tunisu ,kterou poradal Tunisky urad pro cestovni ruch a vedl to clovek ,ktery byl zrejme v Tunisu hodne vazeny ,, ubytovani  jen 4 a 5 hvezdickove hotely  ,all inclusive ,,  k veceru na  velbloudech  vylet na Saharu do oazy  ,tam piknik ,,,ale ta druha strana mince byla hodne zajimava i kdyz bych ji uz asi absolvovat nemusel 

0 Citovat

mikir napsal(a):

No a dneska mam i pochybnosti ze by to zaujalo ,nemam nic proti mladym , naopak z nekterymi si hodne rozumim ,ovsem  casto je to mama hotel do 30  ,studium kdejake zbytecne VS ,hlavne takovych tech filozofickych a humanitnich smeru , kdy to lopatu  do ruky chytit neumi ,ale chytry jak belice  ,o feministkach skoda mluvit 

Klasické kecy o tom, že kdo nikdy nepracoval rukama, tak nikdy nepracoval :D Ona budoucnost opravdu není o lopatách :) ale chápu, že typická lopata většinou nic jiného než tu lopatu nezná.

Nechcete si založit nějakou Boomer sekci, ve které budete sdílet ty svoje moudra a pravdy o světě na základě vašich úžasných zkušeností? A budete se plácat po zádech a nadávat na současnou generaci, která určitě není schopná vyměnit ani kolo na autě. Zatímco ta vaše není dost často schopná otevřít ani Word. Ty, Miguelas a Ahmad? I když mám tušení, že Ahmad a Miguelas jsou stejná osoba :D 

0 Citovat

Taky mi přijde, že tady je max tak 5 lidí, kteří si píšou mezi sebou pod různýma loginama

0 Citovat

Jardo ,nemyslim ,ze bych byl  typicka lopata ,delal jsem sveho casu v jedne CK i reditele a zase je to tak jak vzdycky vytrzene s kontextu  ,muzu vynechat politiku a zase je to stejne spatne  Lekar, pravnik ,programator ,a mnozi dalsi jsou  potrebni i kdyz by meli od lopaty mozoly ,ale upimne kolik je dneska tech skutecne zbytecnych VS ,ktere vyplodi sice  lidi s titulem ,ale ti lidi jsou naprosto nepouzitelni pro zivot  

A proc by mel byt Ahmad   Miguelas , jinak drive jsem Ahmada taky kritzoval za jeho prispevky o cestine ,nazvech cizich mest  atd ,,ale dneska vidim ,ze patri do te kategorie tech slusnych a rozumnych a nepotrebuje si hrat na mistra sveta ,pricemz ma urcite nacestovano vic nez  treba  eva.vaver ,Vojta Slezko a  dalsi co jim jeste hori vajgl na nadrazi , nebo sotva oschl ridicak  jak rika rceni ,ale jen kritizuji a urazeji ,,,

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="floodland"]

Bezdomáčovy veselé historky z cest....

Zase prožil zajímavý život a chtěl bych vidět jak by v té době obstála většina mudrlantů z generace Y a Z. Když jen telefon domů stál tolik co jídlo na den. 

Osobně mi to přijde zajímavější než chodit do kanclu po-pá 8-14 za podprůměrnej českej plat a šukat půl života jednu paní... a tak to má spousta lidí. 

Nakonec i ten bezďák může být zajímavější než někdo, kdo tak akorát vyleze v Kodani z 5* hotelu, jak někde výše správně poznamenal Miguel. 

 

[/citace]

+1 

0