Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Miguelas nerovná se ani Ahmad, ani Padrino, ten nevím, co tu prováděl, že to přirovnání a vůbec ne Mikir, i když s tím aspoň profesně minimálně v cestovním ruchu, kde mám dlouholetou praxi v CK, od blbého průvodce, po shánění hotelu a nových letovisek na další sezóny, povinné veletrhy v Miláně, a konce třeba propagaci ostrovů pro Air Seychelles zastoupení v Eur, dokud litali s tím málem letadel, co měli, z Říma, to už tam asi ani neexistuje. To by hned byly gratis letenky na Seychelly, Mauricius, stačí za příslib, že se pokusíme tam poslat další klienty. Ani spolupráce s Air Malta nebyla marná.

Edit Mikir s tím Tuniskem přesně tak, ale tam jsem nejezdil, to dělal kolega odvedle z kanclu, a to mohu potvrdit, a ne jednou, to se pro cestovky pořádalo každý rok.

Jako furt lepší než ta generace pseudo nepotřebných VS oboru, nebo mladí co zevluji po obchodech a když jim dojdou prachy na latecko a mekáč tak jsou vyřízení.

0 Citovat

Tak Air Malta patri uz ted pod FR ,jinak me  taky mrzi  ,ze FR nema nejaky vernostni program , rekneme ze s FR litam  od 2001  tedy 20 let ty lety s nima uz nejdou ani spocitat ,ale za poslednich 5 let je to pres 200 letu a O Leary je sice trosku streleny chlapik ,ale vi co dela  a kazda jeho reklama ma nejaky smysl at uz se jedna u litani u tyce ,nebo zruseni wc vzadu a pridani dalsich sedacek ,nebo vyskoleni letusky misto druheho pilota a podobne , vedel dobre ze mu zadny takovy napad neprojde , proslo akorat na chvili  telefonovani a  pouzivani mobilu za letu ,ale za chvili to zrusil  Jinak v soukromi chova kone  a kdyz mu kluci  pomahali  v necem na farme ,tak  se nerozpakoval  oblect si monterky a delat pridavace  u michacky  a pritom patri  k  hodne bohatym lidem v Irsku 

Delat pruvodce je nekdy hodne nevdecne , hlavne kdyz je  skupina kazdy pes jina ves ,,, jel jsem s lidma do Spanelsla ,valecka u more  jeden vylet do Barcelony  ,jeden na Madonu  a jinak proste jak kdo chtel ,tak si rikam tam jsme jeli pres Monte Carlo  ,zpatky krome Andory jsem mel volnou ruku  ridicum to bylo jedno tak jsem je ukecal at jedeme pres Chamonix .. tam povinna pauza,,pocasi jak vysite azuro ,proste na Chamonix stesti Mont Blanc jak vysity  ..a lidi  ? Cumeli chvili po lanovkou  na Egi du Midii a kdyz zjistili cenu tak zacali brblat co tam maji delat a ze se mohli jeste koupat nekde 8 hodin ...

Nekdy i stejna sorta lidi muze prinest problem , zajezd samy dokturek inzenyr ,,,a nejaky obycejny sofer je bude poucovat ,,,no rypali dost ,,nechal jsem to byt a pak jsme v Norsku prijeli k benzince  a tam je zvykem ze za natankovani ma sofer kafe ,jeden ze soferu mi rika at jdu rict druhemu ,, nenapadlo me nic  tak to rikam nahlas  ,,a co myslis ze ti zazobanci  udelali... vyhrnulo se pul autobusu a slo si nalivat s terrmosky co tam byla pro sefery  kafe zadarmo.... no pani s obsluhy na to hledela  nevericne ,,ale nejak to nechala byt ,,stydel jsem se za ne, navic soferi  pri kazde pauze kafe nabizeli ,,,ovsem pulka kelimku se nevracela tam kde mela a za kafe se platilo...  No serval jsem ty  vzdelance  ,bez servitku doktor nedoktor   a kupodivu jsem mel do konce zajezdu klid 

