Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

@radek: Co se u nás proboha rozjelo po návratu z lyžovačky v Itálii? Těch asi v průměru 300 pozitivních a 10 mrtvých na či s covidem denně po dobu pár týdnů? Nebo myslíš, jak se tu rozjely lockdowny?

V USA mají zákazy cestování mezi státy? Nemají a neznamená to, že by se kvůli tomu výrazně horšila situace v těch státech, kde je nákazy výrazně méně než v jiných. Za 5 let jsi napsal 15 příspěvků a je asi dobře, že jen tak málo.

0 Citovat

https://www.novinky.cz/zahranicn....seznam.cz

Švédsko se přidává k Dánsku a končí s Covidem. Naočkováno 58% obyvatel. 

0 Citovat

Krásný článek na novinkách - neustále předhazované Švédsko:

"Mírnější přístup Švédska vedl k tomu, že země má výrazně více obětí na hlavu než sousední skandinávské země, 145 na sto tisíc, což je třikrát více než v Dánsku, osmkrát více než ve Finsku a desetkrát více než v Norsku. Podle serveru Business Insider se mu přitom nedaří ekonomicky lépe než sousedům. Loni mezi dubnem a červnem byl propad 8,6 procenta, zatímco v Dánsku 7,4 % a v Norsku 5,1 %."

Gratuluju :) tak uvidíme, jak dlouho jim vydrží konec s covidem.

0 Citovat

Tady je jeste krasnejsi clanek 

hlavne ty reakce pak v diskuzi , super treba ze 90 % lidi v nemocnici jsou neockovani a pak se ukaze ze na JIP je  jich 15 , nebo reakce  jak zapad uz taky klesnul na dno v ochrane lidskych prav a diskrimunuje neockovane  a porusuje zakony 

https://www.novinky.cz/koronavir...t-40371367

0 Citovat

Ochrana lidských práv...jo jo. To jsi taky psal minulý únor třeba, když bylo 8000 lidí na JIP ??

 

0 Citovat

Nechcete už s tou covidovou hysterií přestat a začít se chovat a žít normálně? Nechápu, že to pořád ještě někoho baví...

0 Citovat

Ja teda ziju normalne,  respirator v uzavřených prostorách me v době pandemie nijak neomezuje a vyplnění nějakých formulářů a zamavani na gatu certifikátem mne přijde naprosté minimum, co můžu pro zaslouženou dovolenou udelat

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Nechcete už s tou covidovou hysterií přestat a začít se chovat a žít normálně? Nechápu, že to pořád ještě někoho baví...

Já si taky žiju naprosto v pohodě, anebo spíš apaticky. Respirátor je v pohodě, formulář do zahraničí je v pohodě, očkovaný jsem, svědomí mám čisté. Blíží se volby, bude nejspíš dál vládnout Andrej, takže ať si opravdu moji milí spoluobčané naserou a s nimi celý tenhle stát, já už si žiju sám na sebe a ostatní mě nezajímají :)

0 Citovat

Libor_s těch tvých 2tisíce příspěvků má možná větší váhu a jsou hodnotnější, jenom protože prostě je jich tolik... Někdo má prostě potřebu tlachat, někdo ne. Chodím tady déle než těch 5 let, ale protože jsem neměl potřebu vypisovat, tak jsem si tu nic nezakládal, až před těmi pěti lety. Stejně jako nemám zapotřebí být třeba na jakýchkoli sociálních sítích a psát někde hromady příspěvků, a to ani tady. Nebudu komentovat, nemám zapotřebí, čas, ani náladu se s někým dohadovat o jeho pravdě, stejně si každý vezme a napíše jen co se mu hodí do skládačky v jeho přesvědčení :)

 

0 Citovat

No tak to je super, že vám to tak vyhovuje. Tak by se tím pádem mohly ukončit i ty diskuze tady, ne? 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

No tak to je super, že vám to tak vyhovuje. Tak by se tím pádem mohly ukončit i ty diskuze tady, ne? 

