Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Pavel Planespotter napsal(a):

Tvl vypněte někdo už toho debila.....

.

jsem zvedavy jak se ted moderator zachova  .... 

0 Citovat

aby jsi nebyl prekvapenej...

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Tvl vypněte někdo už toho debila.....

 

Vypnout by měli spíš tebe.

0 Citovat

Pavel Planespotter napsal(a):

Tvl vypněte někdo už toho debila.....

Kousni se a vydrž, jak někdo před nedávnem vtipně poznamenal jedná se o šaška místního fóra... holt kvůli mentálnímu postižení všechno zaplaví, aniž by to mělo něco souvisejícího k tématu. Škoda no, že člk musí stále filtrovat všude ty bláboly, aby držel niť...

0 Citovat

danny napsal(a):

[citace="Pavel Planespotter"]

Tvl vypněte někdo už toho debila.....

Kousni se a vydrž, jak někdo před nedávnem vtipně poznamenal jedná se o šaška místního fóra... holt kvůli mentálnímu postižení všechno zaplaví, aniž by to mělo něco souvisejícího k tématu. Škoda no, že člk musí stále filtrovat všude ty bláboly, aby držel niť...

[/citace

danny najdi mi jedinou mou vetu  od toho co jsem zareágoval na  Leose , ktera se netyka  restrikci a tematu , zato v tvem prispevku neni jedine slovo o restrikcich  zato o saskovi a mentalni demenci  se pise vesele stejne jako o rade jak vydrzet debila ....

Jen at se ted moderator predvede co bude mazat,  ja uz tady ted reagovat nebudu  

0 Citovat

Už mě opravdu nebaví se prodírat těma jeho blábolama, když si chci udržet informovanost, nedej bože hledat něco konkrétního. V každém vlákně píše pořád dokola ty samé sr*čky. Tady to dopadne tak, že cestovatelé, kteří chtějí řešit reálně věci ohledně cestovaní sem radši nebudou chodit vůbec. 

0 Citovat

Mikir, vyjádřím se k tobě poprvé a naposled.

Inteligentní tvor o sobě přirozeně pochybuje, jestli třeba nenapsal kravinu, jestli si to, co napsal, alespoň zhruba prověřil, jestli náhodou, když si to po sobě přečte podruhé, nemá dojem, že z něj vypadl slovní průjem...

A pak je tu Mikir, kterému 95 čtenářů ze sta napíše, že produkuje slovní průjem - Mikirova reakce je půlhodinový slovní průjem na každého z těch 95..

Tohle fórum jsi úplně zabil

0 Citovat

Aguero napsal(a):

Už mě opravdu nebaví se prodírat těma jeho blábolama, když si chci udržet informovanost, nedej bože hledat něco konkrétního. V každém vlákně píše pořád dokola ty samé sr*čky. Tady to dopadne tak, že cestovatelé, kteří chtějí řešit reálně věci ohledně cestovaní sem radši nebudou chodit vůbec. 

 

Jj, tak nějak. Moc sem nepíšu, ale dohledat něco to je přes ty mikir sáhodlouhé "příspěvky" - hrůza. Nadto je to milion blábolů pořád a pořád dokola, navíc i mimo mísu v jednotlivých tématech, jak poškrábaná gramodeska. Smutné, jak někteří lidé mají potřebu sami se utvrzovat v jejich pravdě a trpí tím všichni ostatní.

0 Citovat

Zpět k tématu: Od soboty se mění podmínky vstupu do Polska pro občany ČR a SR. Odteď bude povinná karanténa. Výjimku mají jen očkování po dvou dávkách.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

EDIT: Ještě doplním rýpnutí - v EU se už začíná dělit občany na dvě kategorie...
Tohle se snadno obrátí proti seniorům.

0 Citovat

Myslím, že delenie na dve kategórie bude na celom svete

0 Citovat

No ako to ja citam, da sa tam ist aj s negativnym testom. Tak stale vacsia sanca sa dostat do polska ako na slovensko :)

0 Citovat

Když to udělají jako v Izraeli, že za dva měsíce proočkují 1/3 lidí, otevřou očkování komukoliv, kdo má zájem a pak začnou řešit covid-pass a výhody, tak to nebude apriori problém. U nás (tím myslím EU), ale na to jdou opačně. Rok zakazují s poukázáním na chudáky seniory, přednostně je očkují, neumí zajistit dostatek vakcín a hned by chtěli dávat výhody očkovaným. Možná proto, že sami jsou naočkovaní.

0 Citovat

Jasně, postupně to tak bude skoro ve všech oblastech. A dává to smysl, byť mě to také štve. Naočkovat bych se nechal hned, ale bohužel.... 

0 Citovat

Takže osmdesátníci nám budou chodit nakupovat, až budeme všichni nakažení v karanténě? Budou mi klepat na rameno, až budu umírat na rakovinu kvůli tomu, že jsem se nedostala včas do nemocnice? Něco takového myslíte tím, že se to obrátí proti seniorům? Protože k tomu to směřuje. Mě by dávalo smysl, kdyby se zároveň přednostně očkovali lidi, co mají v rámci práce nejvíc kontaktů s ostatními. Ale co já o tom vím, že.

