Japonsko - zákaz vstupu cizinců do konce ledna.  .

ZPŘÍSŇOVÁNÍ restrikcí a cesta z normálu

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

@cali

Padrino je fakt borec. Ten názor Alexandry ale nějak nekoresponduje s tím jeho názorem na Kateřinu. Já už snad mám podezření, že je to David nebo Kryštof, kteří tady tak uměle udržují diskuzi :-). No třeba je to přitažené za vlas. Před lety jsem z podobného důvodu odešel stejně jako LiborS z Hedvábné stezky, protože to tam šlo od pěti k nule a ještě k tomu vždy zázračně jednou za měsic z ničeho nic stouplo množství diskuzních příspěvků z jednoho denně na dvacet ;-))). Ale možná jsi to ty Cali 😀.

Doufám, že ty jsi byl na straně ochránců. 

@Eremi

Díky. Nikdy jsem neodešel, jen jsem nechtěl přispívat, protože už mi to nedávalo smysl. Ale bohužel jsem se dnes neudržel a chtěl jsem podpořit Prokyho.  Moje chyba :-(

0 Citovat

Tak Holandsko mi hodilo vidle do mého plánu se vypravit do Kostariky 10.-24.1. s těmi testy i pro tranzit. Našel jsem za slušnou cenu letenky s KLM Praha - Amsterdam - San Jose. Ale test je riziko co kdyz nahodou vyjde pozitivni. S moji dobrou imunitou jsem velky kandidat na to byt bezprizakovy. 

Dalsi planem byla Dominikanska na trase Praha - Frankfurt (CSA) a Frankfurt - Punta Cana (Condor). Nicmene z neznamenho duvodu CSA nenabizi zadne lety do Frankfurt cely leden a unor. Nevi nekdo proc to zrusili?

Mexiko asi taky nedam nedari se mi najit nic slusneho. Letenky za 25-30k s 2 prestupy to fakt radeji budu doma.

No nic tak se pomalu sen o 14 dnech v teple v nejchladnejsim mesici v roce rozplyva. Letosni rok nam zkratka nepreje. 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Ten poměr "pro očkování" ku "proti očkování" v celém Česku mě asi překvapuje jen málo. Ale kolik lidí proti očkování je na tomto serveru, to mě překvapuje docela dost. Měl jsem za to, že lidé, kteří viděli kus světa, mají obecně nějaký rozhled. Chápu, že ne každý má absolutní důvěru, ale tolik striktních odmítnutí podložených různými konspiračními argumenty, to jsem vážně nečekal. Ale pravda, nečekal jsem to ani mezi svými přáteli na Facebooku, kde letos docela trpím pokaždé, když si projíždím feed. 

 

 

Já nemyslím že to tu na CL bude až tak marné. Podle mě ti co s očkováním souhlasí to nemají potřebu tak "vykřikovat" do světa, takže logicky jsou méně viditelní.

Ti co nesouhlasí pak trpí bludnou představou že někoho jejich důvody/domněnky proč se neočkovat zajímají a plevelí tím kde co.

 

0 Citovat

@jakob: přesně. Je to tu o jednotlivcích, žádná masovka.

0 Citovat

jakob napsal(a):

[citace="Proky"]

Ten poměr "pro očkování" ku "proti očkování" v celém Česku mě asi překvapuje jen málo. Ale kolik lidí proti očkování je na tomto serveru, to mě překvapuje docela dost. Měl jsem za to, že lidé, kteří viděli kus světa, mají obecně nějaký rozhled. Chápu, že ne každý má absolutní důvěru, ale tolik striktních odmítnutí podložených různými konspiračními argumenty, to jsem vážně nečekal. Ale pravda, nečekal jsem to ani mezi svými přáteli na Facebooku, kde letos docela trpím pokaždé, když si projíždím feed. 

 

 

Já nemyslím že to tu na CL bude až tak marné. Podle mě ti co s očkováním souhlasí to nemají potřebu tak "vykřikovat" do světa, takže logicky jsou méně viditelní.

Ti co nesouhlasí pak trpí bludnou představou že někoho jejich důvody/domněnky proč se neočkovat zajímají a plevelí tím kde co.

 

[/citace]

Nene, to bude opačně. Ti co souhlasí a chtějí se očkovat trpí bludnou představou že někoho jejich důvody/domněnky proč se očkovat zajímají a plevelí tím kde co.

0 Citovat

Nezaznel tu asi jeden argument proti ockovani, ktery treba pro me je relevantni. Neverim na zadne konspiracni teorie ani se nebojim negativnich vedlejsich ucinku vakciny. 

Ale jsem pro to aby predevsim deti a mladi dospely podporovali a trenovali svuj imunitni system. Jak je znamo tak lidem do rekneme 30 let COVID vubec nic neudela a naopak v cim nizsim veku se nas imunitni system s nejakymi viry potka tim spise si na ne zacne budovat prirozenou obranou reakci. Vakcina nam toto umele nahradi a v budoucnu prijde jiny vir a budeme vuci nemu mnohem zranitelnejsi, protoze zbavime nase tela moznosti budovat si prirozenou imunitu... 