 

To je tady trošku matrix, nemyslíš? 😁😁😁

Jinak i přesto, že jsem stále nenaočkovaná, jsem živá, zdravá a šťastná na cestách ✈❤ Nevadí mi očkovaná většina ani moje menšina, nevadí mi testy, dokud jsou zdarma, nevadí mi, že léto končí, když je možnost letět někam, kde si ho natáhnu. Každopádně to, že mi zdražili v mé oblíbené vinotéce Frizante o 15 Kč na litr mě neskutečně štve 🙈😁

Jediné, co teď fakt a vážně řesim je, kam příště... Tak co radíš?? A něco na míru, jo? Ne, že mi doporučíš Kanadu a Thajsko😁😁

0 Citovat

Diky za prispevek k tematu.

Mimochodem, posli mi cislo uctu, prispeju ti na to vino, abys tak nestradala.

0 Citovat

Kačko, tobě radit je strašně těžké. Kde jsi ještě nebyla? Ale chápu tě, teď při těch posledních výprodejích Ryanu a Wizzu jsem byl na tom stejně a nic jsem nekoupil, prostě už skoro není kam. Teď mě napadlo - v Jordánsku jsi ještě nebyla, že? Doporučuji všemi deseti. A jinak třeba Jižní Afrika nebo Jižní Amerika. Pokud objevíš dobré letenky, rád se připojím. :-)

0 Citovat

čú: 1455864053/0800, variabilní symbol: na rohlíky zapomeň!

Díky 🙏

 

tbu napsal(a):

Diky za prispevek k tematu.

Mimochodem, posli mi cislo uctu, prispeju ti na to vino, abys tak nestradala.

0 Citovat

@Katka +1 :-)

0 Citovat

Nad tou Afrikou vážně přemýšlím...Ale ještě více nad tím, že je to skoro rok, co jsem si k narozeninám nadělila odpolední alko výstup Teide....

Zase se mi to jubileum blíží a kde jinde si dát skleničku (čti lahvinku) Prosecca než nad mraky...?! Ale prosím někde, kam se dostanu i coby nenaočkovaná🙏🙃

mirjur napsal(a):

Kačko, tobě radit je strašně těžké. Kde jsi ještě nebyla? Ale chápu tě, teď při těch posledních výprodejích Ryanu a Wizzu jsem byl na tom stejně a nic jsem nekoupil, prostě už skoro není kam. Teď mě napadlo - v Jordánsku jsi ještě nebyla, že? Doporučuji všemi deseti. A jinak třeba Jižní Afrika nebo Jižní Amerika. Pokud objevíš dobré letenky, rád se připojím. :-)

0 Citovat

Netrpělivě vyhlížím tu přislíbenou charitu, ale zatím mi jen Lidl děkuje za nákup. Za opakovaný nákup.

Mimochodem - za nákup Prosecca. Bylo v akci. Takže za krabici Prosecca, chápeme jo?!🙏😁

Kateřina Ostrá napsal(a):

čú: 1455864053/0800, variabilní symbol: na rohlíky zapomeň!

Díky 🙏

 

[citace="tbu"]

Diky za prispevek k tematu.

Mimochodem, posli mi cislo uctu, prispeju ti na to vino, abys tak nestradala.

[/citace]

0 Citovat

Kateřina Ostrá napsal(a):

Jediné, co teď fakt a vážně řesim je, kam příště... Tak co radíš?? A něco na míru, jo?