0 Citovat

Očkovat se musí přednostně ti, kdo zabírají kapacitu v nemocnicích (myšleno senioři a ostatní se zdravotními indispozicemi). To, že dojde v populaci k promoření, není dle mého špatně. Riziková skupina se ochrání očkováním a ten zbytek získá přirozenou imunitu proděláním nemoci. Při stávajícím tempu očkování a s výhledem na nejistotu dodávek vakcín to bude nejrychlejší varianta, tak se vrátit zpět do normálu. 

0 Citovat

Mluvit o promořování jako o něčem, co nám může vytrhnout trn z paty je už dávno pasé. Jednak kvůli trvalým následkům, jednak kvůli novým mutacím, jednak prostě proto, že to lidí dostávaj běžně několikrát za sebou.

Každopádně měla zase pravdu Angela, když už na jaře říkala, že i tím beztak projde většina z nás. Já jsem opatrná a zatím jsem to neměla. Doufám, že ani mít nebudu.

0 Citovat

Nevytrhne, ale bude to rychlejší než pomalé očkování, kde se na nerizikové skupiny dostane nejdřív za půl roku. Jinak průběh Covidu je relativně v pohodě, blbé jsou nepředvídatelné následky. U mne konkrétně pískání v uších a ztráta čichu. Za jak dlouho se to vrátí do normálu netuším, protože u každého to může být jinak. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zpět k tématu: Od soboty se mění podmínky vstupu do Polska pro občany ČR a SR. Odteď bude povinná karanténa. Výjimku mají jen očkování po dvou dávkách.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...anicni_kha

EDIT: Ještě doplním rýpnutí - v EU se už začíná dělit občany na dvě kategorie...
Tohle se snadno obrátí proti seniorům.

Tohle je ale úplně v pohodě. Antigen žádný problém, v Polsku mám nakoupeno, takže vyjet musím. A toto je ještě velmi mírné omezení. 

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

Když to udělají jako v Izraeli, že za dva měsíce proočkují 1/3 lidí, otevřou očkování komukoliv, kdo má zájem a pak začnou řešit covid-pass a výhody, tak to nebude apriori problém. U nás (tím myslím EU), ale na to jdou opačně. Rok zakazují s poukázáním na chudáky seniory, přednostně je očkují, neumí zajistit dostatek vakcín a hned by chtěli dávat výhody očkovaným. Možná proto, že sami jsou naočkovaní.



Uplne nerozumiem ten hejt na davanie vyhod ockovanym. Pomoze mi nejako ked budu mat niekto ockovany rovanke obmedzenia ako ja? Alebo spravi to moj zivot nejako lepsim? 
Ja nemozem cestovat tak ci tak, bez ohladu na to ci moze cestovat zaockovany dochodca. 

0 Citovat

@floodland, AlejandraS:  Promoření už se min. v ČR nevyhneme (aspoň u poloviny potenciálních adeptů už se stalo, dosud reinfekce jen málokdy vyžadovala pobyt v nemocnici nebo ohrožovala život a teď směřujeme k ještě rychlejšímu promořování dalších lidí - bohužel s patřičnými důsledky), takže zmiňovat jeho negativa nemá smysl. Návrat směrem k normálu (letos určitě ne do normálu i s ohledem na pomalejší promořování nebo očkování v zahraničí) by u nás mohl probíhat díky promoření rychleji, ale jedině za předpokladu, že by se nerozšířila jihoafrická mutace (nebo jiná nová s podobnými vlastnostmi). Reinfekce jihoafrickou mutací budou zřejmě výrazný problém v návratu směrem k normálu (i když budou asi menší následky u očkovaných a promořených): https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_ajez

0 Citovat

Prosím přesuňte tuto obecnou Covid diskusi do nového tématu: https://www.cestujlevne.com/disk...?_fid=sbhi

Zde ponechme původní téma: kde se zpřísňují opatření.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Myslím, že delenie na dve kategórie bude na celom svete

Samozrejme, ze to bude vsude. Bohuzel s tim, jak se to u nas (ne)ridi to bude Cesko-slovensko(kategorie I) a zbytek Evropy (kategorie II). Misto toho, aby se veskera snaha upinala ve smeru rozchozeni chodu republiky  a zajisteni fungujiciho systemu ockovani, tak ti kkti vymyslej, jak zruinovat i ty posledni, co jeste prezivaji. 

0 Citovat

Od 26. února do 11. dubna je až na neodkladné výjimky zakázán vstup do zemí s extrémním rizikem výskytu těchto mutací.

„Konkrétně se jedná o Botswanu, Brazílii, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrickou republiku, Keňu, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzanii (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambii a Zimbabwe,“ uvedlo tiskové oddělení vlády. Právě u turistů, kteří se vrátili ze Zanzibaru, byl první český záchyt takzvané jihoafrické mutace.

0 Citovat

Aguero napsal(a):

Od 26. února do 11. dubna je až na neodkladné výjimky zakázán vstup do zemí s extrémním rizikem výskytu těchto mutací. 

Jak tohle se bude vymáhat? To jsou fakt komedianti

0 Citovat

Docela snadno. Z Ceska proste nepujde do techto zemi odletet. Ano najdou se samozrejme borci, co tu letenku rozlozi na nekolik casti a koupi letenky samostatne, ale vzhledem k soucasne situaci v Evrope se lehce stane, ze bud neodleti, nebo se nevrati. 

0