Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

U delty to snížení moc významné zřejmě nebude.

https://www.washingtonpost.com/h...accinated/

0 Citovat

Já neříkám, že to funguje na 100% a nemůžeš covid chytit. To že můžeš už je dokázáno. Já píšu o přenášení na další osoby. To prokázáno zatím 100% není. 

0 Citovat

Paja: jo jako myslíš že budeš mít asymptomaticky covid s tak nízkou infekční dávkou ze pro ostatní jsi neinfekcni? To je mozny, to nevim

0 Citovat

https://api.nationalgeographic.c...lta-easily

0 Citovat

Ano tak to myslím. Navíc pokud by i očkovaní nadále přenášeli covid, tak by ta aktuální situace s nakaženýma ve světě vypadala mnohem hůř.

0 Citovat

Ale očkovaní se prakticky netestují. Takže pokud si to roznášejí mezi sebou(a očkovaných je většina), a jsou bez příznaků, nikdo to neví... 

Otázka je, jestli je tato momentálně majoritní delta varianta sice nakažlivá, ale tak slabá, že má nízkou mortalitu, nebo je to opravdu zásluha očkování, že nejsou nikde (v médiích ukazovány) mrazáky v ulicích. A to je na jižní polokouli zima. Osobně to vidím na kombinaci obojího. 

0 Citovat

No tak chápu, že z irské samoty, kde lišky dávají dobrou noc, vypadá všechno jinak.

0 Citovat

Tak se jeste jednou zapojim  Kdyz je teda v Irsku 88 % plne ockovanych  a  prvni davku dostalo  92 % proc teda  je za poslednich  14 dnu   450 nakazenych  na 100000 ( Cesi uvadeji  chybne 500 ) ale to neni podstatne , Petr 76 pise  ze neockovani  jsou imigranti  Nevim jak je to jinde ,ale tady kde ziju jsou treba  skoro vsichni Slovaci naockovani ti co sli prvni  uz pomalu budou muset myslet na treti davku  znam i nejake mlade  co covid meli s lehkym prubehem  

Kdo to tedy prenasi ?  odpurci vakcin  ,rousek  ,testu ? Nebo snad cestovatelska  vyjimka mezi  Anglii a Irskem ?  Nebo k te nakaze pomahaji velkou merou ockovani  ? V Irsku zije  zhruba 5 milionu obyvatel a  s toho je asi  pul milionu cizincu ,ovsem nekteri uz s dvojim obcanstvim a vsichni ockovani urcite neodmitaji 

Z tech cisel je tedy naprosto jasne, ze covidem se nakazi a roznaseji ho  i  ockovani, ale pochopitelne takovym nazorum  se  v zadne zemi prostor nedava  Izrael  je podobny dukaz  Nakonec i Australie nebo Novy Zeland  kde  se turiste  moc nedostanou 

0 Citovat

Kuffenbach napsal(a):

Ale očkovaní se prakticky netestují. Takže pokud si to roznášejí mezi sebou(a očkovaných je většina), a jsou bez příznaků, nikdo to neví... 

Otázka je, jestli je tato momentálně majoritní delta varianta sice nakažlivá, ale tak slabá, že má nízkou mortalitu, nebo je to opravdu zásluha očkování, že nejsou nikde (v médiích ukazovány) mrazáky v ulicích. A to je na jižní polokouli zima. Osobně to vidím na kombinaci obojího. 

Očkovaní se netestují, jo? Prosím tě a jak se testují neočkovaní? Vždyť nikde reálně testy nechtějí vidět (bavím se o ČR), fitka, bary, hospody, ubytování... já už ani nevím, kde by měl mít neočkovaný test a kde ne. Nikde nikdo po nikom nic vidět nechce. 

To, že někdo chce cestovat a cestuje a je neočkovaný a tím pádem mu testování a karantény komplikují život je pouze jeho volba. Rozhodl se tak, tak ať kvůli tomu nebrečí.

0 Citovat

Ty výše uvedené studie naznačují, že očkovaní mohou přenášet deltu víceméně stejně jako neočkovaní. Pokud tomu tak skutečně je, pak zvýhodňování očkovaných postrádá opodstatnění a je naopak rizikem.

0 Citovat

Mxp: delta u nas dominuje celé léto a zatím je stav uspokojivý, uvidíme,  co přinese podzim. Záleží z jakého uhlu pohledu to bereš, hlavním rizikem pro všechny jsou neockovani, tudíž i kdyby to zvýhodnění přimělo par set tisíc lidí se naockovat tak to vyznam mělo 

0 Citovat

@Jarda: LOL, a kdo se dle tebe testuje? V pondělí bylo mám dojem 42 000 testů + cca milion ve školách (neočkovaní). 

