Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Takže je asi jasné, jak to dopadne s nějakým "Covid-passem". ;-)

 

0 Citovat

velký palec nahoru pro Prokyho, nezvládla bych to napsat lépe. Děkuji.

velký palec dolů pro Kateřina Ostrá, která potvrdila, že je obyčejná vesnická ťula. Sorry.

 

0 Citovat

To je ale pro nás jen dobře. Čím víc lidí mezi vyvolenými skupinami bude odmítat očkování, tím dřív se na ostatní dostane ;)

Já bych jim to nerozmlouval, ale ještě jim naopak přihodil Billa Gatese a pár čipů zajišťujících neplodnost.

0 Citovat

mikir napsal(a):

Uz to zacina , doufam , ze Spanele pokud se jejich jmeno objevi na seznamu okamzite podaji trestni oznameni  ,,,

- Španělské ministerstvo zdravotnictví vytvoří registr odmítačů koronavirové vakcíny. Ten sice nebude veřejný, ale Madrid ho chce dát k dispozici dalším evropským státům.

Nizozemi pri tranzitu test  ,Spnele napred potopili Kanary a zamitli jim AG testy a ted tohle ,pokud je to pravda ,protoze ,to je na seznamu  ,,,Kam tohle smeruje  ? To uz neni sranda ale praktiky KGB 

 

To jako fakt? Ty máš za sebou výslechy KGB, že to porovnáváš? Většinou na Tebe nereaguji, ale tohle už je vážně moc...

0 Citovat

Proky ,uz se k tomu nechci prilis vyjadrovat ,ovsem kdyz jsi zminil to KGB ,tak mi to neda , to uz prece nema nic spolecneho s tim jestli se nekdo naockuje nebo ne ,ano kazda zeme si muze urcit sve pravidla  i kdyz pokud si hrajeme na EU ,tak  uzavreni Madarska pro cizince  je na hrane ,stejne tak Kypr

Ale budiz ,ve svete jsou zeme co taky striktne zavrely hranice , ale to by jsi treba mohl souhlasit s tim co se deje v KLDR  , nebo podporovat Lukasenka atd...

Ale aby nejaka zeme tvorila registraci lidi co odmitaji ockovani a jeste to chteji poskytnout jinym zemim  to je podle meho jednoznacne pravne napadnutelne ,lekar taky nezdeluje stav pacienta  A nikde neni dokazana rovina ,ze nenaockovany ,siri  nakazlivou nemoc

Pozadovat test je vlastne taky na hrane ,musi byt dana moznost  karanteny At si Spanelsko  zavre hranice ,odejde s EU jejich vec ,ale vyhruzky toho typu seznamu lidi co se nedaji ockovat ? 

A s tim ochocenim a kseftem  to neni tak jednoznacne , proc se donekonecna prodluzuje  nouzovy stav ? Neni to nahodou kvuli toho ,ze by nemohly platit ty jejich narizeni  ? Samozrejme obdobne to maji i v jinych statech  

Jinak me je 63 a naockovat jsem se nenechal nikdy ani proti chripce  v 41 a v 45  jsem se pohyboval ,rekneme v rizikovych zemich ockovani zadne  ,ted v poslednich letech taky cesty  mimo Evropu a opet nic ,,,kdyz zajdes k lekari ze nekam jedes do exotiky tak ti stoprocente doporuci nejake ockovani , nakonec to  sam  pises ,ze jsi se nechal naockovat necim co nebylo povinne  A pokud chce jednoduchy argument  ,tak cim vic do sebe nacpes chemie ,tim je prevdepodobnejsi ,ze organismus pouzije obranu ,ktera nemusi byt vzdycky bezpecna  

Nerikam ,ze se kvuli cestovani a restrikcim a omezenim nikdy nenecham naockovat ,ale normalni vakcina se vyvyji treba  5 let ,,tohle je rychlokvaska ,u ktere pocet naockovanych neni dukaz ze je to bezpecne   ,navic je to porad typ chripkoveho viru  coz znamena preockovani  kazdy rok 

Snad svet nezblbne uplne a az tahle hysterie pomine tak prestanou vsechny ty nesmysly  ,vcetne tech konspiracnich teorii a ockovani bude dobrovolne bez omezeni 