Covid je nova nemoc a jeste hodne toho o ni nevime, takze zatim bych byl opravdu opatrny s tim, aby se nam treba cestovani plosne podminovalo ockovanim. To uz fakt zavani totalitou. Navic jestli se nepletu tak ockovani nebrani tomu, aby clovek byl prenasec (tuto informaci ale nemam overenou kdyztak me nekdo doplnte a hodte zdroj). Ockovani hlavne chrani pred tezkym prubehem. Tim spise naockujme lidi treba nad 50 let a ostatnim to dejme jako dobrovolnou moznost. Postupne se zbyla mlada populace promori a nemoc casem zmizi jako tomu bylo u Spanelske chripky. V CR uz melo COVID skoro 700k lidi dle statistik, ale realita bude 2-3x vyssi. Takze 15-20% populace uz mame promoreno k tomu pricteme tech cca 40% co by se ockovat nechalo a jeste nejaka % co se promori behem dalsich mesicu a v lete by snad mohla cela tadyta pi**vina skoncit. 

0 Citovat

Jižní Afrika oslavila 1 000 000 případů přechodem do Alert Level 3 - Lockdown :/

https://www.gov.za/covid-19/abou...9-lockdown

0 Citovat

Pěkné. Rovnou z 1 do 3. Takhle se mi to líbí 👍 A ten jejich lockdown je takový bezzubý. Kina, muzea, sportoviště, restaurace se při něm zavírají ve 20:00, ale zůstávají otevřené... 😁

0 Citovat

@JohnHabal: A nejsou právě vakcíny ta podpora a trénink imunitního systému? Nejsem odborník, ale třeba z tohoto mi to vyplývá: 

https://ec.europa.eu/info/live-w...es-work_cs

Podle dosavadních poznatků to vypadá, že vakcíny, u kterých se toto zkoumalo, nechrání (nebo jen minimálně chrání) proti bezpříznakovému průběhu covidu (u většiny vakcín se to nezkoumalo - říkal to v neděli na ČT24 po 13 h. Prymula - dá se poslechnout na webu ČT). Myslím, že je stále nejasné, jak infekční jsou ti bezpříznakoví (alespoň před časem to nebylo moc jasné).

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak často chlapácky budou čekat, co to udělá s těmi, co se nechají naočkovat dřív, jak jsem tady často četl. Jen by mě zajímalo, co pro ně bude dostatečná doba na to, aby mohli říct, že je vakcína bezpečná.  

Já bych řekl, že by mohlo být rozumné počkat na druhou půlku léta. Stejně asi nebudou vakcíny u nás běžně dostupné před začátkem léta. Třeba budou v té době vakcíny aktualizované na nějakou novou mutaci, což prý jde snadno (min. u těch mRNA).

0 Citovat

@Libor_S

 

Rozumné, nerozumné. Z pohledu cestování bude stěžejní, jak se to vyvine či nevyvine s tím očkovacím průkazem, respektive uznáváním očkování. Jak k tomu přistoupí země mimo EU a aerolinky, jaké vakcíny budou uznávat, jaká doba účinku se bude uznávat atd. Je tam spousta neznámých. Někdo, kdo bude chtít cestovat v červenci, určitě nebude chtít čekat s očkováním na srpen. Mutací bude asi ještě víc, takže oddalovat očkování z tohoto důvodu není úplně rozumné. Osobně jsem přesunul či přesunu všechny lety kromě EU na konec roku 2021a začátkem 2022 abych podobné problémy nemusel řešit.

 

0 Citovat

A viděli jste ten očkovací plán? Vakcíny se sem mají postupně dodávat do června 22 (a to z nich větší část zatím ani nebyla schválena). Dají se tedy očekávat různé zádrhely díky vnějším okolnostem +  díky perfektním organizačním schopnostem naší vlády. Z toho mi vyplývá jediné- zase se můžeme všichni uklidnit a pokecat si o tématu až tak za rok- dříve se totiž neriziková mladší populace stejně k vakcíně nedostane. 

0 Citovat

@Mandarinka

To si nemyslím. Kolik je důchodců a kolik je v populaci odpíračů očkování. Myslím, že ta skupina bude stejná i mezi důchodci,dokonce možná i vyšší, když vidím přístup důchodců ke Covidu, takže hádám, že 30-50 % vakcín pro důchodce zůstane nevyužita a bude dostupná pro ostatní. Snad jen to, že je to zadarmo, může sehrát určitou roli :-)))

0 Citovat

Minimálně do konce 2Q bude převis poptávky nad nabídkou.

0 Citovat

Ohledně zavádění nějakých covid pasů a podobných bumážek...vy, co máte děti, chcete cestovat bez nich? Protože vakcína je určena pro starší 16 let, takže pokud nějaký idiot zavede třeba povinné očkování pri cestě s určitou leteckou společností, tak s dětmi smůla, asi pojedou lodí.