0 Citovat

@mxp: Akorát, že očkovaní nejsou v ČR kromě cestování v praxi zvýhodnění vůbec nijak.

@Kuffenbach: Lidi, kterým je blbě a na test je pošle praktik... který jdou na příjem do nemocnice, na zákroky... který se chystají cestovat a nemají očkovaní a dost jich jde úplně zbytečně, protože pak v dané instituci (ubytování, fitko, atd.) po nich nic nebudou chtít vidět, což byla hlavní pointa mého předchozího příspěvku.

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

 hlavním rizikem pro všechny jsou neockovani, tudíž i kdyby to zvýhodnění přimělo par set tisíc lidí se naockovat tak to vyznam mělo 

V cem jsem jako neockovany pro ockovane riziko ?  

-jako ockovany  tvrdis ze jsi lepe proti covidu chraneny 

-jako ockovany  rikas ze pokud se nakazis  mas mirnejsi prubeh 

-jako ockovany udajne neni prokazano ze pri nakaze neco siris 

tak v cem jsem teda pro tebe riziko ?

a ted to otocim 

-jsem neockovany ale zdravy  ,v pripade ze ockovany prenasi  virus jako neockovany , mohu se od  tebe nakazit  a protoze naockovanych uz je vic  tak logicky to riziko je vetsi 

-jako neockovany nemam zadny dukaz ze s vakcinou budu mit  lehci prubeh ,ten je spis dany imunitu meho tela  ,spousta lidi nebyla ockovana a presto meli lehky prubeh nebo dokonce zadne priznaky 

 -pokud se necham naockovat  dostavam do tela vlastne virus  a telo se s nim ma naucit bojovat a vytvorit si protilatky ,jenze ta vakcina neni  doposud proverena ,ale byla schvalena v nouzovem stavu a neni v zadnem pripade uplne bezpecna 

Takze vetsi rizika nesu ja jako neockovany  vuci sam sobe , kdezto tebe jako ockovaneho ohrozuju  minimalne pokud plati to  cim se vsichni  obhajci ockovani ohaneji ,pokud jedna s tech tri vyse uvedenych veci  neplati  tak proc by jsi mel jako ockovany mit vyhody proti neockovanemu ? Naopakl jsi vetsim nebezpecim protoze uz je vas vic 

0 Citovat

ja to beriem tak, ze som ockovany a ak nahodou prenasam, je mi to uplne jedno ci ich nakazim alebo nie. neockovani maju sancu zadarmo sa chranit ockovanim. uz tu dlho trpime roznych spekulantov, odrbavacov, posratych pendlerov (ta retardovana cast, samozrejme nie vseci) co blokuju hranice ... ja a moje okolie sme si svoju obciansku a ludsku povinnost splnili, prispeli sme ku kolektivnej imunite, ktoru aj tak nedosiahneme a neockovanym z vlastnej vole z rizikovych skupin prajem vela stastia.

Ved to uz take absurdne veci som pocul, ze zaockovany kamarat s rodinou chceli navstivit babku ale akcna tetka, ktora sa o babku stara ich stopla s tym, ze nech najprv si urobia testy, lebo ani ona a ani babka nie je zaockovana a boja sa, ze by ich mohli nakazit...

0 Citovat

+1

0 Citovat

Mikir: statistika. Těžší průběhy s nutností hospitalizace mají neockovani, pokud to nepojmou infekční kliniky jako na podzim/jare tak se zase budou omezovat provozy jiných oddeleni, což se může dotknout vsech. Nehledě o dalších omezenich. Az tohle nebude hrozit tak bude fuk jestli venku pobíhá s rymeckou 20 lidi nebo 100 tisíc. Btw čerstvý irský vzduch te pred těžším průběhem neochrání 

0 Citovat

Jenže toho vola žádná statistika, studie a další vědecké zdroje dat nezajímají. Důležité je, co bylo napsáno v diskuzi na novinkách a mělo 150 lajků a zapadá to do jeho rámce myšlení.

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...omaci_ajez

0 Citovat

Už jsem četl. Zaujalo mě to, protože 11 se vracím z Korfu a plánoval jsem test pro neočkovanou manželku. Jak k tomu teď přistoupit?  Asi nelze čekat, že na letišti na Korfu budou vědět, že soud zrušil nařízení vlády o nutnosti testu hned první den. Čím argumentovat, že testu netřeba?