0 Citovat

Tak je to spravne... tak to ma byt.


https://www.novinky.cz/koronavir...i-40346364

0 Citovat

Hmm, tak jsem si to tu prolítla a skoro všem uniklo, že nejsem proti principu očkování. Navíc jsem psala, že je na každé zemi, jaké podmínky dá ke vstupu, ale taky za to bude nést ekonomické následky. OK, takže i po Evropě najednou pro vstup budou chtít očkování a Brusel bude tradičně impotentní a snad něco udělá až v době, kde se začne útočit na princip Shengenu kvůli další přivandrovalecké vlně. V reálu tady v Česku někteří na očkování budou čekat půl roku. A jestliže nebude možné, aby rodina byla očkovaná najednou? Za těhle podmínek by měl člověk něco plánovat a platit? A to radši vůbec nezmiňuju španělský registr neočkovaných.

Musím upozornit, že tohle nebude kvůli globalizaci jediná pandemie v tomhle desetiletí. Nemůžeme se takhle chovat pokaždé. Nejefektivnější způsob, jak tyhle situace zvládat, že vyvinout laciné testy ze slin nebo kapky krve, kde je výsledek okamžitě. Bohužel tu během posledního roku vznikla řada ošklivých precedentů a politici si zase jednou ověřili, že si necháme líbit opravdu hodně, když budou slibovat ochranu. Budou nám tady omlacovat o hlavu dědečky a babičky, ale nikdo neřeší, v čem budeme žít za patnáct dvacet let, i když se většina z toho na současném kurzu dá naprosto předvídat.

0 Citovat

@Michal to tě musím zklamat. Vakcína určena pro krizovou infrastrukturu, se mezi "nás" obyčejné nedostane, ale nepoužitá vyexpiruje a bude zlikvidována.

@AlejandraS "obyčejná vesnická ťula" je především ten, kdo není ochoten respektovat názor jiného člověka na to, co bude prováděno s jeho vlastním tělem. Tedy ty. 

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

[citace="Eda Novak"]

Tak je to spravne... tak to ma byt.


https://www.novinky.cz/koronavir...i-40346364

 

Dělat a šířit seznamy lidí, kteří (nejenom proto, že nechtějí, ale někteří nebou moct ze zdravotních důvodů) něco neudělali? Udělají podobný seznam neočkovaných na další nemoci? Seznam potencionálních dárců orgánů? Seznam lidí, kteří na sociálních sítích před deseti lety vyjádřili "extremistické" názory?

Respektuju seznamy neočkovaných na různé nemoci a viry, které má k dispozici ministerstvo zdravotnictví a dá údaje k dispozici statistickému úřadu nebo příslušnému lékaři, ale tím by to mělo hasnout.

 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

@Michal to tě musím zklamat. Vakcína určena pro krizovou infrastrukturu, se mezi "nás" obyčejné nedostane, ale nepoužitá vyexpiruje a bude zlikvidována.

Že mě to u nás ani nepřekvapuje. Tomu říkám plán s velkým "P". Vivat Andrej!

0 Citovat

It's the end of the world as we know it...  (but I don't feel fine)

0 Citovat

Tramin, nastesti nemam ,budiz nadsazka ,ale v totalite jsem zil a takove seznamy rudi meli a  treba jsem v nejakem byl jako syn kapitalisty , devizak na zapad jsem nikdy nedostal , v dnesni dobe mi to prijde hodne za hranou aby clensky stat EU takto vyhrozoval 

AlejandraS ,Proky je zkuseny cestovatel a je to jeho vec ,ovsem za 15 ockovani  behem roku a ctvrt bych ho nechvalil A Katerina Ostra ma za letosni cestovani  muj obdiv ,nevim komu se podarilo letost casteji vyjet s te klece ,kterou nam ti nahore serviruji v kazdem state,navic se uspesne vyhyba i nesmyslnym testum   i kdyz moje zkusenost a to co ctu od jinych ,tak spis je to jen takove bububu nikam necestujte ..a pak se ukaze ze pres hranice neni zadny problem 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

@AlejandraS "obyčejná vesnická ťula" je především ten, kdo není ochoten respektovat názor jiného člověka na to, co bude prováděno s jeho vlastním tělem. Tedy ty. 