No a jeste takova humorna prihoda  ,   pruvodcoval jsem  Polaky ,samozrejme oblast u hranic je znala ceskych rozdilu a vyznamu slov Warsawa uz  mene ,,a jedna dvojice prisla  pozde k busu  a snazive se omlouvali   przeprasame   my sme  sukali ve sklepe ... no pul  autobusu se mohlo uchechatal a ta dvojice rudla kdyz ji to vysvetlili  no a ze stejneho zajezdu takova moje improvizace ,, jakasi skupinka porad chtela  vedet neco  k k Alfonzi Muchovi  a jeho muzeum v Oslo , no nejak jsem se s toho  vykroutil a ze jestli bude cas, tak si tam mohou zajit individualne  no a jeli jsme kolem jine sochy  vubec nic jsem o tom nevedel  a oni a co jest to za socha ,,,a zrovna  na tu sochu sednul racek ... tak rikam to jest jeijich ornitolog ,,, a vazne byl to opravdu ornitolog ,,,pruvodce si musi umet poradit -))  

Jinak jsem jezdil lyzarske zajezdy  i s malymi skupinkama , spickove strediska Francie ,Italie ,Rakouska .Svycarsko malo , To byl taky jeden infozajezd  a Francouzi lyzarsti instruktori nas tahali po kopcich ,vetsinou tam byli v te ceske sestave dobri lyzari ,ale o me nevedeli, ze jsem zavodil a ze jsem trener i instruktor lyzovani  a jeden takovy Frantik se chtel blysknout a ze jako pojedeme vkuse tu sjezdovku obrakovyma obloukama ,,, no ja byl uz pod kopcem  a on teprve dojizel ,,, nejak se mu to nezdalo tak jsem mu ukazal trenersky i instruktorsky prukaz  a zjistil ,ze mam vyssi kvalifikaci nez on ,tak uz se pak tolik nepredvadel 

 

0 Citovat

Mikir, s tím věrnostním programem u FR mas pravdu, to tam chybí. A s tím průvodcováním, že v každém busu se najde pár lidí, co jsou schopni to rozvrátit, to je taky fakt. Na druhé straně kdysi v 1990 a pár roků potom lidi nebyli tak nároční a hltali všechno, a dala se dělat prohlídka Pisy, i když jsem tam byl poprvé. Po 2000 to šlo do kopru a klienti si dnes hrají na polobohy, přitom za služby jsou ochotni dát jen pár korun.

Já nemyslel Malta Air ale tu pravou Air Malta. Ty kravataky, beztak potomky rytířů, co právě potkáš na těch veletrzích.

0 Citovat

Malta Air (AL) je jiná aerolinka než Air Malta (KM).

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

 se najde pár lidí, co jsou schopni to rozvrátit, to je taky fakt. 

Ano, ten pár se tady prave nachazi... 

0 Citovat

mikir napsal(a):

muzu vynechat politiku a zase je to stejne spatne

A co kdyby ses podíval na název tématu, kam přispíváš a pak se podíval na obsah svého příspěvku a zhodnotil, jestli tvůj příspěvek souvisí s daným tématem a pokud ne, tak ho napsal do Mikirova světa nebo do tématu pro něj určené?

mikir napsal(a):

A proc by mel byt Ahmad   Miguelas , jinak drive jsem Ahmada taky kritzoval za jeho prispevky o cestine ,nazvech cizich mest  atd

Přesně proto, že Miguelas píše názvy měst a států přesně správně a obecně jsou jeho slohovky bez gramatických chyb, má naprosto stejné názory a podporuje se navzájem.

0 Citovat

Ok, každopádně uznávám, elaboráty mimo téma v takovém rozsahu tu nepatří, takže z mé strany sorry všem.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a): Osobně mi to přijde zajímavější než chodit do kanclu po-pá 8-14 za podprůměrnej českej plat a šukat půl života jednu paní... a tak to má spousta lidí.

Bydlet v šedesáti na obecním úřadě a/nebo v nájmu a být závislý na sociálních dávkách je úžasná životní bilance. 