0 Citovat

Na všechno existují výjimky...

0 Citovat

niemandos napsal(a):

To si nemyslím. Kolik je důchodců a kolik je v populaci odpíračů očkování. Myslím, že ta skupina bude stejná i mezi důchodci,dokonce možná i vyšší, když vidím přístup důchodců ke Covidu, takže hádám, že 30-50 % vakcín pro důchodce zůstane nevyužita a bude dostupná pro ostatní. Snad jen to, že je to zadarmo, může sehrát určitou roli :-)))

Souhlasím (samozřejmě za předpokladu, že nebudou nečekané výpadky v produkci a nebude výrazně opožděný náběh vakcín od dalších firem).

Načasování očkování jsem nepsal z pohledu cestování. Pokud někdo bude chtít jet do země, kde budou očkování vyžadovat, bude se muset přizpůsobit. 

0 Citovat

Proky napsal(a):

Ten poměr "pro očkování" ku "proti očkování" v celém Česku mě asi překvapuje jen málo. Ale kolik lidí proti očkování je na tomto serveru, to mě překvapuje docela dost. Měl jsem za to, že lidé, kteří viděli kus světa, mají obecně nějaký rozhled.



Tohle podle mě už dávno nefunguje. Stačí se podívat na partu diletantů kolem TKS2. A když "největší česká expedice" vypadá takhle, co očekávat od zbytku.

0 Citovat

Padrino, Jarda, Michal, Niemandos a hlavně Proky +1. Moc aktivně nepřispívám, ale čtu tady víceméně všechno, protože je to výlet mimo moji sociální bublinu, super kaleidoskop názorů atd, dozvím se spoustu relevantních věcí, které v mainstreamu až tak nejedou. Každopádně hustý co se tady člověk dozví o očkování. Osobně půjdu hned. Jsem teď v karanténě (ač nevytrasován, překvapivě), sestra (aktivní sportovkyně) a její přítel (ligovej fotbalista) tim teď prochází a nic moc. Naopak znám cukrovkáře, který měl dva dny kašel a jinak dobrý. Je to loterie. Každopádně pravděpodobnost, že v týhle loterii prohraješ je o dost větší než, že prohraješ v tý očkovací (to říkám jako někdo, kdo považuje břišní tyfus do Indonesie za zbytečnej například). Zatím nejlepší argument proti očkování co jsem slyšel je, že někdo viděl jak se očkuje Babiš a že to píchaj teda přímo do ko**ta ...

Nelíbí se mi, že si státy budou předávat seznamy neočkovaných, to by samozřejmě mělo být spíš naopak, ale i tak budu první v řadě. Abych mohl normálně žít a aby tu kulku nekoupil někdo, koho mám rád ...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Pěkné. Rovnou z 1 do 3. Takhle se mi to líbí 👍 A ten jejich lockdown je takový bezzubý. Kina, muzea, sportoviště, restaurace se při něm zavírají ve 20:00, ale zůstávají otevřené... 😁

zitra odlitame, tak pak muzu poreferovat 😂

0 Citovat

Ahoj Ondro, poreferuj prosím. Klidně do vzkazu, jestli nebudeš chtít sem. Já měla letět 15. ledna přímej let s Austrianem, ale pokud si tam člověk nedá víno, tak je to zbytečné a ráda to odložím na lepší časy.

0 Citovat

Pokud si tam člověk nedá víno, může si dát cider...

0 Citovat

OMG, to mi ani neříkej! Měla jsem skvělý v http://peregrinefarmstall.co.za/ od kluků https://eversonscider.com/ tip pro Ondrab ;)

 

0 Citovat

Mě ho tam dvě Němky v Kapském městě naučily pít..

0 Citovat

Proky a vlastně všichni, co pozitivně reagovali +1

Jinak aktuálně procházím covidem, jsem <30,  sportuji celoročně (celkem dobrá imunita) a musím teda říct,  že i když nemám nějaký těžký průběh,  tak je to dost nepříjemný a bylo mi párkrát fakt hodně zle. Přítelkyně <25 to taky celkem špatně snášela,  ale o něco lépe než já a za pár dní se z toho vyležela. Takže to bude celkem loterie, někdo si toho ani nevšimne a někomu bude fakt zle. Celkem chapu, proc někteří lidé 50+ s nadváhou jsou skoro na umření. 

Až bude možnost,  tak na očkování půjdu co nejdřív. Samozřejmě bych ocenil nějaké elektronické covid pasy, které by umožnily cestovat bez omezení. Samozřejmě by se měly sdílet spíš seznamy očkovaných lidí než těch,  co nebyli očkováni. 

Každá země si může určit svoje pravidla pro vstup. Horší to bude po Evropě, kde je schengen a jsem zvědav,  jak se to vymyslí. Upřímně doufám, že se půjde do léta očkovat a země budou akceptovat covid pas. 

0