Bohužel Martine tvoje argumentace kulhá na obě nohy. Rozdělím tedy svojí odpověď na obecnou a konkrétně očkovací.

1. Možnost provádět cokoliv se svým tělem jistě není respektuhodné. Nerespektuji například lidi, kteří svojí životasprávou zbytečně a neúměrně zatěžují zdravotnický systém. Pokud někdo například neustále páchá demonstrativní sebevraždu nebo se poškozuje a pak ho musí v nemocnici látat dohromady z veřejných peněž, jistě to není ani respektuhodné. Stejně tak se můžeme bavit o lidech kouřících, nadměrně obézních atd. Neměli by tyto rizikové skupiny platit větší zdravotní pojištění? Podle mě měli. Stejně tak analogicky lidé odmítající zdravotním pojištěním hrazenou vakcínu. Těžko se pak Katka může doprošovat Remdesiviru a týdenního pobytu na JIPce s plicní ventilací, pokud vakcínu odmítne. Nebo ať ji pak nemocnice vystaví účet, pak to bude jakž takž v pořádku.

2. Máme spoustu povinných očkování. Očkování proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B, proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím a u rizikových dětí proti tuberkulóze. Za nesplňění jsou sankce. Tyto očkování nejsou povinná jen tak ze srandy, ale jde o zdraví celé společnosti. Nejde zde pouze o vlastní tělo, ale o celý ekosystém zvaný třeba Česká Republika....

Vesnická ťula nebylo monotemáticky kvůli očkování, ale v širším kontextu s její neschopností se o sebe sama postarat v případě jakýchkoliv problému. Ať už to je repatriace, ukradená peněženka nebo neschopnost se domluvit jakýmkoliv světovým jazykem.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

@Michal to tě musím zklamat. Vakcína určena pro krizovou infrastrukturu, se mezi "nás" obyčejné nedostane, ale nepoužitá vyexpiruje a bude zlikvidována.

@AlejandraS "obyčejná vesnická ťula" je především ten, kdo není ochoten respektovat názor jiného člověka na to, co bude prováděno s jeho vlastním tělem. Tedy ty. 

To je docela odvážný závěr. Já to vidím přesně naopak. Vakcíny bude dost a zájemců málo. 

 

 

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Hmm, tak jsem si to tu prolítla a skoro všem uniklo, že nejsem proti principu očkování. Navíc jsem psala, že je na každé zemi, jaké podmínky dá ke vstupu, ale taky za to bude nést ekonomické následky. OK, takže i po Evropě najednou pro vstup budou chtít očkování a Brusel bude tradičně impotentní a snad něco udělá až v době, kde se začne útočit na princip Shengenu kvůli další přivandrovalecké vlně. V reálu tady v Česku někteří na očkování budou čekat půl roku. A jestliže nebude možné, aby rodina byla očkovaná najednou? Za těhle podmínek by měl člověk něco plánovat a platit? A to radši vůbec nezmiňuju španělský registr neočkovaných.

Musím upozornit, že tohle nebude kvůli globalizaci jediná pandemie v tomhle desetiletí. Nemůžeme se takhle chovat pokaždé. Nejefektivnější způsob, jak tyhle situace zvládat, že vyvinout laciné testy ze slin nebo kapky krve, kde je výsledek okamžitě. Bohužel tu během posledního roku vznikla řada ošklivých precedentů a politici si zase jednou ověřili, že si necháme líbit opravdu hodně, když budou slibovat ochranu. Budou nám tady omlacovat o hlavu dědečky a babičky, ale nikdo neřeší, v čem budeme žít za patnáct dvacet let, i když se většina z toho na současném kurzu dá naprosto předvídat.

Aleno, vidím to stejně. A politikům to vyhovuje, takto lze nouzové stavy prodlužovat do nekonečníku. 