Ahmad Masúd napsal(a): Nakonec i ten bezďák může být zajímavější než někdo, kdo tak akorát vyleze v Kodani z 5* hotelu, jak někde výše správně poznamenal Miguel. 

Protože existuje jen možnost chrápat po parcích a ponižovat se žebrotou a nebo bydlet v pěti hvězdách. Žádné jiné možnosti jak cestovat nejsou. To je dobrá demagogie.    

0 Citovat

[citace="Jarda"]

[citace="mikir napsal(a):

muzu vynechat politiku a zase je to stejne spatne

 

A co kdyby ses podíval na název tématu, kam přispíváš a pak se podíval na obsah svého příspěvku a zhodnotil, jestli tvůj příspěvek souvisí s daným tématem a pokud ne, tak ho napsal do Mikirova světa nebo do tématu pro něj určené?

mikir"]

Souhlas ,podivam se na nazev tematu a  co vidim  Zprisnovani restrikci ...a co muzu napsat ? Babis presvedcuje hejtmany aby pozadali o nouzovy stav  a kde jsme zase u politiky ....

Ano souhlasim ,ze me psani je v poslednich prispevcich moc dlouho , asi tim jak reaguju na nekolik veci o cem pise MIGUELAS , ale na tom nevidim nic spatneho  ani na jeho delsim psani i kdyz se ted v tom poslednim omlouva 

Protoze se ted nikde az na vyjimky  necestuje ,tak umistovani   do konkretnich vlaken moc diskuzi  neprinasi ,rozepsali jsme se pri tech prvnich prispevcich  o Kanarech ,snesla se na to kritika ,, nasel jsem  tema La Palma  umistil to tam a nikdo uz tam nereagoval 

Takze asi tak ale jak pise MIGUELAS  OK  trochu to pribrzdim ,taky jsem zkusil vyhovet  Liborovi _S a jak vidno moc to neuspelo  az na Ahmada a  MIGUELASE ,kteri to nejak normalne okomentovali  

0 Citovat

@Petr76, nic ale není černobílé. Já dávky nepobíral, i na těch cestách jsem měl hrdost a ani v nouzi jsem peníze nepřijal, dokonce i stopování mi přišlo zinantni, vzdy jsem šel po cestě pasivně a teprve až někdo zastavil, tak pokud vše bylo Ok, tak jsem nastoupil. I s tou pasivitou se dalo dostat a projet i nejhorší cestu na světě do hor v Kyrgyzstánu, co nahoře člověk potkal tehdy treba české dobrodruhy, co expedici končili až v Urumchi. Že bych žebral, si za život nepamatuju. To jsem i pár dní raději nejedl, když opravdu ATM v Guatemale MasterCard neberou a posledních par $ padlo na Tikal s odřenýma ušima.

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

 

Bydlet v šedesáti na obecním úřadě a/nebo v nájmu a být závislý na sociálních dávkách je úžasná životní bilance. 

 

Protože existuje jen možnost chrápat po parcích a ponižovat se žebrotou a nebo bydlet v pěti hvězdách. Žádné jiné možnosti jak cestovat nejsou. To je dobrá demagogie.    

Jiste nekdo ma bilanci  zjistovat jak zurocil sve investice do majetku a mamonu  a jak poskocil v zebricku na Forbesu  a zije tim  skutecne lepe ? Ale to pri vsi ucte asi nepochopis ,,ja sedel na tom chodniku s ceduli a krabici na drobne ,ale mel jsem tam i  ceduli ze hledam praci  a nasel se nekdo kdo sel kolem a nabidnul mi ji 

Moznosti pochopitelne jsou ,ale zebrak ,ktery ma nejaky jiny motiv nez jen drogy a chlast ,neni nic ponizujiciho a to ti lide kteri mi tam hodili nejake drobne  asi vyhodnotili  a i ja sam dneska zebrakovi hodim ,protoze  tu situaci znam 

0 Citovat

Tak mě napadá, bylo by tady tak o osmdesát procent méně příspěvků, když odstraníme ty, co ryjí do Mikira a teď tady máte ještě Miguelase.

Že se nestydíte!

