Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

@floodland: Na 100 % by to nebylo, to není ani aktuální řešení. To může být třeba v Austrálii a na NZ, kde mají karanténu v hotelu na všechny země. Většinu lidí by to ale od cesty odradilo nebo by počítali, že si hotel zaplatí. I to výrazné snížení rizika přenosu by pomohlo, protože, jak jsem psal před chvílí, čím méně přenosů ze zahraničí, tím později se mutace rozšíří a dá to čas na přípravu. Vyhnout úplně by se tomu asi stejně nedalo.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@Jan Vidim: To jsi nepochopil, co jsem napsal. Zdravotní pojišťovny ucítí jen zlomek nákladů spojených s přenosem mutace s vlastnostmi, jako má ta jihoafrická.

Proč zlomek? Ty náklady se rozloží na všechny pojišťovny. Tedy jinými slovy to pojišťovna odnese zvýšenými náklady na své ostatní pacienty, kteří kvůli mutaci onemocní. A je dokonce úplně jedno, jestli sem mutaci zatáhne vlastní klient, nebo cizí. Takže pojištovna klidně zkrachuje kvuli tomu, že se klienti ostatnich pojistoven chovají nezodpovědně. V tom je rozdíl oproti třeba autopojištění, kde idiotské chování klienta odnese pouze ta pojistovna u ktere je pojisten.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Tohle právě stát nedělá (myšleno, to co jsem napsal já). Stát klade překážky i těm, kteří by danou věc dělali "odpovědně" a ještě ty překážky klade tak blbě, že se to dá ojebat - první problém. Potom když se někdo rozhodne "špatně" (jedeš na Zanzibar nebo začneš kouřit), tak místo toho aby nesl následky (a poznal tak, jak rizikové tvoje chování bylo) dostane pomoc od státu to znamená - ošetřovné, test zdarma ale zejména zdravotní péči, která vůbec neodráží chování daného jedince... atd. vlastně problém celého přerozdělování.

Stát ti sebere možnost rozhodovat o některých věcech např. odjet na Zanzibar a potom se divíme, že tu máme neodpovědné lidi. Ještě aby ne když jsem jim část té odpovědnosti sebrali. Odpovědné lidi vychováme jedině tak, že jim tu odpovědnost necháme.

To jsi ale sesmolil blábol viď. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@Jan Vidim: To jsi nepochopil, co jsem napsal. Zdravotní pojišťovny ucítí jen zlomek nákladů spojených s přenosem mutace s vlastnostmi, jako má ta jihoafrická.

Pocítí, budou mít více nemocných klientů.

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

@Jan Vidim: To jsi nepochopil, co jsem napsal. Zdravotní pojišťovny ucítí jen zlomek nákladů spojených s přenosem mutace s vlastnostmi, jako má ta jihoafrická.

Pocítí, budou mít více nemocných klientů.

A hlavně to pocítí i v případě cizích nezodpovědných klientů. Mimochodem, jak se pak budou sankcionovat ti klienti, kterí se jen nakazili od tech nezodpovedných? Ne, komerční pojištění ve zdravotnictví prostě fungovat nemuze. 

0 Citovat

floodland: Je mi líto, že reaguješ takhle. 

Ale, můj názor je ten, že státu by měla být umožněna konkurence ve všech odvětvích, lidé si pak vyberou co jim bude vyhovovat. Protože diskuze s tebou vede jen ke zesměšňování posílám odkaz na video, kde je problematika do hloubky vysvětlena. Systém, který navrhuji je (ačkoliv nám všude tvrdí něco jiného) ještě svobodnější než všemi zastávaná demokracie.

https://bit.ly/37JLd68 

0 Citovat

@Jan Vidim, floodland: Vy nechápete, že náklady na léčení jednotlivců, kteří sem virus zavlečou, jsou max. v řádu miliónů (pokud bude někdo z nich na JIP), ale celospolečenské náklady spojené se zkrachovanými firmami a podnikateli, jejich podporami atd. budou v dodatečných desítkách miliard korun, které by nevznikly, pokud by šíření viru skončilo dříve (což by po promoření a očkování tak bylo bez těchto nových mutací). Tyto náklady žádné zdravotní pojišťovny platit logicky nebudou.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Ne, komerční pojištění ve zdravotnictví prostě fungovat nemuze. 

Zvláštní, že ve všech ostatních odvětvích komerčnost funguje. (tzn. ty odvětví, kde stát nemá monopol)

Jinak cestovní pojištění je příklad zdravotního pojištění, které dobře funguje.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@Jan Vidim, floodland: Vy nechápete, že náklady na léčení jednotlivců, kteří sem virus zavlečou, jsou max. v řádu miliónů (pokud bude někdo z nich na JIP), ale celospolečenské náklady spojené se zkrachovanými firmami a podnikateli, jejich podporami atd. budou v dodatečných desítkách miliard korun, které by nevznikly, pokud by šíření viru skončilo dříve (což by po promoření a očkování tak bylo bez těchto nových mutací). Tyto náklady žádné zdravotní pojišťovny platit logicky nebudou.