Katko, u tebe je v této situaci asi ještě hlavní problém, že potřebuješ cestovat jen na krátké cesty. Pokud bys ale mohla vycestovat na víc než 1-2 týdny, doporučil bych Ekvádor, Peru, Kolumbii nebo Brazílii, i když při tvém tempu bys stihla za 2 týdny taky dost. Malá CK specializující se na Jižní Ameriku, jejíhož majitele Honzu Brotánka znám z internetu a mluvil jsem s ním i krátce osobně, má na svém webu jakž takž aktuální info:

https://www.dojizniameriky.cz/bl...i-ameriky/

a na FB 31.8. dodávají: Pro vstup do jednotlivých zemí Jižní Ameriky platí místní pravidla (např. Kolumbie bez testu, Ekvádor očkování nebo test, Peru test - stačí antigenní). Návrat do ČR... Neočkovaní: test před odletem (stačí antigenní) a po návratu do ČR 5 dní karantény ukončené negativním testem.

Možná by odpověděli na tvé dotazy o cestování neočkovaných v těch zemích i bez toho, že bys s nimi chtěla jet. Honza dříve běžně odpovídal na dotazy na Hedvábné stezce, než tam diskuze téměř skončila.

Po těch zemích se dá cestovat levně, i když v Brazílii to bývalo trochu dražší, zvlášť pokud se cestovalo na delší vzdálenosti. Tvé cestovatelské choutky by asi dobře uspokojila i nepříliš rozlehlá oblast od Ria na jih přes Ilha Grande jako hlavní cíl, Paraty a pak buď další ostrov Ilha do Mel nebo s dražší dopravou kvůli větší vzdálenosti na vodopády Iguazú: https://www.zonerama.com/liborst...5/13884111

Pro mě toto byly 2 týdny na úvod cesty po Jižní Americe, ale ty bys třeba stihla i nějaký další přelet. V takovém případě bych doporučil let do Fortalezy ze Sao Paula (já tam v závěru cesty doletěl z Manausu) a přejezd 5 h. busem (v závěru na sedačkách na korbě náklaďáku mezi písečnými dunami a po pláži) do městečka obklopeného mořem a dunami Jericoacoara, kde jsem si dokonce i já, který do té doby cestoval zásadně bez žabek, koupil modré žabky s bílými nápisy Jericoacoara, které jsem pak používal i na dalších cestách a jiné jsem kromě dětství nikdy neměl. Ve všech těchto zemích jsou i vinice, ale osobně jsem místní vína moc nezkoušel.

0 Citovat

Tady má někdo upito...

0 Citovat

Permanentně...

0 Citovat

[citace="Kateřina Ostrá"]

Netrpělivě vyhlížím tu přislíbenou charitu, ale zatím mi jen Lidl děkuje za nákup. Za opakovaný nákup.

Mimochodem - za nákup Prosecca. Bylo v akci. Takže za krabici Prosecca, chápeme jo?!🙏😁

[citace="Kateřina Ostrá"]

:-D Prosecco, jak Prosecco, ale teď měli v Tescu "akci" na Cavu. Ale je fakt, že i tak ji mají dražší, než jsme ji kupovali v Palmě ve večerce :-(. Tak už se těším, až ji zase budeme kupovat za 2 éčka...

 

 

0 Citovat

radek napsal(a):

Libor_s těch tvých 2tisíce příspěvků má možná větší váhu a jsou hodnotnější, jenom protože prostě je jich tolik... Někdo má prostě potřebu tlachat, někdo ne. Chodím tady déle než těch 5 let, ale protože jsem neměl potřebu vypisovat, tak jsem si tu nic nezakládal, až před těmi pěti lety. Stejně jako nemám zapotřebí být třeba na jakýchkoli sociálních sítích a psát někde hromady příspěvků, a to ani tady. Nebudu komentovat, nemám zapotřebí, čas, ani náladu se s někým dohadovat o jeho pravdě, stejně si každý vezme a napíše jen co se mu hodí do skládačky v jeho přesvědčení :)

 

1+

0 Citovat

Libore díky za doporučení! Časové mantinely už delší dobu nemám, naopak stále zvyšuji počty dní na cestách a zjišťuji, jak fajn to je.

Kolumbie určitě dříve či později bude, z Brazílie mám dost respekt a na Ekvádor, který spojím s Galapágy, šetřím už nějaký ten pátek. 