Vemte čepice, rukavice, šály a roušky a přijeďte do Krkonoš, je tady krásně!. Hranice okresu Trutnov se dá poměrně komfortně přejít v noci, to je tam míň pohraničníků.

0 Citovat

Vsak neboj vlekari rekli, ze od pondeli vsichni  pusti lanovky a vleky    Pochopitelne  pokud do toho hejtmani nehodi vidle , ale zda se ,ze ne a urcite by to nekdo okamzite napadl jako protiustavni ,,ale uz mlcim protoze je to opet o politice 

0 Citovat

@Mikir, zas tak hluboko jsem nemusel nikdy klesnout, abych někde kleknul s cedulkou a žebral. Na druhou stranu jsem zažil Čecha ve Španělsku, co tam po letištích somral po každém pár euro, že nemá na letenku, a slušní lidé, co se ho chtěli zbavit, mu i dali a za toho jsem se z celé duše styděl. 

A zase taková eva.vaver žádné ořezávátko asi taky nebude, když navštívila Surinam, kde pokud se nepletu, bylo třeba vízum, tak jsem se mu vyhybal jak čert kříži... To tak maximálně z letadla na IFE, když se tam objevilo Paramaribo.

 

 

 

0 Citovat

Krakonoš napsal(a):

Tak mě napadá, bylo by tady tak o osmdesát procent méně příspěvků, když odstraníme ty, co ryjí do Mikira a teď tady máte ještě Miguelase.

Že se nestydíte!

Vemte čepice, rukavice, šály a roušky a přijeďte do Krkonoš, je tady krásně!. Hranice okresu Trutnov se dá poměrně komfortně přejít v noci, to je tam míň pohraničníků.

 

Ja osobně bych co do komfortu této noční tour ocenila termosku s medovinou nebo svařákem (raději dvě termosky), šroubovací sklenici (ať to má styl), termoprádlo a čelovku 🍸✌😁

 

Jinak ten hromadný odboj nově vůči Miguelovi a dlouhodobě vůči Mikirovi také sleduji a říkám si, že už je nejvyšší čas na konec home office! Opravdu si jej hodně lidí zaměňuje s dovolenou, kdy místo cestování tráví čas bezbřehým tlacháním.. 

 

0 Citovat

Kacko, většinou ten home office už nefunguje, i ti státni úředníci už makaji natvrdo.

 

0 Citovat

Takže špatný je ten "odboj" a ne to, že oni dva totálně plevelí X různých témat na cestujlevně. Píší obrovské příspěvky o několika odstavcích, které nejenom nesouvisí s cestováním, ale ve většině případů ani s daným tématem (čestná výjimka udělena Miguelosovi a Zanzibaru).

Ok, tak to už jsem asi tady viděl všechno, co potřebuji ;) a je mi celkem jasné, kam tímhle tempem toto fórum míří :) Já se snažil tohle několikrát vysvětlit jak slušně, tak arogantně, ale očividně to tady nemá cenu. Rozklad v přímém přenosu. 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Kacko, většinou ten home office už nefunguje, i ti státni úředníci už makaji natvrdo.

 

 

Souhlasím, žádné podmínky, ale natvrdo, to je teprve trest, to ostatní nemá výchovný účinek.

 Ne všichni státní úředníci, ale alespoň sto procent z nich určitě!

 

 

 

 

0 Citovat

@Katerina Ostra  asi nejaka telepatie ,zrovna jsem si vzpomel na to tve okradeni  a co by bylo , kdyby proste nebyla nici ochota to nejak resit 

@MIGUELAS  vis  ono to nekdy je slozite , pokud u toho Cecha  nebyl  nejaky podvod  jak se mi treba stalo u benzinky v Dublinu ,ze prisel jeden  a vysvetloval celkem duveryhodnym stylem  ze potrebuje na benzin ,vcetne toho ze mi dal mobil i adresu ze mi to posle (a uz nikdy nic neprislo) ,tak bych se za nej az tak nestydel  Pokud je to na drogy a chlast a poznam to ,tak nedam ,ale pokud je to neco co se muze stat kazdemu ,tak to proste z meho pohledu ostuda neni a i kdyz sam nemam ,tak neco malo dam ,asi ve stejnem duchu ,jak mi ten poulicni prodavac  dal tu svou bagetu ,vidali jsme se pak kazdy den on  myl v ulici auta s kbelikem a hadrem ,ja pujcoval v jedne cestovce kola  a nahanel turisty na jednodenni vylety  ,spal jsem v te cestovce na zemi ve spacaku ,byla to druha pobocka kousek od te hlavni 