 

 

0 Citovat

mikir napsal(a):

eremi , pro tebe je kazdy muj prispevek zvast , takze to je jedno , vetsinou se snazim vyjadrit se k tematu , napriklad v poslednich vlaknech se treba peternet ptal na Fuerteventuru , odepsal jsme mu ciste k tomu ,dotaz nemoznost udelat check in - nic vic nez odpoved na mozny problem , dalsi vlakno Azory ,asi blbost ,protoze predpokladam ,ze tam je male letiste , klasicky tranzitni prostor tam nebude ,ale byla to jen takova okamzita myslenka na tu hodinu co chybela do 6 dnu , RegioJet ,pochvalil jsem bezproblemovou cestu do Ostravy  atd... ano, k rouskam ,k testu , k ockovani a ke covidu je to porad stejne ,protoze je to muj nazor ,pro tebe zvast , pro jineho treba taky ,tonic umi normalne odepsat i kdyz ma jiste opacne nazory nez ja ,u tebe je to porad dokola jen arogance...vic se k tomu vyjadrovat nebudu ...

 

Ne jen pouze pro Eremiho

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

Vesnická ťula nebylo monotemáticky kvůli očkování, ale v širším kontextu s její neschopností se o sebe sama postarat v případě jakýchkoliv problému. Ať už to je repatriace, ukradená peněženka nebo neschopnost se domluvit jakýmkoliv světovým jazykem.

Tak to přeháníš. Naopak, i přes neznalost jazyka párkrát prokázala, že postarat se o sebe schopná je. Byť s pomocí někoho dalšího, ale to je snad úplně normální.

0 Citovat

AlejandraS  ,co by jsi delala  ty bez dokladu s minimem penez na plazi s minimem obleceni  a clovek muze byt sebeopatrnejsi  ,kdyz je sam, tak to riziko je vzdycky,zvladla to suprove ,repatriace je asi stejna pravdepodopnost jako vyhra v loterii  a ty jazyky ? Vis co takovych jezdi s cestovkama ?  A ona jezdi sama ,,to je spis k pochvaleni a par slovicek jiste umi 

A ty ockovani o kterych pises  se odbyvaji po narozeni nebo v detskem veku ,v dospelosti navic virus chripky bude vzdycky dobrovolny ,,,ekosystem ? ty jsi ekotrorista ? to by to pak vysvetlovalo -))

0 Citovat

Zvláštní na tom všem je to, že ti, co tady nejvíc nadávají na současný stav a často největší  notoričtí “cestovatelé” co si nedovedou život bez “cestování” představit, jsou v drtivé většině ti největší odpírači vakcinace. Není to paradoxní!? Pro mě je to nepochopitelné. Přece ti první by měli  stát řadu na vakcínu aby svět cestování byl zase jako dřív. Důvodů je asi víc. Někdo je holt jen pokakaný, že by mu valcína mohla ublížit, ale že by mu nebo příbuznému či známému mohl ublížit Covid nevidí a že to bude asi podstatně větší pravděpodobnost. Tak často chlapácky budou čekat, co to udělá s těmi, co se nechají naočkovat dřív, jak jsem tady často četl. Jen by mě zajímalo, co pro ně bude dostatečná doba na to, aby mohli říct, že je vakcína bezpečná.  Pak tu máme zastánce nejrůznějších konspiračních teorií, ty osobně řadím do škatulky “hlupáci”. Pak jsou takoví, co jednoduše jsou proti všemu a všem. Jistě je tu i skupina, co má zdravotní problémy a tím pádem strach z vakcinace a jejích důsledků. Ta bude ale asi hodně malá.

No já osobně si přeji, aby nějaký ten vakcinační průkaz vznikl. Jak se to stane troufám si hádat, že drtivá většina místních rozumbradů bude utíkat, aby si ho vyřídili. Osobně mi bude ale stačit, když budou některé aerolink či země, , které tuto povinnost zavedou a jiné pasažéry na palubu či zem nepustí. Jistě budou zase jiné, které to nezavedou a každý si svobodně vybere tu svoji. A tak  to bude správné a demokratické ;-) 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Zvláštní na tom je všem je to, že ti, co tady nejvíc nadávají na současný stav a často největší  notoričtí “cestovatelé” co si nedovedou život bez “cestování” představit, jsou v drtivé většině ti největší odpírači vakcinace. Není to paradoxní!? Pro mě je to nepochopitelné. Přece ti první by měli  stát řadu na vakcínu aby svět cestování byl zase jako dřív. Důvodů je asi víc. Někdo je holt jen pokakaný, že by mu valcína mohla ublížit, ale že by mu nebo příbuznému či známému mohl ublížit Covid nevidí a že to bude asi podstatně větší pravděpodobnost. Tak často chlapácky budou čekat, co to udělá s těmi, co se nechají naočkovat dřív, jak jsem tady často četl. Jen by mě zajímalo, co pro ně bude dostatečná doba na to, aby mohli říct, že je vakcína bezpečná.  Pak tu máme zastánce nejrůznějších konspiračních teorií, ty osobně řadím do škatulky “hlupáci”. Pak jsou takoví, co jednoduše jsou proti všemu a všem. Jistě je tu i skupina, co má zdravotní problémy a tím pádem strach z vakcinace a jejích důsledků. Ta bude ale asi hodně malá.