..ikdyž po včerejšku se to na mém účtu výrazně pohlo, takže ty Galapágy třeba ...kdo ví...😁

Jinak tvůj itinerář omrknu detailně, zní to dobře! A příběh s žabkama - k nezaplacení 🙏

 

Libor_S napsal(a):

[citace="Kateřina Ostrá"]

Jediné, co teď fakt a vážně řesim je, kam příště... Tak co radíš?? A něco na míru, jo?

Katko, u tebe je v této situaci asi ještě hlavní problém, že potřebuješ cestovat jen na krátké cesty. Pokud bys ale mohla vycestovat na víc než 1-2 týdny, doporučil bych Ekvádor, Peru, Kolumbii nebo Brazílii, i když při tvém tempu bys stihla za 2 týdny taky dost. Malá CK specializující se na Jižní Ameriku, jejíhož majitele Honzu Brotánka znám z internetu a mluvil jsem s ním i krátce osobně, má na svém webu jakž takž aktuální info:

https://www.dojizniameriky.cz/bl...i-ameriky/

a na FB 31.8. dodávají: Pro vstup do jednotlivých zemí Jižní Ameriky platí místní pravidla (např. Kolumbie bez testu, Ekvádor očkování nebo test, Peru test - stačí antigenní). Návrat do ČR... Neočkovaní: test před odletem (stačí antigenní) a po návratu do ČR 5 dní karantény ukončené negativním testem.

Možná by odpověděli na tvé dotazy o cestování neočkovaných v těch zemích i bez toho, že bys s nimi chtěla jet. Honza dříve běžně odpovídal na dotazy na Hedvábné stezce, než tam diskuze téměř skončila.

Po těch zemích se dá cestovat levně, i když v Brazílii to bývalo trochu dražší, zvlášť pokud se cestovalo na delší vzdálenosti. Tvé cestovatelské choutky by asi dobře uspokojila i nepříliš rozlehlá oblast od Ria na jih přes Ilha Grande jako hlavní cíl, Paraty a pak buď další ostrov Ilha do Mel nebo s dražší dopravou kvůli větší vzdálenosti na vodopády Iguazú: https://www.zonerama.com/liborst...5/13884111

Pro mě toto byly 2 týdny na úvod cesty po Jižní Americe, ale ty bys třeba stihla i nějaký další přelet. V takovém případě bych doporučil let do Fortalezy ze Sao Paula (já tam v závěru cesty doletěl z Manausu) a přejezd 5 h. busem (v závěru na sedačkách na korbě náklaďáku mezi písečnými dunami a po pláži) do městečka obklopeného mořem a dunami Jericoacoara, kde jsem si dokonce i já, který do té doby cestoval zásadně bez žabek, koupil modré žabky s bílými nápisy Jericoacoara, které jsem pak používal i na dalších cestách a jiné jsem kromě dětství nikdy neměl. Ve všech těchto zemích jsou i vinice, ale osobně jsem místní vína moc nezkoušel.

[/citace]

0 Citovat

Musim privitat do klubu neockovanych Katku  a je fajn ze porad cestuje a neresi blbosti,  urcite budou nejake nove cestopisy  ,musim i kvitovat  s povdekem ,ze mirjur vnima stejne jako ja konec pandemie ,nebo alespon zije normalne,coz se o nekterych covidovych hystericich rict neda i kdyz tvrdi ,ze zijou normalne  Musim se pozastavit i u Libora _S  s kterym jsem  se uplne  v urcite dobe neshodl .ale vidim ze  celkem zmenil mozna trosku nazory a zacina se vracet k radam o cestovani a covid zacina vnimat  tak nejak chripkovite 

Jizni Amerika je rozhodne zajimavy kontinent  ,prozil jsem v nem skoro 5 mesicu i kdyz davno..ale zatim bych doporucil Katce at jeste chvili v Evrope vydrzi, ani ne tak kvuli covidu ,ale nevidim moc smysl v tom, letet na tyden ci dva tak daleko i kdyz je pravda ze udelat si normalni leto misto zimy ma neco do sebe i na tech 14 dnu jen se pak tezko odleta zpet tak brzo, aspon tyden by to pridat chtelo 