Tak já taky neříkám, že budou zavřené podniky. Budou zavřené jen dobrovolně. Pak těžko může po pojišťovně chtít pojistné plnění, za to že mu lidi z vlastní vůle přestali chodit do hospody.

0 Citovat

Kluci, špatné téma :D To máte o řádek níže :P 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Mimochodem, jak se pak budou sankcionovat ti klienti, kterí se jen nakazili od tech nezodpovedných? 

Těžko.

Jak teď budeš vymáhat škodu po tom, kdo tě nakazil? Těžko

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Zvláštní, že ve všech ostatních odvětvích komerčnost funguje. (tzn. ty odvětví, kde stát nemá monopol)

Jinak cestovní pojištění je příklad zdravotního pojištění, které dobře funguje.

Težko se reaguje na někoho, kdo nechápe základní aspekty problematiky. Cestovní pojištění není zdravotní pojištění, i když si to třeba myslíš. 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Težko se reaguje na někoho, kdo nechápe základní aspekty problematiky. Cestovní pojištění není zdravotní pojištění, i když si to třeba myslíš. 

Cestovní pojištění mimo jiné kryje výlohy na zdravotní péči. Pojišťuji si tedy zdraví. Promiň, ale to je zdravotní pojištění.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Kluci, špatné téma :D To máte o řádek níže :P 

Téma je v pohodě. Stejně za chvíli nebude kam cestovat a pak už bude jedno, kam se to bude psát :)

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

čím méně přenosů ze zahraničí, tím později se mutace rozšíří a dá to čas na přípravu . Vyhnout úplně by se tomu asi stejně nedalo.

Cas na pripravu komu? U nas sa nevedeli pripravit na cinsku druhu vlnu, britsku verziu a teraz uz ani juhoafricku a zachvilu sa tu zacne bedakat nad brazilsku. A casu bolo dost, no nic sa nevyriesilo. Akurat len co strasia ludi ale ziadne realne riesenia

0 Citovat

Ať tu máme věcnou diskuzi. Idnes

12:59 Zákaz vycestovat do Brazílie nebo Jihoafrické republiky kvůli mutacím koronaviru, který ve středu vyhlásila vláda, je podle politologa a děkana Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně Stanislava Balíka za hranou. Podle něj je to bránění v opuštění republiky, což by mohlo být napadnutelné u soudu.

0 Citovat

Toto docela trvalo, než se k tomu do médií někdo vyjádřil. 

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Tak já taky neříkám, že budou zavřené podniky. Budou zavřené jen dobrovolně. Pak těžko může po pojišťovně chtít pojistné plnění, za to že mu lidi z vlastní vůle přestali chodit do hospody.

Dobrovolně zavřené většinou nejsou. Vždyť píšu, že to nejde chtít po pojišťovně. Velká část lidí tam přestala chodit právě kvůli šíření viru a když bude pokračovat, nebudou chodit ani nadále. To ale nemá co dělat se vztahem zdravotní pojišťovny a jejího klienta jedoucího na Zanzibar (že by se nad svou cestou kvůli možným sankcím zamyslel).

0 Citovat

@baca12: Hlavně čas na přípravu novější verze vakcíny a přeočkování těch nejrizikovějších, pokud se ukáže, že to bude třeba. Nemusíme být mezi prvními zeměmi, které si vyzkoušejí, jaké jsou následky nové mutace.

0 Citovat

Většina příspěvků z posledních pár hodin patří do diskuse Covid obecně. Vaše názory na ústavnost opatření do této diskuse nepatří. Držte prosím fórum úzce zaměřené.

0 Citovat

Leoši díky!!!!!!

Najít tady v té změti relevantní info je fakt problém. Prosím, Floodland a spol., řešte to jinde!

Momentálně se píše, že chtějí zakázat pohyb mezi jednotlivými kraji, takže mám dotaz. Netušíte někdo jak to je, když by zakázali opouštět kraj, kde máte trvalý pobyt, a jeli bychom na letiště? Myslím třeba z Moravy do Prahy, to se také nebude smět?

0 Citovat

@Leoš Literák: +1

0 Citovat

@JanaV: To zatím netuší ani vláda. V článku je hned pod tím odstaveček, proč potřebují nouzový stav - "omezit pohyb na stanovenou vzdálenost od bydliště". A to není uzavření kraje.

https://www.novinky.cz/domaci/cl...v-40352157

0 Citovat

JanaV napsal(a):

Leoši díky!!!!!!

Najít tady v té změti relevantní info je fakt problém. Prosím, Floodland a spol., řešte to jinde!

Momentálně se píše, že chtějí zakázat pohyb mezi jednotlivými kraji, takže mám dotaz. Netušíte někdo jak to je, když by zakázali opouštět kraj, kde máte trvalý pobyt, a jeli bychom na letiště? Myslím třeba z Moravy do Prahy, to se také nebude smět?

Stačí ukázat letenku. 

0 Citovat

Nejlépe na Zanzibar :-))

0