No já osobně si přeji, aby nějaký ten vakcinační průkaz vznikl. Jak se to stane troufám si hádat, že drtivá většina místních rozumbradů bude utíkat, aby si ho vyřídili. Osobně mi bude ale stačit, když budou některé aerolink či země, , které tuto povinnost zavedou a jiné pasažéry na palubu či zem nepustí. Jistě budou zase jiné, které to nezavedou a každý si svobodně vybere tu svoji. A tak  to bude správné a demokratické ;-) 

Dobré diskuzní fauly. 

Jak poznáte "největšího notorického cestovatele"? Já tedy nijak. I paní Kateřina to má jako hobby a ne živnost. 

Ti první by měli stát v řadě? To je predikce, která vůbec nemusí platit. Svět nemusí být stejný jako před Covidem. 

Vakcinační průkaz vznikat nemusí. Můžou to dávat rovnou do stávajících mezinárodních očkovacích průkazů. 

 

0 Citovat

@AlejandraS  Vakcinace proti Covid-19 je nepovinná, takže tvoje litanie v bodech 1. i 2. jsou naprosto irelevantní. 

A co se týká posledního odstavce, tak to je úplný blábol. Naopak prokázala, že se o sebe i v takové situaci o sebe postarat umí.  

Takže můj názor na to, kdo je tady  "obyčejná vesnická ťula" je stále jasný. Pořád jsi to ty.

0 Citovat

Ja bych si to zase tak nemaloval,ze bude na jaře naockovano a svět bude jako dřív,ono to bude chvíli trvat a myslím,že budeme rádi,když se bude dát v polovině roku volne cestovat po Evropě pro očkované. A pak si myslím,že by se mohla naplnit ta niemandosova předpověď o tom,jak pro vakcínu poběží i někteří z tech největší odpiracu tady. Mimochodem niemandos vítej zpět,dobre,ze ti ten bobrik mlčení dlouho nevydržel:) Na rozdíl treba od ekotraktoristy,protože ten pokud nevypadne na Kanary,tak se tady brzo nebude dát najít nic jiného než jeho žvásty a reakce na ně :)

Jinak ted tu čekám "Boj o Katerinu",na jedné straně jeji tradiční roztleskávači plus naprosto necekany stridavy start v tomto tymu - Ahmad Masúd, na druhé zatím osamocený provokatér:)))

0 Citovat

 

No za notorické je považuji já. Je to můj subjektivní názor.  Nevím proč píšete zrovna  o Kateřině, ale ano, ona je z mého pohledu jednou z nich.

Nikdo neví, co bude zítra. Já jen z pohledu selského rozumu bych předpokládal, že by tomu tak mélo být.  

Vakcinační průkaz nebo mezinárodní, to je přece jen technikálie. Psal jsem o něm, protože se o něm všude mluví. Ano může to být mezinárodní průkaz, stejně tak si EU může udělat zvláštní Covid průkaz, který mohou uznávat i třetí země. Jde o princip ne o provedení.

0 Citovat

Mně to připomíná na gymplu byl ve třídě takový otloukánek Šmíd, dnes mimochodem úspěšný praktický lékař a třída byla rozdělená na "Spolek na ochranu Šmída" a "Spolek proti proti spolku na ochranu Šmída"...  A jinak palec nahoru pro Padrina za jeho zpravodajské hry:-)

0 Citovat

Mně přijde docela smutné, že nejvíc se tu teď řeší Kačka a jeji výkřik do tmy bez žádných argumentů, místo normální diskuze. 

0