Napada me kdyz chce nad mraky a vzpomina vyroci na Teide , tak co zkusit  La Palmu ,myslim , ze tam je pomerne slusna pravdepodobnost .ze muze takove  pocasi chytnout  a  na Roque de los Muchachos si pripit stejne prijemne jako v te Jizni A,merice 

Edit : jinak mimochodem od zitrka ma  platit ,ze pri navratu do CR ze neockovani nemusi mit test pred cesou ,chysta se nekdo prilet risknout bez testu ?  Nebo jsem prosvihl ze to stihli zmenit ?

0 Citovat

Mikire, my se v části přístupu ke covidu dle toho, co v poslední době omíláš, stále neshodneme, ale v mnohém ano. Akorát to často blbě formuluješ. Není to tím, že bych změnil názory, ale tím, že s postupem času je rozumné měnit přístup. Už když koncem dubna 2020 vláda urychlila oproti předpokladům rozvolňování a většina zde z toho byla překvapená, jsem tu psal, že je třeba rychle zrušit opatření. Tehdy už byla k ničemu. Jediné, co bývalo mělo smysl koncem jara a v létě 2020, bylo testovat lidi ze zahraničí (zaměstnance a později turisty z covidem více zasažených zemí). Na začátku podzimu jsem psal, že potrvá velká vlna (ta byla z různých důvodů oproti mým předpokladům dost rozvlněná) až do dubna a pak bude z velké části promořeno a snad se přidá i očkování, které by ale samo o sobě nestačilo, a že pak už bude možné se navrátit k běžnému životu. O tom, že do některých zemí nebude snadné cestovat ještě dlouho, jsem psal už loni na jaře jako reakci na slavný výrok Prymuly, který se v tomto trefil, akorát to nešikovně formuloval. Rady k cestování jsem dával stále, pokud se někdo zeptal na to, co vím, ale dotazů k exotičtějším zemím, které mě hlavně zajímají, pochopitelně ubylo.

Na Jižní Ameriku souhlas, že alespoň 3 týdny, ale čím víc, tím líp. S La Palmou taky souhlas. Já tam byl teď nad mraky nejen na Roque de los Muchachos a dalších okrajích kaldery, ale i celou Stezku vulkánů. Obvykle jsou mraky jen z jedné strany (spíš východ až SV, někdy západ až JZ, ale já měl 4 dny, co jsem byl nahoře, mraky na všech stranách. Snad rychle vytřídím fotky a dám na web. Akorát je třeba rezervovat auto s předstihem, protože ačkoliv tam má Cicar stejně aut jako před covidem (kolem 800), mají jich většinu rezervovaných (na některé blízké období všechna). Někteří menší konkurenti ale skončili nebo část aut prodali a nová zatím nenakoupili. Bavil jsem se o tom a o obvyklých mracích na La Palmě s krásnou mladou slečnou v půjčovně v přístavu asi čtvrt hodiny (místo abych už jel na Muchachos).

Ten test před cestou může vyžadovat aerolinka. Po mě chtěl covid certifikát Wizzair cestou tam a EasyJet cestou zpět (jinak nic kromě ID). Nezáleželo odkud kam člověk jede. Některá ubytování ho vyžadují taky a záleží to na nich (i jak dlouho po testu tolerují). Pro neočkované je pak lepší být celou dobu v jednom ubytování, jak byli třeba tito (i když asi očkovaní, i tak to pro ně bylo lepší - pro mě většinu doby bez auta bylo třeba měnit ubytování): https://www.cestujlevne.com/cest...palma-2106

Nebo je taky možné spát v autě, což jsem poslední 2 noci měl na krásných klidných místech s výhledem na východ slunce.

0