0 Citovat

@Jarda X dalších témat těžko, Čeňkovo, Zanzibarske a pokud tam pomohu, tak klidně dale, tam i jako guru😃, pokud nepůjde o subjektivní záležitostí typu dobre rezorty nebo dobrá pizza. Nebo v tématech těch dalších 100 zemi.. pokud po těch letech me rady budou aktuální.

Kačí, pokud jsem zasiral to tvoje tak sorry, toto v restrikcich jako reakce na odpovědi jiných a jinak o dalších nevím. Zas o hovne tu nikdo v poslední době nepsal, vždy to bylo o cestování, i když třeba před 30 lety, kdy Mikir byl v Santiagu a BsAs.

0 Citovat

mikir napsal(a):

... taky jsem zkusil vyhovet  Liborovi _S a jak vidno moc to neuspelo  az na Ahmada a  MIGUELASE ,kteri to nejak normalne okomentovali  

Prispevky o cestovani byly dobre, urcite lepsi nez to ostatni v posledni dobe, ale presne na to je idealni vlakno Mikiruv svet (nebo cestopisy, pokud by to bylo delsi a propracovanejsi).

0 Citovat

@Mikir, každopádně v jeho případě to byl podvod jak Brno, za týden jsem ho potkal na jiném letišti zas....

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

A zase taková eva.vaver žádné ořezávátko asi taky nebude, když navštívila Surinam, kde pokud se nepletu, bylo třeba vízum, tak jsem se mu vyhybal jak čert kříži... To tak maximálně z letadla na IFE, když se tam objevilo Paramaribo.

To nejsem. Co je ale opravdu zvláštní (když si teda stalkujeme ty profily - jsem polichocena), že ty si prý byl v 209 zemích, ale vyhýbáš se vízům jak čert kříži. To by mě zajímalo, jak si to udělal. Ale piš to kdyžtak do SZ a ne tady nebo Jardu a ostatní trefí (a mají pravdu).

0 Citovat

Jarda napsal(a):

Takže špatný je ten "odboj" a ne to, že oni dva totálně plevelí X různých témat na cestujlevně. Píší obrovské příspěvky o několika odstavcích, které nejenom nesouvisí s cestováním, ale ve většině případů ani s daným tématem (čestná výjimka udělena Miguelosovi a Zanzibaru).

Ok, tak to už jsem asi tady viděl všechno, co potřebuji ;) a je mi celkem jasné, kam tímhle tempem toto fórum míří :) Já se snažil tohle několikrát vysvětlit jak slušně, tak arogantně, ale očividně to tady nemá cenu. Rozklad v přímém přenosu. 

Nevidim  v cem vidis rozklad , proste se necestuje ,mnoho lidi  nema co delat, zabava nulova , karanteny, zakazy vychazeni ,ano uznavam ,ze  nedodrzuju moc vlakna , uz jsem uznal ,ze pisu vic ,nez je treba pro nekoho unosne ale o cestovani  to je vzdycky , ze se do toho dostava politika  ,za to prece nemuzu Az to bude normalni  a Babis nebude zadat hejtmany , aby pozadali  znovu o nouzovy stav  ,az si prestanou ruzne vlady a letecke spolecnosti vymyslet vselijake hloupe pozadavky ,tak se zacne normalne cestovat i o tom psat

0 Citovat

@eva.vaver to asi nějak špatně počítá, mělo by jich tam být akorát 100. A stalking to není, jen jsem se podíval kdo píše, co má za sebou.. A Surinam, draha Guayana... v pohodě, klobouk dolů. 

0