0 Citovat

Niemandos: pokud to ministerstvo nepromitne do te doby do oficiálních nařízení, které budou volne dohledatelna na netu, tak s tim pouze českým článkem na idnesu asi v Řecku pochodis docela slozite

0 Citovat

Tak předpokládám, že je o tom musí informovat letecká společnost. Pokud by Vám odepřeli nástup do letadla, tak byste měl nárok na kompenzaci.

0 Citovat

@Peetee 247

Člověcě, to by mě fakt nenapadlo 😃. No volně dohledatelné může být co chce, když o tom na Korfu nebudou mít ani páru, vzhledem k tomu, že to bude platit (pokud vůbec) první den. Ona to vláda ale do té doby jistě změní a vlak pojede dál.

o kompenzaci mi opravdu nejde. Já raději doletím na čas, než se někde hádat na letišti, že test není potřeba a pak tam tvrdnout další den. Byl to jen takový nadhoz do diskuze. Těch pár euro pro jistotu dám.

0 Citovat

miromat  to je sice hezke , ale dokud nekdo nezakaze leteckym, spolecnostem  ze nemohou mit odlisne podminky nez ta zeme kam cestujici leti,   tak to je pak pro cestujiciho  vzdycky riziko ze narazi na blbce  a nepusti ho do letadla a  pokud soud uznava  ,ze zeme ma pravo na test ,coz neni koser ,protoze ja ten test nechci a nepotrebuju ,chce ho ta zeme ,tak at mi ho zaplati ..nejake argumenty ,ze mam moznost byt ockovany  at si strci nekam  ,to je snad moje vec jestli se chci nebo nechci ockovat 

Ale rozumim  tomu ze  se ceska firma brani  jestli si treba koupim v CR samotest a pak si ho udelam pomoci videohovoru pod dohledem a pak mam k dispocici  i certifikat  tak to maji uznavat 

Tonicu  obcanska a lidska povinnost ?  To ma nadech  jako za komancu ,aspon ta obcanska a lidska povinnoist je vlasne  v hodnotach  a v dnesni dobe je uz svet hodne zkazeny ,chapu ze ti to je jedno,ze by jsi byl prenasecem , v prve rade ale chranis sebe a svou rodinu podle sveho presvedceni  a pak  vyuzivas  nesmyslnych  privilegii  pro ockovane , muzes namitnout ,ze skoro  kazdy ma moznost  se nechat ockovat Pendlerum bych nenadaval .,kdyz maji vyjimku  treba kamionaci co jezdi po cele Evrope tak proc by ji nemel mit pendler , myslim ,ze se k nim pristupuje diskriminacne  Daleko horsi je ta banda politiku co  si jezdi a litaji jak je napadne pod rouskou diplomaticke  ochrany 

Peetee247 o cerstvy vzduch ani tak nejde  i kdyz je pravda ze v Ostrave jsem mival casto chripky a anginy ,ale v prve rade jde o virove onemocneni a  je prokazano  ze u more je  pravdepodobnost nakazy  mensi  ,netvrdim ,ze se nemuzu nakazit  ale tim ,ze se vyhybam co jen muzu noseni rousek podporuju prirozenou imunitu v tele ,sterilni prostredi se hodi do nemocnic  a dalsich nebezpecnych prostor ,ale ne na ulici ,do obchodu ,do verejne dopravy  atd,,  tam se pohybuie mnoho viru ktere jsou pro telo uzitecne a posiluji prirozenou imunitui  vic nez kdyz tve telo vlastne nainfikuji  Te chemie je vsude ve vsem uz tolik ,ze  spis clovek onemocni rakovinou nez nejakym covidem 

Asi v dobe kritickeho stavu  v nemocnicich  bylo slozite vymyslet nejaky kompromis ,ale co dneska hrozi ? Ani tech irskych  500 nakazenych za  14 dni  neni  nic co by opravnovalo  udrzovat  pandemii   a vyhlasovat  stupidni restikce Copak 0,5 %  je nejake  katastroficke cislo ? 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Peetee 247

Člověcě, to by mě fakt nenapadlo 😃. No volně dohledatelné může být co chce, když o tom na Korfu nebudou mít ani páru, vzhledem k tomu, že to bude platit (pokud vůbec) první den. Ona to vláda ale do té doby jistě změní a vlak pojede dál.

o kompenzaci mi opravdu nejde. Já raději doletím na čas, než se někde hádat na letišti, že test není potřeba a pak tam tvrdnout další den. Byl to jen takový nadhoz do diskuze. Těch pár euro pro jistotu dám.

Řekl bych že to vědět budou, vzhledem k tomu že při posunech rizikových zemí (oranžová -> červená apod.) to také vědí hned od ponděli co to začíná platit

0